Ұйымдастырылған оқу қызметінің конспектісі
Білім беру саласы: «Таным», «Шығармашылық»
Бөлімі: Математика негізі, жапсыру
Сабақтың тақырыбы: «Білім әлемі» Білімдерін тиянақтау
Мақсаты: Сандарды санау, салыстыру, геометриялық пішіндер туралы білімдерін бекіту, ойлау қабілеттерін, қиялын, есте сақтап түсіну, сұрақтарға толық жауап беру дағдысын қалыптастыру.Балалардың білімге деген қызығушылығын арттыру, бірлікке, татулыққа тәрбиелеу.
Көрнекіліктер: Математикалық сандар,геометриялық пішіндер, көкөністер мен жемістер,ойыншықтар,шалқан ертегісі.
Балалар қараңдаршы , бізге қонақтар келіпті, қане алдымен амандасып алайық.
Шаттық шеңбер
Балалар шаттық шеңбер құрып амандасайық.
Сәлем күн!
Сәлем көк аспан!
Сәлем достарым!
Сәлеметсіздер ме,қонақтар!
Тәрбиеші: Жарайсыңдар балалар,бүгінгі күнімізді мейіріммен, қуанышпен бастайық.
Тәрбиеші: Балалар қазір жылдың қандай мезгілі?
Балалар: Күз мезгілі
Тәрбиеші: Күздің қандай айы
Балалар: Қараша айы
Тәрбиеші:Дұрыс,Қараша айының соңғы күндері.Сосын қандай жыл мезгілі басталады.
Балалар:Қыс мезгілі.Желтоқсан,Қаңтар,Ақпан
Тәрбиеші:Дұрыс айтасыңдар балалар .
«Миға шабуыл»
1.Біздің еліміз қалай аталады?
2. Аспанда күннің көзі нешеу?
3. Елбасымыз кім?
4. Бір аптада неше күн бар?
5. Президентіміз кім?
6. Неше күн демаламыз?
7.Балабақшамыз неше жасқа толды?
8.Бағдаршамның неше көзі бар?
9.Бір қолда неше саусақ бар?
10.Қоянда неше құлақ?
10.Аспанда жұлздар нешеу?
Осы кезде есік қағылады. Балалар есік қағылған сияқты кім екен бұл?
Ғажайып сәт. Сыйқырлы сандық
Балалар Математика ханшайымы бізге іші тапсырмалар мен сыйлықтарға толы сыйқырлы сандық беріп жіберіпті.
Тәрбиеші: Сыйлықта алу үшін алдымен тапсырмаларды орындау керекпіз.Орындаймыз ба?
Балалар: Ия
Тәрбиеші: Күз бойы алған білімдерімізді тиянақтайық ия.
музыка әуені
Тәрбиеші: Бірінші тапсырма: «Сандарды санау»
Бірінші тапсырмада бізге мынадай тапсырмалар тапсырыпты:
1-5 ке, дейін санау ,сандарды заттармен сәйкестендіру.
Екінші тапсырма «Геометриялық пішіндер»
Бұл тапсырмада бізге мынадай тапсырмалар тапсырыпты:
Геометриялық пішіндердің түрлерін және түстерін атау.Геометриялық пішіндер жолдарымен өтіп түсі мен пішініне сәйкестендіру.
Үшінші тапсырма «Ертегілер»
Бұл тапсырма б бізге мынадай тапсырма тапсырыпты.Ертегілерді ретімен қою,қандай ертегі екенін айту,кім қайда тұрғанын анықтау. (ортасында,басында,соңында)
Балалар мынау қандай ертегі? Шалқан
Сергіту сәті:
Аяқпенен топ-топ
Ал қолменен хлоп-хлоп
Бір-оңға бір солға
Айналайық кел мында.
Төртінші тапсырма «Бау- бақша» Бау- бақшада көкөністер мен жемістерді араластырып қойыпты. Көкөністер мен жемістерді екі себетке бөліп,түстерін атау.
Бесінші аялдама «Әр түрлі геометриялық пішіндертен заттарды құрастыру»
Үстел үстіде жатқан геометриялық пішіндерден әр түрлі заттар құрастыру.Қандай пішіндерді білесіңдер,олардан не құрастыруға болады.
