Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиеттік оқу 74 -сабақ
|
Мектеп |
№16 Төлеубай Аманов атындағы ЖОББМ |
|||||
|
Бөлім |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Бектенова К.Ш. |
|||||
|
Күні: |
06.03.2024ж |
|||||
|
Сынып:3 Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№74 Батыр ата. Батырдың мінезі. Нығмет Ғабдуллин |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.9.1 шығарманың мазмұнына сәйкес түрлі дереккөздерден: иллюстрация, әдеби кітаптар, мультфильмнен нақты ақпаратты табу және ақпаратты сызба түрінде беру 3.2.1.1шығарманы дауыстап түсініп, рөлге бөліп, мәнерлеп, теріп оқу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарманың мазмұнына сәйкес түрлі дереккөздерден нақты ақпаратты табады және ақпаратты сызба түрінде береді Шығарманы дауыстап түсініп, рөлге бөліп, мәнерлеп, теріп оқиды. |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
Ұлттық мүдде – ұлттық мирасты, мәдениетті дәріптеу. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут |
Топпен жұмыс: «Ескеріп есте сақтау»әдісі арқылы 1 минут ішінде атақты тұлғалардың аттарын жазғызады.
-Күләш кім? – Ол туралы не айта аласың? |
Топқа бөлінеді
Тәртіп, тыныштық, татулық!деп хормен айтады. Кестеге атақты тұлғаларды жазады Сұрақтарға жауап береді. |
Асық арқылы бағаланады Ауызша мадақтау |
Презентация:К.Байсейітова суреті |
||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
Топпен жұмыс «Танисың ба сен мені?» әдісі арқылы конвертке салынған пазлдардан адамның портреттерін құрастыртады.
-Бауыржан Момышұлы туралы не білесіңдер? –Отбасы, балалық шағы, ата-анасы, туыстары, ұрпақтары туралы не айта аласыңдар?
-Ұлы Отан соғысы қай жылдарда болды? -Бауыржанның соғыстағы жылдары туралы не айта аласыңдар?
Командир-жауынгерлердің басшысы Батальон-жауынгерлердің тобы Мина-жарылғыш зат
-Әңгіменің кейіпкері кім? -Оқиға қай кезде болған? -Батальон қандай қиыншылыққа тап болды? -Бауыржан Момышұлы қандай әрекет жасады? -Бұндай шешім қабылдауға оның мінезінің қай қыры көмектесті? -Бауыржанның сөзінше соғыстағы ең қауіпті нәрсе не? -Осы әңгімеден өзіңе не ой түйдің? -Кейіпкердің іс-әрекетіне баға бер. -Бауыржанның мінезі туралы не айта аласың?
-Видеодан не ұқтың? -Бауыржанның дауысынан мінезін тануға бола ма?
«Кластер» әдісі Батырдың мінезі қандай?Кластер құратады |
Пазлдардан портреттерді құрастырады, шыққан адамның атын атайды.(Бауыржан Момышұлы) Оқушылардың жауаптары тыңдалады. Кестедегі мәліметтерді оқиды, есте сақтайды. 1941-1945ж 2 рет ауыр жараланды. 5рет қоршауда қалды. 207 рет ұрысқа қатысты Кітаппен жұмыс жүргізеді Мұғалімнің сұрақтарына жауап береді Мәтінді оқиды Оқиды, мазмұнын талдайды. Видеоны көреді, өз ойларын айтады Кластер құрастырады |
Домбыра арқылы бағаланады. Киіз үй арқылы бағаланады Ақ боз ат арқылы бағаланады Бағалау критерийі Шығарманың мазмұнына сәйкес түрлі дереккөздерден нақты ақпаратты табады және ақпаратты сызба түрінде береді Дескриптор: - Мәтінді тізбектей дауыстап оқиды-1балл. - Бауыржан туралы сөйлейді-1балл Өткен тақырыпқа қатысты сұрақтарға жауап береді- 1балл. . Домбыра арқылы бағалау |
Презентация
Презентация
Презентация Оқулық Презентация Оқулық Оқулық Видео үзінді Үлестірме
|
||
|
2 мин |
Сергіту сәті |
Балалар бірге орындайды |
Жарайсыңдар |
|
||
5-тапсырма:Мәтіннен нақыл сөзді тапқызып, дәптерге жазғызады. «Тәуекелге бел буған адамды қорқыныш билемейді» -Тағы қандай нақыл сөздерін білесіңдер?
«Жылдар жауабын тап» хронологиялық кестені толтыртады.
«Иә, жоқ» әдісін қолдану арқылы сабақта алған білімдерін қорытындылайды. |
Сұрақтарға жауап береді, өз пікірлерін білдіреді.
