Бекітемін__________ Қысқа мерзімді жоспар Қазақ тілі 4-сабақ
|
Бөлім: |
5. Білім. Ғылым. Инновация.Тілдік жүйе және норма |
|||||||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Пернебаева Индира |
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
21.01.2026 |
|||||||||||||||||||
|
Сынып: 10 «В» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дүниенің ең үлкен қазынасы - білім |
|||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.1.3.3 тыңдалған мәтіндегі ақпаратты ғаламдық мәселелермен байланыстыра білу, астарлы ойды табу. 10.2.6.1 белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын жүйелі қолдана білу |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тыңдалған мәтіндегі ақпаратты ғаламдық мәселелермен байланыстыра біледі, астарлы ойды табады. Белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын жүйелі қолдана алады. |
|||||||||||||||||||
|
Құндылық: |
Құндылық: заң және тәртіп өз ойларын, эмоцияларын және мінез-құлқын бақылау, қоғамдық игілік мүддесі үшін күнделікті жағдайларда белгіленген ережелер мен рәсімдерді, үйлесімді әлеуметтік қатынастарды сақтау; моральдық принциптер мен нормаларды және оқу-танымдық іс-әрекеттегі адал мінез-құлықты ұстану; |
|||||||||||||||||||
|
3-апта дәйексөзі |
Әділдік бар жерде елдік бар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ түрі |
Кіріктірілген сабақ |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басталуы 5 минут Сабақтың ортасы 35 мин Сабақтың соңы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу Түгендеу Жағымды оқу ортасын қалыптастыру Сыныпты үш топқа бөлу Сабақтың тақырыбы мен мақсатын танысыру «Менің инвестициям»
Мына қоржын- сенің жинақ қорың. Болашақта пайдалану үшін қандай инвестиция салар едіңдер? (Апта дәйексөзімен байланыстыру) Жаңа сабақ Тыңдалым алды. «Суреттер сөйлейді» әдісі
Суреттерден не байқадыңыздар? Суретті сөйлетіңіздер. Сурет пен білім алудың қандай байланысы бар? Тыңдалым кезі «Bilimland» платформасы арқылы бейне материал көру. Мәтінді мұқият тыңдаңдар. Мәтіндегі ақпараттар мен негізгі ойына баса назар аударыңдар. Тыңдалымнан кейін. Топтық жұмыс 1-топ 2-топ 3- топ
Осы тақырыпты география пәні тұрғысынан қарастырайық. Мақсаты: Қазақстандағы күн және жел электр станциялары туралы нақтырақ ақпарат беру.
Жұптық жұмыс «Сәйкестендіру»
Жеке жұмыс Мәтін бойынша берілген сұрақтарға дұрыс жауап беру. Мақсаты: мәтінді түсініп оқу арқылы, ақпараттарды талдайды,алған білімдерін қолданады.
Сабақты бекіту Абай Құнанбайұлының 31 қарасөзіне жасанды интеллект арқылы жасалған анимациялық фильм көру. Үйге тапсырма: 4 –тапсырма Рефлексия
Бүгінгі сабақтан жинақ қорыңа пайдалы не қостың? |
Оқушылар сабақты көңілді күймен бастайды. Үш топқа бөлінеді.
Оқушылар өз ойларын айтады.
Оқушылар суреттерге қарап, алдыңғы білімдерін еске түсіреді. Тақырып бойынша ойларын ортаға салады.
Мәтінді мұқият тыңдайды. Ақпаратарды түптіп алып отырады.
Топта берілген тапсырманы орындайды. Сынып алдында қорғайды.
Оқушылар Қазақстандағы жасыл энергия көздері мен жасыл экономика бағыттары бойынша тереңірек білім алады. Жұпта бірлесіп жұмыс жасайды. Оқушылар мәтінді түсініп оқиды. Сұрақтарға мәтінге сүйене отырып жауап береді.
