Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
 ___________________________________________
 (сабақтың
тақырыбы)
| 
 Бөлім:  | 
 Мобильді қосымшалар  | 
|
| 
 Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)  | 
 Алтынбекова Жансая Дылдабековна  | 
|
| 
 Күні:  | 
 
16.01.2023  | 
|
| 
 Сынып:  | 
 Қатысушылар саны:  | 
 Қатыспағандар саны:  | 
| 
 Сабақтың тақырыбы  | 
 Мобильдік қосымшалар жасау  | 
|
| 
 Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары  | 
 11.1.1.1 мобильді құрылғылардың негізгі компоненттерінің сипаттамаларын салыстыру: планшеттер, телефондар;  | 
|
| 
 Сабақтың мақсаты (білу және түсіну, қолдану, жоғары ойлау дағдысы)  | 
 Мобильді құрылғылардың (планшеттер телефондар) негізгі компонеттерінің сипаттамаларын салыстырады. Ерекше білімді қажет ететін оқушы: мобильді құрылғылар арқылы (планшеттер мен телефондар) қызметтерін салыстырады, ажыратады. 
  | 
|
| 
 Бағалау критерийлері: (білу және түсіну, қолдану, жоғары ойлау дағдысы)  | 
 Планшеттердің және телефондардың негізгі сипаттамалары мен компонеттерін анықтайды; Мобильді құрылғылардың (планшеттер телефондар) негізгі компонеттерінің сипаттамаларын ажыратады 
  | 
|
| 
 Ойлау дағдыларының деңгейі (білу және түсіну, қолдану, жоғары ойлау дағдысы)  | 
 Жоғары ойлау дағдысы  | 
|
Сабақтың барысы
| 
 Сабақтың кезеңі/ уақыт  | 
 Педагогтің әрекеті  | 
 Оқушының әрекеті  | 
 Бағалау  | 
 Ресурстар  | 
||||||||||||||||
| 
 Сабақтың басы 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 3 мин 
  | 
 Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен , түгелдеу. Көңілді ахуал туғызу «Шаттық шеңбері» әдісі. Оқушылар шеңбер бойымен тұрып, бір-бірлеріне жақсы тілектер айту арқылы көңіл -күйлерін көтеру. Оқушыларды топқа бөлу. Қағазға жасырылған сурет бойынша топқа бөлемін. 
 
 Үй тапсырмасын сұрау: «Қолыңды төмен ұста» әдіс-тәсілі 1.Виртуалды машинаны қалай түсінесіздер? 2. Виртуалды машина адам өмірінде қажет пе? 3.Виртуалды машинаны тегін пайдалану түрін атаңыз? 4. Үдерістік виртуалды машина ұғымын қалай түсінесіздер? 
  | 
 Оқушылар шеңбер бойымен тұрып, бір-бірлеріне тілек айтады. 
 
 
 
 
 
 
 Оқушылар сабақ айту үшін емес, сұрақ қою үшін қол көтереді. Мұғалім сыныпты аралап жұріп оқушылардың үй тапсырмасына дайын екенін біледі  | 
 
 
 
 
 
 
 
  | 
 суреттері бар қағаздар (Телефон, планшет) 
 
 
 
 
 
 
 
 Интерактивті тақта  | 
||||||||||||||||
| 
 Сабақтың ортасы 10 мин 
  | 
 Жаңа тақырыпты презентация арқылы түсіндіремін 
 
 
  | 
 Мұғалімді тыңдайды  | 
 
  | 
 1 ресурс Оқулық «Арман ПВ» баспасы 91-92 бет 2 ресурс Оқулық «Арман ПВ» баспасы 92-95 бет  | 
||||||||||||||||
| 
 5 мин  | 
 Ресурс-3 № 1 тапсырма. «Сәйкестендіру» кестесі Құрылғыларды анықтамасы бойынша сәкестендіріңіз Дескриптор 
 Әр сұраққа 1 балл беріледі. (Ерекше білім беру қажеттілігі бар білім алушы үшін тапсырма. Есту қабілеті төмен білім алушы үшін)  | 
 Оқушылар кестенің анықтамасы бойынша сәйкестендіреді  | 
 Дискриптор  | 
 Кесте Ресурс 3  | 
||||||||||||||||
| 
 Ұжымдық жұмыс 6 мин  | 
 «Броундық қозғалыс» әдісі 
 
 Дескриптор 
 
 
  | 
 Сынып ішіне бүгінгі тақырыпқа байланысты суреттер мен ақпараттар орналастырылады. Оқушылар сыныпты айнала қозғала жүріп, берілген тақырып бойынша мәлімет жинайды  | 
 
  | 
 
 
 
  | 
||||||||||||||||
| 
 Практикалық тапсырма Компьютермен жұмыс 10 мин 
  | 
 Интернет желісін пайдаланып, төмендегі кестедегі мобильді құрылғылардың негізгі компоненттерін тауып жазыңыз. Мобильді құрылғылардың артықшылықтары мен кемшіліктерін салыстырыңыз. 
 Дискриптор 1.Мобильді құрылғылардың негізгі компоненттерінің сипаттамаларын табады; 2. Мобильді құрылғылардың негізгі компоненттерінің сипаттамаларын салыстырады.  | 
 
  | 
 Дискриптор  | 
 Ноутбук 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  | 
||||||||||||||||
| 
 Сабақты пысықтау 5 мин  | 
 
 Wordwall.net сайтында викториналық сұрақтарға жауап береміз  | 
 Сұрақтарға жауап береді  | 
 
  | 
|||||||||||||||||
| 
 2 мин  | 
 Оқу сауаттылығын дамытуға арналған тапсырма: Айжан «Sulpak», «Технодом» дүкендер желісін аралап жүр. Ол қазіргі талапқа сай жаңартылған дизайны бар, көзге жайлылық қалқаны бар, камерасы жағартылған және бағасы қолжетімді телефон алу үшін IT маманына жүгінді. Егер Айжанның орнында сен болсаң, қандай телефон таңдар едің?  | 
 Оқушылар мәтінді оқып, өз ойларын ортаға салады.  | 
 Дискриптор 1.Телефон таңдауға ұсыныс айтады 2. Таңдау себебін түсіндіреді. 
  | 
 
  | 
||||||||||||||||
| 
 Кері байланыс «Бес саусақ» әдісі 3 мин 
  | 
 Кішкене бөбек-көңіл-күйің. Бүгінгі сабақтағы көңіл-күйің қандай болды?  | 
 Оқушылар берілген параққа қолдарын қойып, берілген сұрақтарға жауаптарын жазады.  | 
 
  | 
 
  | 
||||||||||||||||
| 
 Үй тапсырмасы  | 
 Мобильді құрылғылардың пайдасы мен зиянын дәптерген жазып келеміз  | 
 
  | 
 
  | 
 Интернет желісі, оқулық  | 
||||||||||||||||
| 
 Оқушыларды бағалау 1мин  | 
 Kundelik.kz порталына қою  | 
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. А. Гайдар атындағы №35 орта мектеп
Ашық сабақ. А. Гайдар атындағы №35 орта мектеп
Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
 ___________________________________________
 (сабақтың
тақырыбы)
| 
 Бөлім:  | 
 Мобильді қосымшалар  | 
|
| 
 Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)  | 
 Алтынбекова Жансая Дылдабековна  | 
|
| 
 Күні:  | 
 
16.01.2023  | 
|
| 
 Сынып:  | 
 Қатысушылар саны:  | 
 Қатыспағандар саны:  | 
| 
 Сабақтың тақырыбы  | 
 Мобильдік қосымшалар жасау  | 
|
| 
 Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары  | 
 11.1.1.1 мобильді құрылғылардың негізгі компоненттерінің сипаттамаларын салыстыру: планшеттер, телефондар;  | 
|
| 
 Сабақтың мақсаты (білу және түсіну, қолдану, жоғары ойлау дағдысы)  | 
 Мобильді құрылғылардың (планшеттер телефондар) негізгі компонеттерінің сипаттамаларын салыстырады. Ерекше білімді қажет ететін оқушы: мобильді құрылғылар арқылы (планшеттер мен телефондар) қызметтерін салыстырады, ажыратады. 
  | 
|
| 
 Бағалау критерийлері: (білу және түсіну, қолдану, жоғары ойлау дағдысы)  | 
 Планшеттердің және телефондардың негізгі сипаттамалары мен компонеттерін анықтайды; Мобильді құрылғылардың (планшеттер телефондар) негізгі компонеттерінің сипаттамаларын ажыратады 
  | 
|
| 
 Ойлау дағдыларының деңгейі (білу және түсіну, қолдану, жоғары ойлау дағдысы)  | 
 Жоғары ойлау дағдысы  | 
|
Сабақтың барысы
| 
 Сабақтың кезеңі/ уақыт  | 
 Педагогтің әрекеті  | 
 Оқушының әрекеті  | 
 Бағалау  | 
 Ресурстар  | 
||||||||||||||||
| 
 Сабақтың басы 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 3 мин 
  | 
 Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен , түгелдеу. Көңілді ахуал туғызу «Шаттық шеңбері» әдісі. Оқушылар шеңбер бойымен тұрып, бір-бірлеріне жақсы тілектер айту арқылы көңіл -күйлерін көтеру. Оқушыларды топқа бөлу. Қағазға жасырылған сурет бойынша топқа бөлемін. 
 
 Үй тапсырмасын сұрау: «Қолыңды төмен ұста» әдіс-тәсілі 1.Виртуалды машинаны қалай түсінесіздер? 2. Виртуалды машина адам өмірінде қажет пе? 3.Виртуалды машинаны тегін пайдалану түрін атаңыз? 4. Үдерістік виртуалды машина ұғымын қалай түсінесіздер? 
  | 
 Оқушылар шеңбер бойымен тұрып, бір-бірлеріне тілек айтады. 
 
 
 
 
 
 
 Оқушылар сабақ айту үшін емес, сұрақ қою үшін қол көтереді. Мұғалім сыныпты аралап жұріп оқушылардың үй тапсырмасына дайын екенін біледі  | 
 
 
 
 
 
 
 
  | 
 суреттері бар қағаздар (Телефон, планшет) 
 
 
 
 
 
 
 
 Интерактивті тақта  | 
||||||||||||||||
| 
 Сабақтың ортасы 10 мин 
  | 
 Жаңа тақырыпты презентация арқылы түсіндіремін 
 
 
  | 
 Мұғалімді тыңдайды  | 
 
  | 
 1 ресурс Оқулық «Арман ПВ» баспасы 91-92 бет 2 ресурс Оқулық «Арман ПВ» баспасы 92-95 бет  | 
||||||||||||||||
| 
 5 мин  | 
 Ресурс-3 № 1 тапсырма. «Сәйкестендіру» кестесі Құрылғыларды анықтамасы бойынша сәкестендіріңіз Дескриптор 
 Әр сұраққа 1 балл беріледі. (Ерекше білім беру қажеттілігі бар білім алушы үшін тапсырма. Есту қабілеті төмен білім алушы үшін)  | 
 Оқушылар кестенің анықтамасы бойынша сәйкестендіреді  | 
 Дискриптор  | 
 Кесте Ресурс 3  | 
||||||||||||||||
| 
 Ұжымдық жұмыс 6 мин  | 
 «Броундық қозғалыс» әдісі 
 
 Дескриптор 
 
 
  | 
 Сынып ішіне бүгінгі тақырыпқа байланысты суреттер мен ақпараттар орналастырылады. Оқушылар сыныпты айнала қозғала жүріп, берілген тақырып бойынша мәлімет жинайды  | 
 
  | 
 
 
 
  | 
||||||||||||||||
| 
 Практикалық тапсырма Компьютермен жұмыс 10 мин 
  | 
 Интернет желісін пайдаланып, төмендегі кестедегі мобильді құрылғылардың негізгі компоненттерін тауып жазыңыз. Мобильді құрылғылардың артықшылықтары мен кемшіліктерін салыстырыңыз. 
 Дискриптор 1.Мобильді құрылғылардың негізгі компоненттерінің сипаттамаларын табады; 2. Мобильді құрылғылардың негізгі компоненттерінің сипаттамаларын салыстырады.  | 
 
  | 
 Дискриптор  | 
 Ноутбук 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  | 
||||||||||||||||
| 
 Сабақты пысықтау 5 мин  | 
 
 Wordwall.net сайтында викториналық сұрақтарға жауап береміз  | 
 Сұрақтарға жауап береді  | 
 
  | 
|||||||||||||||||
| 
 2 мин  | 
 Оқу сауаттылығын дамытуға арналған тапсырма: Айжан «Sulpak», «Технодом» дүкендер желісін аралап жүр. Ол қазіргі талапқа сай жаңартылған дизайны бар, көзге жайлылық қалқаны бар, камерасы жағартылған және бағасы қолжетімді телефон алу үшін IT маманына жүгінді. Егер Айжанның орнында сен болсаң, қандай телефон таңдар едің?  | 
 Оқушылар мәтінді оқып, өз ойларын ортаға салады.  | 
 Дискриптор 1.Телефон таңдауға ұсыныс айтады 2. Таңдау себебін түсіндіреді. 
  | 
 
  | 
||||||||||||||||
| 
 Кері байланыс «Бес саусақ» әдісі 3 мин 
  | 
 Кішкене бөбек-көңіл-күйің. Бүгінгі сабақтағы көңіл-күйің қандай болды?  | 
 Оқушылар берілген параққа қолдарын қойып, берілген сұрақтарға жауаптарын жазады.  | 
 
  | 
 
  | 
||||||||||||||||
| 
 Үй тапсырмасы  | 
 Мобильді құрылғылардың пайдасы мен зиянын дәптерген жазып келеміз  | 
 
  | 
 
  | 
 Интернет желісі, оқулық  | 
||||||||||||||||
| 
 Оқушыларды бағалау 1мин  | 
 Kundelik.kz порталына қою  | 
шағым қалдыра аласыз





 
 
 
 
















