|
Білім беру ұйымының атауы |
№25 Б.Момышұлы атындағы орта мектеп |
|||||
|
Пәні: |
Әліппе |
|||||
|
Бөлім: |
Әліппе кезеңі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жақсыбаева А.К |
|||||
|
Күні: |
19.11 |
|||||
|
Қатысушылар саны:26 |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№64 Ә дыбысы және әрпі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
ана тілін, Отанын, халқын, мәдениеті мен салт-дәстүрін құрметтей біледі; еліміздің рәміздерін (Әнұран, Елтаңба, Ту) біледі. дыбыс пен әріпті таниды, оларды бір-бірінен ажыратады; оқу түрлерін (буындап оқу, сөздерді тұтас оқу, мәнерлеп оқу) қолданады, түсініп оқиды; көркем жазу талаптарына сай, жазу жолы, жол аралығын, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
ана тілін, Отанын, халқын, мәдениеті мен салт-дәстүрін құрметтей біледі, еліміздің рәміздерін (Әнұран, Елтаңба, Ту) таниды; дыбыс пен әріпті ажырата отырып, оқу түрлерін (буындап оқу, сөздерді тұтас оқу, мәнерлеп оқу) қолдана отырып, мәтінді түсініп оқиды және көркем жазу талаптарына сай жазу жолы мен жол аралығын, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріптің және әріптердің өзара байланыс элементтерін жаза алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері: |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы 10 мин |
І.Психологиялық дайындық Шынайы сенім білдіру Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз! Ұйымшыл боламыз десек 2 рет Белсенділік танытамыз десек 3 рет шапалақтаймыз! Құндылық: Құрмет – бір-бірінің пікірін тыңдау, достық қарым-қатынас орнату. Өткен сабақты еске түсіру Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. |
Психоллогиялық ахуал Суреттер
слайд 1 |
||
|
Ортасы 25 мин |
Дыбыстықталдау 2.
Әңгімені сөйлемдерге талдау.Сөйлем санын
анықтау. 5. Сөзді
буынға бөліп, жаңа дыбыстың
орнын анықтау. Құндылық: Бірлік пен ынтымақтастық Әңгіме құрастыру кезінде жұппен немесе топпен жұмыс жасап, пікір алмасу арқылы ынтымақтастықты дамыту. Оқылым Сөздің
басына (ән – дән),
сөз ортасына
(дәрі – кәрі) тиісті дыбысты қосу арқылы
оның мағынасы
өзгеретінін түсіну. Саралау тапсырмасымен
жұмыс ұйымдастыру: 1-деңгейдегі оқушылар берілген сөз сызбасын
тиісті сөзбен толықтырады: әдемі қыз тәтті тағам дәмді тағам кәрі
адам Құндылық: Тәуелсіздік пен отансүйгіштік Қазақтың «батамен ел көгерер» деген қағидасын түсіндіру арқылы ұлтжандылық қалыптастыру. ЕБҚ тапсырмасы
|
Оқушылар
сюжетті сурет бойынша әңгіме құрайды. Әңгімені сөйлемдерге
тал Әр
буындағы дыбыстарды тұтастырып, «бір дыбыс» сияқты қосып, яғни
дауыссыздан дауыстыға қарай және дауыстымен үндестіріп
оқиды. Оқушылар
жазу дәптерін Оқушылар
өздеріне берілген саралау
тапсырмаларын
орындайды. Оқушылар бүгінгі сабақта өздеріне оңай және қиын болған тұстарды айтады. Не үйренгісі келетінін ұсыныс ретінде білдіреді. |
Дескриптор: -сурет бойынша әңгіме құрайды; -әңгімені сөйлемдерге талдайды; -сөйлемдегі сөз санын анықтайды; - Сөзді буынға бөліп, жаңа дыбыстың орнын анықтайды; - Жіптен ә әрпін жасайды.
Дескриптор: - Буындарды жеке тұтас сөздегі айтылуымен оқиды; -сөйлемдерді оқиды.
