|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Атамұра |
|||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Манасбаева Айгерім |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 2-сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№70 сабақ.Құлыншағым құлдырап.Торы құлын |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.6.1-кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау,мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау; 2.2.7.1-мұғалімнің көмегімен шығармадағы көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу) табу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау,мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалайды. Мұғалімнің көмегімен шығармадағы көркемдегіш құралдарды табады |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы:Жасампаздық және жаңашылдық |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жаңашылдық-заман талабы» |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақ тың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Сергіту сәтін жасайды 2минут Қосымша жұмыс 2минут Сабақтың соңы 2минут Кері байланыс |
Сабақ ұйымдастыру. Үй тапсырмасын тексеру «Қой» өлеңін жатқа айту 6-тапсырма Жаңа тақырып 1-тапсырма. Ұжымдық жұмыс. «Пазл» тапсырмасы. Сұрақтарға жауап беріп пазлды құрастыр:
Жаңа тақырыпты ашу. Айтылым. Жылқы-төрт түліктің бірі. Жылқы иесі-Қамбар ата. Қазақ халқында жылқыны құрметтеп, қасиеттеп жоғары бағалаған. Жылқы туралы аңыз-әңгімелер, шығармалар, өлең-жырлар, ертегілер көп. Жылқы баласы сүйкімді әрі жүйрік болып келеді. Жылқы жасына қарай құлын, тай, құнан, дөнен, айғыр деп аталады. Жылқы сымбатты жануар.Мойнынан түскен жалы жібектей сусылдайды.Сирақтары ұзын, көздері ботадай әдемі. Бұрынғы кезде батырлардың тұлпарларының аты болған. Қобыланды батырдың Тайбурылы, Алпамыс батырдың Шұбар деген аты болған. 2-тапсырма Мақал-мәтелдердің мағынасын біл.
Тай құнанға жеткізер. Құнан атқа жеткізер. Ат мұратқа жеткізер.
3-тапсырма Оқулықпен жұмыс. Оқылым. «Мәнерлеп оқы» әдісі «Торы құлын» өлеңі Өлеңді мәнерлеп оқу 4-тапсырма. Жазылым. Дәптермен жұмыс. Есіңде болсын!
Сергіту сәті «Қазақша оюлардың қимылмен жаса» Саралау тапсырмасы 5-тапсырма. Жұптық жұмыс.
6-тапсырма. Топтық жұмыс Сөздерді ретімен қойып, мақал-мәтелдерді құрастыр.
7-жаттығу. Жеке жұмыс. Тест 1.Қойдың төлі а) бұзау ә)құлын б)қозы 2.Жылқының төлі а)бұзау ә)құлын б)қозы 3.Жылқының сүтінен әзірленетін тағамдар а)қымыз ә).шұбат б) айран 4.Құлынның жағы қандай? а)садақтай ә)қалақтай б) жұлдыздай 5.Жылқы атауына қатысты мақал-мәтелді тап а)Тұлпар-ер қанаты ә) Мал өсірсең,қой өсір- Өнімі оның көл-көсір. б)Нар жолында жүк қалмас. Үй тапсырмасы. «Торы құлын» жаттау Кері байланыс
|
Сәлемдеседі Өлеңді жатқа айтады. Сұрақтарға жауап береді Ақпаратпен танысады. Тізбектей оқиды. Ақпаратпен танысады. Қимылдар жасайды Құлынды сипаттап жазады. Мақал-мәтелдерді құрады. Топпен қорғайды. Дұрыс жауапты таңдайды. Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Сәлемдесу, мадақтау ҚБ:«Торсық» әдісі Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп айтады-2б ҚБ:«Пазл» әдісі Дескриптор: Пазл бөлшектердегі сұрақтарға жауап беру-2б Жарайсың ҚБ:«Торсық» әдісі Дескриптор: Өлеңді тізбектей, мәнерлеп оқиды-1б Теңеу сөздерді тауып оқиды-1б Жарайсың Тамаша ҚБ:«Торсық» әдісі Өлеңдегі теңеулерді пайдаланып, құлынды сипаттап жазады-2б ҚБ:«Торсық» әдісі Дескриптор: Жылқы туралы мақал-мәтелмен таысады-1б ТЕСТ «Google» әдісі ҚБ:«Торсық» әдісі Дескриптор: Әр дұрыс жауапқа 1 ұпай беріледі-1б Жарайсыңдар «Бағдаршам» әдісі
түсінбедім
сұрағым бар түсіндім |
Суреттер
Интерактивті тақта
Оқулық
Оқулық Оқулық
Суреттер Қимылдар Суреттер
Оқулық
Оқулық Кері байланыс парағы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Әдебиет 70-72 сабақ ҚМЖ. №70 сабақ.Құлыншағым құлдырап.Торы құлын
