|
Білім беру ұйымының атауы |
«М. Жұмабаев атындағы №19 ОМГ МДШО» КММ-сі |
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|
Бөлім: |
Қоршаған орта |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шаужанова Н.Б |
|
Күні: |
|
|
Сынып: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
83 сабақ. Құстар тіршілігі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.1 шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау |
|
Сабақтың мақсаты: |
Шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндайды |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин Өткенді пысықтау 6 мин 4 мин Сабақтың ортасы 8 мин Топтық жұмыс 8 мин Жұптық жұмыс 6 мин Сабақтың соңы 5 мин Үй тапсырмасы 3 мин Кері байланыс |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Сәлеметсіздер ме, балалар! Көңіл-күйлеріңіз қалай? Айналама қараймын, Жан-жағымды барлаймын. Жайқалған желек, ұшқан құс, Мен табиғатымды қорғаймын Өткенді бекіту «Сандықша» әдісі 1. Серік қандай бала ретінде сипатталған? 2 . Жарқабақта қандай жәндіктің ұясы бар ? 3.Аралар бірінші болып балаларды шақты ма? Жаңа тақырып «Үн шығару » әдісі. 1.Бүркіт 2.Шағала 3. Үйрек 4. Әупілдек Бейнежазба көрсетеді. Біздің туымызда қандай құс бейнеленген? Бүгінгі сабақтың тақырыбы «Құстар тіршілігі» Сабақтың мақсаты: Шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндайды «Тізбектеп оқыту» әдісі. Құстар әлемі Оқылым. Мәнерлеп,тізбектей оқиды. « Глоссарий » стратегиясы бойынша суреттерден түйінді тұсын анықтайды. Топтық жұмыс Жоспар: 1-топ I.Кіріспе Диастың құстарға деген қызығушылығы.
2-топ II.Негізгі бөлім Бүркіттің күш-қуатын сипаттауы
3-топ III. Қорытынды Күйгенкөлдегі кездесетін құстардың дауыстарының әсемділігі.
Жұптық жұмыс «Жұмыртқа аршу» әдісі 1.Мәтінде кездескен құстардың атауларын жаз? Сабақты қорыту 1.Әңгімеден өзің үшін қандай жаңа ақпарат алдың? Құстар туралы 1-2 жұмбақ жаз. «Тау шыңы» әдісі Өте жақсы түсіндім
әЛІ ДЕ ІЗДЕНУІМ КЕРЕК Жақсы түсіндім ![]() |
Психалогиялық ахуал туғызады Оқушылар кезекпен келіп, бір сұрақты таңдап оқиды және жауап береді. Бейнежазба көреді. Бейнежазбадағы құстардың дауысынан, оларды табады.
Бүркіт, шағала, үйрек,әупілдек.
Оқушылар өздері оқиды. Жоспар бойынша берілген бөлімдерге жауап береді. Диас құстар туралы көп білуге құштар. Қыран бүркіттің күш-қуаты екі аяғында. Күйгенкөлде кездесетін құстар: әупілдек, шағала, үйрек. 1.Бүркіт, шағала, үйрек,әупілдек. Кері байланыс жасайды |
Мақтау мен мадақтау арқылы бағалап отыру ҚБ: «Сұңқар» бағалау Дескриптор. -сұрақтарға жауап береді -1б; Дескриптор. -құстардың үнін табады -2 б ; Дескриптор. -мәтінді оқиды -2б ; Дескриптор. -қанатты құстар туралы біледі 1б ; Дескриптор. -қыранның іс-әрекеті 1б ; Дескриптор. -құстардың дауыстарын ажырата біледі 1б ; Тамаша, жарайсыңдар Дескриптор. - Мәтінде кездескен құстардың атауларын жазады-1 б; Дескриптор. Сұраққа жауап береді-1 б; Мұғалімнің қолдау сөздері Тамаша! |
«Сұңқар» бағалау тақтасы
Бейнежазба
Оқулық
Суреттер
Кері байланыс тақтасы |
![]()
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ : Құстар тіршілігі 2 сынып