Ендеше алдарыңда жатқан пішіндерден заттарды жапсыру арқылы жасаймыз.
Қорытындылау: Балалар сендер Математика ханшайымның тапсырмасын өте жақсы орндадыңдар,сыйлықтарды алуға лайықсыңдар.
Сау болыңыздар!
Ұйымдастырылған оқу қызметіне талдау жасау
Тәрбиешінің аты-жөні: Нурканова Айнур Кабдулмажитовна
Білім беру саласы:Таным, Шығармашылық
Бөлімі:Математика негізі,Жапсыру
Сабақтың тақырыбы: « Білім әлемі» Білімдерін тиянақтау
Мақсаты: Сандарды санау, салыстыру, геометриялық пішіндер туралы білімдерін бекіту, ойлау қабілеттерін, қиялын, есте сақтап түсіну, сұрақтарға толық жауап беру дағдысын қалыптастыру.Балалардың білімге деген қызығушылығын арттыру, бірлікке, татулыққа тәрбиелеу.
Педагогтың әрекетіне сипаттама: Таным саласы бойынша Математика негізі сабағы,тақырыбы «Білім әлемі» , ұйымдастырылған оқу қызметінде балалармен әр –түрлі тапсырмалар орындалды. Сабақтың құрылымы сақталған. Сабақ қарқыны баланың жас ерекшеліктеріне сай келеді. Ұйымдастырылған оқу қызметінде әр –түрлі ойындар ардылы балалар түстерді,пішіндерді,геометриялық пішіндерден заттарды жасай білуді үйренді. Педагог балалардың сабаққа деген қызығушылықтарын арттыра алды.
Балалар әрекеттерінің сипаттамасы: балалар белсенді болды, қызығушылық танытты, балалар тәрбиешінің сабақ барысында қолданған әртүрлі әдіс-тәсілдеріне ынта қойды.
Бағалау. Педагог топпен де, әр баламен де жеке байланыс орната білді.
Ұйымдастырылған оқу қызметінің конспектісі
Білім беру саласы: Таным
Бөлімі: Жаратылыстан
Тақырыбы: Бұлбұл
Оқу қызметінің мақсаты:Балаларды бұлбұлдың сыртқы келбеті, дыбыстауы, сайраған үнімен таныстыра отырып, бұлбұл туралы түсініктерін кеңейту; бұлбұлдың тіршілігін бақылау қабілетін қалыптастыру; жыл құстары туралы түсінік беру. Бұлбұл туралы көркем сөздер арқылы балалардың қабілеті мен зейінін, тілі мен ойлау қабілетін, тануға, білуге деген құштарлығын дамыту. Балалардың жыл құстарына деген қызығушылықтарын ояту; өзара достық қарым-қатынас пен адамгершілік ережелерін сақтауға, құстарға қайырымды болуға және көмектесуге тәрбиелеу.
Сөздік жұмыс:"Жыл құстары", "бұлбұл", "орман әншісі", "сайрайды", "жылы жаққа ұшып кетеді", "көктемде ұшып келеді", "қайырымды", "көмектесу", "Жарайсың!", "Керемет" сөздерін пайдалану.
Әдіс-тәсілдер
Әңгіме, түсіндіру, баяндау, көркем сөз, миға шабуыл, кері байланыс, сергіту сәті, интербелсенді тақтадан жыл құстары мен бұлбұлдың тіршілігінен суреттер көрсету, пысықтау, дидактикалық ойын, құстардың дыбыстары жазылған аудиолар.
Құрал-жабдықтар
Көрнекілік материалдар
Интербелсенді тақта, бұлбұл дауысының аудиожазбасы, жыл құстары мен бұлбұл туралы слайдтар немесе мазмұнды суреттер; бұлбұл туралы бейнебаян, бұлбұл бейнеленген таңбалауыштар, релакс.
Оқу қызметінің барысы
Кіріспе бөлім
Тәрбиеші балалардың назарын өзіне аудара бергенде әдемі құстың әні естіледі
Балалар, ненің дыбысы шығып жатыр? Балалар таңданып қалады.
-
Балалар, қазір жылдың қай мезгілі? Күз. Дұрыс.
-
Күзде құстар сайрай ма, балалар? Жоқ.