Қарасөзді тыңдай отырып, өздеріне ғибрат алады Сабаққа рефлексияны ауызша береді. Оқушының білім картасына жазбаша толтырады. Сабақтан алған бағаларын айтады |
Ауызша мадақтау Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін! Дескриптор Білім алушы 3 балл -мәтіндегі ақпараттарды біледі
-ақпараттар-ды ғаламдық мәселелермен байланыстыра алады
-астарлы ойды табады Дескриптор: 2балл -күн энергиясының маңызын біледі -қай облыстарда орналасқанын түсінеді -жел станцияларын картадан белгілей алады -жұпта талқылап, бірлесіп қорытындыға келеді. Әр дұрыс жауап үшін 1 балл 1-С 2-С 3-В 4-С 5-Д Сабақ кезеңдері бойынша суммативті бағаларын шығару
|
Оқулық 10-сынып «Атамұра» баспасы 2019жыл Қалыптас тырушы бағалауға арналған тапсырма лар жинағы интер-активті тақта слайдттар
|
||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ , "Жасыл экономика" 10-сынып ҚГБ бағыты бойынша
Бекітемін__________ Қысқа мерзімді жоспар Қазақ тілі 4-сабақ
|
Бөлім: |
5. Білім. Ғылым. Инновация.Тілдік жүйе және норма |
|||||||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Пернебаева Индира |
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
21.01.2026 |
|||||||||||||||||||
|
Сынып: 10 «В» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дүниенің ең үлкен қазынасы - білім |
|||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.1.3.3 тыңдалған мәтіндегі ақпаратты ғаламдық мәселелермен байланыстыра білу, астарлы ойды табу. 10.2.6.1 белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын жүйелі қолдана білу |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тыңдалған мәтіндегі ақпаратты ғаламдық мәселелермен байланыстыра біледі, астарлы ойды табады. Белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын жүйелі қолдана алады. |
|||||||||||||||||||
|
Құндылық: |
Құндылық: заң және тәртіп өз ойларын, эмоцияларын және мінез-құлқын бақылау, қоғамдық игілік мүддесі үшін күнделікті жағдайларда белгіленген ережелер мен рәсімдерді, үйлесімді әлеуметтік қатынастарды сақтау; моральдық принциптер мен нормаларды және оқу-танымдық іс-әрекеттегі адал мінез-құлықты ұстану; |
|||||||||||||||||||
|
3-апта дәйексөзі |
Әділдік бар жерде елдік бар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ түрі |
Кіріктірілген сабақ |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басталуы 5 минут Сабақтың ортасы 35 мин Сабақтың соңы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу Түгендеу Жағымды оқу ортасын қалыптастыру Сыныпты үш топқа бөлу Сабақтың тақырыбы мен мақсатын танысыру «Менің инвестициям»
Мына қоржын- сенің жинақ қорың. Болашақта пайдалану үшін қандай инвестиция салар едіңдер? (Апта дәйексөзімен байланыстыру) Жаңа сабақ Тыңдалым алды. «Суреттер сөйлейді» әдісі
Суреттерден не байқадыңыздар? Суретті сөйлетіңіздер. Сурет пен білім алудың қандай байланысы бар? Тыңдалым кезі «Bilimland» платформасы арқылы бейне материал көру. Мәтінді мұқият тыңдаңдар. Мәтіндегі ақпараттар мен негізгі ойына баса назар аударыңдар. Тыңдалымнан кейін. Топтық жұмыс 1-топ 2-топ 3- топ
Осы тақырыпты география пәні тұрғысынан қарастырайық. Мақсаты: Қазақстандағы күн және жел электр станциялары туралы нақтырақ ақпарат беру.
Жұптық жұмыс «Сәйкестендіру»
Жеке жұмыс Мәтін бойынша берілген сұрақтарға дұрыс жауап беру. Мақсаты: мәтінді түсініп оқу арқылы, ақпараттарды талдайды,алған білімдерін қолданады.
Сабақты бекіту Абай Құнанбайұлының 31 қарасөзіне жасанды интеллект арқылы жасалған анимациялық фильм көру. Үйге тапсырма: 4 –тапсырма Рефлексия
Бүгінгі сабақтан жинақ қорыңа пайдалы не қостың? |
Оқушылар сабақты көңілді күймен бастайды. Үш топқа бөлінеді.
Оқушылар өз ойларын айтады.
Оқушылар суреттерге қарап, алдыңғы білімдерін еске түсіреді. Тақырып бойынша ойларын ортаға салады.
Мәтінді мұқият тыңдайды. Ақпаратарды түптіп алып отырады.
Топта берілген тапсырманы орындайды. Сынып алдында қорғайды.
Оқушылар Қазақстандағы жасыл энергия көздері мен жасыл экономика бағыттары бойынша тереңірек білім алады. Жұпта бірлесіп жұмыс жасайды. Оқушылар мәтінді түсініп оқиды. Сұрақтарға мәтінге сүйене отырып жауап береді.
Қарасөзді тыңдай отырып, өздеріне ғибрат алады Сабаққа рефлексияны ауызша береді. Оқушының білім картасына жазбаша толтырады. Сабақтан алған бағаларын айтады |
Ауызша мадақтау Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін! Дескриптор Білім алушы 3 балл -мәтіндегі ақпараттарды біледі
-ақпараттар-ды ғаламдық мәселелермен байланыстыра алады
-астарлы ойды табады Дескриптор: 2балл -күн энергиясының маңызын біледі -қай облыстарда орналасқанын түсінеді -жел станцияларын картадан белгілей алады -жұпта талқылап, бірлесіп қорытындыға келеді. Әр дұрыс жауап үшін 1 балл 1-С 2-С 3-В 4-С 5-Д Сабақ кезеңдері бойынша суммативті бағаларын шығару
|
Оқулық 10-сынып «Атамұра» баспасы 2019жыл Қалыптас тырушы бағалауға арналған тапсырма лар жинағы интер-активті тақта слайдттар
|
||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз






