Қысқамерзімді жоспар
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрлігі
Абай атындағы мектеп-гимназия
(білім беру ұйымының атауы )
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Музыка және уақыт
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім |
3-бөлім. Уақыт |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Айдарханова Балхаш Дуйсенбаевна |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
16,17,19.11.2021ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып |
3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Музыка және уақыт |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.1.3.3 – тыңдалған музыка туралы өзінің ойын, сезімін түсіндіру; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі\ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы 10 минут
Ортасы 20 минут
Соңы 15 минут |
Сәлемдесу. Психологиялық ахуал; Дауыс жаттығуларын орындау. Бүгінгі сабақта: Сенің білетінің:
Сенің меңгеретінің:
«Ой талқы»
«Кім жылдам?» ойыны арқылы уақыт өлшемдері туралы білімдерін тексеру. (ұяшықтар)
1-тапсырма. Музыка тыңдау және талдау. «Время, вперед!» («Уақыт, алға!») атты оркестрге арналған сюитасын тыңдау. Дискрипторлар:
Сұрақтар:
2-тапсырма. Орындау. «Сырлы сағат» әні. Әнін жазған: Төлепберген Тоқжанов
3-тапсырма. Зерттеу. Оқушыларды музыкалық өлшемдермен таныстыру. Дирижерлап көрсету.
4-тапсырма: Топтық жұмыс. 1-топ: «Еркем-ай» әні 2-топ: «Сырлы сағат» әні 3-топ: «Жүгіріп шықтым белеске» әні ұрмалы аспаптардың көмегімен сүйемелдеп орындату. Қорытынды : Музыка және уақыт. 1.Бүгінгі сабақта музыка мен уақыт туралы не білдік? Рефлексия. «Пантомима». Оқушылар пантомима (қимыл) арқылы бүгінгі сабақтағы өз жұмыс нәтижесін көрсетеді. Мысалы: қолды жоғары көтеру- ризамын, басы төмен-риза емес, бетін қолымен жапса-немқұрайлы.
Үйге тапсырма: «Сырлы сағат» әнін жаттау. |
Суреттегі бейнеленген уақыт өлшемдерін атап береді. Сабақ тақырыбы уақытпен байланысты екендігін болжайды. Ұяшықтардан шыққан уақыт өлшемдері туралы сұрақтарға жауап береді. Музыканың көңіл күйін, екпінін ажыратады, сезімімен бөліседі. Сұрақтарға жауап береді. Әнді талап бойынша мәнерлеп, әдемі орындайды. Оқушылар 2\4 өлшемін дирижерлап үйренеді. «Сырлы сағат» әнінің қайырмасын дирижерлайды. Оқушылар ұрмалы аспаптармен әнді сүйемелдейді. Оқушылар сабақта алған білімдерімен бөліседі, музыка мен уақыттың байланысын айтып береді. Оқушылар алған білімдерін, жеткен жетістіктерін іс-қимыл арқылы көрсетеді. |
Мадақтау Мадақтау. (қб) Мадақтау. Мадақтау |
Слайд №1 Слайд №2,3 https://wordwall.net/resource/25033837
Сла Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Қысқамерзімді
жоспар Қазақстан
Республикасының Білім және ғылым
министрлігі Абай атындағы
мектеп-гимназия (білім беру ұйымының атауы
) Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары Музыка және
уақыт (сабақтың
тақырыбы) Бөлім 3-бөлім.
Уақыт Педагогтың
аты-жөні Айдарханова Балхаш
Дуйсенбаевна Күні 16,17,19.11.2021ж Сынып 3 Қатысушылар
саны: Қатыспағандар
саны: Сабақтың
тақырыбы Музыка және
уақыт Оқу бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаттары –
тыңдалған əуеннің сипатын,
мазмұнын, жанрын, көркемдеуіш құралдарын
анықтау;
3.1.3.3 – тыңдалған музыка
туралы өзінің ойын, сезімін
түсіндіру; Сабақтың
мақсаты Сабақтың
барысы
Сабақтың
кезеңі\ уақыты Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Басы 10
минут
Ортасы 20
минут
Соңы 15
минут
Сәлемдесу.