-
Жаңағы сайраған қандай құс деп ойлайсыңдар? Балалар үндемейді.
-
Ауа райы қалай болып тұр, балалар? Салқын. Жақсы.
-
Балалар, күзде тағы қандай өзгеріс болады? Балалар естеріне түсіреді.
-
Ағаштың жапырақтары сарғаяды. Жарайсың.
-
Балалар, тағы қандай өзгеріс бар? Жаңбыр жауады.
-
Тағы да балалар? Адамдар тоңады. Иә. Дұрыс.
-
Қараңдаршы, балалар, бүгін ауа райы қалай болып тұр?
-
Аспан ашық, күн жылы. Далада жел жоқ. Дұрыс айтасыңдар.
-
Желдің жоқ екенін қайдан білдіңдер? Ағаштың бастары қимылдамайды. Дұрыс.
-
Аспанның ашық екенін қайдан білдіңдер? Бұлт жоқ.
-
Күннің жылы екенін қайдан білдіңдер?
-
Құстар қуанып ұшып жүр. Жақсы.
-
Балалар, даладан қандай құстарды көріп тұрсыңдар? Көгершін, қарға, торғай. Дұрыс.
-
Тағы да қандай өзгерістер бар екен?
-
Балалар, күзде жыл құстарын көрдіңдер ме? Неге? Балалар үндемейді.
-
Балалар, бұлбұл құсты көргендерің бар ма?
Балалар ойланып қалады.
-
Қандай жыл құстарын білесіңдер? Қарлығаш, көкек, бұлбұл, аққу. Тамаша.
-
Ендеше, балалар, жыл құстары қайда кетті екен, соны байқайық.
-
Педагог балалардың назарын тақтаға аударады.
-
Балалар, мына суреттен не көріп тұрсыңдар? Құстарды. Дұрыс.
-
Мына құстардың ішінде сендерге таныс құстар бар ма? Мұқият қарап отырамыз.
-
Балалар, жыл құстарына қандай құстар
Жүктеу
ЖИ арқылы жасауЖИ арқылы жасауБөлісу
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ " «Білім әлемі» Білімдерін тиянақтау
Ашық сабақ " «Білім әлемі» Білімдерін тиянақтау
Ұйымдастырылған оқу қызметінің конспектісі
Білім беру саласы: «Таным», «Шығармашылық»
Бөлімі: Математика негізі, жапсыру
Сабақтың тақырыбы: «Білім әлемі» Білімдерін тиянақтау
Мақсаты: Сандарды санау, салыстыру, геометриялық пішіндер туралы білімдерін бекіту, ойлау қабілеттерін, қиялын, есте сақтап түсіну, сұрақтарға толық жауап беру дағдысын қалыптастыру.Балалардың білімге деген қызығушылығын арттыру, бірлікке, татулыққа тәрбиелеу.
Көрнекіліктер: Математикалық сандар,геометриялық пішіндер, көкөністер мен жемістер,ойыншықтар,шалқан ертегісі.
Балалар қараңдаршы , бізге қонақтар келіпті, қане алдымен амандасып алайық.
Шаттық шеңбер
Балалар шаттық шеңбер құрып амандасайық.
Сәлем күн!
Сәлем көк аспан!
Сәлем достарым!
Сәлеметсіздер ме,қонақтар!
Тәрбиеші: Жарайсыңдар балалар,бүгінгі күнімізді мейіріммен, қуанышпен бастайық.
Тәрбиеші: Балалар қазір жылдың қандай мезгілі?
Балалар: Күз мезгілі
Тәрбиеші: Күздің қандай айы
Балалар: Қараша айы
Тәрбиеші:Дұрыс,Қараша айының соңғы күндері.Сосын қандай жыл мезгілі басталады.
Балалар:Қыс мезгілі.Желтоқсан,Қаңтар,Ақпан
Тәрбиеші:Дұрыс айтасыңдар балалар .
«Миға шабуыл»
1.Біздің еліміз қалай аталады?
2. Аспанда күннің көзі нешеу?
3. Елбасымыз кім?
4. Бір аптада неше күн бар?
5. Президентіміз кім?
6. Неше күн демаламыз?
7.Балабақшамыз неше жасқа толды?
8.Бағдаршамның неше көзі бар?
