Бекітемін: _____________
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Дәрежелер мен түбірлер. Дәрежелік функция |
Мектеп: №4 Құрманбек Сағындықов атындағы орта мектеп |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Тельбаева Гүлжан |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 11Б |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Рационал көрсеткішті дәрежесі бар өрнектерді түрлендіру |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.2.1.3 - рационал көрсеткішті дәреже анықтамасын және қасиеттерін білу; 11.2.1.4 – алгебралық өрнектерді түрлендіру үшін рационал көрсеткішті дәреже қасиеттерін қолдану; |
|
Сабақтың мақсаты: |
n-ші дәрежелі түбір және n-ші дәрежелі арифметикалық түбір анықтамасын біледі, n-ші дәрежелі түбір қасиеттерін біледі «Рационал көрсеткішті дәреже және оның қасиеттері» тақырыбындағы формулаларды қолданады, сонымен қатар n-ші дәрежелі түбірі бар өрнектерді ықшамдайды. Санды өрнектерді есептейді. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы БІЛУ |
І. Ұйымдастыру. Амандасу.Оқушылардың зейіндерін сабаққа аудару. а) Сабаққа әзірлікті бақылау; ә) Мағынаны ажырату. Сабақтың мақсатымен таныстыру. Үй тапсырмасын тексеру № 10.12 есепті талқылау 1)
Қағаздардағы суреттерді құрастыру арқылы топтарға бөлінеді. 1. Ахмет Байтұрсынұлының 150 жылдығы 2. Дінмұхаммет Қонаевтың 110 жылдығы 3. ҚР рәміздерінің 30 жылдығы Өтілген тақырып бойынша формулаларды еске түсіріп, қолдануын қадағалау Ауызша тез есептеу. https://learningapps.org/watch?v=pipf8nj0j21 платформасындағы тапсырманы орындау
|
-Үй тапсырмасын «Көршіңді тексер» әдісі бойынша тексереді. Үш топқа бөлінеді; І топ: «Дәреже»; ІІ топ: «Түбір»; ІІІ топ : «Формула» Өтілген тақырып бойынша формулаларды еске түсіріп, қолданады
мәнін табады. |
Үш шапалақ «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды
«Мадақтау сөз» әдісі арқылы
Дескриптор - n-дәрежелі түбір қасиеттерін қолданып, түбір табады; - көбейтіндіні дәрежеге шығарады; - көбейтіндінің бағалау |
Смайликтер сайтында слайд Үлестірмелер слайд |
|
Сабақтың ортасы ТҮСІНУ ҚОЛДАНУ ТАЛДАУ ЖИНАҚТАУ |
«Іздеген табар, оқыған озар» Топтарға тапсырмалар беріледі. Шығарылу жолын түсіндіреді.
І
топқа:
ІІ
топқа:
ІІІ
топқа:
Жұптық жұмысқа арналған тапсырма. Кестені толтырыңдар.
Жеке жұмыс. Деңгейлік тапсырмалар А деңгейі
В деңгейі
C деңгейі
Тест тапсырмасы. «Ұшқыр ойдан ұтымды жауап» Ahaslides.com порталындағы тақырыпқа берілген тапсырмаларды орындайды https://audience.ahaslides.com/g8wd3m8z9l Логикалық есеп. Математикалық сауаттылық Төмендегі сандардың арасынан ең үлкенін таңдаңыз a) 220 b)310 c) 175 d)314 |
Тақырыпты қайталайды, еске түсіреді, есептерді шығару арқылы білімдерін толықтырады Есептеп болған топ оқушылары тапсырмаларды тақтаға орындайды. Жұптық тапсырманы орындайды, орындап болған соң «Өзіңді тексер» әдісі бойынша тексереді Жеке тапсырманы орындайды. Есептеп болған топ оқушыларының ішінен 6оқушы тапсырмаларды тақтаға орындайды. Экрандағы бағалау парағынан оқушылар өз нәтижелерін көріп, сараптама жасайды. Өзін -өзі бағалайды Тақырып бойынша талдау жүргізеді |
Екі жұлдыз бір тілек Мадақтау сөз әдісі арқылы бағалау смайликтері таратылады «От шашу» әдісі арқылы бағалау «Мадақтау сөз» әдісі Балл арқылы форма-тивті бағалау Мадақтау сөз әдісі арқылы бағалау смайликтері таратылады |
Формат, маркер-лер Слайд Слайд Смартфон, смайликтер |
||||||||
|
Сабақтың соңы БАҒАЛАУ |
«INSERT» стратегиясы бойынша кестені толтыр:
«V» - білемін деген ақпарат болса « - » - сіздің білген ақпаратпен сәйкес келмесе немесе басқаша болса « + » - егер алынған ақпарат, сіз үшін жаңа , бұрын естімеген болса « ?» - осы тақырып бойынша тереңірек білгіңіз келсе Үйге тапсырма: №9.15
Кері байланыс: «Бір ауыз сөз» әдісі |
Оқушылар кестеге бүгінгі тақырып бойынша қандай ақпарат алғандығын, тақырыпты қаншалықты деңгейде меңгергендігін жазып толтырады. Білім алушылар «Түсіндімі» , «Жақсы», «Орташа», «Көмек керек», ... сияқты бір ауыз сөз арқылы ойларын түйіндейді |
«Бас бармақ» әдісі |
үлестірмелер |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ . Рационал көрсеткішті дәрежесі бар өрнектерді түрлендіру. 11-сынып
Ашық сабақ . Рационал көрсеткішті дәрежесі бар өрнектерді түрлендіру. 11-сынып
Бекітемін: _____________
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Дәрежелер мен түбірлер. Дәрежелік функция |
Мектеп: №4 Құрманбек Сағындықов атындағы орта мектеп |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Тельбаева Гүлжан |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 11Б |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Рационал көрсеткішті дәрежесі бар өрнектерді түрлендіру |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.2.1.3 - рационал көрсеткішті дәреже анықтамасын және қасиеттерін білу; 11.2.1.4 – алгебралық өрнектерді түрлендіру үшін рационал көрсеткішті дәреже қасиеттерін қолдану; |
|
Сабақтың мақсаты: |
n-ші дәрежелі түбір және n-ші дәрежелі арифметикалық түбір анықтамасын біледі, n-ші дәрежелі түбір қасиеттерін біледі «Рационал көрсеткішті дәреже және оның қасиеттері» тақырыбындағы формулаларды қолданады, сонымен қатар n-ші дәрежелі түбірі бар өрнектерді ықшамдайды. Санды өрнектерді есептейді. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы БІЛУ |
І. Ұйымдастыру. Амандасу.Оқушылардың зейіндерін сабаққа аудару. а) Сабаққа әзірлікті бақылау; ә) Мағынаны ажырату. Сабақтың мақсатымен таныстыру. Үй тапсырмасын тексеру № 10.12 есепті талқылау 1)
Қағаздардағы суреттерді құрастыру арқылы топтарға бөлінеді. 1. Ахмет Байтұрсынұлының 150 жылдығы 2. Дінмұхаммет Қонаевтың 110 жылдығы 3. ҚР рәміздерінің 30 жылдығы Өтілген тақырып бойынша формулаларды еске түсіріп, қолдануын қадағалау Ауызша тез есептеу. https://learningapps.org/watch?v=pipf8nj0j21 платформасындағы тапсырманы орындау
|
-Үй тапсырмасын «Көршіңді тексер» әдісі бойынша тексереді. Үш топқа бөлінеді; І топ: «Дәреже»; ІІ топ: «Түбір»; ІІІ топ : «Формула» Өтілген тақырып бойынша формулаларды еске түсіріп, қолданады
мәнін табады. |
Үш шапалақ «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды
«Мадақтау сөз» әдісі арқылы
Дескриптор - n-дәрежелі түбір қасиеттерін қолданып, түбір табады; - көбейтіндіні дәрежеге шығарады; - көбейтіндінің бағалау |
Смайликтер сайтында слайд Үлестірмелер слайд |
|
Сабақтың ортасы ТҮСІНУ ҚОЛДАНУ ТАЛДАУ ЖИНАҚТАУ |
«Іздеген табар, оқыған озар» Топтарға тапсырмалар беріледі. Шығарылу жолын түсіндіреді.
І
топқа:
ІІ
топқа:
ІІІ
топқа:
Жұптық жұмысқа арналған тапсырма. Кестені толтырыңдар.
Жеке жұмыс. Деңгейлік тапсырмалар А деңгейі
В деңгейі
C деңгейі
Тест тапсырмасы. «Ұшқыр ойдан ұтымды жауап» Ahaslides.com порталындағы тақырыпқа берілген тапсырмаларды орындайды https://audience.ahaslides.com/g8wd3m8z9l Логикалық есеп. Математикалық сауаттылық Төмендегі сандардың арасынан ең үлкенін таңдаңыз a) 220 b)310 c) 175 d)314 |
Тақырыпты қайталайды, еске түсіреді, есептерді шығару арқылы білімдерін толықтырады Есептеп болған топ оқушылары тапсырмаларды тақтаға орындайды. Жұптық тапсырманы орындайды, орындап болған соң «Өзіңді тексер» әдісі бойынша тексереді Жеке тапсырманы орындайды. Есептеп болған топ оқушыларының ішінен 6оқушы тапсырмаларды тақтаға орындайды. Экрандағы бағалау парағынан оқушылар өз нәтижелерін көріп, сараптама жасайды. Өзін -өзі бағалайды Тақырып бойынша талдау жүргізеді |
Екі жұлдыз бір тілек Мадақтау сөз әдісі арқылы бағалау смайликтері таратылады «От шашу» әдісі арқылы бағалау «Мадақтау сөз» әдісі Балл арқылы форма-тивті бағалау Мадақтау сөз әдісі арқылы бағалау смайликтері таратылады |
Формат, маркер-лер Слайд Слайд Смартфон, смайликтер |
||||||||
|
Сабақтың соңы БАҒАЛАУ |
«INSERT» стратегиясы бойынша кестені толтыр:
«V» - білемін деген ақпарат болса « - » - сіздің білген ақпаратпен сәйкес келмесе немесе басқаша болса « + » - егер алынған ақпарат, сіз үшін жаңа , бұрын естімеген болса « ?» - осы тақырып бойынша тереңірек білгіңіз келсе Үйге тапсырма: №9.15
Кері байланыс: «Бір ауыз сөз» әдісі |
Оқушылар кестеге бүгінгі тақырып бойынша қандай ақпарат алғандығын, тақырыпты қаншалықты деңгейде меңгергендігін жазып толтырады. Білім алушылар «Түсіндімі» , «Жақсы», «Орташа», «Көмек керек», ... сияқты бір ауыз сөз арқылы ойларын түйіндейді |
«Бас бармақ» әдісі |
үлестірмелер |
шағым қалдыра аласыз






























