Білім беру ұйымының атауы |
М.Әуезов атынгдағы №33 орта мектеп |
|||||||||
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||||||
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||||||
Педагогтің аты-жөні: |
Жидебаева М.К |
|||||||||
Күні: |
18.12.2025ж |
|||||||||
Сынып: |
Қатысушылар саны: 14 |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Қызықты балалық шақ |
|||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.5.1 өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізу 2.2.8.2 мұғалімнің көмегімен көркем шығарма үзіндісін басқа үлгідегі (иллюстрация,мультфильм) нұсқасымен салыстыру |
|||||||||
Сабақтың мақсаты |
1.Мәтіннің мазмұнын түсініп,үзіндісін суретпен салыстырасың 2.Өз ойыңды және пікіріңді айтуға дағдыланасың |
|||||||||
Құндылықтар |
«Адал Азамат » Қазақстан Республикасы Оқу-Ағарту Министрлігі Астана,2025Бағдарламасы Біртұтас Тәрбие Желтоқсан айы: Бірлік және Ынтымақ Апта дәйексөзі: «Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді» |
|||||||||
Сабақтың барысы |
||||||||||
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
Ұйымдастыру кезеңі
Топтарға бөлінеді
Өткен білімді еске түсіру
Жаңа білім
Сабақтың ортасы
Сергіту сәті
Қорытынды тапсырма
Үй тапсырмасын түсіндіреді-5мин
Кері байланыс
|
I. Ұйымдастыру кезеңі — 2 мин Гаухартас психологиядық ахуал
Топқа бөліну «Таңдау» әдісімен ұнаған суреттер алғызу арқылы жүреді. Бағалау критериі:Сабақта орындалған тапсырмалар10 балдық жүйемен бағаланады.Әр дұрыс жауапқа бір алтын теңге таратылады. Үй тапсырмасын тексеру 6-тапсырма Мақалды жаттап келу. Оқушылырдан сұрап шығу II. Қызығушылық ояту — 5 мин Миға шабуыл сұрақтары 1. Балалық шақ дегенде көз алдыңа не келеді? 2.Балалық шақта не істегенді жақсы көресің? 3.Балалар көбіне немен ойнайды? 4.Балалық шақта қандай армандар болады? Оқушылар қысқа жауап береді. Тақырыпты ашу «Пазыл» арқылы жүргізіледі III. Жаңа сабақ — 20 мин Мақсаты: Мәтіннің үзіндісін суретпен салыстырасың Өз ойыңды және пікіріңді айтуға дағдыланасың Автор туралы қысқаша мәлімет Шәмшібай Сариев 1946 жылы 15 сәуір де Қызылорда облысы, Арал ауданы, Шөміш стансасында туған. Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері, ақын,аудармашы.Бірінші дәрежелі «Барыс» «Парасат» ордендерінің иегері. Ақын өлеңдерінде туған жер,балалық шақ,туған жер,табиғат туралы жазған.
