Қысқа мерзімді жоспар Әдебиеттік оқу Мерзімі:14.03.16 Сабақтың тақырыбы: Арқарға үлкен мүйіз неге керек? . К.Сегізбайұлы. Сабақтың мақсаты: Мәтіннің мазмұнын, негізгі идеясын ашу.Байланыстырып сөйлеу дағдысын дамыту, сөздік қорын байыту, жылдам оқу машықтарын дамыту. Күтілетін нәтиже: Көркем әдеби тілді үйрену, жануарларды қамқорлыққа алады. Мәтіннің мазмұнын суреттейді. Негізгі дерек- көздер: Оқулық. Атамұра.қима парақшалар, суреттер.
|
Уақыт |
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
3мин 7мин 4 мин |
Ұйымдастыру Топтастыру Үй тапсырмасы Веер әдісі |
Сәлемдесу. Сабаққа дайынсыңдар ма? Ынтымақтастық атмосфера қалыптастыру Фигуралар арқылы бөлу «Қамқорлық» мәтінін оқып, мазмұндауға, әр бөлікке ат қоюға бердім. 1.Мәтін не жайлы? 2.Торғай неден қорықты? 3.Қожаның орнында сен болсаң не істер едің? |
. Топқа бөлінеді Әр топтан 2 оқушы мәтіннің мазмұнын айтады. Құсқа жасалған қамқорлық Жантастан Менде торғайға қамқор боламын. |
|
2 мин 2 мин |
Қызығушылығын ояту Миға шабуыл |
Мына сөзжұмбақты шешейік. Арқар жайлы сипатта «Арқарға үлкен мүйіз неге керек». |
Шешуі: Арқар Арқар әдемі, жүйрік, ешкіге ұқсас, мүйізі үлкен, тауда жүретін аң. Құлағанда мүйізімен жерді сүзе түсті. |
|
15мин 2мин |
Оқулықпен жұмыс Джиксо әдісі Сергіту сәті |
Мәтінді түсіндіремін. Бөліктерге бөліп оқытып, топтарға сұрақ қоюды тапсырамын.
Атом молекула |
Оқушылар мәтінді оқиды. 1. Орманға жиналу. 2. Жолда. 3. Атасының тапсырмасы. 4. Қошанның ізденісі. 5. Тағы да орманда. 6. Шешімнің табылуы.. Оқушылар қозғалыста болады |
|
5мин 2мин 2мин 1мин |
Ой толғаныс Ыстық орындық Рефлексия Бағалау Үйге тапсырмасы |
Арқарға үлкен мүйіз неге керек? Мәтін кейіпкерлерін ата. Мәтіндегі табиғатты баянда. Құлжа деген не? Аланның бес саусағы. Бағалау парақшаларын қорытып бағалау «Бетпақдала» аңызын оқу. Сурет салу. |
бір бала орындықта отырып сұрақтарға жауап береді. Әр саусаққа бір сөйлем. Оқулықтан оқып, сурет салады. |
Динаш Тойлыбаева
№83 жалпы орта мектептің
Бастауыш сынып мұғалімі
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ " Арқарға үлкен мүйіз неге керек?" К.Сегізбайұлы.
Ашық сабақ " Арқарға үлкен мүйіз неге керек?" К.Сегізбайұлы.
Қысқа мерзімді жоспар Әдебиеттік оқу Мерзімі:14.03.16 Сабақтың тақырыбы: Арқарға үлкен мүйіз неге керек? . К.Сегізбайұлы. Сабақтың мақсаты: Мәтіннің мазмұнын, негізгі идеясын ашу.Байланыстырып сөйлеу дағдысын дамыту, сөздік қорын байыту, жылдам оқу машықтарын дамыту. Күтілетін нәтиже: Көркем әдеби тілді үйрену, жануарларды қамқорлыққа алады. Мәтіннің мазмұнын суреттейді. Негізгі дерек- көздер: Оқулық. Атамұра.қима парақшалар, суреттер.
|
Уақыт |
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
3мин 7мин 4 мин |
Ұйымдастыру Топтастыру Үй тапсырмасы Веер әдісі |
Сәлемдесу. Сабаққа дайынсыңдар ма? Ынтымақтастық атмосфера қалыптастыру Фигуралар арқылы бөлу «Қамқорлық» мәтінін оқып, мазмұндауға, әр бөлікке ат қоюға бердім. 1.Мәтін не жайлы? 2.Торғай неден қорықты? 3.Қожаның орнында сен болсаң не істер едің? |
. Топқа бөлінеді Әр топтан 2 оқушы мәтіннің мазмұнын айтады. Құсқа жасалған қамқорлық Жантастан Менде торғайға қамқор боламын. |
|
2 мин 2 мин |
Қызығушылығын ояту Миға шабуыл |
Мына сөзжұмбақты шешейік. Арқар жайлы сипатта «Арқарға үлкен мүйіз неге керек». |
Шешуі: Арқар Арқар әдемі, жүйрік, ешкіге ұқсас, мүйізі үлкен, тауда жүретін аң. Құлағанда мүйізімен жерді сүзе түсті. |
|
15мин 2мин |
Оқулықпен жұмыс Джиксо әдісі Сергіту сәті |
Мәтінді түсіндіремін. Бөліктерге бөліп оқытып, топтарға сұрақ қоюды тапсырамын.
Атом молекула |
Оқушылар мәтінді оқиды. 1. Орманға жиналу. 2. Жолда. 3. Атасының тапсырмасы. 4. Қошанның ізденісі. 5. Тағы да орманда. 6. Шешімнің табылуы.. Оқушылар қозғалыста болады |
|
5мин 2мин 2мин 1мин |
Ой толғаныс Ыстық орындық Рефлексия Бағалау Үйге тапсырмасы |
Арқарға үлкен мүйіз неге керек? Мәтін кейіпкерлерін ата. Мәтіндегі табиғатты баянда. Құлжа деген не? Аланның бес саусағы. Бағалау парақшаларын қорытып бағалау «Бетпақдала» аңызын оқу. Сурет салу. |
бір бала орындықта отырып сұрақтарға жауап береді. Әр саусаққа бір сөйлем. Оқулықтан оқып, сурет салады. |
Динаш Тойлыбаева
№83 жалпы орта мектептің
Бастауыш сынып мұғалімі
шағым қалдыра аласыз














