|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
|
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№74 сабақ Түбір мен қосымша 40-43 жаттығу |
||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.1.1Тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу,мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді. 2.4.2.1 Мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажырату. |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің мазмұны бойынша сұраққа жауап береді , түбір мен қосымшаны ажырата алады. |
||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: Білуге, жаңаны тануғақұштар болу |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Психологиялық ахуалды жақсарту «Біздің күн осылай!» әдісі Көңіл күйлерің -Осылай Жүргенде ,-осылай Жүгіргенде -осылдай Ұйықтағанда-Осылай Ойнағанда! -Осылай Отырғанда!-осылай Бүгінгі күнге -сәттілік! Топқа бөліну «Түбір ,қосымша » Мұғалім түбір дегенде әр бала жалғыздан тұрады , қосымша дегенде 2-ден тұрады .Қайтадан түбір дегенде жалғыздан тұрады 2-ші қосымша дегенде 3-тен тұрады және 3 топқа бөлінеді. Өткенді пысықтау Ұжыммен жұмыс Educaplay сілтемесі арқылы тапсырманы барлық бала орындайды. Educaplay бақаның тапсырмаларын орындайды. Жаңа тақырып Бейне таспа көрсету Ой қозғау сұрақтары -Бейне таспадан не көрдік? Түбір дегеніміз не? -Қосымшаға не жатады? -Қосымша нешеге бөлінеді? Дәптермен жұмыс Күн реті , сынып жұмысы және көркем жазу Көркем жазу минуты 40-жаттығу 21 бет Өлеңді көшіріп жаз. Қарамен берілген сөздердің түбірі мен қосымшасын ажырат Сергіту сәтін жасайды. Денеміз қалай сөйлейді Басымыз қалай сөйлейді? - иә , иә ,жоқ ,жоқ! Иығымыз қалай сөйлейді ?-Білмемйн , білмеймін! Қолымыз қалай сөйлейді? -Сәлем , сәлем ,сау бол ,сау бол , бері кел , бері кел! Саусағымыз қалай сөйлейді?-Жарайсың! Жақсы ! Ойлан! Оқулықпен жұмыс 41-жаттығу 22 бет Өлеңді оқиды және сұраққа жауап береді. -Өлең саған ұнай ма? - Өзің ұнататын команда жеңіске жеткенде қандай көңіл күйде боласың? Топтық тапсырма 1-топ Өлеңді оқиды , мазмұнына сай сурет салады.(41-жаттығу) 2-топ Футбол туралы хабар жүргізеді. 3-топ "Футбол әлемі" деген тақырыпта әңгіме жаз. Дәптермен жұмыс Жеке жұмыс 42-жаттығу. Көп нүктенің орнына тиісті қосымшаны қойып, мақалдарды көшіріп жаз. 1) Таза... – саулық негізі. 2) Дені сау адам – дәулет... адам ЕББҚ Берілген суретті пайдаланып жаңа сөз жасайды.
ЕБҚ сұрақтарға жауап бергізу Талқылау сұрақтары: 1. Түбір сөздерде мағына бар ма? 2.Қосымшада ше?Сөздерді оқы
ҚЖ:
"Үш сұрақ " әдісі Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды? |
Қимыл іс-әрекетпен көрсетеді.
Оқушылар мұғалімнің айтқанын іс-әрекетпен көрсетеді.
Ұжыммен бірлесе отырып түбір мен қосымшаға байланысты тапсырманы орындайды.
Бейне таспа көреді
Сұрақтарға жауап береді
Дәптермен жұмыс жасайды
Балалар мұғалімнің сұрағына хормен жауап береді , және қимылмен көрсетеді
Өлеңді оқиды, сұраққа жауап береді.
Әр топ өздеріне берілген тапсырманы топпен ақылдаса орындайды.
Әр оқушы жеке жұмыс жасайды.
Жеке жұмыс Тапсырманы орындауда қолдау көрсету
Жеке жұмыс , сұраққа жауап береді.
Берілген тапсырманы орындайды.
