|
Білім беру ұйымының атауы |
«Зерек» мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Менің мектебім |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қонысбаева Жанар Берикбайқызы |
|||||
|
Күні: |
21.11.2025 ж |
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
2 «А» |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 48 сабақ. Құрама есептерді әр түрлі тәсілмен шығару |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.1.1.** Екі амалмен орындалатын есепті кесте, сызба,қысқаша жазба түрінде модельдеу. 2.5.1.8.**Құрама есептердің шешуін санды өрнектер және жекелеген амалдар түрінде модельдеу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Құрама есептерді әртүрлі тәсілмен шығаруды жалғастырады |
|||||
|
Құндылықтар Құндылықтар: Қараша айы: Әділдік және жауапкершілік Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ
ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Апта дәйексөзі: «Әділетте берік болсаң аяғың таймайды!» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау
Тақырыпты аш Алматы қаласында орналасқан «Шымбұлақ» суретімен сабағымызды бастаймыз. Жаңа тақырып 1-тапсырма Есепті оқы.Оны шығару тәсілдеріне қара. Есепті қысқаша жазба түрінде шығару. Болды – 42 а. Сырғанады – 15 а. және 4 а. Қалды – ? а. Ш: 1-т: 15 + 4 = 19 42 – 19 = 23 2-т: 42 – (15 + 4) = 23 3-т: (42 – 15) – 4 = 23 немесе (42 – 4) – 15 = 23 Ж: тауда 23 адам қалды. Топтық жұмыс 2-тапсырма Есепті кесте түрінде модельдеп шығар.
Оқушылар есепті екі тәсілмен шығарады.
2-тәсіл. (53+27)-13 = 80-13 = 67 Өзіндік жұмыс 3-тапсырма Көрсетілген өлшем бірліктеріне түрлендір 80см=8дм 38см=3дм8см 2м=20дм 9дм5см=95см 4-тапсырма Теңдеулерді шеш А-17=37 25+b=25 63-k=0 A=37+17 b=25-25 k=63-0 A=54 b=0 k=63 54-17=37 25+0=25 63-63=0 37=37 25=25 0=0 Жұптық жұмыс 7-тапсырма Жасырын сөзді тап.Ол үшін: Өрнектердің мәнін өсу ретімен қой Карточкалардағы әріптерден құралған сөзді оқы.Бұл сөздің мағынасын қалай түсінесің? 34-10=24 19+16=35 25+37=62 33-18=15 78-29=49 64+17=81 83-28=60 49+15=64 Өсу реті: 15 24 35 49 60 62 64 Жауап: Атамекен Үй тапсырмасы 6-тапсырма Құрама есепті әртүрлі тәсілмен шығар Ұ Қ Д Жетігенмен-? 7+8-6=15-6=9 Жауабы: Жетігенде 9 оқушы ойнады
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Оқушылар келіп, хабарлама астындағы сұрақтарға жауап береді. Оқушылар жаңа сабақпен танысады. Есепті шығарады Тапсырмалар ды орындайды Тапсырманы орындайды Өзіндік жұмыс жасайды Теңдеу шешеді Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Логикалық тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Шешуін тауып,жауабын айтады-1б ҚБ:
Дескриптор: Есепті қысқаша жазба түрінде шығарады-1б Дескриптор: Екі амалмен шешілетін есептерді кесте түрінде модельдейді және шығарады-1б
Дескриптор: Көрсетілген өлшем бірліктеріне түрлендіреді-1б Жарайсың!
Дескриптор: Теңдеулерді өз бетінше шеше алады-1б Дескриптор: Амалдардың орындалу реті бойынша өрнектер құрады-1б Олардың мәнін табады-1б Дескриптор: Жасырын сөзді табады-1б Дескриптор: Есептің шартын құрады-1б Шешуін тауып,жауабын жазады-1б |
Суреттер Хабарлама қағазы Жұмыс дәптері Кеспе сандар Суреттер оқулық жұмыс дәптері оқулық Таратпа парақша Қимылдар Оқулық Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ : Құрама есептерді әртүрлі тәсілмен шы,ару
Ашық сабақ : Құрама есептерді әртүрлі тәсілмен шы,ару
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Зерек» мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Менің мектебім |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қонысбаева Жанар Берикбайқызы |
|||||
|
Күні: |
21.11.2025 ж |
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
2 «А» |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 48 сабақ. Құрама есептерді әр түрлі тәсілмен шығару |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.1.1.** Екі амалмен орындалатын есепті кесте, сызба,қысқаша жазба түрінде модельдеу. 2.5.1.8.**Құрама есептердің шешуін санды өрнектер және жекелеген амалдар түрінде модельдеу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Құрама есептерді әртүрлі тәсілмен шығаруды жалғастырады |
|||||
|
Құндылықтар Құндылықтар: Қараша айы: Әділдік және жауапкершілік Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ
ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Апта дәйексөзі: «Әділетте берік болсаң аяғың таймайды!» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау
Тақырыпты аш Алматы қаласында орналасқан «Шымбұлақ» суретімен сабағымызды бастаймыз. Жаңа тақырып 1-тапсырма Есепті оқы.Оны шығару тәсілдеріне қара. Есепті қысқаша жазба түрінде шығару. Болды – 42 а. Сырғанады – 15 а. және 4 а. Қалды – ? а. Ш: 1-т: 15 + 4 = 19 42 – 19 = 23 2-т: 42 – (15 + 4) = 23 3-т: (42 – 15) – 4 = 23 немесе (42 – 4) – 15 = 23 Ж: тауда 23 адам қалды. Топтық жұмыс 2-тапсырма Есепті кесте түрінде модельдеп шығар.
Оқушылар есепті екі тәсілмен шығарады.
2-тәсіл. (53+27)-13 = 80-13 = 67 Өзіндік жұмыс 3-тапсырма Көрсетілген өлшем бірліктеріне түрлендір 80см=8дм 38см=3дм8см 2м=20дм 9дм5см=95см 4-тапсырма Теңдеулерді шеш А-17=37 25+b=25 63-k=0 A=37+17 b=25-25 k=63-0 A=54 b=0 k=63 54-17=37 25+0=25 63-63=0 37=37 25=25 0=0 Жұптық жұмыс 7-тапсырма Жасырын сөзді тап.Ол үшін: Өрнектердің мәнін өсу ретімен қой Карточкалардағы әріптерден құралған сөзді оқы.Бұл сөздің мағынасын қалай түсінесің? 34-10=24 19+16=35 25+37=62 33-18=15 78-29=49 64+17=81 83-28=60 49+15=64 Өсу реті: 15 24 35 49 60 62 64 Жауап: Атамекен Үй тапсырмасы 6-тапсырма Құрама есепті әртүрлі тәсілмен шығар Ұ Қ Д Жетігенмен-? 7+8-6=15-6=9 Жауабы: Жетігенде 9 оқушы ойнады
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Оқушылар келіп, хабарлама астындағы сұрақтарға жауап береді. Оқушылар жаңа сабақпен танысады. Есепті шығарады Тапсырмалар ды орындайды Тапсырманы орындайды Өзіндік жұмыс жасайды Теңдеу шешеді Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Логикалық тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Шешуін тауып,жауабын айтады-1б ҚБ:
Дескриптор: Есепті қысқаша жазба түрінде шығарады-1б Дескриптор: Екі амалмен шешілетін есептерді кесте түрінде модельдейді және шығарады-1б
Дескриптор: Көрсетілген өлшем бірліктеріне түрлендіреді-1б Жарайсың!
Дескриптор: Теңдеулерді өз бетінше шеше алады-1б Дескриптор: Амалдардың орындалу реті бойынша өрнектер құрады-1б Олардың мәнін табады-1б Дескриптор: Жасырын сөзді табады-1б Дескриптор: Есептің шартын құрады-1б Шешуін тауып,жауабын жазады-1б |
Суреттер Хабарлама қағазы Жұмыс дәптері Кеспе сандар Суреттер оқулық жұмыс дәптері оқулық Таратпа парақша Қимылдар Оқулық Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||

шағым қалдыра аласыз



















