|
Бөлімі: |
Теңбүйірлі және теңқабырғалы үшбұрыштар, оның қасиеттері және белгілеріі |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Абдурашидова Малика |
|
Күні: |
12.12.2023 |
|
Сыныбы: 7 а |
Қатысушылар саны: 7 Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Теңбүйірлі үшбұрыштың белгілері мен қасиеттері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
7.1.1.23 теңбүйірлі үшбұрыш белгілері мен қасиеттерін қолдану; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Теңбүйірлі үшбұрыш белгілері мен қасиеттерін қолданып, есептер шығарады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 мин. Өткен сабақты тексеру 5мин. 2 мин Жаңа тақырып 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. Ынтымақтастықты қалыптастыру, оқушылардың сенімділігін арттыру. Үй тапсырмасын тексеру. Өткен сабақтар бойынша «Тәуелсіз ел көкпары» әдісі арқылы сұрақ-жауап жүргіземіз. 1.Тең қабырғалы үшбұрыш дегеніміз не? 2.Тең бүйірлі үшбұрыш дегеніміз не? 3. Үшбұрыштар теңдігінің бірінші белгісі қандай? 4. Үшбұрыштар теңдігінің екінші белгісі қандай? 5. Үшбұрыш биссектрисасы дегеніміз не? 6. Үшбұрыш медианасы дегеніміз не? 7. Үшбұрыш биіктігі дегеніміз не?
|
«Жақсы тілек- жан жылуы» оқушылар бір-бірлеріне тілектер айтып, жақсы көңіл күймен сабақты бастайды. Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Мысалдар келтіреді. Оқушылар қоршаған ортадағы ездесетін үшбұрыштар туралы атады. Оқушылар анықтамаларды, теоремаларды дәлелдеулерді жазады және түсініп алады. |
Дескриптор: -Өткен сабақтағы ережелерді қайталайды. Жалпы балл-2 |
Қағаз қиындылары Үлестірме
ДК экран Сұрақтар Әр топқа маркер, түрлі түсті фломастер беріледі. Слайт Қима қағаздар
|
|
Сабақ ортасы 10мин «Ноутбук» әдісі топтық жұмыс 5 мин |
Ауызша шығаратын есептерді шешу
«Ноутбук» әдісі арқылы оқушыларға топтық жұмыс тапсырмасы беріледі: |
Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырмаға оқушылар жауап жазады. Оқушылар кітаптан № 2,25 №2,29 есептерді шығарады Әр топ өз тапсырмасын орындайды. А3 параққа жазып, тақтаға шығып түсіндіріп береді |
Дескриптор: -Тапсырманы орындайды. -Пікір алмасады. Жалпы балл -1 Дескриптор: -үшбұрыштың периметрін табады. - сызбасын сызады -белгісіз бұрыштарды табады. Жалпы балл -1 |
Слайд Кітап Дәптер
|
|
Сабақтың соңы. 5 мин (сабақты бекіту) 5мин Рефлекция Бағалау Үй тапсырмасы |
«Екі дұрыс, бір бұрыс» әдісі арқылы тест тапсырмасы беріледі.
Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау Үй тапсырмасы: №2.34; №2.37 |
Оқушылар тапсырмамен жұмыс жасайды Оқушылар қағаз асықтарға өз есімдерін жазып тақтадағы қоржындарға апарып салады.. Оқушылар атқарған жұмыстарына қарай бағаланып отырады. |
Дескриптор: -Тапсырманы түсініп, дәптерге орындайды. Жалпы балл-2 Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл |
Дк экран Дәптер
Стикерлер Смайликтер
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ : "Теңбүйірлі үшбұрыштың белгілері мен қасиеттері" 7- сынып
Ашық сабақ : "Теңбүйірлі үшбұрыштың белгілері мен қасиеттері" 7- сынып
|
Бөлімі: |
Теңбүйірлі және теңқабырғалы үшбұрыштар, оның қасиеттері және белгілеріі |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Абдурашидова Малика |
|
Күні: |
12.12.2023 |
|
Сыныбы: 7 а |
Қатысушылар саны: 7 Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Теңбүйірлі үшбұрыштың белгілері мен қасиеттері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
7.1.1.23 теңбүйірлі үшбұрыш белгілері мен қасиеттерін қолдану; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Теңбүйірлі үшбұрыш белгілері мен қасиеттерін қолданып, есептер шығарады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 мин. Өткен сабақты тексеру 5мин. 2 мин Жаңа тақырып 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. Ынтымақтастықты қалыптастыру, оқушылардың сенімділігін арттыру. Үй тапсырмасын тексеру. Өткен сабақтар бойынша «Тәуелсіз ел көкпары» әдісі арқылы сұрақ-жауап жүргіземіз. 1.Тең қабырғалы үшбұрыш дегеніміз не? 2.Тең бүйірлі үшбұрыш дегеніміз не? 3. Үшбұрыштар теңдігінің бірінші белгісі қандай? 4. Үшбұрыштар теңдігінің екінші белгісі қандай? 5. Үшбұрыш биссектрисасы дегеніміз не? 6. Үшбұрыш медианасы дегеніміз не? 7. Үшбұрыш биіктігі дегеніміз не?
|
«Жақсы тілек- жан жылуы» оқушылар бір-бірлеріне тілектер айтып, жақсы көңіл күймен сабақты бастайды. Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Мысалдар келтіреді. Оқушылар қоршаған ортадағы ездесетін үшбұрыштар туралы атады. Оқушылар анықтамаларды, теоремаларды дәлелдеулерді жазады және түсініп алады. |
Дескриптор: -Өткен сабақтағы ережелерді қайталайды. Жалпы балл-2 |
Қағаз қиындылары Үлестірме
ДК экран Сұрақтар Әр топқа маркер, түрлі түсті фломастер беріледі. Слайт Қима қағаздар
|
|
Сабақ ортасы 10мин «Ноутбук» әдісі топтық жұмыс 5 мин |
Ауызша шығаратын есептерді шешу
«Ноутбук» әдісі арқылы оқушыларға топтық жұмыс тапсырмасы беріледі: |
Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырмаға оқушылар жауап жазады. Оқушылар кітаптан № 2,25 №2,29 есептерді шығарады Әр топ өз тапсырмасын орындайды. А3 параққа жазып, тақтаға шығып түсіндіріп береді |
Дескриптор: -Тапсырманы орындайды. -Пікір алмасады. Жалпы балл -1 Дескриптор: -үшбұрыштың периметрін табады. - сызбасын сызады -белгісіз бұрыштарды табады. Жалпы балл -1 |
Слайд Кітап Дәптер
|
|
Сабақтың соңы. 5 мин (сабақты бекіту) 5мин Рефлекция Бағалау Үй тапсырмасы |
«Екі дұрыс, бір бұрыс» әдісі арқылы тест тапсырмасы беріледі.
Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау Үй тапсырмасы: №2.34; №2.37 |
Оқушылар тапсырмамен жұмыс жасайды Оқушылар қағаз асықтарға өз есімдерін жазып тақтадағы қоржындарға апарып салады.. Оқушылар атқарған жұмыстарына қарай бағаланып отырады. |
Дескриптор: -Тапсырманы түсініп, дәптерге орындайды. Жалпы балл-2 Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл |
Дк экран Дәптер
Стикерлер Смайликтер
|
шағым қалдыра аласыз

























