Күні: 6.12.2016
жыл
Сынып: 1
"Ә"
|
Қатысқандар саны:
23
Қатыспағандар
саны:
|
Мұғалімнің
есімі
|
Смагулова Ботагоз
Мейрамовна.
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Менің отбасым. І дыбысы мен
әрпі.
|
Осы сабақта қол жеткізілетін
оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
1.2.9.1 әріпті тану, ажырату
және оны дыбыспен сәйкестендіру
|
Сабақтың
мақсаттары
|
Барлығы:С дыбысы мен әрпі туралы
білімді меңгереді.
Көбі:
Тақырыпты түсініп, тыңдап,
жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Көркем
жазады.
Кейбірі:
Алған білімді өмірде қолдана
алады.
|
Жетістік
критерийлері
|
Айтылған сөздер мен
сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай
алады.
Нақты сөйлеу арқылы, мәселені
түсінгенін көрсете алады.
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Оқушыларды бір-біріне деген
құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Өнер, ана тілі
сабағы
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
Аудиожазба ,
таныстырылым.
|
Тілдік
құзыреттілік
|
С дыбысы мен
әрпі.
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
Ынтымақтастық атмосферасын
қалыптастыру
3
минут
|
Ертеңгілік
шеңбері
Қол алысып, қәне,
біз,
Достасайық
бәріміз.
Айтарым бар сендерге,
Тез
тұрыңдар шеңберге.
Қандай жақсы бір тұру,
Достарменен бір жүру!
Қандай жақсы дос болу!
– Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан
арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай
қуаныш!
|
Шаттық
шебері
|
2
минут
|
Т опқа бөліну
тақатада (+,-,>, < ,= ,А, НА, , ) белгілерінінң ішінен сауат
ашу пәніне байланысты таңбаларды таңдап 4 топқа
бөлінеді
|
|
Өткен сабақты
қорыту
3
минут
|
Сәйкестендіру.
|
Таныстырылым, оқулықпен
жұмыс
|
Сабақтың
басы.
Ой
ашар
2
минут
|
Аудиожазбадан жыланның дыбысын
тыңдату.
Балалар сонымен не
естідік?
-Жыланның "ЫС" деген
дыбысын.
Ендеше қандай дыбыспен таныс
боламыз деп ойлайсыздар?
- "С" дыбысы мен
әрпі.
|
|
|
Ойын серпілген
сауал
Қазақ алфавитінде неше әріп
бар?
Дыбыстар неше
бөлінеді?
Дауысты дыбыс дегеніміз
не?
Дауыссыз дыбыс дегеніміз
не?
С дыбысының
айтылыуы.
С дыбысынан басталатын сөздер
ойлау,айту
|
Сергіту сәтіне арналған
жинақ
|
Қызықты
тапсырма
8
минут
|
Сабаққа мақсат
қою.
Бағалау парақшасымен
жұмыс
1
|
Оқылым
|
Санат, су, сау, сана, суат,
асу, асау
|
|
2
|
Жазылым
|
( сдыбысын көркем
жазу)
|
|
3
|
Сөзді буынға
бөлу
|
Арша,
|
|
4
|
Дыбыстық
талдау
|
Отан,
ана
|
|
5
|
Сөздік
диктант
|
(сөздік диктант
жазу)
|
|
|
Түрлі
тапсырмалар
|
Сергіту
сәті
|
Аудиожазылымнан "Көңілді күй"
музыкасымен билейді.
|
Оқулық,
дәптерлер.
|
Сабақтың
соңы
2
минут
|
Оқулықпен
жұмыс.
1.Мәтінді мұғалімнң мәнерлеп
оқуы.
2.Оқушыларға сұрақ қою, жауап
алу.
3. Оқиға желісін
баяндау.
4.Бағалау парақшасында 1
тапсырмада берілген сөздерді дұрыс оқу.
Екі жұп бір-бірін тексеріп,
бағалау
|
Микрафон
|
3
минут
|
Жазылым
түрі:
1. "С" дыбысын ауада қолмен
жазу, баспен жазу, иықпен жазу, мұрын ұшымен
жазу
2. Ламинатта қол
жаттықтыру.
3. Дәптерге жазу ( бағалау
парақшасына өзін-өзі бағалау)
|
Пәнаралық
байланыс
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)
|
5
минут
|
Топпен
жұмыс
Постер құрастыру
талдау.
1- топ
Санат .
2 -топ
Сол .
3-топ Санат .
.
4-топ
ыс .
Әр топты бағдаршаммен
бағалау.
|
Өнер, ана тілі
сабағы
Оқушыларды бір-біріне деген
құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
|
Щығармашылық
жұмыс.
2
минут
3
минут
Ой
тұжырым:
|
Ой
толғаныс:
- Бұл суреттер турала не
айтуға болады?
- Бүгінгі сабаққа қандай
қатысы бар?
Ойларын
тұжырымдау,дәлелдеу:
Сағат
Үстел
Глобус
"С" дыбысы сөздің басында,
ортасында және аяғында келеді.
"Бес саусақ" арқылы
бағалау.
|
|
Кері
байланыс
2
минут
|
Бағдаршам түстеріне аттары
жазылған стикерлерді жапсырады.
|
|