|
Пән:Дүниетану Сынып:1 «В» |
Мектеп: №12 бастауыш мектеп КММ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні:15.12.2021ж |
Мұғалімніңаты-жөні:Көмекова Жанар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Жыл мезгілдері |
Қатысқандар:22 Қатыспағандар саны: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты |
1.2.3.1 – жыл мезгілдеріне орай табиғатта бос уақытты өткізу мүмкіндіктерін анықтау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар:
Көптеген оқушылар:
Кейбір оқушылар: адам үшін табиғатта тынығудың маңызын түсіндіре алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тірек сөздер:
|
Жыл мезгілдері , бос уақыт |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар
|
шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау; - жауапкершілік; - өмір бойы оқуға дайындалу; - қарым-қатынас жасау қабілеті |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Математика: Жаратылыстану; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз) |
Таныстырылым, видеоматериал, интерактивті тақта |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Менің туған өлкем. Өз мекен-жайы , тұратын қаланың көше атауларын мен көрнекті орындарын сипаттап айта алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарлан-ған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Сабаққа кіріспе
Айналаға алақанмен Жылулықты шашайық Сәттілік тілеп, күлімсіреп Біз сабақты бастайық II. Үй тапсырмасын бекіту: Сұрақ-жауап әдісі бойынша қорытындылау: Әр топқа сұрақ беріледі: I .Қыс ( Сен қай қалада немесе қай ауылда тұрасың?) II. Жаз (Тұратын жерің Қазақстанның қай облысында орналасқан?) III. Көктем (Тұратын мекен – жайыңды не үшін білуің керек?) IV. Күз (Сенің қалаңда қандай ұлт өкілдері тұрады?) Жаңа сабақ: (Ұ) Оқулықпен жұмыс Тыңдалым: Болжау стратегиясы бойынша жалғастыр «Жыл мезгілдері» бойынша бейнеролик көрсету (Ұ)Оқушылар әр жыл мезгілінің өзгеріске ұшырауын байқап айтады. Жыл мезгілі ауысқанда адамдардың өмір сүру жағдайы өзгеретінн байқайды. |
Топқа бөлу: Жыл мезгілдеріне байланысты I.Қыс II. Жаз III. Көктем IV. Күз
АКТ қолдану ҚБ:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ ортасы 15 минут 5 минут 7 минут 3 минут 3 минут
|
Бір жылда төрт мезгіл бар. Әр мезгілде үш ай бар. Ай атауларын үш тілде атап айту: Айтылым: Үш тілдік мақсат.
Оқулықпен жұмыс: Оқылым: Табиғатта үнемі өзгеріс болып тұрады.Күз,қыс, көктем,жаз – жылдың төрт мезгілі.Олар мезгілімен ауысып келіп отырады. Жыл мезгілінің ауысуына қарай адамдардың өмір сүру жағдайы да өзгереді. Жазылым: (Т) Сұрақтар мен тапсырмалар. Суреттерге қара .Балалар не істеп жүр? Бұл ойындарды жылдың қай мезгілінде ойнауға болады? Тағы қандай ойындарды білесің? І.топ Оқушыларға қыс мезгіліне байланысты ойын түрлеріне байланысты тапсырма беріледі. Аққала аппликациясын құрастырады. Қысқы ойын түрлерін атап айтады. ІІ топ Оқушылар жаз мезгіліне байланысты ойын түрлеріне байланысты тапсырма беріледі. Доп ойыны бойынша жаз мезгілінің ойын түрлерін атайды. ІІІ топ Оқушылар көктем мезгіліне байланысты ойын түрлері бойынша тапсырма беріледі. Асық ойнау әдісі бойынша көктем мезгілінің ойын түрлерін атап айтады. IV. Күз Оқушылар күз мезгіліне байланысты ойын түрлері бойынша тапсырма беріледі. Қолшатыр әдісі бойынша ойын түрлерін атап айтады. Сергіту сәті:
Дескриптор:
Бұл тапсырмалар арқылы оқушыларда шығармашылық дағдыларын қалыптастырамыз. Шығармашылық жұмыс І топ:Қыс мезгілін сипаттау. ІІ топ:Жаз мезгілін сипаттау. ІІІ топ: Көктем мезгілін сипаттау. IV топ: Күз мезгілін сипаттау.
Дескриптор: - Әр жыл мезгілді болжайды; -Жыл мезгілдерін суретін бейнелейді; Бұл тапсырмалар арқылы оқушыларда шығармашылық тұрғыда қолдана білу, проблеманы шешу дағдыларын қалыптастырамыз. Тапсырма арқылы саралаймыз. Оқушылардың қажеттілігіне байланысты қосымша саралау тапсырмалары беріледі. Оқулықпен жұмыс.Оқулықтан берілген мәліметпен танысады. Бұл тапсырмада белсенді оқу іс-әрекеті жүргізіледі. |
Тапсырма орындау
ҚБ : Қол соғу
ҚБ:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді смайлктер арқылы бағалайды. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардыңматериалды Меңгеру деңгейінт ексеру жоспарыңыз
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін. Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез келген кезеңінде қолданыла алады |
Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді және бағалау тапсырмасының дескрипторларын жазасыз
|
Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары. Сандық техникаларады қолдануда қауіпсіздік шараларын еске түсіру және сақтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
Сабақ мақсаттары мен оқу мақсаттары дұрыс қойылған. Оқушылар әріпті таныды,ажырата алды және оны дыбысмпен сәйкестендіре алды.Сөз сызбасын оқи алды.Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізе алды .Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды. Сабақ жоспарынан ешқандай ауытқулар болған жоқ.
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Комекова Жанар АкмырзакызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ : Жыл меезгілдері
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Ашық сабақ : Жыл меезгілдеріМатериал туралы қысқаша түсінік
жыл мезгілдеріне орай табиғатта бос уақытты өткізу мүмкіндіктерін анықтау
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||




















