|
Мектеп: № 74 ЖББОМ КММ Мұғалімнің аты-жөні: Н.К. Абикеева Күні: 17. 01. 2019 Сынып: 3 «в» Қатысқандар:12 Қатыспағандар:0 |
||
|
Сабақ тақырыбы |
Қобыз. Цветные звуки. |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
3.2.5.1 оқылған/ тыңдалған материал бойынша өз пікірін білдіру |
|
|
Сабақ мақсаты |
Тақырып негізінде сұрақтарға жауап беру, әңгімелеу көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру; Жаңа сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану; |
|
|
Бағалау критерийі |
|
|
|
Тілдік бірліктер |
Қобыз, тартады, қобызшы, тартады, сазгер, мұнды, көңілді |
|
|
Пәнаралық байланыс |
музыка |
|
|
Алдыңғы білім |
Досым домбыра тартады. |
|
|
Сабақ барысы |
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы Рефлексия |
Достық көпір орнату Қалыптастырушы бағалау. Музыка ноталарымен оқушыларды сабақтың әр кезеңінде бағалау ЖЖ. Тапсырма: берілген сөздердің сыңарын тап. Атау сөз Іс әрекет жұп құрып отырады. Зергер сырға жасайды. Биші би билейді. Тігінші киім тігеді. Суретші сурет салады. Сазгер аспапта ойнайды. Бағалау: до нотасы. ТЖ. Тыңдалым: Тапсырма: видеобейне тыңдау Видеобейне бойынша жіңішке сұрақтарға жауап беру. Қандай аспап туралы білдік? Қобызды кім ойлап тапты? Ре нотасы. ЖЖ: Тапсырма: берілген сөйлемді дұрыс құрастыр. Домбырашы қобызда күй ойнайды. Қобызшы домбырада күй ойнайды. Күйші домбырада, қобызда күй ойнайды. Бағалау: нота ре Оқылым: мәтінмен жұмыс(оқулықпен жұмыс) Ми нотасы ТЖ:Тапсырма: мәтіндегі тірек сөздерді пайдаланып,әңгіме құрастыр. Сұрақ : Күйді кім таратады? Күйші қобызда не істейді? Тапсырма: жауабын жікте. Күйші Тарт Мен күйші Мен тарт Сен күйші Сен тарт Сіз күйші Сіз тарт Ол күйші Ол тарат Тапсырма: мәтіндегі тірек сөздерді пайдаланып, әңгіме құрастыр «Өнерлі сынып». Бағалау: фа нотасы Музыка сабағы . Сабақтың жалғасы Талқылау .На доске записана тема урока « Цветные звуки казахских музыкальных инструментов».
На сегодняшнем уроке мы продолжаем с вами изучение казахского музыкального искусства и их связь с изобразительным искусством и, продолжая урок, мы открываем с вами нотку соль,а что же скрывается за этой ноткой? А за ней музыкальный инструмент, о котором уже уже шла речь на сегодняшнем уроке. Тыңдалым: Давайте внимательно послушаем звучание этого инструмента. ( Звучит мелодия на кобызе) Скажите, что за инструмент вы сейчас услышали? ( кобыз) . Да, это один из самых загадочных музыкальных инструментов казахов. Интересный, загадочный и немного волшебный. Почему? Да потому что у него очень интересная легенда о его происхождении. ( Легенда о кобызе). Родоночальником кобыза был Коркыт-ата. Он был акыном, покровителем баксы( знахарей – шаманов). И создал он этот волшебный инструмент по подсказке ангелов, которые пришли к нему во сне и велели обернуть деревянный инструмент в верблюжью кожу и сделать струны из конского волоса. Давайте вместе посмотрим на него и послушаем его звучание ( видеофрагмент). У кобыза есть « родственники» ( показ шанкобыза и слушание его звучания) Эти кобызы использовали шаманы во время своих ритуалов. Ля нотасы. И теперь , можно вспомнить ещё одну легенду, легенду о Птице-музыке., которая пролетела над Казахстаном. Кто сможет пересказать эту легенду? В этой легенде есть слова-термины, которые помогают нам раскрыть тему нашего урока. Назовите их ( акын, песня, айтыс, пьеса, кюй, кюйши, тартыс).
