Материалдар / Ашық сабақ " [Р],[Р`] бекітілген дыбыстарды қайталау. 1-Мамыр ынтымақ күні"

Ашық сабақ " [Р],[Р`] бекітілген дыбыстарды қайталау. 1-Мамыр ынтымақ күні"

Материал туралы қысқаша түсінік
[Р],[Р`] бекітілген дыбыстарды қайталау. «1-Мамыр ынтымақ күні» тақырыбында логопед мамандарына, жас мамандарға арналған сабақ. Ашық сабақ ретінде де қоладана аласыз. Себебі сабақта қызықты тапсырмалар, өзім үнемі сабақтарымда қолданып жүрген тиімді әдіс-тәсілдермен алынған. Оқушының дұрыс анық сөйлеуіне, сөздік қорын молайтуына арналған тапсырмалар оқушының сабаққа деген қызығушылығын арттырады. «1-Мамыр ынтымақ күні» тақырыбына да қызықты тапсырма алынған. Пайдаларыңызға жараса қуанышты болар едім.
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады

Күнделікті жоспар

Бөлім:

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:

Қатысқан оқушы саны:

Сабақтың тақырыбы

[Р],[Р`] бекітілген дыбыстарды қайталау. «1-Мамыр ынтымақ күні»

Сабақтың мақсаты

Бекітілген [Р],[Р`] дыбысына сөздер, сөйлемдер ойлап, айту жаза алу керек, көре отырып, есте сақтау, ойлау қабілетін, қолдың ұсақ моторикасын дамыту.

Күтілетін нәтиже

Білу керек: [Р],[Р`] дыбысы туралы толық білу, анық айта ала білу керек

Болу керек: [Р],[Р`] дыбыстың артикуляциялық қалыпы туралы түсінігі болу керек

Үйрену: Әңгімемен, мәтінмен жұмыс жасауды үйренеді

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі\уақыты

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

ресурстары

Басы

8 минут

Ұйымдастыру Мотивациялық қозғаушы кезеңі:

Шаттық шеңбері

«Ризашылық»

Ризамын бүгінге,Ризамын бүгінге,

Ризамын бүгінге, Ризамын қазірге.

Ризамын, ризамын, ризамын бүгінге,

Ризамын, ризамын, ризамын қазірге!

- Балақай бір-бірімізге жақсы сөздер айтып амандасайық.

Сабағымыз сәтті болсын. Деніміз сау болсын.

Бүгінгі сабағымыздың мақсатына жетейік, -деп оқушымен сәлемдесу, сабаққа отырғыз

Оқушының жауаптарын жетон беру арқылы бағалау.

Өткенді қайталау

Артикуляциялық жаттығу


Тыныс жаттығуы Тақырып: «Барби қуыршағын айналдыр»\ұзақ деп шығаруын қалыптастыру\

Мақсаты: балаларды ұзақ дем шығаруға үйрету.

Мазмұны: Мұрын арқылы дем алып, бірқалыпты, асықпай (баяу) ауыз арқылы дем шығару арқылы барби айналады

Үй тапсырмасы : Ас туралы жазып, жаттап келген мақал –мәтелдерін сұрау

1.Ас адамның арқауы

2.Ат адамның қанаты,

Ас адамның қуаты.

3.Дастарханда наны жоқтың,

Тамағының сәні жоқ.

4.Ас тұрған жерде ауру тұрмайды

5. Тату үйдің тамағы тәтті.




Оқушы логопедпен бірге









Артикуляциялық жаттығуларды ертегі желісімен жасайды.



Тыныс жаттығуларын жасайды.









Оқушы мақал-мәтелді жатқа атйды.

Міне, тамаша! Оқушының дұрыс жауабына мадақтау арқылы бағалап отыр





Жарайсың, сен арикуляциялық жаттығуларды жақсы меңгердің


Тыныс жаттығуын да жақсы жасдың.












Тамаша, балақай! Сен мақал-мәтелдерді де жаттап алыпсың





Интернет желісі







Сурет





Қолдан жасалған барби қуыршағының суретімен тыныс алуға арналған құрал









Интернет желісі

Негізгі бөлім



20 мин

Түзете дамытушылық кезең


Жаңа сабақта: [Р],[Р`] бекітілген дыбыстарды қайталау\сабақ тақырыбы мен мақсатымен таныстыру\

1.Тапсырма «Сөз ойла, тез ойла» әдісі

Буынды жалғастыру арқылы сөздер ойлап табады.

