Бөлім:
|
Жақсыдан үйрен-жирен
жирен
|
Педагогтің
аты-жөні:
|
|
Күні:
|
|
Сынып:
|
3 «Ә» Қатысқандар
|
Қатыспағандар
|
Сабақтың тақырыбы
|
Абайдың қарасөзі. Абайдың отыз сегізінші
қарасөзінен
19-сабақ
|
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:
|
3. 2.8.2
мұғалімнің көмегімен көркем шығарма үзіндісін басқа үлгідегі
(иллюстрация, музыка (күй), мультфильм) нұсқасымен салыстыру
3.2.4.1 өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіменің жанрлық
ерекшеліктерін анықта
|
Сабақтың
мақсаты
|
Өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіменің
жанрлық ерекшеліктерін анықтайды
|
Құндылықтар
|
Ар-ұят,адалдықты жоғары
бағалайды
|
Сабақтың
барысы
|
Сабақтың
кезеңдері
|
Педагогтің
әрекеті
|
Оқушының
әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
5мин
|
Ұйымдастыру кезеңі
Көш
басшы:
Біз
күштіміз бе?
Біз
мықтымыз ба?
Біз
бақыттымыз ба?
(Оң
қолымызды көтереміз)
Үй
тапсырмасын тексеру
Адамдық –
борышың.
Шәкәрім
Құдайбердіұлы
Сабақ
мақсатымен танысады
|
Хормен:
Күштіміз
Мықтымыз
Бақыттымыз
Алға,алға,алға
Өткен білімді зерделейді.
Сабақ
мақсатымен танысады
|
ҚБ:
Жарайсыңдар!
Керемет!
Жақсы!
Тамаша!
|
Слайд
|
Сабақтың
ортасы
28мин
|
Жаңа
сабақ
1-тапсырма.Берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы
тіркестер тауып жаз.
Әр бағанға
ат қой.
Білімсіз –
білімді
Өнерсіз –
өнерлі
Жалқау –
еңбекқор
Сараң –
жомарт
Өтірікші –
шыншыл
Әдепсіз
–әдептті
Оқылым
2-тапсырма
Мәтінді
түсініп оқы.
Абайдың
отыз сегізінші қарасөзі
Айтылым
3-тапсырма
Абай ата
атаған жат қылықтарды санамалап айт.
Оларға
қандай ортақ ат берер едің?
Білімсіздік,талапсыздық,жігерсіздік,ұятсыздық,залымдық
|
Берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы тіркестер
тауып жазады
Мәтінді түсініп оқиды
Өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіменің
жанрлық ерекшеліктерін анықтайды
|
Дескриптор:
Берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы тіркестер
тауып жазады 1б
Әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтайды
1б
|
оқулық
|
Сергіту сәті
2мин
|
Орнымыздан тұрайық,
Алақанды соғайық.
Оңға қарай бұрылып,
Солға қарай бұрылып,
Бір отырып, бір тұрып,
Орнымызды табайық!
|
Орындарынан тұрып, сәйкесінше қимылмен
көрсетеді
|
Тамаша!
|
слайд
|
|
4-тапсырма.
Абай
атаның сөзі неліктен осы бөлімде берілген деп
ойлайсың?
Түсіндіріп
көр
5-тапсырма.
Абай
атаның қарасөзін сызбаға түсір
6-тапсырма.
Абай
Құнанбаевтың шығармашылығы туралы не айтар едің?
Жобасын
жаса.
Тақырыбы:
Жоспары:
Көрнекіліктер
7-тапсырма.
Сызбаны
пайдаланып Абай Құнанбаевтың өмірі, шығармашылығы туралы бір-біріңе
сұрақ қойып, жауап беріңдер
|
Сұраққа жауап береді
Абай атаның қарасөзін сызбаға
түсіреді
ЕҚБ.
Абай Құнанбаевтың шығармашылығы туралы жоба
жасайды
ЕБҚ
Шығармашылығы туралы бір-біріңе сұрақ қойып,
жауап береді
|
Сұраққа жауап береді 1б
Абай
атаның қарасөзін сызбаға түсіреді 3б
Абай
Құнанбаевтың шығармашылығы туралы жоба жасайды 3б
Шығармашылығы туралы бір-біріңе сұрақ қойып,
жауап береді 1б
|
оқулық
|
Сабақтың соңы
10мин
|
Бекіту
Сұрақ-жауап Үй тапсырмасы:
Абайдың отыз сегізінші қара
сөзі
Кері
байланыс: «Бес саусақ» әдісі бойынша өтеді.
Бас бармақ
– өзімді қалай сезіндім?
Балаң
үйрек – басқаларға көмегім тиді ме? Ортан терек – бүгінгі көңіл
күйім қандай болды?
Шылдыр
шүмек – бүгінгі сабақ ұнады ма? Кішкентай бөбек – бүгін не
үйрендім?
|
Сұрақтарға
жауап береді
Үй
тапсырмасын күнделікке жазады
«Бес
саусақ » әдісі бойынша кері байланыс жасайды
|
1-10ұпай
Өз-өздерін
бағалайды
|
|