Ашық сабақ : Құстар тіршілігі 2 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
«М. Жұмабаев атындағы №19 ОМГ МДШО» КММ-сі |
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|
Бөлім: |
Қоршаған орта |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шаужанова Н.Б |
|
Күні: |
|
|
Сынып: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
83 сабақ. Құстар тіршілігі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.1 шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау |
|
Сабақтың мақсаты: |
Шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндайды |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин Өткенді пысықтау 6 мин 4 мин Сабақтың ортасы 8 мин Топтық жұмыс 8 мин Жұптық жұмыс 6 мин Сабақтың соңы 5 мин Үй тапсырмасы 3 мин Кері байланыс |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Сәлеметсіздер ме, балалар! Көңіл-күйлеріңіз қалай? Айналама қараймын, Жан-жағымды барлаймын. Жайқалған желек, ұшқан құс, Мен табиғатымды қорғаймын Өткенді бекіту «Сандықша» әдісі 1. Серік қандай бала ретінде сипатталған? 2 . Жарқабақта қандай жәндіктің ұясы бар ? 3.Аралар бірінші болып балаларды шақты ма? Жаңа тақырып «Үн шығару » әдісі. 1.Бүркіт 2.Шағала 3. Үйрек 4. Әупілдек Бейнежазба көрсетеді. Біздің туымызда қандай құс бейнеленген? Бүгінгі сабақтың тақырыбы «Құстар тіршілігі» Сабақтың мақсаты: Шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндайды «Тізбектеп оқыту» әдісі. Құстар әлемі Оқылым. Мәнерлеп,тізбектей оқиды. « Глоссарий » стратегиясы бойынша суреттерден түйінді тұсын анықтайды. Топтық жұмыс Жоспар: 1-топ I.Кіріспе Диастың құстарға деген қызығушылығы.
2-топ II.Негізгі бөлім Бүркіттің күш-қуатын сипаттауы
3-топ III. Қорытынды Күйгенкөлдегі кездесетін құстардың дауыстарының әсемділігі.
Жұптық жұмыс «Жұмыртқа аршу» әдісі 1.Мәтінде кездескен құстардың атауларын жаз? Сабақты қорыту 1.Әңгімеден өзің үшін қандай жаңа ақпарат алдың? Құстар туралы 1-2 жұмбақ жаз. «Тау шыңы» әдісі Өте жақсы түсіндім
әЛІ ДЕ ІЗДЕНУІМ КЕРЕК Жақсы түсіндім ![]() |
Психалогиялық ахуал туғызады Оқушылар кезекпен келіп, бір сұрақты таңдап оқиды және жауап береді. Бейнежазба көреді. Бейнежазбадағы құстардың дауысынан, оларды табады.
Бүркіт, шағала, үйрек,әупілдек.
Оқушылар өздері оқиды. Жоспар бойынша берілген бөлімдерге жауап береді. Диас құстар туралы көп білуге құштар. Қыран бүркіттің күш-қуаты екі аяғында. Күйгенкөлде кездесетін құстар: әупілдек, шағала, үйрек. 1.Бүркіт, шағала, үйрек,әупілдек. Кері байланыс жасайды |
Мақтау мен мадақтау арқылы бағалап отыру ҚБ: «Сұңқар» бағалау Дескриптор. -сұрақтарға жауап береді -1б; Дескриптор. -құстардың үнін табады -2 б ; Дескриптор. -мәтінді оқиды -2б ; Дескриптор. -қанатты құстар туралы біледі 1б ; Дескриптор. -қыранның іс-әрекеті 1б ; Дескриптор. -құстардың дауыстарын ажырата біледі 1б ; Тамаша, жарайсыңдар Дескриптор. - Мәтінде кездескен құстардың атауларын жазады-1 б; Дескриптор. Сұраққа жауап береді-1 б; Мұғалімнің қолдау сөздері Тамаша! |
«Сұңқар» бағалау тақтасы
Бейнежазба
Оқулық
Суреттер
Кері байланыс тақтасы |
![]()
шағым қалдыра аласыз





