Составьте словесную цепочку из этих слов. ( ПР) ФО Дескриптор: -составляют 2 словесных цепочки без ошибок - допускают одну ошибку - допускают 2 и более ошибок
Назовите один из популярных инструментов, кроме кобыза, который очень часто используют акыны. ( домбра). ( Показ домбры). И песня, которую мы начали разучивать на прошлом уроке, тоже связана с этим инструментом. Исполнение песни « Домбырасыз сен кайда» Си нотасы. Викторина « Отгадай инструмент» . дети слушают музыкальный фрагмент и выстраивают на отдельном листе цепочку из музыкальных инструментов.( кобыз, домбра, баян, балалайка, фортепиано, гитара, шанкобыз). ФО « Цветные звуки» на нотоносец ноты-настроение |
Интербелсенді тақта, слайд Интербелсенді тақта, видеобейне «Балапан тайм» Хабарынан үзінді |
|
|
Көпір құру. Сенің қандай өнерің бар? сұрағына жауап беру Мен домбыра таратамын. Мен сурет саламын. Мен би билеймін. Мен киім тігемін. Мен қобыз тартамын, Мен ән айтамын. Біз өнерлі сыныпппыз. |
Интербелсенді тақта, слайд |
|
Үйге тапсырма: құрастырған әңгімені мазмұндау |
||
|
Саралау: Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырма бересіз? |
Бағалау: Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланаңыз. Төменде өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз |
|
|
Сабақ мақсаты қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқу болды ма және неліктен? |
||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен 2 нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым,келесі сабақта не нәрсеге назар аудару керек? |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ : Қобыз. Цветные звуки.
|
Мектеп: № 74 ЖББОМ КММ Мұғалімнің аты-жөні: Н.К. Абикеева Күні: 17. 01. 2019 Сынып: 3 «в» Қатысқандар:12 Қатыспағандар:0 |
||
|
Сабақ тақырыбы |
Қобыз. Цветные звуки. |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
3.2.5.1 оқылған/ тыңдалған материал бойынша өз пікірін білдіру |
|
|
Сабақ мақсаты |
Тақырып негізінде сұрақтарға жауап беру, әңгімелеу көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру; Жаңа сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану; |
|
|
Бағалау критерийі |
|
|
|
Тілдік бірліктер |
Қобыз, тартады, қобызшы, тартады, сазгер, мұнды, көңілді |
|
|
Пәнаралық байланыс |
музыка |
|
|
Алдыңғы білім |
Досым домбыра тартады. |
|
|
Сабақ барысы |
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы Рефлексия |
Достық көпір орнату Қалыптастырушы бағалау. Музыка ноталарымен оқушыларды сабақтың әр кезеңінде бағалау ЖЖ. Тапсырма: берілген сөздердің сыңарын тап. Атау сөз Іс әрекет жұп құрып отырады. Зергер сырға жасайды. Биші би билейді. Тігінші киім тігеді. Суретші сурет салады. Сазгер аспапта ойнайды. Бағалау: до нотасы. ТЖ. Тыңдалым: Тапсырма: видеобейне тыңдау Видеобейне бойынша жіңішке сұрақтарға жауап беру. Қандай аспап туралы білдік? Қобызды кім ойлап тапты? Ре нотасы. ЖЖ: Тапсырма: берілген сөйлемді дұрыс құрастыр. Домбырашы қобызда күй ойнайды. Қобызшы домбырада күй ойнайды. Күйші домбырада, қобызда күй ойнайды. Бағалау: нота ре Оқылым: мәтінмен жұмыс(оқулықпен жұмыс) Ми нотасы ТЖ:Тапсырма: мәтіндегі тірек сөздерді пайдаланып,әңгіме құрастыр. Сұрақ : Күйді кім таратады? Күйші қобызда не істейді? Тапсырма: жауабын жікте. Күйші Тарт Мен күйші Мен тарт Сен күйші Сен тарт Сіз күйші Сіз тарт Ол күйші Ол тарат Тапсырма: мәтіндегі тірек сөздерді пайдаланып, әңгіме құрастыр «Өнерлі сынып». Бағалау: фа нотасы Музыка сабағы . Сабақтың жалғасы Талқылау .На доске записана тема урока « Цветные звуки казахских музыкальных инструментов».
