|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы :7.1 Қазақ жоңғар соғыстары
Күні:02.09.2020жыл Сынып: 7 |
Мектеп: К.Әзірбаев атындағы жалпы орта мектеп Пәні:Қазақстан тарихы Мұғалімнің аты-жөні: С. Жаркымбекова |
|
||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Жоңғар басқыншылығына қарсы Отан соғысының басталуы Зерттеу сұрағы: Не себепті «Елім-ай» бүкілхалықтық әнге айналды? |
|
||||||||
|
Осы сабақтақолжеткізілетін оқу мақсаттары |
7.3.1.2 – Қазақ хандығының ішкі саяси жағдайын талдау; 7.4.1.1 – жоңғар шапқыншылығының қазақ халқының шаруашылығына тигізген зардаптарын анықтау |
|
||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Қазақ хандығының ішкі саяси жағдайын талдау, жоңғар шапқыншылығының қазақ халқының шаруашылығына тигізген зардаптарын анықтау |
|
||||||||
|
Бағалау критерийлері |
1. Қазақ хандығының ішкі саяси жағдайын талдайды 2. жоңғар шапқыншылығының қазақ халқының шаруашылығына тигізген зардаптарын анықтайды |
|
||||||||
|
Тілдік мақсаттары |
Пәнге қатысты лексика мен терминология: хандық, сұлтан, қонтайшы, жоңғар, демография, миграция сөздерімен жұмыс жасау |
|
||||||||
|
Құндылық тарды дарыту |
Оқушыларды «Мәңгілік ел» ұлттық идеясы аясында 6 құндылық . Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы |
|
||||||||
|
Бастапқы білім |
Қазақстанның ХІХ ғасыр соңындағы материалдық мәдениеті |
|
||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
география |
|
||||||||
|
Сабақ барысы |
|
|||||||||
|
Сабақтың жоспарлан-ған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
|||||||||
|
Сабақтың басы 10 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу.Оқушыларды түгелдеу Жағымды атмосфералық ахуал қалыптыстыру. Былтырғы 7-сынып соңындағы сабағынан қайталау жүргізу
|
|||||||||
|
Сабақтың ортасы 22 мин |
Зерттеу және талдау «Киномотаграфия» әдісі бойынша жаңа сабақтың тақырыбын ашамыз (6-минут) Сұрақтар: 1.Жоңғар деген кімдер? 2. Неліктен олар қазақ жеріне қызықты? 3. Жоңғарларды кім басқарды? 4.Елім –ай әні не туралы деп ойлайсыңдар? Балаларға «Елім ай» әнінен үзінді оқып беру
|
|||||||||
|
«Графикалық органайзер» әдісі . Жұптық жұмыс 1-тапсырма
Кестеге «Ақтабан шұбырындысы» және «Алқакөл сұламасы» оқиғалардың себебін толтыр
- Балалар қазақтардың «Ақтабан шұбырындысы» және «Алқакөл сұламасына» душар болу себептерін біледі
2-тапсырма Жеке жұмыс Тірек сызбаны толтыр
Қазақ жеріне жоңғарлардың шапқыншылық жасау себептері
Дескриптор: - Қазақ жеріне жоңғарлардың шапқыншылық жасау себептерін біледі
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы ( 8 минут) |
Рефлексия: Кері байланыс: «БББ» кестесі
Үй тапсырмасы: Осы тақырыпқа байланысты 3 сұрақтан дайындап келу , тақырыпты оқып келу |
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ . Жоңғар шапқыншылығы 7-сынып
Ашық сабақ . Жоңғар шапқыншылығы 7-сынып
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы :7.1 Қазақ жоңғар соғыстары
Күні:02.09.2020жыл Сынып: 7 |
Мектеп: К.Әзірбаев атындағы жалпы орта мектеп Пәні:Қазақстан тарихы Мұғалімнің аты-жөні: С. Жаркымбекова |
|
||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Жоңғар басқыншылығына қарсы Отан соғысының басталуы Зерттеу сұрағы: Не себепті «Елім-ай» бүкілхалықтық әнге айналды? |
|
||||||||
|
Осы сабақтақолжеткізілетін оқу мақсаттары |
7.3.1.2 – Қазақ хандығының ішкі саяси жағдайын талдау; 7.4.1.1 – жоңғар шапқыншылығының қазақ халқының шаруашылығына тигізген зардаптарын анықтау |
|
||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Қазақ хандығының ішкі саяси жағдайын талдау, жоңғар шапқыншылығының қазақ халқының шаруашылығына тигізген зардаптарын анықтау |
|
||||||||
|
Бағалау критерийлері |
1. Қазақ хандығының ішкі саяси жағдайын талдайды 2. жоңғар шапқыншылығының қазақ халқының шаруашылығына тигізген зардаптарын анықтайды |
|
||||||||
|
Тілдік мақсаттары |
Пәнге қатысты лексика мен терминология: хандық, сұлтан, қонтайшы, жоңғар, демография, миграция сөздерімен жұмыс жасау |
|
||||||||
|
Құндылық тарды дарыту |
Оқушыларды «Мәңгілік ел» ұлттық идеясы аясында 6 құндылық . Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы |
|
||||||||
|
Бастапқы білім |
Қазақстанның ХІХ ғасыр соңындағы материалдық мәдениеті |
|
||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
география |
|
||||||||
|
Сабақ барысы |
|
|||||||||
|
Сабақтың жоспарлан-ған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
|||||||||
|
Сабақтың басы 10 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу.Оқушыларды түгелдеу Жағымды атмосфералық ахуал қалыптыстыру. Былтырғы 7-сынып соңындағы сабағынан қайталау жүргізу
|
|||||||||
|
Сабақтың ортасы 22 мин |
Зерттеу және талдау «Киномотаграфия» әдісі бойынша жаңа сабақтың тақырыбын ашамыз (6-минут) Сұрақтар: 1.Жоңғар деген кімдер? 2. Неліктен олар қазақ жеріне қызықты? 3. Жоңғарларды кім басқарды? 4.Елім –ай әні не туралы деп ойлайсыңдар? Балаларға «Елім ай» әнінен үзінді оқып беру
|
|||||||||
|
«Графикалық органайзер» әдісі . Жұптық жұмыс 1-тапсырма
Кестеге «Ақтабан шұбырындысы» және «Алқакөл сұламасы» оқиғалардың себебін толтыр
- Балалар қазақтардың «Ақтабан шұбырындысы» және «Алқакөл сұламасына» душар болу себептерін біледі
2-тапсырма Жеке жұмыс Тірек сызбаны толтыр
Қазақ жеріне жоңғарлардың шапқыншылық жасау себептері
Дескриптор: - Қазақ жеріне жоңғарлардың шапқыншылық жасау себептерін біледі
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы ( 8 минут) |
Рефлексия: Кері байланыс: «БББ» кестесі
Үй тапсырмасы: Осы тақырыпқа байланысты 3 сұрақтан дайындап келу , тақырыпты оқып келу |
|||||||||
шағым қалдыра аласыз