9.Бір қолда неше саусақ бар?
10.Қоянда неше құлақ?
10.Аспанда жұлздар нешеу?
Осы кезде есік қағылады. Балалар есік қағылған сияқты кім екен бұл?
Ғажайып сәт. Сыйқырлы сандық
Балалар Математика ханшайымы бізге іші тапсырмалар мен сыйлықтарға толы сыйқырлы сандық беріп жіберіпті.
Тәрбиеші: Сыйлықта алу үшін алдымен тапсырмаларды орындау керекпіз.Орындаймыз ба?
Балалар: Ия
Тәрбиеші: Күз бойы алған білімдерімізді тиянақтайық ия.
музыка әуені
Тәрбиеші: Бірінші тапсырма: «Сандарды санау»
Бірінші тапсырмада бізге мынадай тапсырмалар тапсырыпты:
1-5 ке, дейін санау ,сандарды заттармен сәйкестендіру.
Екінші тапсырма «Геометриялық пішіндер»
Бұл тапсырмада бізге мынадай тапсырмалар тапсырыпты:
Геометриялық пішіндердің түрлерін және түстерін атау.Геометриялық пішіндер жолдарымен өтіп түсі мен пішініне сәйкестендіру.
Үшінші тапсырма «Ертегілер»
Бұл тапсырма б бізге мынадай тапсырма тапсырыпты.Ертегілерді ретімен қою,қандай ертегі екенін айту,кім қайда тұрғанын анықтау. (ортасында,басында,соңында)
Балалар мынау қандай ертегі? Шалқан
Сергіту сәті:
Аяқпенен топ-топ
Ал қолменен хлоп-хлоп
Бір-оңға бір солға
Айналайық кел мында.
Төртінші тапсырма «Бау- бақша» Бау- бақшада көкөністер мен жемістерді араластырып қойыпты. Көкөністер мен жемістерді екі себетке бөліп,түстерін атау.
Бесінші аялдама «Әр түрлі геометриялық пішіндертен заттарды құрастыру»
Үстел үстіде жатқан геометриялық пішіндерден әр түрлі заттар құрастыру.Қандай пішіндерді білесіңдер,олардан не құрастыруға болады.
Ендеше алдарыңда жатқан пішіндерден заттарды жапсыру арқылы жасаймыз.
Қорытындылау: Балалар сендер Математика ханшайымның тапсырмасын өте жақсы орндадыңдар,сыйлықтарды алуға лайықсыңдар.
Сау болыңыздар!
Ұйымдастырылған оқу қызметіне талдау жасау
Тәрбиешінің аты-жөні: Нурканова Айнур Кабдулмажитовна
Білім беру саласы:Таным, Шығармашылық
Бөлімі:Математика негізі,Жапсыру
Сабақтың тақырыбы: « Білім әлемі» Білімдерін тиянақтау
Мақсаты: Сандарды санау, салыстыру, геометриялық пішіндер туралы білімдерін бекіту, ойлау қабілеттерін, қиялын, есте сақтап түсіну, сұрақтарға толық жауап беру дағдысын қалыптастыру.Балалардың білімге деген қызығушылығын арттыру, бірлікке, татулыққа тәрбиелеу.
Педагогтың әрекетіне сипаттама: Таным саласы бойынша Математика негізі сабағы,тақырыбы «Білім әлемі» , ұйымдастырылған оқу қызметінде балалармен әр –түрлі тапсырмалар орындалды. Сабақтың құрылымы сақталған. Сабақ қарқыны баланың жас ерекшеліктеріне сай келеді. Ұйымдастырылған оқу қызметінде әр –түрлі ойындар ардылы балалар түстерді,пішіндерді,геометриялық пішіндерден заттарды жасай білуді үйренді. Педагог балалардың сабаққа деген қызығушылықтарын арттыра алды.
Балалар әрекеттерінің сипаттамасы: балалар белсенді болды, қызығушылық танытты, балалар тәрбиешінің сабақ барысында қолданған әртүрлі әдіс-тәсілдеріне ынта қойды.
Бағалау. Педагог топпен де, әр баламен де жеке байланыс орната білді.
Ұйымдастырылған оқу қызметінің конспектісі
Білім беру саласы: Таным
Бөлімі: Жаратылыстан
Тақырыбы: Бұлбұл
Оқу қызметінің мақсаты:Балаларды бұлбұлдың сыртқы келбеті, дыбыстауы, сайраған үнімен таныстыра отырып, бұлбұл туралы түсініктерін кеңейту; бұлбұлдың тіршілігін бақылау қабілетін қалыптастыру; жыл құстары туралы түсінік беру. Бұлбұл туралы көркем сөздер арқылы балалардың қабілеті мен зейінін, тілі мен ойлау қабілетін, тануға, білуге деген құштарлығын дамыту. Балалардың жыл құстарына деген қызығушылықтарын ояту; өзара достық қарым-қатынас пен адамгершілік ережелерін сақтауға, құстарға қайырымды болуға және көмектесуге тәрбиелеу.
Сөздік жұмыс:"Жыл құстары", "бұлбұл", "орман әншісі", "сайрайды", "жылы жаққа ұшып кетеді", "көктемде ұшып келеді", "қайырымды", "көмектесу", "Жарайсың!", "Керемет" сөздерін пайдалану.
Әдіс-тәсілдер
Әңгіме, түсіндіру, баяндау, көркем сөз, миға шабуыл, кері байланыс, сергіту сәті, интербелсенді тақтадан жыл құстары мен бұлбұлдың тіршілігінен суреттер көрсету, пысықтау, дидактикалық ойын, құстардың дыбыстары жазылған аудиолар.
Құрал-жабдықтар
Көрнекілік материалдар
Интербелсенді тақта, бұлбұл дауысының аудиожазбасы, жыл құстары мен бұлбұл туралы слайдтар немесе мазмұнды суреттер; бұлбұл туралы бейнебаян, бұлбұл бейнеленген таңбалауыштар, релакс.
Оқу қызметінің барысы
Кіріспе бөлім
Тәрбиеші балалардың назарын өзіне аудара бергенде әдемі құстың әні естіледі
Балалар, ненің дыбысы шығып жатыр? Балалар таңданып қалады.
-
Балалар, қазір жылдың қай мезгілі? Күз. Дұрыс.
-
Күзде құстар сайрай ма, балалар? Жоқ.
-
Жаңағы сайраған қандай құс деп ойлайсыңдар? Балалар үндемейді.
-
Ауа райы қалай болып тұр, балалар? Салқын. Жақсы.
-
Балалар, күзде тағы қандай өзгеріс болады? Балалар естеріне түсіреді.
-
Ағаштың жапырақтары сарғаяды. Жарайсың.
-
Балалар, тағы қандай өзгеріс бар? Жаңбыр жауады.
-
Тағы да балалар? Адамдар тоңады. Иә. Дұрыс.
-
Қараңдаршы, балалар, бүгін ауа райы қалай болып тұр?
-
Аспан ашық, күн жылы. Далада жел жоқ. Дұрыс айтасыңдар.
-
Желдің жоқ екенін қайдан білдіңдер? Ағаштың бастары қимылдамайды. Дұрыс.
-
Аспанның ашық екенін қайдан білдіңдер? Бұлт жоқ.
-
Күннің жылы екенін қайдан білдіңдер?
-
Құстар қуанып ұшып жүр. Жақсы.
-
Балалар, даладан қандай құстарды көріп тұрсыңдар? Көгершін, қарға, торғай. Дұрыс.
-
Тағы да қандай өзгерістер бар екен?
-
Балалар, күзде жыл құстарын көрдіңдер ме? Неге? Балалар үндемейді.
-
Балалар, бұлбұл құсты көргендерің бар ма?
Балалар ойланып қалады.
-
Қандай жыл құстарын білесіңдер? Қарлығаш, көкек, бұлбұл, аққу. Тамаша.
-
Ендеше, балалар, жыл құстары қайда кетті екен, соны байқайық.
-
Педагог балалардың назарын тақтаға аударады.
-
Балалар, мына суреттен не көріп тұрсыңдар? Құстарды. Дұрыс.
-
Мына құстардың ішінде сендерге таныс құстар бар ма? Мұқият қарап отырамыз.
-
Балалар, жыл құстарына қандай құстар
шағым қалдыра аласыз