Оқушылар мұғалім берген сұраққа жауап береді. Кері байланыс береді |
Оқушыларды мадақтап отыру
Марапаттау
Қб: Футбол добы Дескриптор: Түбір сөзге қосымшаны жалғайды-1б Қосымшаның ажыратады-1б
Қб: Футбол добы Дескриптор: Сұраққа жауап береді-1б
Қб: Футбол добы Дескриптор: Өлеңді көркем жазады-1б Берілген сөздің түбірі мен қосымшасын ажыратады-1б
Қб: Футбол добы Дескриптор: Мәнерлеп оқиды-1б Сұраққа жауап береді-1б
Қб: Футбол добы Дескриптор: Өлеңнің мазмұнын айтады-1б Өлеңнің мазмұнына сай сурет салады-1б Сүйікті командасы туралы әңгімелейді-1б Футбол туралы хабар жүргізеді-1б
Қб: Футбол добы Дескриптор: Бірінші мақалды толықтырып жазады-1б Екінші мақалды толықтырып жазады-1б Бірінші мақалдың мағынасын айтады-1б Екінші мақалдың мағынасын ашады-1б
Қб: Футбол добы Дескриптор: Түбір сөзге қосымша жалғап жазады-1б Сұраққа жауап береді-1б
Қб: Футбол добы Дескриптор: Түбір сөзді анықтайды-1б Түбір сөзге қосымша жалғап сөз жазады-1б
Коментарий арқылы |
Баяу әуен
слайд
https://www.educaplay.com/learning-resources/13371440-4_1.html
Бейне таспа
Оқулық , тақта
Баяу музыка ойнап тұрады.
Оқулық
Топтық тапсырмалар жазылған қима қағаздар.
микрофон
Оқулық 42-жаттығу 22 –бет Дәптер қаламсап
Жұмыс дәптері, қима қағаз
Қима қағаздар
Кері байланыс парағы |
|||||||||||||||||||||
ЕБҚ тапсырмасы
74 сабақ түбір мен қосымша
|
Оқушының аты-жөні: |
|||
|
|
+ |
ші |
|
|
|
+ |
шы |
|
|
|
+ |
шы |
|
Қосымша жұмыс:
|
Оқушының аты-жөні: |
Оқушының аты-жөні: |
|
Қ Тау , суретші , ақын , балалық айсысы түбір , қайсысы қосымша екенін анықта._______________ _______________ _______________
_ Тау , суретші , ақын , балалық ___________________________________ |
Қ Тау , суретші , ақын , балалық айсысы түбір , қайсысы қосымша екенін анықта. _______________ ______________________________
Тау , суретші , ақын , балалық _________________________________ __________________ |
|
Түбірге қосымша жалғап сөздер жаз.
|
Түбірге қосымша жалғап сөздер жаз.
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ : Түбір мен қосымша
Ашық сабақ : Түбір мен қосымша
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
|
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№74 сабақ Түбір мен қосымша 40-43 жаттығу |
||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.1.1Тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу,мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді. 2.4.2.1 Мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажырату. |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің мазмұны бойынша сұраққа жауап береді , түбір мен қосымшаны ажырата алады. |
||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: Білуге, жаңаны тануғақұштар болу |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Психологиялық ахуалды жақсарту «Біздің күн осылай!» әдісі Көңіл күйлерің -Осылай Жүргенде ,-осылай Жүгіргенде -осылдай Ұйықтағанда-Осылай Ойнағанда! -Осылай Отырғанда!-осылай Бүгінгі күнге -сәттілік! Топқа бөліну «Түбір ,қосымша » Мұғалім түбір дегенде әр бала жалғыздан тұрады , қосымша дегенде 2-ден тұрады .Қайтадан түбір дегенде жалғыздан тұрады 2-ші қосымша дегенде 3-тен тұрады және 3 топқа бөлінеді. Өткенді пысықтау Ұжыммен жұмыс Educaplay сілтемесі арқылы тапсырманы барлық бала орындайды. Educaplay бақаның тапсырмаларын орындайды. Жаңа тақырып Бейне таспа көрсету Ой қозғау сұрақтары -Бейне таспадан не көрдік? Түбір дегеніміз не? -Қосымшаға не жатады? -Қосымша нешеге бөлінеді? Дәптермен жұмыс Күн реті , сынып жұмысы және көркем жазу Көркем жазу минуты 40-жаттығу 21 бет Өлеңді көшіріп жаз. Қарамен берілген сөздердің түбірі мен қосымшасын ажырат Сергіту сәтін жасайды. Денеміз қалай сөйлейді Басымыз қалай сөйлейді? - иә , иә ,жоқ ,жоқ! Иығымыз қалай сөйлейді ?-Білмемйн , білмеймін! Қолымыз қалай сөйлейді? -Сәлем , сәлем ,сау бол ,сау бол , бері кел , бері кел! Саусағымыз қалай сөйлейді?-Жарайсың! Жақсы ! Ойлан! Оқулықпен жұмыс 41-жаттығу 22 бет Өлеңді оқиды және сұраққа жауап береді. -Өлең саған ұнай ма? - Өзің ұнататын команда жеңіске жеткенде қандай көңіл күйде боласың? Топтық тапсырма 1-топ Өлеңді оқиды , мазмұнына сай сурет салады.(41-жаттығу) 2-топ Футбол туралы хабар жүргізеді. 3-топ "Футбол әлемі" деген тақырыпта әңгіме жаз. Дәптермен жұмыс Жеке жұмыс 42-жаттығу. Көп нүктенің орнына тиісті қосымшаны қойып, мақалдарды көшіріп жаз. 1) Таза... – саулық негізі. 2) Дені сау адам – дәулет... адам ЕББҚ Берілген суретті пайдаланып жаңа сөз жасайды.