Ашық сабақ Әдебиет 70-72 сабақ ҚМЖ. №70 сабақ.Құлыншағым құлдырап.Торы құлын
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Атамұра |
|||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Манасбаева Айгерім |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 2-сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№70 сабақ.Құлыншағым құлдырап.Торы құлын |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.6.1-кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау,мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау; 2.2.7.1-мұғалімнің көмегімен шығармадағы көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу) табу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау,мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалайды. Мұғалімнің көмегімен шығармадағы көркемдегіш құралдарды табады |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы:Жасампаздық және жаңашылдық |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жаңашылдық-заман талабы» |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақ тың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Сергіту сәтін жасайды 2минут Қосымша жұмыс 2минут Сабақтың соңы 2минут Кері байланыс |
Сабақ ұйымдастыру. Үй тапсырмасын тексеру «Қой» өлеңін жатқа айту 6-тапсырма Жаңа тақырып 1-тапсырма. Ұжымдық жұмыс. «Пазл» тапсырмасы. Сұрақтарға жауап беріп пазлды құрастыр:
Жаңа тақырыпты ашу. Айтылым. Жылқы-төрт түліктің бірі. Жылқы иесі-Қамбар ата. Қазақ халқында жылқыны құрметтеп, қасиеттеп жоғары бағалаған. Жылқы туралы аңыз-әңгімелер, шығармалар, өлең-жырлар, ертегілер көп. Жылқы баласы сүйкімді әрі жүйрік болып келеді. Жылқы жасына қарай құлын, тай, құнан, дөнен, айғыр деп аталады. Жылқы сымбатты жануар.Мойнынан түскен жалы жібектей сусылдайды.Сирақтары ұзын, көздері ботадай әдемі. Бұрынғы кезде батырлардың тұлпарларының аты болған. Қобыланды батырдың Тайбурылы, Алпамыс батырдың Шұбар деген аты болған. 2-тапсырма Мақал-мәтелдердің мағынасын біл.
Тай құнанға жеткізер. Құнан атқа жеткізер. Ат мұратқа жеткізер.
3-тапсырма Оқулықпен жұмыс. Оқылым. «Мәнерлеп оқы» әдісі «Торы құлын» өлеңі Өлеңді мәнерлеп оқу 4-тапсырма. Жазылым. Дәптермен жұмыс. Есіңде болсын!
Сергіту сәті «Қазақша оюлардың қимылмен жаса» Саралау тапсырмасы 5-тапсырма. Жұптық жұмыс.
6-тапсырма. Топтық жұмыс Сөздерді ретімен қойып, мақал-мәтелдерді құрастыр.
7-жаттығу. Жеке жұмыс. Тест 1.Қойдың төлі а) бұзау ә)құлын б)қозы 2.Жылқының төлі а)бұзау ә)құлын б)қозы 3.Жылқының сүтінен әзірленетін тағамдар а)қымыз ә).шұбат б) айран 4.Құлынның жағы қандай? а)садақтай ә)қалақтай б) жұлдыздай 5.Жылқы атауына қатысты мақал-мәтелді тап а)Тұлпар-ер қанаты ә) Мал өсірсең,қой өсір- Өнімі оның көл-көсір. б)Нар жолында жүк қалмас. Үй тапсырмасы. «Торы құлын» жаттау Кері байланыс
|
Сәлемдеседі Өлеңді жатқа айтады. Сұрақтарға жауап береді Ақпаратпен танысады. Тізбектей оқиды. Ақпаратпен танысады. Қимылдар жасайды Құлынды сипаттап жазады. Мақал-мәтелдерді құрады. Топпен қорғайды. Дұрыс жауапты таңдайды. Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Сәлемдесу, мадақтау ҚБ:«Торсық» әдісі Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп айтады-2б ҚБ:«Пазл» әдісі Дескриптор: Пазл бөлшектердегі сұрақтарға жауап беру-2б Жарайсың ҚБ:«Торсық» әдісі Дескриптор: Өлеңді тізбектей, мәнерлеп оқиды-1б Теңеу сөздерді тауып оқиды-1б Жарайсың Тамаша ҚБ:«Торсық» әдісі Өлеңдегі теңеулерді пайдаланып, құлынды сипаттап жазады-2б ҚБ:«Торсық» әдісі Дескриптор: Жылқы туралы мақал-мәтелмен таысады-1б ТЕСТ «Google» әдісі ҚБ:«Торсық» әдісі Дескриптор: Әр дұрыс жауапқа 1 ұпай беріледі-1б Жарайсыңдар «Бағдаршам» әдісі
түсінбедім
сұрағым бар түсіндім |
Суреттер
Интерактивті тақта
Оқулық
Оқулық Оқулық
Суреттер Қимылдар Суреттер
Оқулық
Оқулық Кері байланыс парағы |
||
шағым қалдыра аласыз




















