|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Мәтін және сөйлем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бахатхан Айнур |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№41 сабақ. Мәтін. Жапалақ |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.5.1.мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап беру. 1.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзету. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Құндылықтар: Наурыз айы: Тәуелсіздік пен отаншылдық |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ПЕН ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Отансүйгіштік - ата-анаңды құрметтей білуің... |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Жақсы тілек иесі» ойыны –Балалар, бүгін мен сендердің балғын жүздеріңді көргеніме қуаныштымын. Сендерге көтеріңкі көңіл күй тілеймін. Барлығың бір-біріңе жақсы тілек тілеп, жақсы сөздер айтыңдар. Ең тамаша тілек иесіне баға береміз Өткенді пысықтау «Жапалақ» мәтінін жүргізе оқиды Мазмұнын айтады Тақырыпты ашу Мұғалім мәтінді бастамас бұрын қысқаша кіріспе әңгіме жүргізеді. – Балалар, құстардың ішінде қандай да бір қасиетімен ерекшеленетін құстарды білесіңдер ме? Ж: үлгі Аққу – киелі құс. Аққуды үркітсе, көліне қайтып ұшып келмейді. Жаңа тақырып –Мәтіннің мазмұнына болжау жасап көріңдерші. Мәтінде қандай құс туралы айтылуы мүмкін? Ендеше мәтінді мұқият тыңдаңдар. Оқушыларға тізбектей оқытады. Сөздікпен жұмыс жүргізіледі. Мәтін соңын- дағы сұрақтармен жұмыс ұйымдастырады. –Мәтін не туралы? –Жапалақ неге түнде ұшады? –Түнде ұшатын тағы қандай құстар бар? Дәптермен жұмыс . Көркем жазу Э Э Э Э Э Э Э э э э э э э э э э циркуль циркуль циркуль 2-жаттығу. Сөйлемдерді сауатты көшіріп жазуға тырысыңдар. Жапалақтардың есту қабілеті өте жоғары. Олар алыстан жақсы көреді Сергіту сәті. Артикуляциялық жаттығу жасалады. Төбешік» жаттығуы Сипаттамасы: Ауызды жартылай ашып, тілдің екі жақ шетін жоғарғы азу тістерге жапсырып, тілдің ұшын астыңғы тіске тіреп ұстау. «Түтікше» жаттығуы Сипаттамасы: Тіл шығарылады да, түтікше түріне енгізіледі. Алдымен жайлап, сонан соң біртіндеп жоғарырақ ырғаққа көшу керек. ЕБҚ Жапалақтың суретін боя. Ол туралы айт ЕҚБ Түнде ұшатын тағы қандай құстар бар? Олар туралы әңгімеле ФС тапсырмасы 3-жаттығу. Жайнаған бақтың әншісі Тамсанған оған сан кісі Сайраудан бір талмайды Әнші құс бал таңдайлы Жұмбақталған сөз: бұлбұл. Берілген сөздерден мақал құрастырады. Күш – білімде. Білім – кітапта. ҚЖ: Мына сөздерді тасымалдап жаз. Торғай, қарлығаш, бүркіт, қарға, жапалақ. Кері байланыс
|
Жақсы тіек айтқан оқушыға сыйлық беріледі Өткенді пысықтайды Құстар туралы айтады Мәтінді жүргізе оқиды Сұрақтарға жауап береді Мұнда жазылуы қиын сөздерді қайталап жазу барысында естеріне сақтап қалады. Жаттығу жасайды Жеке жұмыс жасайды Жұмбақтал ған құсты табады Диктант жазады Кері байланыс жасайды |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру
Тамаша ! Дескриптор: Мәтінді жүргізе оқи алады Мәтін мазмұнын түсінеді
Дескриптор: Мәтін мазмұнын болжап, жүргізе оқиды Сұрақтарға нақты жауап бере алады Дескриптор: Дескриптор: Сөйлемдерді оқып шығады; Қатесіз көшіріп жазады.
Керемет жаттығу екен! Тамаша!