На сегодняшнем уроке мы продолжаем с вами изучение казахского музыкального искусства и их связь с изобразительным искусством и, продолжая урок, мы открываем с вами нотку соль,а что же скрывается за этой ноткой? А за ней музыкальный инструмент, о котором уже уже шла речь на сегодняшнем уроке. Тыңдалым: Давайте внимательно послушаем звучание этого инструмента. ( Звучит мелодия на кобызе) Скажите, что за инструмент вы сейчас услышали? ( кобыз) . Да, это один из самых загадочных музыкальных инструментов казахов. Интересный, загадочный и немного волшебный. Почему? Да потому что у него очень интересная легенда о его происхождении. ( Легенда о кобызе). Родоночальником кобыза был Коркыт-ата. Он был акыном, покровителем баксы( знахарей – шаманов). И создал он этот волшебный инструмент по подсказке ангелов, которые пришли к нему во сне и велели обернуть деревянный инструмент в верблюжью кожу и сделать струны из конского волоса. Давайте вместе посмотрим на него и послушаем его звучание ( видеофрагмент). У кобыза есть « родственники» ( показ шанкобыза и слушание его звучания) Эти кобызы использовали шаманы во время своих ритуалов. Ля нотасы. И теперь , можно вспомнить ещё одну легенду, легенду о Птице-музыке., которая пролетела над Казахстаном. Кто сможет пересказать эту легенду? В этой легенде есть слова-термины, которые помогают нам раскрыть тему нашего урока. Назовите их ( акын, песня, айтыс, пьеса, кюй, кюйши, тартыс).
Составьте словесную цепочку из этих слов. ( ПР) ФО Дескриптор: -составляют 2 словесных цепочки без ошибок - допускают одну ошибку - допускают 2 и более ошибок
Назовите один из популярных инструментов, кроме кобыза, который очень часто используют акыны. ( домбра). ( Показ домбры). И песня, которую мы начали разучивать на прошлом уроке, тоже связана с этим инструментом. Исполнение песни « Домбырасыз сен кайда» Си нотасы. Викторина « Отгадай инструмент» . дети слушают музыкальный фрагмент и выстраивают на отдельном листе цепочку из музыкальных инструментов.( кобыз, домбра, баян, балалайка, фортепиано, гитара, шанкобыз). ФО « Цветные звуки» на нотоносец ноты-настроение |
Интербелсенді тақта, слайд Интербелсенді тақта, видеобейне «Балапан тайм» Хабарынан үзінді |
|
|
Көпір құру. Сенің қандай өнерің бар? сұрағына жауап беру Мен домбыра таратамын. Мен сурет саламын. Мен би билеймін. Мен киім тігемін. Мен қобыз тартамын, Мен ән айтамын. Біз өнерлі сыныпппыз. |
Интербелсенді тақта, слайд |
|
Үйге тапсырма: құрастырған әңгімені мазмұндау |
||
|
Саралау: Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырма бересіз? |
Бағалау: Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланаңыз. Төменде өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз |
|
|
Сабақ мақсаты қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқу болды ма және неліктен? |
||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен 2 нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым,келесі сабақта не нәрсеге назар аудару керек? |
||
шағым қалдыра аласыз