ЕБҚ сұрақтарға жауап бергізу Талқылау сұрақтары: 1. Түбір сөздерде мағына бар ма? 2.Қосымшада ше?Сөздерді оқы
ҚЖ:
"Үш сұрақ " әдісі Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды? |
Қимыл іс-әрекетпен көрсетеді.
Оқушылар мұғалімнің айтқанын іс-әрекетпен көрсетеді.
Ұжыммен бірлесе отырып түбір мен қосымшаға байланысты тапсырманы орындайды.
Бейне таспа көреді
Сұрақтарға жауап береді
Дәптермен жұмыс жасайды
Балалар мұғалімнің сұрағына хормен жауап береді , және қимылмен көрсетеді
Өлеңді оқиды, сұраққа жауап береді.
Әр топ өздеріне берілген тапсырманы топпен ақылдаса орындайды.
Әр оқушы жеке жұмыс жасайды.
Жеке жұмыс Тапсырманы орындауда қолдау көрсету
Жеке жұмыс , сұраққа жауап береді.
Берілген тапсырманы орындайды.
Оқушылар мұғалім берген сұраққа жауап береді. Кері байланыс береді |
Оқушыларды мадақтап отыру
Марапаттау
Қб: Футбол добы Дескриптор: Түбір сөзге қосымшаны жалғайды-1б Қосымшаның ажыратады-1б
Қб: Футбол добы Дескриптор: Сұраққа жауап береді-1б
Қб: Футбол добы Дескриптор: Өлеңді көркем жазады-1б Берілген сөздің түбірі мен қосымшасын ажыратады-1б
Қб: Футбол добы Дескриптор: Мәнерлеп оқиды-1б Сұраққа жауап береді-1б
Қб: Футбол добы Дескриптор: Өлеңнің мазмұнын айтады-1б Өлеңнің мазмұнына сай сурет салады-1б Сүйікті командасы туралы әңгімелейді-1б Футбол туралы хабар жүргізеді-1б
Қб: Футбол добы Дескриптор: Бірінші мақалды толықтырып жазады-1б Екінші мақалды толықтырып жазады-1б Бірінші мақалдың мағынасын айтады-1б Екінші мақалдың мағынасын ашады-1б
Қб: Футбол добы Дескриптор: Түбір сөзге қосымша жалғап жазады-1б Сұраққа жауап береді-1б
Қб: Футбол добы Дескриптор: Түбір сөзді анықтайды-1б Түбір сөзге қосымша жалғап сөз жазады-1б
Коментарий арқылы |
Баяу әуен
слайд
https://www.educaplay.com/learning-resources/13371440-4_1.html
Бейне таспа
Оқулық , тақта
Баяу музыка ойнап тұрады.
Оқулық
Топтық тапсырмалар жазылған қима қағаздар.
микрофон
Оқулық 42-жаттығу 22 –бет Дәптер қаламсап
Жұмыс дәптері, қима қағаз
Қима қағаздар
Кері байланыс парағы |
|||||||||||||||||||||
ЕБҚ тапсырмасы
74 сабақ түбір мен қосымша
|
Оқушының аты-жөні: |
|||
|
|
+ |
ші |
|
|
|
+ |
шы |
|
|
|
+ |
шы |
|
Қосымша жұмыс:
|
Оқушының аты-жөні: |
Оқушының аты-жөні: |
|
Қ Тау , суретші , ақын , балалық айсысы түбір , қайсысы қосымша екенін анықта._______________ _______________ _______________
_ Тау , суретші , ақын , балалық ___________________________________ |
Қ Тау , суретші , ақын , балалық айсысы түбір , қайсысы қосымша екенін анықта. _______________ ______________________________
Тау , суретші , ақын , балалық _________________________________ __________________ |
|
Түбірге қосымша жалғап сөздер жаз.
|
Түбірге қосымша жалғап сөздер жаз.
|
шағым қалдыра аласыз




















