Материалдар / Ашық сабақ " Теңбүйірлі үшбұрыш, оның қасиеттері және белгілері

Ашық сабақ " Теңбүйірлі үшбұрыш, оның қасиеттері және белгілері

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ 7"А" класс Пригород орта мектебі Сабақтың мақсаты:Теңбүйірлі үшбұрыштың анықтамасын білу,сызбасын сыза алу; Теңбүйірлі үшбұрыштың белгілері мен қасиеттерін білу; Теңбүйірлі үшбұрыштың белгілері мен қасиеттерін есептер шығаруда қолдана білу
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
16 Қараша 2021
582
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі : 7.1 Үшбұрыштар


Күні: 10.12.20ж


Мектеп: Пригород орта мектебі

Мұғалімнің аты-жөні: Абишова А.К.

Сынып: 7

Қатысқандар

Саны:22

Қатыспағандар

Саны: жоқ

Сабақтың тақырыбы:

Теңбүйірлі үшбұрыш, оның қасиеттері және белгілері

Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.1.1.23

теңбүйірлі үшбұрыштың белгілері мен қасиеттерін қолдану;

теңбүйірлі үшбұрыштың қасиеттерін есептер шығаруда қолдану;

Сабақтың мақсаты:

Теңбүйірлі үшбұрыштың анықтамасын білу,сызбасын сыза алу;

Теңбүйірлі үшбұрыштың белгілері мен қасиеттерін білу;

Теңбүйірлі үшбұрыштың белгілері мен қасиеттерін есептер шығаруда қолдана білу.

Бағалау критерийлері

Теңбүйірлі үшбұрышқа анықтама  береді, үшбұрыштың элементтерін атайды және ажыратады. Теңбүйірлі үшбұрышқа өмірден мысалдар келтіреді, биссектриса,биіктік , медиана анықтамаларын біледі.

Тілдік мақсаттар:

Үшбұрыш, доғал, сүйір, тікбұрышты теңбүйірлі үшбұрыш, периметр .Теңбүйірлі үшбұрыштың биссектрисасы , медианасы , биіктігі .

Құндылықтарға баулу

Қазақстан тәуелсіздігі –Астана құндылығы бойынша пирамида ғимаратының әрбір жағы теңбүйірлі үшбұрыш екенін білу.

Өзара сенімділікке, әрі сыйластыққа, қарым-қатынасты қолдауға және тұжырымдауға баулу.



Алдыңғы білім:

Жалпы үшбұрыштың қандай фигура екенін, қабырғаларының ұзындықтарының қосындысы периметр болатынын біледі

Үшбұрыш түрлерін, анықтамаларын және үшбұрыштар теңдігінің 1,2,3 - белгісін біледі

Үшбұрыштың биіктігі ,биссектрисасы , медианасы және үшбұрыштың орта сызығын біледі.

Пәнаралық байланыс:

математика

Сабақтың барысы:

Сабақтың

жоспарланған

кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған

іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

4 минут














Сабақтың ортасы

13 минут









































8 минут














































10 минут

Ұ йымдастыру Оқушыларды түгендеп қабылдаймын.

Оқушылардың сабаққа ынтасын арттыру мақсатында

«Зәулім емен» тренингін қолданамын.

Т опқа бөлу:(Мұғалім барлық оқушыларды « », « », « » 3 топқа бөледі) топтың атаулары: « Теңқабырғалы үшбұрыш », « Тікбұрышты үшбұрыш», « Теңбүйірлі үшбұрыш »







Үй тапсырмасын тексеру.

3 топқа тапсырмалар беріледі. (Белсенді оқыту)

  1. Теңбүйірлі үшбұрыш

Екі қабырғасы өзара тең үшбұрыш тең бүйірлі үшбұрыш деп аталады.











  1. Теңбүйірлі үшбұрыш қасиеттері

Теорема: Тең бүйірлі үшбұрыштың табанындағы бұрыштар тең екенін дәлелдейді.

Теорема: Тең бүйірлі үшбұрыштың табанына жүргізілген биссектриса осы үшбұрыштың әрі медианасы, әрі биіктігі болатындығын дәлелдейді.


  1. Теңбүйірлі үшбұрыш белгісі

Теорема: Үшбұрыштың табанындағы бұрыштар тең болса, онда теңбүйірлі үшбұрыш болатындығын дәлелдейді.10.6 есеп



Әр топ әдіс-тәсілдерді пайдаланып, өз тобына берілген тапсырманы қорғайды.

Дескриптор:

-Теңбүйірлі үшбұрыш анықтамасын,қасиеттері мен белгісі теоремаларын айтады

- Үшбұрыш теңдігін біледі

- Теореманы дәлелдейді

- Сызбаны сызады

Бекіту тапсырмалары (ауызша):

1)Үшбұрыштың табаны мен бүйір қабырғаларын ата:










2)Теңбүйірлі үшбұрыштың төбесінен табанына түсірілген перпендикулярды медиана деп атауға бола ма?


3)Теңбүйірлі үшбұрыштар өмірде қай жерлерде кездеседі?


Еркін микрофон арқылы ауызша сұрақтарға жауап береді.



Оқулықпен жұмыс. 10.11 және 10.13 есептер

Дескриптор:

-Теңбүйірлі үшбұрыш қасиеттерін қолданады

-теңдеу құрады

-теңдеуді шешеді

-есептің жауабын табады


















Т оптың атаулары « »,

« », « »

Үшбұрыштар түрлерін ажыратып, топтарға бөлінеді
























Үшбұрыштар өмірде


Сабақтың соңы


5 минут


Оқушылар «Бағдаршам» әдісін қолданып, рефлексия жасайды.



«Менің сабақтан кейінгі әсерім»

Кері байланыс береді


Үйге тапсырма: №10.24. §10. Теңбүйірлі үшбұрыштар

Bilimland тапсырмалары.


Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Сыныппен жұмыс кезінде оқушылардың дұрыс түсініп не қате түсініп отырғанын тапсырма бергеннен кейін жауаптарынан біліп,кері байланысты әр тапсырма соңында беріп отырамын. Оқушылардың жұмыстарын бақылап тұрамын.

Оқушылардың тілдік дағдысын дамытуға көіңл бөлемін, өз ойын еркін айтуға жағдай жасаймын. Өз бетімен жұмысты орындап болғаннан кейін оқушылар дескрипторлар арқылы бағалап, өздерінің нені игеріп, неден қиналатындықтарын анықтайды.Кері байланыс беру арқылы бірін-бірі бағалай біледі.





Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