Сабақтың тақырыбы: Тіл-қарым-қатынас құралы
| Мектеп: «М.Әуезов атындағы орта мектебі»КММ
|
Күні:
| Мұғалімнің аты-жөні:Калибекова Акмарал Слямбековна |
Сынып:5
| Қатысқандар:
| Қатыспағандар:
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Т\А 5.3 Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау. Ж.5.1 Берілген мәтінге сәйкес кіріспе, негізгі және қорытынды бөлімдерді қамтитын қарапайым жоспар құру. |
Сабақ мақсаттары
| Барлық оқушылар орындай алады:Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіне алады. |
| Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Мәтінге сәйкес қарапайым жоспар құра алады.
|
| Кейбір оқушылар орындай алады:Мәтіндегі қосымша және негізгі ақпараттарды анықтай алады. |
Бағалау критерийі | Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсініп, қосымша және негізгі ақпаратты анықтайды;Берілген мәтінге сәйкес қарапайым жоспар құрады. |
Тілдік мақсат | Оқушылар орындай алады: Мәтін мазмұнын түсініп, қосымша және негізгі ақпаратты анықтап, жоспар құра алады.
|
| Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:Фонетка, сингармонизм, аудармашы, ескерткіш, шапан. |
| Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:
|
| Талқылауға арналған сұрақтар:Неліктен ?Тілді қарым-қатынас құралы дейміз? |
| Не себепті :«Тіл тағдыры-ел тағдыры» деп ойлайсыз |
| Ишара:
|
Алдыңғы оқу | Бастауыш сыныпта алған білімдерін пысықтау. |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар |
Сабақтың басы
| Сыныпта психологиялық ахуал туғызыу Шаттық шеңбері «Ыстық лебіз» шеңберге жиналып бір-біріне жылы лебіз айту; фигуралар арқылы топқа бөлу;
| Математикалық фигуралар |
Сабақтың ортасы
|
«Ой шақыру» әдісі
1-тапсырма: «Кестемен жұмыс» Оқылым мәтініндегі дауысты дыбыстарды теріп алып, оларды мына кесте бойынша толтырыңдар.Дескриптор1.Дауысты дыбыстарды табады.2. Кестеге толтырады.2-тапсырма: «Оқы, ойлан, талқыла» әдісі. Мәтінді түсініп оқып қосымша және негізгі ақпаратты анықтап жоспар құр.Дескриптор:Мәтін мазмұнын түсінеді, жоспар құрады.Қосымша және негізгі ақпаратты анықтайды.3-тапсырма: Топтық жұмыс.Семантикалық карта
ДескрипторСөз ішіндегі дауысты дыбыстарды табады.Дауысты дыбыстарды түріне қарай ажыратады.
4- тапсырма: «Кім жылдам»әдісі
|
Тілдік бағдарды оқу.оқулықтағы
Қ.Б «Үш шапалақ»
3- тапсырмаҚ.Б «Бас бармақ»
6- тапсырмаҚ.Б«Бағдаршам»
5- тапсырмаҚ.Б «Жұлдызша» |
Сабақтың соңы
| Кері байланыс «3 минуттық үзіліс»Маған ұнадыМаған қиындық туғыздыМен хабардар болдым 4.Мені таңқалдырды
Рефлексия «Екі жұлдыз, бір тілек» |
|
Қосымша ақпарат |
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі)
|
«Кім жылдам»әдісі 5- тапсырма
| Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсініп, қосымша және негізгі ақпаратты анықтайды;Берілген мәтінге сәйкес қарапайым жоспар құрады. | Тарих, әдебиет, өзін-өзі тануТарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы.
|
РефлексияСабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?Бүгін оқушылар не үйренді?Сабақ қалай өтті,қандай деңгейде өтті?Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)Уақытты қалай пайдаландым?Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты):1.2.Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді(оқыту мен оқуға қатысты)?1.2.
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?
|