|
Тақырыбы: |
«Адам бойындағы асыл қасиеттер» |
||
|
Мұғалім аты-жөні |
Мельс А.А |
||
|
Күні: |
27/09/23 |
||
|
Сынып: 8 |
Қатысқаны: |
Қатыспағаны: |
|
|
Сабақ мақсаты |
Оқушылардың бойына рухани адамгершілік қасиеттерді ұялату үшін мейірбан, ақылды, шыншыл, қайырымды,әділетті т.б адамдық асыл қасиеттерді игеруге ықпал ету. Бірін-бірі сыйлап, мейіріммен қарауға тәрбиелеу. |
||
|
Күтілетін нәтиже |
Рухани дүниелері кеңейіп, әдептілік сезімдері қалыптасады; әрбір азаматтыӊ бір-біріне деген қамқорлық және жақсылық жасауды көздейді. |
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс әрекеттер |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі 5 мин
|
Оқушыларымен амандасу, тәрбие сағатына назарларын аудару. Психологиялық ахуал қалыптастыру. (Оқушылардың көңіл күйлерін сұрап, сәттілік тілеу) 3-топқа бөлу. Сурет таяқшалар арқылы. 1-топ:Ақыл 2-топ:Жүрек 3-топ:Қайрат Ой қозғау. Балалар тәрбие сағатымызды бастамас бұрын тақтадағы суретке назар аударып алайық. (Адамның бойындағы қасиеттер жазылған сурет) -Оқушылар бұл суретте қандай
ой түйдіңіздер? Тақырыпты анықтайды. |
Көрнекілік:РРслайд,сурет |
|
|
Жаңа сабақ
«Миға шабуыл» 25мин
5мин |
Олай болса балалар бүгінгі тәрбие сағатымыздың тақырыбы «Адамның бойындағы асыл қасиеттер» (Тақырып тақтадан көрсетіледі) Тәрбие сағатының мақсатымен таныстыру: Оқушылардың бойына рухани адамгершілік қасиеттерді ұялату үшін мейірбан, ақылды, шыншыл, қайырымды т.б адамдық асыл қасиеттерді игеруге ықпал ету. Бірін-бірі сыйлап, мейіріммен қарауға тәрбиелеу. 1.Тапсырма Топтық жұмыс. Топтың атына түсініктеме беру «Ақыл» тобы 4 сурет 1 ой әдісі. Оқушылар берілген 4 суреттен 1 негізгі ойды түйіндеп, топ атауына түсініктеме береді. «Жүрек» тобы Шнуровка әдісі Оқушылар берілген сол жақ бағандағы суреттерді оң жақ бағандағы сөздермен сәйкестендіріп , топ атауына түсіндірме береді. «Қайрат» тобы Сөздер банкасы әдісі Оқушылар берілген сөздерден керектісін алып, талдау. Кері байланыс «Ақылды бол»!, жүрек, медаль карточкалар арқылы. 2.тапсырма: Берілген әріптер бойынша адамның қасиеттерін атау 3. Ноутбуктан «Маржан сөздер сыр шертеді» Адам бойындағы қасиеттер жайлы интернеттен алып сызбаға түсіру 4.Адам бойындағы мына қасиеттердің қарама-қарсы мағыналарын атау 1-топқа 1.Адал 2.Қорқақ 3.Еңбекқор 2-топқа 1.Батыл 2.Дөрекі 3.Еріншек 3-топқа 1.Әділ 2.Ақылды 3. Жомарт 5. Кері байланыс жасау «Аяқталмаған сөз» әдісі: 1.Мен бүгін білдім... 2.Мен бүгін сезіндім... 3.Мен келесі сабақта білгім келеді... Ұшпа хаттың соңындағы сөздерді толтырып маған жеткізесіңдер
|
Үлестірмелі карталар, жүрекше, ми,қол таяқшалар Карточка, Әріптер белгілері бар сурет |
|
|
Сабақтың соңы 5мин |
Қорытынды. Адам бойындағы асыл қасиеттерді көрсету арқылы, «Әдепті адам» бейнесін құрап шығу Сонымен балалар, адалдық, мейірімділік әдептілік, үлкенді сыйлау, кішіге қамқорлық жасау кез келген адамның бойында қалыптасатын ерекше бір қасиет. Жеке басымызды ойлайтын жаман қасиеттерден аулақ болайық! Жақсы қасиеттерді ғана бойымызға дарытайық деп, бүгінгі тәрбие сағатын мына өлең шумағы арқылы аяқтағым келіп тұр.Үлкенге иман керек, Кішіге иба керек. Адамдар бірін-бірі Құрметтеп сыйлау керек. -Осымен сабағымыз аяқталды. Сау болыңыздар. |
жүрекше, ми, қол таяқшалар |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Адам бойындағы асыл қасиеттер"
Ашық сабақ "Адам бойындағы асыл қасиеттер"
|
Тақырыбы: |
«Адам бойындағы асыл қасиеттер» |
||
|
Мұғалім аты-жөні |
Мельс А.А |
||
|
Күні: |
27/09/23 |
||
|
Сынып: 8 |
Қатысқаны: |
Қатыспағаны: |
|
|
Сабақ мақсаты |
Оқушылардың бойына рухани адамгершілік қасиеттерді ұялату үшін мейірбан, ақылды, шыншыл, қайырымды,әділетті т.б адамдық асыл қасиеттерді игеруге ықпал ету. Бірін-бірі сыйлап, мейіріммен қарауға тәрбиелеу. |
||
|
Күтілетін нәтиже |
Рухани дүниелері кеңейіп, әдептілік сезімдері қалыптасады; әрбір азаматтыӊ бір-біріне деген қамқорлық және жақсылық жасауды көздейді. |
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс әрекеттер |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі 5 мин
|
Оқушыларымен амандасу, тәрбие сағатына назарларын аудару. Психологиялық ахуал қалыптастыру. (Оқушылардың көңіл күйлерін сұрап, сәттілік тілеу) 3-топқа бөлу. Сурет таяқшалар арқылы. 1-топ:Ақыл 2-топ:Жүрек 3-топ:Қайрат Ой қозғау. Балалар тәрбие сағатымызды бастамас бұрын тақтадағы суретке назар аударып алайық. (Адамның бойындағы қасиеттер жазылған сурет) -Оқушылар бұл суретте қандай
ой түйдіңіздер? Тақырыпты анықтайды. |
Көрнекілік:РРслайд,сурет |
|
|
Жаңа сабақ
«Миға шабуыл» 25мин
5мин |
Олай болса балалар бүгінгі тәрбие сағатымыздың тақырыбы «Адамның бойындағы асыл қасиеттер» (Тақырып тақтадан көрсетіледі) Тәрбие сағатының мақсатымен таныстыру: Оқушылардың бойына рухани адамгершілік қасиеттерді ұялату үшін мейірбан, ақылды, шыншыл, қайырымды т.б адамдық асыл қасиеттерді игеруге ықпал ету. Бірін-бірі сыйлап, мейіріммен қарауға тәрбиелеу. 1.Тапсырма Топтық жұмыс. Топтың атына түсініктеме беру «Ақыл» тобы 4 сурет 1 ой әдісі. Оқушылар берілген 4 суреттен 1 негізгі ойды түйіндеп, топ атауына түсініктеме береді. «Жүрек» тобы Шнуровка әдісі Оқушылар берілген сол жақ бағандағы суреттерді оң жақ бағандағы сөздермен сәйкестендіріп , топ атауына түсіндірме береді. «Қайрат» тобы Сөздер банкасы әдісі Оқушылар берілген сөздерден керектісін алып, талдау. Кері байланыс «Ақылды бол»!, жүрек, медаль карточкалар арқылы. 2.тапсырма: Берілген әріптер бойынша адамның қасиеттерін атау 3. Ноутбуктан «Маржан сөздер сыр шертеді» Адам бойындағы қасиеттер жайлы интернеттен алып сызбаға түсіру 4.Адам бойындағы мына қасиеттердің қарама-қарсы мағыналарын атау 1-топқа 1.Адал 2.Қорқақ 3.Еңбекқор 2-топқа 1.Батыл 2.Дөрекі 3.Еріншек 3-топқа 1.Әділ 2.Ақылды 3. Жомарт 5. Кері байланыс жасау «Аяқталмаған сөз» әдісі: 1.Мен бүгін білдім... 2.Мен бүгін сезіндім... 3.Мен келесі сабақта білгім келеді... Ұшпа хаттың соңындағы сөздерді толтырып маған жеткізесіңдер
|
Үлестірмелі карталар, жүрекше, ми,қол таяқшалар Карточка, Әріптер белгілері бар сурет |
|
|
Сабақтың соңы 5мин |
Қорытынды. Адам бойындағы асыл қасиеттерді көрсету арқылы, «Әдепті адам» бейнесін құрап шығу Сонымен балалар, адалдық, мейірімділік әдептілік, үлкенді сыйлау, кішіге қамқорлық жасау кез келген адамның бойында қалыптасатын ерекше бір қасиет. Жеке басымызды ойлайтын жаман қасиеттерден аулақ болайық! Жақсы қасиеттерді ғана бойымызға дарытайық деп, бүгінгі тәрбие сағатын мына өлең шумағы арқылы аяқтағым келіп тұр.Үлкенге иман керек, Кішіге иба керек. Адамдар бірін-бірі Құрметтеп сыйлау керек. -Осымен сабағымыз аяқталды. Сау болыңыздар. |
жүрекше, ми, қол таяқшалар |
|
шағым қалдыра аласыз













