Материалдар / Ашық сабақ Ә. Дүйсенбиев: «Күшті болсам мен егер» 6 сынып

Ашық сабақ Ә. Дүйсенбиев: «Күшті болсам мен егер» 6 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
«Күшті болсам мен егер» тақырыбы бойынша үйренген сөздерін қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселені шынайы өмірмен байланыстырады. Мәтіннен мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша кестеге түсіреді. Өздік есімдігін қатыстыра отырып, сөйлем құрап жазады.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
12 Қаңтар 2022
954
3 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді сабақ жоспары


Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:


Олимпиада жеңімпаздары – Қазақстан мақтанышы

Сынып:6


Қатысқандар:


Қатыспағандар:


Сабақтың тақырыбы


Ә. Дүйсенбиев: «Күшті болсам мен егер»

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.О6. Тақырып бойынша үйренген сөздерін қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселені шынайы өмірмен байланыстыру.

6.Ж4. Мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша постер, сызба-кестелер жасау.

6.ТБ1.4. Өздік, болымсыздық, белгісіздік, жалпылау есімдіктерін жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолдану.

Сабақ мақсаттары



Барлық оқушылар орындай алады:

«Күшті болсам мен егер» тақырыбы бойынша үйренген сөздерін қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселені шынайы өмірмен байланыстырады.

Мәтіннен мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша кестеге түсіреді.

Өздік есімдігін қатыстыра отырып, сөйлем құрап жазады.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Өлеңді әңгіме түріне айналдырып айтады.

Кейбір оқушылар орындай алады:

Өлең тақырыбына бес жолды өлең жазады.

Бағалау критерийі

Үйренген сөздерін қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселені шынайы өмірмен байланыстырады.

Мәтіннен мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша кестеге түсіреді.

Өздік есімдігін қатыстыра отырып сөйлем құрап жазады.

Өлеңді әңгіме түріне айналдырып айтады.

Бес жолды өлең жазады.

Тілдік мақсаттар









Оқушылар орындай алады:

- Мәтінде көтерілген мәселені шынайы өмірмен байланыстырады.

- Мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша кестеге түсіреді.

- Өздік есімдігін қатыстыра отырып сөйлем құрап жазады.

- Өлеңді әңгіме түріне айналдырып айтады.

- Өлең жазады.

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Елең, тыныштық, теңдес, пойыз.

Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:

Күн ыстық, әңгіме айт, мықты болсам, ағаш егу, жеміске тояр.

Талқылауға арналған сұрақтар:

  • Сен күшті болсаң не істер едің?

  • Қандай күш иелерін білесіңдер?

  • Күшті болу үшін не істеу керек?

Не себепті күшті болу керек деп ойлайсың?

Құндылықтарға баулу

«Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының «Зайырлы қоғам және руханият» құндылығы.

Мектеп оқушыларын салауатты өмір сүруге, спортпен шұғылдануға баулу.

Пәнаралық байланыс

Дене шынықтыру

Алдыңғы оқу

Адамның күшті, мықты болуына түсініктері қалыптасқан.

Жоспар

Жоспарланған

уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың

басы

7 минут



3 минут




4 минут

Ұйымдастыру кезеңі.

Сыныппен амандасу. Оқушыларды түгендеу. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айта отырып, көңіл-күйлерін көтереді.


Топқа бөлу. 1-2-3 саны арқылы оқушыларды 3 топқа бөлу.


«Миға шабуыл».

- Балалар, күшті болсаңдар не істер едіңдер?

- Күшті адам болу үшін не істеу керек?


Сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлері таныстырылады.


Интерактивті тақта.



Сабақтың ортасы


25 минут




10 минут



















10 минут











5 минут

1-тапсырма. ЖЖ. ТЖ.

«Сканерлеп оқу»

1. «Күшті болсам мен егер» өлеңін оқушылар сканерлеп оқиды.

2. Жұптарымен рөлге бөліп оқиды.

Жаңа сөздермен жұмыс. / Елең, тыныштық, теңдес, пойыз/.

3. Өлеңнің мазмұны бойынша сұрақтарға өлең сөзімен жауап береді және мәтінде көтерілген мәселені шынайы өмірмен байланыстырады.

1 топ

1. Балалар не істеп жатыр?

2. Сен үшін өмірде ең күшті адам кім?


2 топ

1. Ақан не деді?

2. Сен үшін өмірде ең күшті адам кім?


3 топ

1. Асқардың ойы қандай?

2. Сен үшін өмірде ең күшті адам кім?


Дескриптор:

  1. Өлеңді мұқият қарап оқы.

  2. Рөлге бөліп оқы.

  3. Сұрақтарға жауап бер.

  4. Мәтінде көтерілген мәселені шынайы өмірмен байланыстыр.


ҚБ - смайликтер арқылы жұптар бір-бірін бағалайды.


2-тапсырма. ТЖ

«Кесте» әдісі бойынша

Мәтіннен мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша кестені толтырыңдар.


Кейіпкер

Мықты болса не істемек?

Кейіпкерлер туралы көзқарасың

Ақан



Асқар




Өлеңді әңгіме түрінде айтады. (Көпшілігі)

Дескриптор:

  1. Мәтіннен мәліметтерді жинақта.

  2. Кестеге түсіріп, жаз.

  3. Өлеңді әңгіме түрінде айт.


ҚБ – «Бағдаршам» әдісі бойынша топтар бір-бірін бағалайды.


3-тапсырма. ЖЖ

«Еркін жазу» әдісі бойынша берілген өздік есімдігін қатыстыра отырып сөйлем құрап жазады.

Өздік есімдіктер: өзім, өзіме, өзіміз, өздерің


Бес жолды өлең жазады.

«Синквейн» (кейбіреуі)


Дескриптор:

  1. Өздік есімдіктерін есіңе түсір.

  2. Өздік есімдігін қатыстырып, сөйлем

құрап жаз.

  1. Бес жолды өлең жаз.


ҚБ – «Табыс баспалдағы» әдісі бойынша жұптар өзара бағалайды.

«Күшті болсам мен егер» өлеңінің мәтіні



























































Ереже





Сабақтың

соңы

8 минут


4минут




770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