ЖИ (балалық шағының үзіндісімен таныстырады мәтінді қысқаша айтып береді) Оқулықпен жұмыс а) тізбектеп оқыту ә) сөздікпен жұмыс шағыл құм – көл жағалауындағы майда, ақ құм адыраспан-иісі өткір дәрілік шөп пішен-су ішінде өсетін құрақ шөп Жеке жұмыс Word woll сұрақ-жауап Мәтіннің нгегізгі ойы қандай? Ауылда не өседі? Құм арасында қандай жануар бар? Денеге не жұқпады? Қандай ойын түрін ойнады? Жылан қайда жүрді? Баланың қай ойыны қауіпті? Түйе көлден қандай шөптің түрін жеді? Көлге неге барды? Қандай қиындыққа тап болды? Қандай жануар көмектесті? Қиындықта қорғайтын тағы қандай жануарды білесің? Кейіпкерге қандай сақтық ережесін айтар едің? 1-Тапсырма.Топтық жұмыс
1-топ Вен диограммасы арқылы оқиғаны суретпен салыстырады. 2-топ Ауылдың сипатын жаз 3-топ Қауіпті ойындарды күн шұғыласына жазып шығады
Сергіту сәті «Бала-бала балақан» әніне сергіп билейді
Жұптық жұмыс
«Құтқарушы жануарлар»
IV. Қорытынды бөлім Ойын: «Шын – Жалған» «Түйе баланы құтқарды» – ШЫН «Бала жыланды ұстамайды» – ЖАЛҒАН «Мәтінде көл туралы айтылады» – ШЫН «Бала қайықтан аударылмады» – ЖАЛҒАН Түйе балаға көмектеспеді- ЖАЛҒАН Балалық шағы қызыққа толы болды- ШЫН
VI. Үй тапсырмасы Мәтінді мәнерлеп оқу. Отбасындағы үлкендерден балалық шағы туралы сұрау
Кері байланыс Жасанды интелект «Оқушы»
|
Бір біріне жылы сөздер айтады Топтарға бөлінеді
Мақалды жатқа айтады
Жаңа тақырып пен танысады
Ақын өмірімен танысады
ЖИ платфор масы
Мәтінді кезекпен дауыстап оқиды
Сөздікпен жұмыс жасайды
Өз ойымен бөліседі
Оқиғаны суретпен салыстырады
Мысал келтіреді
«Шын–Жалған» ойынына қатысады Тез ойлап жауап береді
Үй тапсырма сын түсіндіре ді
Кері байланыс |
ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: ✓ Мақалды жатқа айтады 1б
ҚБ: 3шапалақ!
✓ Сұраққа жауап береді 1б
Дескриптор:
✓Мәтінді дұрыс, мәнерлеп оқиды 1б ✓ Сурет пен мәтіннің ұқсастығын айтады 1б ✓Айырмашылығын дәлелдейді 1б
Дескриптор:
✓ Оқиғаны суретпен салыстырады 1б ✓ Қауіпті,қауіпсіз ойындарды атайды,ажыратады 1б
ҚБ: Жарайсың!
✓Жұппен жұмысты орындайды 1б
✓ Шын және жалған ақпаратты ажыратады 1б
Кері байланыс жасайды 1б
|
ЖИ
Суреттер
оқулық
Сұрақ карточкалары
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Әдебиеттік оқу
Білім беру ұйымының атауы |
М.Әуезов атынгдағы №33 орта мектеп |
|||||||||
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||||||
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||||||
Педагогтің аты-жөні: |
Жидебаева М.К |
|||||||||
Күні: |
18.12.2025ж |
|||||||||
Сынып: |
Қатысушылар саны: 14 |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Қызықты балалық шақ |
|||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.5.1 өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізу 2.2.8.2 мұғалімнің көмегімен көркем шығарма үзіндісін басқа үлгідегі (иллюстрация,мультфильм) нұсқасымен салыстыру |
|||||||||
Сабақтың мақсаты |
1.Мәтіннің мазмұнын түсініп,үзіндісін суретпен салыстырасың 2.Өз ойыңды және пікіріңді айтуға дағдыланасың |
|||||||||
Құндылықтар |
«Адал Азамат » Қазақстан Республикасы Оқу-Ағарту Министрлігі Астана,2025Бағдарламасы Біртұтас Тәрбие Желтоқсан айы: Бірлік және Ынтымақ Апта дәйексөзі: «Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді» |
|||||||||
Сабақтың барысы |
||||||||||
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
Ұйымдастыру кезеңі
Топтарға бөлінеді
Өткен білімді еске түсіру
Жаңа білім
Сабақтың ортасы
Сергіту сәті
Қорытынды тапсырма
Үй тапсырмасын түсіндіреді-5мин
Кері байланыс
|
I. Ұйымдастыру кезеңі — 2 мин Гаухартас психологиядық ахуал
Топқа бөліну «Таңдау» әдісімен ұнаған суреттер алғызу арқылы жүреді. Бағалау критериі:Сабақта орындалған тапсырмалар10 балдық жүйемен бағаланады.Әр дұрыс жауапқа бір алтын теңге таратылады. Үй тапсырмасын тексеру 6-тапсырма Мақалды жаттап келу. Оқушылырдан сұрап шығу II. Қызығушылық ояту — 5 мин Миға шабуыл сұрақтары 1. Балалық шақ дегенде көз алдыңа не келеді? 2.Балалық шақта не істегенді жақсы көресің? 3.Балалар көбіне немен ойнайды? 4.Балалық шақта қандай армандар болады? Оқушылар қысқа жауап береді. Тақырыпты ашу «Пазыл» арқылы жүргізіледі III. Жаңа сабақ — 20 мин Мақсаты: Мәтіннің үзіндісін суретпен салыстырасың Өз ойыңды және пікіріңді айтуға дағдыланасың Автор туралы қысқаша мәлімет Шәмшібай Сариев 1946 жылы 15 сәуір де Қызылорда облысы, Арал ауданы, Шөміш стансасында туған. Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері, ақын,аудармашы.Бірінші дәрежелі «Барыс» «Парасат» ордендерінің иегері. Ақын өлеңдерінде туған жер,балалық шақ,туған жер,табиғат туралы жазған.
