|
Пән: |
Әдебиеттік оқу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Өнер
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Алпысбай Ә |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 19.01.2024 |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып 3 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Күй құдіреті |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарлама сына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.3.1 – шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әрекетіне, ондағы оқиғаларға сүйеніп, сюжеттің дамуын болжау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
мәтіндегі негізгі ойды түсінеді көркемсөздің мағынасын түсінеді. мәтіндегі оқиғаның жалғасын болжайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Cабақтың басы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру.
Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда) «Нота» әдісі
ҚБ: Мұғалімнің мадақтауы: «Қолпаштау» әдісі
Топқа бөліну: І топ – «Домбыра» ІІ топ – «Қобыз» ІІІ топ – «Жетіген»
Қадыр Мырзағалиевтің
«Нағыз қазақ - домбыра» өлеңінен үзінді оқу. Тыңдалым. Видео: «Ақсақ құлан» Бүгін қандай тақырыппен танысамыз деп ойлайсыңдар? Пікір білдір Жарайсыңдар балалар! Бүгін сендермен « Күй құдіреті» тақырыбын өтеміз ҚБ: Мұғалімнің мадақтауы: «Қолпаштау» әдісі |
Оқушылар бір-біріне жылы лебіздерін білдіру Алдыңғы білімді еске түсіру үшін мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді Пікір білдіреді |
Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. Сұрақтарға жауап береді «Жарайсыңдар!», «Өте жақсы!, «Керемет». |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Белсенді оқыту: «Сұрақ қою және талқылау » Қызығушылықты ояту. «Ойлан, тап!» Жұмбақ шешу. Қос қазық, екі желі, сегіз ноқта, Сөйлейді шежіредей адам соқса. Тағы бір мінезі бар таңғажайып, Ешуақыт сөйлемейді адам жоқта (Домбыра) «Сен білесің бе?» бейнеролик Фараби
Ұжымдық жұмыс Керек- дерек «Пікірлер ағашы» стратегиясы Шығарма кейіпкері туралы мәлімет Фараби туралы не білетінін ағашқа жазады. (алдын ала берілген тапсырма)
Қосымша мәлімет:
Дескриптор:
ҚБ: шапалақ
Белсенді оқу тапсырмасы: ұжымдық, жеке жұмыс Коммуникативтік дағды: айтылым-тыңдалым, оқылым Ойлау дағдысы. «Үш топқа үш тапсырма» әдісі 1-топ: Оқулықпен жұмыс Аңызды түсініп оқы. Күй құдіреті 2-топ: «Ұшқыр ой» әдісі, суретпен жұмыс 1.Күйші қандай күй тартып отыр деп ойлайсыңдар? Неліктен? Керекті сөз тіркестері: сиқырлы әуен, көтеріңкі көңіл, күйдің құдіреті.
3-топ: «Сұрақ-жауап» әдісі -Аңызда кім туралы айтылған? -Хатта не деп жазып қалдырыпты? Дескриптор: 1. Аңызды түсініп оқиды. 2. Жаңа сөздермен танысады. 3. Аңыз бойынша сұрақтарға жауап береді. ҚБ: ОТШАШУ
Сөздік жұмыс: *Қыпшақ- рудың аты. *Құдіреті-күші,қасиеті. Сергіту сәті: «Нейро» жаттығу Белсенді оқу тапсырмалары Саралау тапсырмалары Мәтіннен Фарабидің күйшілігін көрсететін үзіндіні тауып оқы ---Ол өзі жасап алған домбырасымен күй тартса, жұрттың бәрі күліп, мәз-мейрам болады. Енді бір күйін тартқанда, әлгілер қамығып, жылай бастайды және бір күй тартқанда, бәрі маужырап, ұйықтап қалыпты. Фараби тартқан күйдің құдіреті неде деп ойлайсың?
К ұйықтатады Әмірші Фарабиді неге іздеді деп ойлайсың? Болжап жаз. Әмірші Фарабиді хат жазып қалдырған соң іздеді. Себебі хатта өз атын жазып қалдырған. Оның осындай керемет өнеріне тәнті болды Дескриптор: -шығармашылыққа негізделген сұрақтар қояды. -берілген тақырып бойынша ой қорыту жасай алады ҚБ:Жұлдызшалар Белсенді оқу тапсырмасы «Ойлан – жұптас-талқыла» әдісі Жұптық тапсырмаларды орындайды. «Кім жылдам?» ойын Суреттегі домбыраның әрбір дыбысынан басталатын өнерге қатысты сөздерді тап.
Өзіңді тексер
Д О М Б Ы Р А Дескриптор:
Қандай күй тыңдағанды ұнатасың? Қазіргі өнер сахнасындағы күйшілерді білесің бе? Құрманғазы атындағы ұлт аспаптар оркестрі Жаңа білім мен тәжірибені қолдану -Бүгінгі сабақта не үйрендік? 1. Біз бүгін қандай мәтінмен таныстық, ол мәтінде не жайлы айтылған? 2.- Балалар бүгінгі мәтіннің авторы кім екен? Үйге тапсырма:Мәтінді оқып, мазмұнын айту Қазіргі өнер сахнасындағы күйшілер туралы ақпарат жинап келу. Кері байланыс «Көгершіннен хат» Сұрақтарға жауапа беру арқылы, сабақта не түсінгенін айтады. |
Жеке тапсырма орындайды Мәтінмен жұмыс жасайды Мәтінді түсініп оқиды
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Алпысбай Әйгерім АсқарқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ: Әдебиеттік оқу 3 сынып "Күй құдіреті"
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Ашық сабақ: Әдебиеттік оқу 3 сынып "Күй құдіреті"Материал туралы қысқаша түсінік
"Күй құдіреті" 3 сынып
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

