Дескриптор: -
сызықтарды бастырып жазу арқылы
ә әрпінің
бас және кіші әрпін
жазады; Дескриптор: -нақыл
сөзді |
Оқулық, жазу дәптері, сюжетті суреттер, үнтаспа, «Менің алғашқы сөздігім» көмекші құралы Слайд 2 Слайд 3 Слайд 4 |
||
|
Соңы 10 мин |
Сабақты бекіту. «Бауырсақ» ойыны интерактивті ойыны арқылы сабақты бекіту Рефлексия
|
|
Оқушыларды мадақтау. Кері байланыс беру. |
Слайд 5 |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Ә дыбысы және әрпі
Ашық сабақ Ә дыбысы және әрпі
|
Білім беру ұйымының атауы |
№25 Б.Момышұлы атындағы орта мектеп |
|||||
|
Пәні: |
Әліппе |
|||||
|
Бөлім: |
Әліппе кезеңі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жақсыбаева А.К |
|||||
|
Күні: |
19.11 |
|||||
|
Қатысушылар саны:26 |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№64 Ә дыбысы және әрпі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
ана тілін, Отанын, халқын, мәдениеті мен салт-дәстүрін құрметтей біледі; еліміздің рәміздерін (Әнұран, Елтаңба, Ту) біледі. дыбыс пен әріпті таниды, оларды бір-бірінен ажыратады; оқу түрлерін (буындап оқу, сөздерді тұтас оқу, мәнерлеп оқу) қолданады, түсініп оқиды; көркем жазу талаптарына сай, жазу жолы, жол аралығын, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
ана тілін, Отанын, халқын, мәдениеті мен салт-дәстүрін құрметтей біледі, еліміздің рәміздерін (Әнұран, Елтаңба, Ту) таниды; дыбыс пен әріпті ажырата отырып, оқу түрлерін (буындап оқу, сөздерді тұтас оқу, мәнерлеп оқу) қолдана отырып, мәтінді түсініп оқиды және көркем жазу талаптарына сай жазу жолы мен жол аралығын, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріптің және әріптердің өзара байланыс элементтерін жаза алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері: |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы 10 мин |
І.Психологиялық дайындық Шынайы сенім білдіру Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз! Ұйымшыл боламыз десек 2 рет Белсенділік танытамыз десек 3 рет шапалақтаймыз! Құндылық: Құрмет – бір-бірінің пікірін тыңдау, достық қарым-қатынас орнату. Өткен сабақты еске түсіру Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. |
Психоллогиялық ахуал Суреттер
слайд 1 |
||
|
Ортасы 25 мин |
Дыбыстықталдау 2.
Әңгімені сөйлемдерге талдау.Сөйлем санын
анықтау. 5. Сөзді
буынға бөліп, жаңа дыбыстың
орнын анықтау. Құндылық: Бірлік пен ынтымақтастық Әңгіме құрастыру кезінде жұппен немесе топпен жұмыс жасап, пікір алмасу арқылы ынтымақтастықты дамыту. Оқылым Сөздің
басына (ән – дән),
сөз ортасына
(дәрі – кәрі) тиісті дыбысты қосу арқылы
оның мағынасы
өзгеретінін түсіну. Саралау тапсырмасымен
жұмыс ұйымдастыру: 1-деңгейдегі оқушылар берілген сөз сызбасын
тиісті сөзбен толықтырады: әдемі қыз тәтті тағам дәмді тағам кәрі
адам Құндылық: Тәуелсіздік пен отансүйгіштік Қазақтың «батамен ел көгерер» деген қағидасын түсіндіру арқылы ұлтжандылық қалыптастыру. ЕБҚ тапсырмасы
|
Оқушылар
сюжетті сурет бойынша әңгіме құрайды. Әңгімені сөйлемдерге
тал Әр
буындағы дыбыстарды тұтастырып, «бір дыбыс» сияқты қосып, яғни
дауыссыздан дауыстыға қарай және дауыстымен үндестіріп
оқиды. Оқушылар
жазу дәптерін Оқушылар
өздеріне берілген саралау
тапсырмаларын
орындайды. Оқушылар бүгінгі сабақта өздеріне оңай және қиын болған тұстарды айтады. Не үйренгісі келетінін ұсыныс ретінде білдіреді. |
Дескриптор: -сурет бойынша әңгіме құрайды; -әңгімені сөйлемдерге талдайды; -сөйлемдегі сөз санын анықтайды; - Сөзді буынға бөліп, жаңа дыбыстың орнын анықтайды; - Жіптен ә әрпін жасайды.
Дескриптор: - Буындарды жеке тұтас сөздегі айтылуымен оқиды; -сөйлемдерді оқиды.
Дескриптор: -
сызықтарды бастырып жазу арқылы
ә әрпінің
бас және кіші әрпін
жазады; Дескриптор: -нақыл
сөзді |
Оқулық, жазу дәптері, сюжетті суреттер, үнтаспа, «Менің алғашқы сөздігім» көмекші құралы Слайд 2 Слайд 3 Слайд 4 |
||
|
Соңы 10 мин |
Сабақты бекіту. «Бауырсақ» ойыны интерактивті ойыны арқылы сабақты бекіту Рефлексия
|
|
Оқушыларды мадақтау. Кері байланыс беру. |
Слайд 5 |
||
шағым қалдыра аласыз