Ра –Раушан, Райхан, Рауан, Раяна, радио,

Ар-Арай, Арман, Арнұр, арба, арша, арқар,арыстан

Ер- Ернар, Ерсұлтан, Ерасыл, Ернат, Ершат, Ернұр

Ор-Орынкүл, Орынбасар, орындық, орақ, орман



2.тапсырма «Ой қозғау» әдісі.

Берілген сурет бойынша сөйлемдер құра

Сергіту сәті «Секіртпе»

«Өтірік -ау» демеңіз,

Болбыр еді демеңіз.

Секіртпені күнде алып,

Секірумен келеміз,

Секіртпеге сенеміз.

Шымыр болды денеміз,

Біз секіре береміз.

Сонау айға бір күні,


3.Тапсырма. « Адасқан сөздер» жатығуы

Берілген сөздерді дқрыс сөйлем шығатындай оқып шық және жазып ал

Әр, балалар, құстарды, біледі, түрлі. Құстар, Әнші,жүреді, ұшып-қонып, жазда, сайрайды. Шыбын-құмырсқа, тауып,құрт-шіркей, Олар, жейді.

Құстар, пайда,үлкен, табиғатқа, Кіп-кішкентай, келтіреді. Балалар, қамқоршы, Қыста, құатар, болады.

4.тапсырма. «Миға шабуыл» әдісімен қалып қойған әріпті айта отырып, сөздерді анық айтып, мәтінді оқып шық.\Сұраққа қоюға болады\

1 мамы… - Қазақстан Халықта…ының Бі..лігі күні. Біздің елімізде көптеген басқа ұлт өкелде…і өмі… сү…еді. 1 мамыр мерекесін қы..ғызда…, өзбекте.., моңғолда.., ұйғы..ла.., о..ы..сты.., тәжікте.., жалпы 130-дан астам ұлт пен ұлыс өкілде..і киелі шаңы..ақта тату-тәтті, бе..еке мен бі…лікте, бейбітшілік пен ынтымақта өмі… сү..іп жатқандығын тойлайды.

\Дәптермен жұмыс жасауға болады\



-Мәтінде қандай мереке жайында болды?

-қандай ұлт пен ұлыс өкілдері Қазақстан мемлекетінде тұрады екен?





Оқушы алғашқы буынға қатысты сөздер айтады

Тақтаға жазады.













Суреттерді пайдалану арқылы, бірнеше сөйлемдер құрастырады.







Сергіту жаттығуын логопедпен бірге орындайды.













Жаттығудағы сөздерді орындарына қоя отырып, сөйлем құрасыр.









Оқушы Р дыбысын қоя отырып мәтінді дұрыс оқып шығады.





Оқушы дәптермен жұмыс жасайды.



Оқушы сұраққа жауап береді





Жарайсың! Сен сөздерді тауып, жаза алдың.















Тамаша! Тапсырманы жақсы орындай алдың.







Жарайсың, балақай! Сергіту жаттығуын да жақсы жасадың











Міне, жарайсың!

Сен бұл тапсырманы да жақсы орындадың.









Керемет! Сен бәрін дұрыс оқи алдың.



































Интернет желісі













Хрестоматиялық материялдар, сергіту жаттығулары мен дамыту ойындары арқылы балалардың эмоциялық танымдық қызметін қалыптастыру және дамыту. Есенжолова Г.Ж. Алматы.2008ж





Интернет желісі

Соңы

2 минут

Сабақты бекіту

Рефлексия «Бас бармақ» әдісі

\кір қыстырғыштарды пайдалануға болады.қол моторикасын жаттықтырады\



Үйге тапсырма: өлеңді жаттау


Мамырдың бірі, достық күні

Ән салып, билеген халықтың үні.

Тұтасып, тойлаған ұлттар,

Керемет мереке, мамырдың бірі.




Оқушы кір қыстырғыштарды пайдаланып сабаққа кері байланыс жасайды













Оқушы өлеңді жазып алады.



Міне, жақсы, балақай, сен бүгінгі сабаққа жақсы қатыстың

Интернет желісі

Кір қыстырғыштар









Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі