|
Бөлім: |
Абайды оқы,таңырқа! Абай Құнанбайұлы.Табиғат лирикасы |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 6 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ақ киімді, денелі, ақ сақалды |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.4.3.1 жазба жұмыстарында теңеу, эпитет сөздерін қолданып жазу; 6.3.3.1 орта көлемді шығармаларды түсіну, тақырыбы мен негізгі ойды анықтау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
1.Тақырыбы мен негізгі ойын анықтайды; 2. Шығармадағы теңеу, эпитеттерді табады; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут 4 минут 1 минут |
Сәлемдесу Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Менің тәжім» әдісі. Шеңбер бойына тұрып, әр оқушы шеңбер бойына тұрып, кезекпен тәжді киеді. Әр оқушы киген кезде «Менің тәжім...» деген тіркесті өзінің бойындағы жақсы қасиеттерін айта отырып жалғастырады. Үй тапсырмасын бекіту Үйге берілген жаттығуды тексеру. Топқа біріктіру. «Флиппити» бағдарламасы бойынша 3 топқа біріктіру. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. |
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі. Шеңбер бойында тұрған оқушылар өздерінің жақсы қасиеттерін айтады. «Флиппити» бағдарламасы бойынша топтарға бірігеді.
|
«Мадақтау» әдісі арқылы бағалау. Мадақтау Жарайсың! Керемет |
тәж
интербелсенді тақта |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы. 1 минут 3 минут 12 минут 3 минут 8 минут 6 минут |
«Қыс» өлеңін бейнематериал 1.Балалар өлеңде жылдың қай мезгілі бейнеленген? 2. «Қыс» өлеңін кім жазды? 3.Ақын туралы не білеміз? Ендеше ,біз бүгін А.Құнабаевтың «Қыс» өлеңімен танысамыз. Бүгін үйренетін мақсаттар: 1.Тақырыбы мен негізгі ойын анықтайды; 2. Шығармадағы теңеу, эпитеттерді табады; Мәтінмен жұмыс 3-тапсырма. Оқылым. Өлеңді оқыңдар. Сол бойынша қандай тапсырма орындайтындарын хабардар етемін. Топ ішінде мәнерлеп оқып, негізгі ойды анықтап айтады. Топ ішінен автордың эмоциясын бере алатын бір оқушы сынып алдына шығып мәнерлеп оқиды. Дескриптор:
Топтық жұмыс. 1-топ. Өлең жолынан теңеу мен эпитетін табыңдар /кемінде 2-3/ 2-топ. Өлеңнен берілген теңеу мен эпитеттерден сөйлем құраңыздар. Ұшпадай, бұлттай, борандай,кәрі құда, оқшырайтып, долданғанда,соқыр,мылқау 3-топ. Сөздерді мағынасына қарай сәйкестендіріп, сөйлем құраңдар, теңеу мен эпитетін табыңдар.
Дескриптор:
Ширату жаттығуы. Мұғалімнің қолындағы заттың іс-әрекетін қайталау.
Жеке жұмыс. Мәтін соңы жұмыс. Абай атамыздың көзқарасымен «Қыс» суретін салыңдар. Суреттегі ерекшелікті атаңдар. Дескриптор:
«Jeopardylabs» платформасы арқылы өткен сабақтар бойынша сұрақтарға жауап алу.
Дескриптор:
|
Өлеңді мәнерлеп оқып, ондағы негізгі ойды айтады.
1-топ оқушылары өлеңнен теңеу мен эпитетті табады. Кинолента кадрларына жазады.
2-топ оқушылары теңеу мен эпитеттерден сөйлем құрайды. Кинолента кадрларын толтырады.
3-топ оқушылары сөздерді сәйкестендіріп, тіркестерден теңеу мен эпитеттерді табады.
Мұғалім қолындағы затты қалай қимылдатса, сол қимылды қайталайды.
Автордың көзқарасымен «Қыс» мезгілінің суретін салады. Суреттегі қыс бейнесінің ерекшелігін айтады.
Ұяшықтарды таңдап, сұрақтарға жауап береді. |
«Бәйге» әдісі арқылы бағалап отырамын. Оқушы әр дескрипторға сай болған сайын бір ұпайдан қосылып отырады.
«Бәйге» әдісі арқылы бағалап отырамын. Оқушы әр дескрипторға сай болған сайын бір ұпайдан қосылып отырады.
«Бәйге» әдісі арқылы бағалап отырамын. Оқушы әр дескрипторға сай болған сайын бір ұпайдан қосылып отырады.
|
https://yandex.kz/video/preview/3468009698855452260
мәтін
кинолента
оқулық
интербелсенді тақта
https://learningapps.org/watch?v=pg4rrib5c24
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3 минут
1 минут |
Кері байланыс. «Гугл-форманы толтыру арқылы кері байланыс береді.
Үй тапсырмасы. «Қыс» өлеңін жаттаңдар. |
Оқушылар өзіне түскен сұрақтарға жауап береді.
Өлеңді жаттап келеді |
|
«Гугл-форма» кері байланыс парағы.
|
АШЫҚ САБАҚ
ТАҚЫРЫБЫ:
«Ақ киімді, денелі, ақ сақалды»
6 «А» сынып
Өткізген: Игубаева Р.А
2024 жыл.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: Абай Құнанбаев "Қыс" өлеңі
Ашық сабақ: Абай Құнанбаев "Қыс" өлеңі
|
Бөлім: |
Абайды оқы,таңырқа! Абай Құнанбайұлы.Табиғат лирикасы |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 6 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ақ киімді, денелі, ақ сақалды |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.4.3.1 жазба жұмыстарында теңеу, эпитет сөздерін қолданып жазу; 6.3.3.1 орта көлемді шығармаларды түсіну, тақырыбы мен негізгі ойды анықтау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
1.Тақырыбы мен негізгі ойын анықтайды; 2. Шығармадағы теңеу, эпитеттерді табады; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут 4 минут 1 минут |
Сәлемдесу Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Менің тәжім» әдісі. Шеңбер бойына тұрып, әр оқушы шеңбер бойына тұрып, кезекпен тәжді киеді. Әр оқушы киген кезде «Менің тәжім...» деген тіркесті өзінің бойындағы жақсы қасиеттерін айта отырып жалғастырады. Үй тапсырмасын бекіту Үйге берілген жаттығуды тексеру. Топқа біріктіру. «Флиппити» бағдарламасы бойынша 3 топқа біріктіру. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. |
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі. Шеңбер бойында тұрған оқушылар өздерінің жақсы қасиеттерін айтады. «Флиппити» бағдарламасы бойынша топтарға бірігеді.
|
«Мадақтау» әдісі арқылы бағалау. Мадақтау Жарайсың! Керемет |
тәж
интербелсенді тақта |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы. 1 минут 3 минут 12 минут 3 минут 8 минут 6 минут |
«Қыс» өлеңін бейнематериал 1.Балалар өлеңде жылдың қай мезгілі бейнеленген? 2. «Қыс» өлеңін кім жазды? 3.Ақын туралы не білеміз? Ендеше ,біз бүгін А.Құнабаевтың «Қыс» өлеңімен танысамыз. Бүгін үйренетін мақсаттар: 1.Тақырыбы мен негізгі ойын анықтайды; 2. Шығармадағы теңеу, эпитеттерді табады; Мәтінмен жұмыс 3-тапсырма. Оқылым. Өлеңді оқыңдар. Сол бойынша қандай тапсырма орындайтындарын хабардар етемін. Топ ішінде мәнерлеп оқып, негізгі ойды анықтап айтады. Топ ішінен автордың эмоциясын бере алатын бір оқушы сынып алдына шығып мәнерлеп оқиды. Дескриптор:
Топтық жұмыс. 1-топ. Өлең жолынан теңеу мен эпитетін табыңдар /кемінде 2-3/ 2-топ. Өлеңнен берілген теңеу мен эпитеттерден сөйлем құраңыздар. Ұшпадай, бұлттай, борандай,кәрі құда, оқшырайтып, долданғанда,соқыр,мылқау 3-топ. Сөздерді мағынасына қарай сәйкестендіріп, сөйлем құраңдар, теңеу мен эпитетін табыңдар.
Дескриптор:
Ширату жаттығуы. Мұғалімнің қолындағы заттың іс-әрекетін қайталау.
Жеке жұмыс. Мәтін соңы жұмыс. Абай атамыздың көзқарасымен «Қыс» суретін салыңдар. Суреттегі ерекшелікті атаңдар. Дескриптор:
«Jeopardylabs» платформасы арқылы өткен сабақтар бойынша сұрақтарға жауап алу.
Дескриптор:
|
Өлеңді мәнерлеп оқып, ондағы негізгі ойды айтады.
1-топ оқушылары өлеңнен теңеу мен эпитетті табады. Кинолента кадрларына жазады.
2-топ оқушылары теңеу мен эпитеттерден сөйлем құрайды. Кинолента кадрларын толтырады.
3-топ оқушылары сөздерді сәйкестендіріп, тіркестерден теңеу мен эпитеттерді табады.
Мұғалім қолындағы затты қалай қимылдатса, сол қимылды қайталайды.
Автордың көзқарасымен «Қыс» мезгілінің суретін салады. Суреттегі қыс бейнесінің ерекшелігін айтады.
Ұяшықтарды таңдап, сұрақтарға жауап береді. |
«Бәйге» әдісі арқылы бағалап отырамын. Оқушы әр дескрипторға сай болған сайын бір ұпайдан қосылып отырады.
«Бәйге» әдісі арқылы бағалап отырамын. Оқушы әр дескрипторға сай болған сайын бір ұпайдан қосылып отырады.
«Бәйге» әдісі арқылы бағалап отырамын. Оқушы әр дескрипторға сай болған сайын бір ұпайдан қосылып отырады.
|
https://yandex.kz/video/preview/3468009698855452260
мәтін
кинолента
оқулық
интербелсенді тақта
https://learningapps.org/watch?v=pg4rrib5c24
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3 минут
1 минут |
Кері байланыс. «Гугл-форманы толтыру арқылы кері байланыс береді.
Үй тапсырмасы. «Қыс» өлеңін жаттаңдар. |
Оқушылар өзіне түскен сұрақтарға жауап береді.
Өлеңді жаттап келеді |
|
«Гугл-форма» кері байланыс парағы.
|
АШЫҚ САБАҚ
ТАҚЫРЫБЫ:
«Ақ киімді, денелі, ақ сақалды»
6 «А» сынып
Өткізген: Игубаева Р.А
2024 жыл.
шағым қалдыра аласыз
















