|
Қысқа мерзімді жоспар 20.04 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бекітемін: |
Сайпеденов Д |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімі: |
Султангалиева К |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі 2-сынып |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сан есім. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Заттың санын білдіретін сөздер туралы алғашқы түсініктерін қалыптастыру, үйрету; |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күтілетін нәтижелер |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ түрі |
Аралас сабақ, |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқытуда қолдана тын әдіс-тәсілде р |
Түсіндіру, сұрақ- жауап , сыни ойлау стратегиялары, жеке, топтық, Акт. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Керекті жабдықтар |
Б.А. Тұрғынбаева, З.Муфтибекова «Алматыкітап» оқулығы 2013ж қарындаш, сызғыш, түрлі-түсті бояулар,суреттер. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кіріспе |
1. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Психологиялық дайындық Осындай әлем бар Қызықты Шуақты Әлемде әр ел бар, Бақытты, Қуатты Ондағы балалар Жайдары Көңілді Бәрі де керемет. Геометриялық фигуралар арқылы топқа бөлу. Үй тапсырмасын тексеру 5-жаттығу. Ребусты шешсең ,еліміздің бір аймағының аты шығады. Жетісу. Жердің атауы неге бұлай аталған деп ойлайсың? Үй тапсырмасын қорытындылау. |
Жұмыс істеуге дайындалады, топ ішінде өзара ынтымақ тастық қарым-қатынас орнығады. Сұрақтарға жауап береді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тұсаукесер |
Топтастыру. Зат есім Етістік Сөз таптары Сан есім сын есім |
Суретпен, сызбамен жұмыстанады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Негізгі бөлім |
Сан есімді бекіту. "Бәйге " ойыны Сөз табы
Сөзжұмбақ шешу
Сәуірдің жиырмасы Сан есім Ққ Ққ Ққ Ққ Құстар а) Оқулықпен жұмыс Төмендегі сұрақтарға жауап жаз. 1.Қанша? неше? нешінші? 2.Біреу,екеу,үшеу,төртеу,бесеу,алтау,жетеу. 3.Мыңыншы,алпысыншы,бірінші,екінші,алтыншы. Нешінші? "Сандар сөйлейді "ойыны. 12; 30; 4; 365. Үлгі: 4 – Бір жылда төрт мезгіл бар. Топпен жұұмыс
|
Дәптерге күннің жадын, тақырыпты жазады. Сөзжұмбаты шешеді. Жаттығу жазады Ауызша сөйлем құрастырады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сергіту сәті Көңілді күн Топтық жұмыс
«Семантикалық тапсырма»
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Тест жұмыстары 1. Сан есім қандай сұраққа жауап береді? А) қандай? Қанша? Ә) не? Нешінші? *Б) қанша? Неше? 2. Сан есімді көрсетіңдер: А) бес Ә) ағаш Б) белсенді 3 . Берілген сөздер қай сөз табына жатады? Екінші, бес, алпыс, алты А) сын есім *Ә) сан есім Б) етістік 4. Көп нүктенің орнына керекті сан есімді қойыңдар. Ер ..... рет өледі Қорқақ ..... рет өледі А) бір, бесінші *Ә) бір, мың Б) бір, көп 5. Зат есімнің көпше түрін тап. *А) ағаштар Ә) кітап Б) тоғай 6. Күрделі етістікті тап. А) отырды Ә) көрді *Б) ойнап жатыр 7.Сын есім нені білдіреді? А) заттың атын Ә) заттың қимылын, іс – әрекетін *Б) заттың түрін, түсін, сапасын
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды |
Дидактикалық ойын: «Жылдам
жауап». ІІ оқушы: сол айтылған сөзге жылдам сұрақ қояды. ІІІ оқушы: сол сөзбен сөз тіркесін айтады. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
5-жаттығу,189-бет. |
Күнделіктеріне жазып алады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия |
Кері байланыс орнату Бағдаршам арқылы бағалау |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ " Сан есім" 3 сынып
