Материалдар / Ашық сабақ. " Құстар тіршілігі "

Ашық сабақ. " Құстар тіршілігі "

Материал туралы қысқаша түсінік
Бастауыш сынып пәндерінің бірі-әдебиеттік оқытудың негізгі дағдылары мен құндылықтары,жаңа білім берудің негізгі жұмыс сатысы мен білім берудің ерекшеліктеріне мән берілді.
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Педагогтің аты-жөні:

Болатова Д.А.

Күні:

11.04

Сыныбы: 2 Ә

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Құстар тіршілігі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

2.1.1.1 шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру

2.2.6.1 кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді. Кейіпкердің іс-әрекетін бағалайды.


Дамытушылық: өз бетінше жұмыс жасай алады.

Тәрбиелік: құстардың түрлерімен таныса отырып, оларды қорғау керектігін ұғады.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабаққа кіріспе

Сыныпта психологиялық ахуал орнату: 1,2,3

Сынып іші тып-тыныш.

Жалқаулықты тастаймыз,

Сабақты біз бастаймыз.



Өлең жолдарын хормен оқып,

бір-біріне сәттілік тілейді.


Мадақтау


Интербелсенді тақта

Үй тапсырмасын тексеру:

«Табиғатқа қамқор бол» мәтіні

1.Мәтіннің аты,авторы

2.Мәтінді мазмұнда

Мәтін бойынша сұрақтарға жауап беру,қорытындылау



Оқушылар мәтін бойынша жұмыс жасайды.Мәтін кейіпкеріне мінездеме беріп,қорытындылайды.


Әрбір дұрыс жауаптар үшін балаларды бағалау (геометриялық фигуралар арқылы)



Қызығушылы ғын

ояту

Мұғалім оқушылардан оқулықтағы суреттер ішінен үй құстарын көрсетуді сұрайды.

Сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады.

(Ұ) «Оқу мен жазуға даярлық» әдісі

Оқушылар үй құстарын тауып, көрсетеді.

Дескрипторы:

үй құстарын атайды.

Суреттер

Интербелсенді тақта

Мағынаны тану

Мұғалім оқушыларға мәтінді тізбектей оқуды тапсырады. Мәтін мазмұнын ашу мақсатында сұрақтар қояды:

Қыран бүркіттің балапанын «тәрбиелеуі» туралы пікіріңді білдір:

  1. Өте қатал, ұнамайды.

  2. Дұрыс болуы мүмкін,

(Т) «Белгілеп оқу» әдісі


Оқушылар «Құстар әлемі» мәтінін балалар оқиды.


Оқылым алдында берілген тапсырмалар бойынша ақпаратты белгілеп алады.


Мұғалім қойған сұрақтарға жауап береді.

Дескрипторы: шығарманы іштей оқып, ондағы құс туралы мәліметке белгі қояды; мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді.


ҚБ: «Ду қолшапалақ» әдісі

Оқулық, қарындаш


себебі ... .





Құстың «әупілдек» деп

(Т) «Бағала» айдары

Дескрипторы:




Слайд

аталу себебін түсіндір.

Оқушылар құстың «әупілдек» деп аталу

құстың іс-әрекетін


себебін түсіндіреді. Оның іс-әрекетін

бағалайды.



Сергіту сәті

бағалайды.


Оқушылар сергіту сәтін орындайды.



Дәптермен жұмыс

Мұғалім оқушылардан құстар туралы не білетінін сұрай отырып, бүркіт туралы өз бетінше жазуына көмек береді.

(Т)

  1. Бүркіттің күш-қуатының сипаттамасын көшіріп жаз.

  2. Құстың «Әупілдек» деп аталу себебін тауып,көшіріп жаз.

Дескрипторы:

қатесіз жазуға

үйренеді.

Әрбір дұрыс жауаптар үшін балаларды бағалау (геометриялық фигуралар арқылы)



Оқулық,


жұмыс дәптері

Шығармашылық тапсырма

«Үй құстары» тобы: үй құстарының пайдасы.


«Дала құстары» тобы: жабайы құстардың табиғатқа пайдасы.



« Алақандар » тренингі


Топтық жұмыс :


Әр топ оқушылары өздеріне арналған тапсырманы топ-топпен орындайды



Ақ,көк,қызыл алақандар көмегімен тренинг


Дескриптор:

Топта жұмыла жұмыс жасай білуге дағдыланады,дайын жобаларын қорғайды.


Тренинг арқылы сыныпта достық қарым-қатынас орнату


Постер,түрлі түсті қарындаштар




Түрлі түсті алақандар суреті

  1. Ойтолғаныс







Мұғалім оқушының мәтінде өзі үшін не жаңалық

болғанын ашуына көмектеседі.

(Ө) «Қорытындыла» айдары

Оқушы әңгімеден қандай жаңа ақпарат алғандығын айтады. Мысалы: қыран

бүркіттің өз балапанын шың басынан төменге итеріп жіберетіні мен үшін жаңа ақпарат болды. т.с.с.

Дескрипторы: мұғалімнің қолдауымен мәтінде өзі үшін не

жаңалық болғанын ашады.

ҚБ: «Лайк» әдісі

Оқулық, дәптер


Рефлексия



Сабақты қорытындылау мақсатында «Құстар ұялары» ілінеді.

Егер сабақ ұнап,түсінікті болса құсты көк түске бояп,үйшік тұсына іледі.Егер сабақ қызықсыз,тсініксіз болса қызыл түске бояп,басқа үйшікке іледі.





Ережеге сай балалар сабақты қорытындылайды.



Құстар ұясы,құстар кескіндемесі, түрлі түсті қарындаштар

Бағалау



Балалардың баллдарын жинақтап, бағалау жүргізу.

Үшбұрыш -3

Төртбұрыш- 4

Жұлдыз- 5


Дескриптор :

Бағалауды әділ жүргізуге дағдыландыру.Ренжімей,шыншыл болуға үйрету.


Геометр. фигуралар топтамасы

Үй тапсырмасы

Мұғалім үй тапсырмасын орындау жолын түсіндіреді.


Құстар туралы 1-2 жұмбақ жазу ,мәтінді оқу,мазмұндау.




Материал жариялап тегін
сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!