Психологиялық
ахуал;
Дауыс жаттығуларын
орындау. Бүгінгі сабақта: Сенің
білетінің:
Музыкалық өлшеммен
танысасың;
Музыка тыңдау арқылы сипатын, мазмұнын,жанрын
анықтай аласың. Сенің
меңгеретінің:
«Алға, уақыт»
бағдарламалық музыкасын
тыңдау.
Сырлы сағат әнін
үйрену.
Музыкалық
өлшемдермен танысу.
«Ой
талқы»
«Кім жылдам?»
ойыны арқылы уақыт өлшемдері туралы білімдерін тексеру.
(ұяшықтар)
1-тапсырма. Музыка тыңдау және
талдау. «Время, вперед!» («Уақыт, алға!») атты оркестрге арналған
сюитасын тыңдау.
Дискрипторлар:
Музыканың көңіл
күйін ажыратады.
Музыкада әуеннің
екпіні қалай өзгеретініндігін
біледі.
Музыканы тыңдау
барысында көз алдына не елестегені туралы
айтады.
Сұрақтар:
Тыңдаған
шығармада музыка уақыт жылдамдығын қалай көрсеткен(жылдам,
баяу,орташа)?
Музыка қандай
көңіл күй тудырады?
Берілген сурет
пен тыңдаған музыканың арасында қандай байланыс
бар?
2-тапсырма. Орындау. «Сырлы сағат» әні.
Әнін жазған: Төлепберген
Тоқжанов
Әнді мәнерлеп
орындау.
Сағат қозғалысын
бейнелейтін әуенді табу.
3-тапсырма. Зерттеу. Оқушыларды музыкалық
өлшемдермен таныстыру. Дирижерлап
көрсету.
4-тапсырма:
Топтық
жұмыс.
1-топ: «Еркем-ай»
әні
2-топ: «Сырлы сағат»
әні
3-топ: «Жүгіріп
шықтым белеске» әні
ұрмалы аспаптардың
көмегімен сүйемелдеп
орындату.
Қорытынды
: Музыка және
уақыт.
1.Бүгінгі сабақта
музыка мен уақыт туралы не
білдік?
Рефлексия.
«Пантомима».
Оқушылар пантомима
(қимыл) арқылы бүгінгі сабақтағы өз
жұмыс нәтижесін көрсетеді. Мысалы: қолды жоғары көтеру- ризамын,
басы төмен-риза емес, бетін қолымен
жапса-немқұрайлы.
Үйге
тапсырма: «Сырлы сағат» әнін
жаттау.
Суреттегі
бейнеленген уақыт өлшемдерін атап береді. Сабақ тақырыбы уақытпен
байланысты екендігін
болжайды.
Ұяшықтардан
шыққан уақыт өлшемдері туралы сұрақтарға жауап
береді.
Музыканың көңіл
күйін, екпінін ажыратады, сезімімен
бөліседі.
Сұрақтарға жауап
береді.
Әнді талап бойынша
мәнерлеп, әдемі орындайды.
Оқушылар 2\4 өлшемін
дирижерлап үйренеді. «Сырлы сағат» әнінің қайырмасын
дирижерлайды. Оқушылар ұрмалы аспаптармен
әнді сүйемелдейді. Оқушылар сабақта алған
білімдерімен бөліседі, музыка мен уақыттың байланысын айтып
береді.
Оқушылар алған білімдерін,
жеткен жетістіктерін іс-қимыл арқылы
көрсетеді.
Мадақтау
Мадақтау.
(қб)
Мадақтау.
Мадақтау
Слайд
№1
Слайд
№2,3
https://wordwall.net/resource/25033837
Сла | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||




