Ашық сабақ " Сан есім" 3 сынып
|
Қысқа мерзімді жоспар 20.04 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бекітемін: |
Сайпеденов Д |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімі: |
Султангалиева К |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі 2-сынып |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сан есім. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Заттың санын білдіретін сөздер туралы алғашқы түсініктерін қалыптастыру, үйрету; |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күтілетін нәтижелер |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ түрі |
Аралас сабақ, |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқытуда қолдана тын әдіс-тәсілде р |
Түсіндіру, сұрақ- жауап , сыни ойлау стратегиялары, жеке, топтық, Акт. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Керекті жабдықтар |
Б.А. Тұрғынбаева, З.Муфтибекова «Алматыкітап» оқулығы 2013ж қарындаш, сызғыш, түрлі-түсті бояулар,суреттер. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кіріспе |
1. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Психологиялық дайындық Осындай әлем бар Қызықты Шуақты Әлемде әр ел бар, Бақытты, Қуатты Ондағы балалар Жайдары Көңілді Бәрі де керемет. Геометриялық фигуралар арқылы топқа бөлу. Үй тапсырмасын тексеру 5-жаттығу. Ребусты шешсең ,еліміздің бір аймағының аты шығады. Жетісу. Жердің атауы неге бұлай аталған деп ойлайсың? Үй тапсырмасын қорытындылау. |
Жұмыс істеуге дайындалады, топ ішінде өзара ынтымақ тастық қарым-қатынас орнығады. Сұрақтарға жауап береді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тұсаукесер |
Топтастыру. Зат есім Етістік Сөз таптары Сан есім сын есім |
Суретпен, сызбамен жұмыстанады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Негізгі бөлім |
Сан есімді бекіту. "Бәйге " ойыны Сөз табы
Сөзжұмбақ шешу
Сәуірдің жиырмасы Сан есім Ққ Ққ Ққ Ққ Құстар а) Оқулықпен жұмыс Төмендегі сұрақтарға жауап жаз. 1.Қанша? неше? нешінші? 2.Біреу,екеу,үшеу,төртеу,бесеу,алтау,жетеу. 3.Мыңыншы,алпысыншы,бірінші,екінші,алтыншы. Нешінші? "Сандар сөйлейді "ойыны. 12; 30; 4; 365. Үлгі: 4 – Бір жылда төрт мезгіл бар. Топпен жұұмыс
|
Дәптерге күннің жадын, тақырыпты жазады. Сөзжұмбаты шешеді. Жаттығу жазады Ауызша сөйлем құрастырады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сергіту сәті Көңілді күн Топтық жұмыс
«Семантикалық тапсырма»
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Тест жұмыстары 1. Сан есім қандай сұраққа жауап береді? А) қандай? Қанша? Ә) не? Нешінші? *Б) қанша? Неше? 2. Сан есімді көрсетіңдер: А) бес Ә) ағаш Б) белсенді 3 . Берілген сөздер қай сөз табына жатады? Екінші, бес, алпыс, алты А) сын есім *Ә) сан есім Б) етістік 4. Көп нүктенің орнына керекті сан есімді қойыңдар. Ер ..... рет өледі Қорқақ ..... рет өледі А) бір, бесінші *Ә) бір, мың Б) бір, көп 5. Зат есімнің көпше түрін тап. *А) ағаштар Ә) кітап Б) тоғай 6. Күрделі етістікті тап. А) отырды Ә) көрді *Б) ойнап жатыр 7.Сын есім нені білдіреді? А) заттың атын Ә) заттың қимылын, іс – әрекетін *Б) заттың түрін, түсін, сапасын
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды |
Дидактикалық ойын: «Жылдам
жауап». ІІ оқушы: сол айтылған сөзге жылдам сұрақ қояды. ІІІ оқушы: сол сөзбен сөз тіркесін айтады. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
5-жаттығу,189-бет. |
Күнделіктеріне жазып алады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия |
Кері байланыс орнату Бағдаршам арқылы бағалау |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