Дескриптор: Өлеңде жұмбақталған құсты табады Берілген сөздерден мақал құрастырады
Дескриптор: Сөздерді есту бойынша дұрыс жаза алады Сөздерді дұрыс тасымалдайды
«Білім ағашы» әдісі |
Суреттер Оқулық Құстар суреттері Жапалақ суреті Суреттер Жұмыс дәптері Жаттығу суреттері Оқушы жұмыстары Суреттер Оқулық Жұмыс парағы Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ . . Мәтін. Жапалақ
Ашық сабақ . . Мәтін. Жапалақ
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Мәтін және сөйлем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бахатхан Айнур |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№41 сабақ. Мәтін. Жапалақ |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.5.1.мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап беру. 1.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзету. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Құндылықтар: Наурыз айы: Тәуелсіздік пен отаншылдық |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ПЕН ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Отансүйгіштік - ата-анаңды құрметтей білуің... |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Жақсы тілек иесі» ойыны –Балалар, бүгін мен сендердің балғын жүздеріңді көргеніме қуаныштымын. Сендерге көтеріңкі көңіл күй тілеймін. Барлығың бір-біріңе жақсы тілек тілеп, жақсы сөздер айтыңдар. Ең тамаша тілек иесіне баға береміз Өткенді пысықтау «Жапалақ» мәтінін жүргізе оқиды Мазмұнын айтады Тақырыпты ашу Мұғалім мәтінді бастамас бұрын қысқаша кіріспе әңгіме жүргізеді. – Балалар, құстардың ішінде қандай да бір қасиетімен ерекшеленетін құстарды білесіңдер ме? Ж: үлгі Аққу – киелі құс. Аққуды үркітсе, көліне қайтып ұшып келмейді. Жаңа тақырып –Мәтіннің мазмұнына болжау жасап көріңдерші. Мәтінде қандай құс туралы айтылуы мүмкін? Ендеше мәтінді мұқият тыңдаңдар. Оқушыларға тізбектей оқытады. Сөздікпен жұмыс жүргізіледі. Мәтін соңын- дағы сұрақтармен жұмыс ұйымдастырады. –Мәтін не туралы? –Жапалақ неге түнде ұшады? –Түнде ұшатын тағы қандай құстар бар? Дәптермен жұмыс . Көркем жазу Э Э Э Э Э Э Э э э э э э э э э э циркуль циркуль циркуль 2-жаттығу. Сөйлемдерді сауатты көшіріп жазуға тырысыңдар. Жапалақтардың есту қабілеті өте жоғары. Олар алыстан жақсы көреді Сергіту сәті. Артикуляциялық жаттығу жасалады. Төбешік» жаттығуы Сипаттамасы: Ауызды жартылай ашып, тілдің екі жақ шетін жоғарғы азу тістерге жапсырып, тілдің ұшын астыңғы тіске тіреп ұстау. «Түтікше» жаттығуы Сипаттамасы: Тіл шығарылады да, түтікше түріне енгізіледі. Алдымен жайлап, сонан соң біртіндеп жоғарырақ ырғаққа көшу керек. ЕБҚ Жапалақтың суретін боя. Ол туралы айт ЕҚБ Түнде ұшатын тағы қандай құстар бар? Олар туралы әңгімеле ФС тапсырмасы 3-жаттығу. Жайнаған бақтың әншісі Тамсанған оған сан кісі Сайраудан бір талмайды Әнші құс бал таңдайлы Жұмбақталған сөз: бұлбұл. Берілген сөздерден мақал құрастырады. Күш – білімде. Білім – кітапта. ҚЖ: Мына сөздерді тасымалдап жаз. Торғай, қарлығаш, бүркіт, қарға, жапалақ. Кері байланыс
|
Жақсы тіек айтқан оқушыға сыйлық беріледі Өткенді пысықтайды Құстар туралы айтады Мәтінді жүргізе оқиды Сұрақтарға жауап береді Мұнда жазылуы қиын сөздерді қайталап жазу барысында естеріне сақтап қалады. Жаттығу жасайды Жеке жұмыс жасайды Жұмбақтал ған құсты табады Диктант жазады Кері байланыс жасайды |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру
Тамаша ! Дескриптор: Мәтінді жүргізе оқи алады Мәтін мазмұнын түсінеді
Дескриптор: Мәтін мазмұнын болжап, жүргізе оқиды Сұрақтарға нақты жауап бере алады Дескриптор: Дескриптор: Сөйлемдерді оқып шығады; Қатесіз көшіріп жазады.
Керемет жаттығу екен! Тамаша!
Дескриптор: Өлеңде жұмбақталған құсты табады Берілген сөздерден мақал құрастырады
Дескриптор: Сөздерді есту бойынша дұрыс жаза алады Сөздерді дұрыс тасымалдайды
«Білім ағашы» әдісі |
Суреттер Оқулық Құстар суреттері Жапалақ суреті Суреттер Жұмыс дәптері Жаттығу суреттері Оқушы жұмыстары Суреттер Оқулық Жұмыс парағы Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз















