|
Пән |
математика |
|
|
Бөлім: |
Жазбаша көбейту және бөлу |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Керимбаева Г.А. |
|
|
Күні: |
02.03.2023 ж. |
|
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Разрядтан екі рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту және бөлу алгоритмі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.1.3 үш таңбалы сандардың разрядтық және кластық құрамын және разрядтық бірліктердің жалпы санын анықтау, разрядтық қосылғыштар сомасына жіктеу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Разрядтан екі рет аттап өту арқылы үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдана алады. Өрнектердің мәнін баған түрінде есептеп, дұрыстығын тексере алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 4 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді. Өткен тақырыпқа шолу: Үйге берілген оқу тапсырмасын тексеру. Оқу материалын жариялау «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы жүреді: - Өткен сабақта қандай тақырып өттік? - Ендеше бүгінгі сабағымызда өткендегідей тапсырма орындауды жалғастыратын боламыз. Оқу мақсаты жарияланады. |
Ширату жаттығуларын жасайды. Сұрақтарға жауап береді. Тақырыпты ашады. |
«Ауызша мадақтау жүреді. Оқушылар жауаптары толықтыры-лады. |
|
|
Жаңа білім 10 мин 1 мин 10 мин Бекіту 10 мин |
(Ұ, Д) 1- тапсырмада тақтамен жұмыс жүзеге асады. 1)Жауаптары бірдей өрнектерді тап. Сонда әлемге танымал картиналардың авторларын білетін боласыңдар. 165:3=55 325*3=975 800-345=455 900-250=650 91*5=455 100-45=55 Сергіту сәті .
ЕББ . (Т,Д) 2- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. 3) Өрнектерді баған түрінде жазып, есептеңдер. Тексеруді орындаңдар. 275*3= 825 825:3=275 395:5=79 79*5=395 123*4=492 492:4=123 184*5=920 920:5=184 144*2=288 288:2=144 188:2=94 94*2=188 126*6=756 756:6=126 249*2=498 498:2=249 4) Есепті шығарыңдар. Музейдің 5 залына 29 картинадан, ал 3 залына 37 картинадан қойылған. Осы залдарға барлығы қанша картина қойылған? Ш: 5*29+3*37=256 Ж: барлығы 256 картина қойылған. Ә) Сұрақты өзгертіп, алынған есепті шығарыңдар. Қай залдағы картина артық? 5) Есепті шығарыңдар. А) 5 қорапта 40сықпа бояу бар. 96 сықпа бояуды салу үшін осындай қанша қорап қажет болады? Ш:96:(40:5)=12 Ж: 12 қорап қажет. Ә) Сұлба бойынша әртүрлі есептер құрастырыңдар. 1.Дүкенге фотосурет салатын жақтау әкелінді. Олар 5 қорапқа 7 данадан, 3 қорапқа 5данадан, 6 қорапқа 4 данадан салынған. Дүкенге барлығы неше жақтау әкелінді? 2. Дүкенге қалың дәптерлер сату үшін әкелінді. Олар 5 қорапқа 50 данадан, 3 қорапқа 100данадан салынған. Дүкенге барлығы неше қалың дәптер әкелінді?
ЕББ . (Т, Д) 3- тапсырма дәптермен жұмыс. 7) Есепті теңдеудің көмегімен шығарыңдар. А) 1 қылқалам 60 теңге тұрады. Егер 300тг төленген болса, онда неше қылқалам сатып алынған? Ш: 60*х=300 Х=300:60 X=5 Ж: 5 қылқалам сатып алынған. Ә) 4 маркер үшін 160 теңге төленді. 1 маркер қанша теңге тұрады? 4*х=160 X=160:4 X=40 Ж: 1 маркер 40 теңге тұрады. 8) Өрнектер құрастырып, олардың мәнін тап. (40+10)*5=250 24:12*18=36 78*(12:4)=234 6*4*20=480 540:(30*3)=6 (670+330):(2*5)=100 800:(20*4)=10 (125*2):50=5 |
Тапсырмаларды орындайды.
Жаттығу жасау.
Тапсырмаларды орындайды.
Тапсырмалар орындайды. |
Дескриптор: Өрнектің мәндерін тауып, картина авторларын анықтайды -1 балл.
Дескриптор: Өрнектерді баған түрінде жазып, есептейді, тексереді-2балл.
- Есепті шығарып, шешуін, жауабын анықтайды -1балл.
Сұрақты өзгертіп, алынған есепті шығарады-1балл.
Сұлба бойынша әртүрлі есептер құрастырады-2балл.
Дескриптор: - Есепті теңдеудің көмегімен шығарып, жауабын табады-2балл. Өрнектер құрастырып, мәнін есептейді -1балл. |
Оқулық дәптер Оқулықдәптер |
|
Кері байланыс 5 мин |
Кері байланыс: «Менің сөзім» әдісі бойынша өтеді. Оқушылар жауабын талдап, ҚБ қояды. Оқу тапсырмасы: 85-бет №6. |
Кері байланыс жасайды. |
ҚБ қойылады. |
|
|
Пән |
қазақ тілі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім |
Атақты тұлғалар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Керимбаева Г.А. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
02.03.2023 ж. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Болымды және болымсыз етістік |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.3 сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табу 3.4.2.5 болымды және болымсыз етістіктердің айырмашылығын анықтау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөз таптарын ажыратып, болымды және болымсыз етістіктердің айырмашылығын анықтай алады. Етістіктердің мағынасындағы өзгешелікті анықтай алады. Болымды, болымсыз етістіктер қолданып сөйлемдер құрай алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. Өткен тақырыпқа шолу, оқу материалын жариялау «Сұрақ-жауап» әдісімен өтеді: А) Оқу тапсырмасын тексеру. Ә) Сұрақ-жауап: -Өткенде не туралы оқып едік? - Етістік туралы бір-біріңе сұрақтар қойып, жауап алыңдар. - Етістіктің түрлеріне мысалдар келтіріңдер. -Ендеше бүгінгі сабақта етістіктің түрлерін ажыратуға арналған тапсырмалар орындауды жалғастыратын боламыз. Сабақ мақсаты жария етіледі. |
Жаттығу жасайды. . Сұраққа жауап береді. Әркім бір-бір мысал келтіреді. |
Дескриптор: -Тақырыпқа қатысты сұраққа дұрыс жауап береді-2балл. Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім 15 мин 1 мин Бекіту 15 мин |
ЕББ . (Т) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады. А) 42-жаттығу. - Мәтіннің тақырыбы бойынша мазмұнын болжаңдар. Сонан соң мәтінді тыңдаңдар. -Бейбарысты кімдер алып кетті? -Ол өз өмірін қай елде өткізді? -Бейбарыс қандай бала болды? -Қалай ойлайсың, ол қандай қасиеттеріне байланысты патша болды? -Бейбарыстың туған жеріне деген сезімін қайдан білуге болады? -Бейбарыс жусанды бойтұмарының ішіне неліктен салып алды? Сергіту сәті .
ЕББ . (Ж, Д) 2-тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асырылады. 43-жаттығу. Ретін сақтап оқысаң, мақал шығады, сол мақалды жаз. Ж: Адам елінде, қоға көлінде көгерер. 44-жаттығу. Өлеңнің қатесін түзеп жаз. Іштарлық білдірме, Бақталастыққа жол берме. Сыйлап үлкен кісіні, Қамқорлыққа ал кішіні. |
Тапсырманы орындайды.
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Сыздықбаева Индира КенжебековнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз ашық сабақ әдебиет
Тақырып бойынша 31 материал табылды
ашық сабақ әдебиетМатериал туралы қысқаша түсінік
ҚМЖ 3 сынып
Материалдың қысқаша нұсқасы
Сабақтың барысы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