ЖИ (балалық шағының үзіндісімен таныстырады мәтінді қысқаша айтып береді) Оқулықпен жұмыс а) тізбектеп оқыту ә) сөздікпен жұмыс шағыл құм – көл жағалауындағы майда, ақ құм адыраспан-иісі өткір дәрілік шөп пішен-су ішінде өсетін құрақ шөп Жеке жұмыс Word woll сұрақ-жауап Мәтіннің нгегізгі ойы қандай? Ауылда не өседі? Құм арасында қандай жануар бар? Денеге не жұқпады? Қандай ойын түрін ойнады? Жылан қайда жүрді? Баланың қай ойыны қауіпті? Түйе көлден қандай шөптің түрін жеді? Көлге неге барды? Қандай қиындыққа тап болды? Қандай жануар көмектесті? Қиындықта қорғайтын тағы қандай жануарды білесің? Кейіпкерге қандай сақтық ережесін айтар едің? 1-Тапсырма.Топтық жұмыс
1-топ Вен диограммасы арқылы оқиғаны суретпен салыстырады. 2-топ Ауылдың сипатын жаз 3-топ Қауіпті ойындарды күн шұғыласына жазып шығады
Сергіту сәті «Бала-бала балақан» әніне сергіп билейді
Жұптық жұмыс
«Құтқарушы жануарлар»
IV. Қорытынды бөлім Ойын: «Шын – Жалған» «Түйе баланы құтқарды» – ШЫН «Бала жыланды ұстамайды» – ЖАЛҒАН «Мәтінде көл туралы айтылады» – ШЫН «Бала қайықтан аударылмады» – ЖАЛҒАН Түйе балаға көмектеспеді- ЖАЛҒАН Балалық шағы қызыққа толы болды- ШЫН
VI. Үй тапсырмасы Мәтінді мәнерлеп оқу. Отбасындағы үлкендерден балалық шағы туралы сұрау
Кері байланыс Жасанды интелект «Оқушы»
|
Бір біріне жылы сөздер айтады Топтарға бөлінеді
Мақалды жатқа айтады
Жаңа тақырып пен танысады
Ақын өмірімен танысады
ЖИ платфор масы
Мәтінді кезекпен дауыстап оқиды
Сөздікпен жұмыс жасайды
Өз ойымен бөліседі
Оқиғаны суретпен салыстырады
Мысал келтіреді
«Шын–Жалған» ойынына қатысады Тез ойлап жауап береді
Үй тапсырма сын түсіндіре ді
Кері байланыс |
ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: ✓ Мақалды жатқа айтады 1б
ҚБ: 3шапалақ!
✓ Сұраққа жауап береді 1б
Дескриптор:
✓Мәтінді дұрыс, мәнерлеп оқиды 1б ✓ Сурет пен мәтіннің ұқсастығын айтады 1б ✓Айырмашылығын дәлелдейді 1б
Дескриптор:
✓ Оқиғаны суретпен салыстырады 1б ✓ Қауіпті,қауіпсіз ойындарды атайды,ажыратады 1б
ҚБ: Жарайсың!
✓Жұппен жұмысты орындайды 1б
✓ Шын және жалған ақпаратты ажыратады 1б
Кері байланыс жасайды 1б
|
ЖИ
Суреттер
оқулық
Сұрақ карточкалары
|
||||||
шағым қалдыра аласыз


