Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ - "Пернетақтада жаттығу", 2 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Талғар ауданы №39 жалпы білім беретін орта мектеп
2022-2023 оқу жылындағы
2 «Ә» сынып оқушыларының «Цифрлық сауаттылық» пәні бойынша өткен ашық сабақтың қысқа мерзімді жоспары
Тақырыбы: Пернетақтада жаттығу
Пән мұғалімі: Жанарбек Раушан
Ашық сабақ тақырыбы: Пернетақтада жаттығу
-
Бөлімі
III бөлім. Сөзбе-сөз (ортақ тақырыптар: «Менің мектебім», «Менің туған жерім»)
Педагогтің аты-жөні
Жанарбек Раушан
Күні
23.11.22 ж
Сыныбы 2 Ә
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
Пернетақтада жаттығу
Оқу бағдарламасына сəйкес оқу мақсаты
2.2.1.1 пернетақтада мәтін теруді үйрету;
Сабақтың мақсаты
Барлық оқушы үшін:
Өзі оқитын мектебін ауызша сипаттап, оны пернетақтаның көмегімен тереді.
Оқушылардың көбі үшін:
Пернетақтада жылдам теруді үйрететін қандай программаның бар екенін айтады.
Кейбір оқушылар үшін:
Қос пернелердің қызметін көрсетеді.
Сабақтың барысы
-
Сабақтың кезеңі/уақыты
Педагогтің іс- əрекеті
Оқушының іс- əрекеті
Бағалау
Ресурстар
(Ұ)
Ұйымдастыру кезеңі
(2-3 мин.)
Сəлемдесу, оқушыларды түгендеу.
І. Қызығушылықты ояту: «Айна» ойыны
Оқушылар айнаға қарап, өз өздеріне бүгінгі сабаққа арнап жақсы тілектеріңді, айнадағы адамға тілектерін айтады.
Бұл ойын оқушылар арасында психологиялық жағымды ахуал орнатады.
II. Үй жұмысын тексеру: «Сұрақ-жауап әдісі»
Жасыл түс – Дұрыс мағына білдіреді,
Қызыл түс – Дұрыс емес мағынаны білдіреді.
Топтастыру
(1 мин.)
Топқа бөлу. Монитор және Жүйелік блок
1-топ Монитор
2-топ Жүйелік блок
(МК, Ұ) Ой
қозғау. «Миға шабуыл» əдісі
Мұғалім төмендегі сұрақтарды оқушыларға қойып, суреттерді тақтадан көрсетеді. Оқушылар ұжымдық үлгіде білгендері бойынша өз ойларын айтып, жауап береді.
Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды тиын арқылы бағалайды.
Әр топ өзіне ұпай ретінде жинайды. 1 тиын 2 балды білдіреді. Жарайсың!
Жақсы! Талпын!
Жаңа сабаққа дайындық
(5 мин.) |
Жаңа сабаққа дайындық ретінде «Пазл» əдісін қолданып, талқылау жұмысын жүргізу. Пазл әдісі арқылы сабақтың тақырыбын ашу. Пазл әдісі арқылы Пернетақтаның суретін құрастыру Жаңа сабақты түсіндіру. Видео слайд арқылы беріледі |
|||
|
–Пернетақтада жылдам теруді үйрететін қандай программаны білесің? |
І ске қосу (Пуск) ( Все программы) ( Стандартные)
|
Барлық программа Стандартты Блокнот |
жұмыс |
Сабақтың ортасы (10 мин.) |
ІІ. Мағынаны ашу (білімді өзектендіру үшін). (МК. Т) Оқулықпен жұмыс. |
Дескриптор
|
Топтар сабаққа қатысқан белсенділігіне қарай бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! Мақсаты: берілген тақырыпты топ ішінде талқылап, əртүрлі тəсілдермен топтық жұмыс жасау. Басқа топтарға өкілдерді жіберіп, өз жұмысы туралы топта талқылау, идеялармен бөлісу, ынтымақтастықты дамытады. Тиімділігі: ынтымақта, бірлікте жұмыс істеуге, білгенін жолдастарымен бөлісуге, тақырыпты ортаға салып талқылауға, түйінді ойды саралауға жетелейді. |
Интерактивті тақта |
(10 мин.) |
Практикалық жұмыс Оқулықта берілген пернетақтамен жаттығу жасауға арналған тапсырмаларды мұғалімнің көмегімен орындауға болады. |
|
||
|
|
Дескриптор
|
|
Интерактивті тақта |
|
1-тапсырма. Пернетақтада жылдам əрі қатесіз жазу үшін не істеу керек? Өз жаттығу ережелеріңді ұсыныңдар. |
|
Мақсаты: идеялар мен ақпараттардың арасындағы байланыстарды жинақтайды, тұжырымдайды. Тиімділігі: тақырыптың байланыстары туралы сұрақтар құрастырып, оларға жауап іздейді, идеяларды жинақтайды. |
Кітаппен жүмыс |
|
2-тапсырма. Пернетақта пернелерінің басылуы жайлы дерек берілген. Сол деректі пайдаланып терілген əріптер тізбегін тап. Мысалы, 3А2р2а=АААрраа |
Дескриптор
тізбегін табады. |
Жұптағы оқушылар бір-бірін тапсырма орындау деңгейіне байланысты монета(тиын) тарату бойынша бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Компьютерде жұмыс |
|
3- тапсырма Оқитын мектебіңді үш ауыз сөзбен сипаттай аласың ба? (1-сурет) –Сипаттаған сөздеріңді пернетақтада қалай жылдам теруге болады? |
|
Оқушылар тапсырма орындағанына қарай өзін-өзі монета(тиын) тарату əдісі бойынша бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Компьютерде жұмыс |
Сергіту сәті (2 мин) |
Сергіту видеосы |
|
|
Интерактивті тақта |
Сабақтың соңы (8 мин.) Сабақты бекіту. Рефлексия
Бағалау
Үй жұмысын беру |
ІІІ. Ой толғаныс. Рефлексия «Стикер» əдісі Оқушылар стикер қағазға жасап, өздерінің сабақтан алған жаңалықтары мен білімдерін жазады. Не үйрендім? Тағы үйренгім келеді!? Маған ұнағаны не? Топтың жинаған ұпайын санау. Оқушыларды бағалау
Есте сақта және сөздікті дәптерге жазу, жаттау
|
Жарайсың! Жақсы! Талпын! Мақсаты: идеяларды жинақтап, жазбаша кері байланыс береді. Тиімділігі: идеялар талқыланады, жинақталады. |
Талғар ауданы №39 жалпы білім беретін орта мектеп
2022-2023 оқу жылындағы
6 «Ә» сынып оқушыларының «Информатика» пәні бойынша өткен сыныптан тыс сайыс сабағының қысқа мерзімді жоспары
Тақырыбы: Көңілді информатиктер
Пән мұғалімі: Жанарбек Раушан