Дәптерлеріне нақыл сөзді тауып жазады. Білетін нақыл сөздерін айтады. Кестеде берілген жылдарда болған оқиғаны тауып жазады Сұрақтарға «иә» немесе «жоқ» деп жауап бру арқылы білімдерін бекітеді. |
Мақтау, мадақтау Мадақтау Кітап сыйлау «Жұлдыз» әдісімен өзін-өзі бағалайды |
Кітап көрмесі
Оқулық,дәптер
«Ұшқан ұя»
Презентация |
|||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланысты «Ақылды кітаптар» әдісі арқылы береді. Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды. Оқу тапсырмасы: 70-72-беттер. Мәтінді түсініп оқу, мазмұндау.Б.Момышұлының 4-5 нақыл сөзін жаттау. |
Сабаққа кері байланыс жасайды. |
ҚБ қойылады. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Әдебиеттік оқу Бауыржан Момышұлы 3 сынып
Ашық сабақ Әдебиеттік оқу Бауыржан Момышұлы 3 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиеттік оқу 74 -сабақ
|
Мектеп |
№16 Төлеубай Аманов атындағы ЖОББМ |
|||||
|
Бөлім |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Бектенова К.Ш. |
|||||
|
Күні: |
06.03.2024ж |
|||||
|
Сынып:3 Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№74 Батыр ата. Батырдың мінезі. Нығмет Ғабдуллин |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.9.1 шығарманың мазмұнына сәйкес түрлі дереккөздерден: иллюстрация, әдеби кітаптар, мультфильмнен нақты ақпаратты табу және ақпаратты сызба түрінде беру 3.2.1.1шығарманы дауыстап түсініп, рөлге бөліп, мәнерлеп, теріп оқу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарманың мазмұнына сәйкес түрлі дереккөздерден нақты ақпаратты табады және ақпаратты сызба түрінде береді Шығарманы дауыстап түсініп, рөлге бөліп, мәнерлеп, теріп оқиды. |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
Ұлттық мүдде – ұлттық мирасты, мәдениетті дәріптеу. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут |
Топпен жұмыс: «Ескеріп есте сақтау»әдісі арқылы 1 минут ішінде атақты тұлғалардың аттарын жазғызады.
-Күләш кім? – Ол туралы не айта аласың? |
Топқа бөлінеді
Тәртіп, тыныштық, татулық!деп хормен айтады. Кестеге атақты тұлғаларды жазады Сұрақтарға жауап береді. |
Асық арқылы бағаланады Ауызша мадақтау |
Презентация:К.Байсейітова суреті |
||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
Топпен жұмыс «Танисың ба сен мені?» әдісі арқылы конвертке салынған пазлдардан адамның портреттерін құрастыртады.
-Бауыржан Момышұлы туралы не білесіңдер? –Отбасы, балалық шағы, ата-анасы, туыстары, ұрпақтары туралы не айта аласыңдар?
-Ұлы Отан соғысы қай жылдарда болды? -Бауыржанның соғыстағы жылдары туралы не айта аласыңдар?
Командир-жауынгерлердің басшысы Батальон-жауынгерлердің тобы Мина-жарылғыш зат
-Әңгіменің кейіпкері кім? -Оқиға қай кезде болған? -Батальон қандай қиыншылыққа тап болды? -Бауыржан Момышұлы қандай әрекет жасады? -Бұндай шешім қабылдауға оның мінезінің қай қыры көмектесті? -Бауыржанның сөзінше соғыстағы ең қауіпті нәрсе не? -Осы әңгімеден өзіңе не ой түйдің? -Кейіпкердің іс-әрекетіне баға бер. -Бауыржанның мінезі туралы не айта аласың?
-Видеодан не ұқтың? -Бауыржанның дауысынан мінезін тануға бола ма?
«Кластер» әдісі Батырдың мінезі қандай?Кластер құратады |
Пазлдардан портреттерді құрастырады, шыққан адамның атын атайды.(Бауыржан Момышұлы) Оқушылардың жауаптары тыңдалады. Кестедегі мәліметтерді оқиды, есте сақтайды. 1941-1945ж 2 рет ауыр жараланды. 5рет қоршауда қалды. 207 рет ұрысқа қатысты Кітаппен жұмыс жүргізеді Мұғалімнің сұрақтарына жауап береді Мәтінді оқиды Оқиды, мазмұнын талдайды. Видеоны көреді, өз ойларын айтады Кластер құрастырады |
Домбыра арқылы бағаланады. Киіз үй арқылы бағаланады Ақ боз ат арқылы бағаланады Бағалау критерийі Шығарманың мазмұнына сәйкес түрлі дереккөздерден нақты ақпаратты табады және ақпаратты сызба түрінде береді Дескриптор: - Мәтінді тізбектей дауыстап оқиды-1балл. - Бауыржан туралы сөйлейді-1балл Өткен тақырыпқа қатысты сұрақтарға жауап береді- 1балл. . Домбыра арқылы бағалау |
Презентация
Презентация
Презентация Оқулық Презентация Оқулық Оқулық Видео үзінді Үлестірме
|
||
|
2 мин |
Сергіту сәті |
Балалар бірге орындайды |
Жарайсыңдар |
|
||
5-тапсырма:Мәтіннен нақыл сөзді тапқызып, дәптерге жазғызады. «Тәуекелге бел буған адамды қорқыныш билемейді» -Тағы қандай нақыл сөздерін білесіңдер?
«Жылдар жауабын тап» хронологиялық кестені толтыртады.
«Иә, жоқ» әдісін қолдану арқылы сабақта алған білімдерін қорытындылайды. |
Сұрақтарға жауап береді, өз пікірлерін білдіреді.
Дәптерлеріне нақыл сөзді тауып жазады. Білетін нақыл сөздерін айтады. Кестеде берілген жылдарда болған оқиғаны тауып жазады Сұрақтарға «иә» немесе «жоқ» деп жауап бру арқылы білімдерін бекітеді. |
Мақтау, мадақтау Мадақтау Кітап сыйлау «Жұлдыз» әдісімен өзін-өзі бағалайды |
Кітап көрмесі
Оқулық,дәптер
«Ұшқан ұя»
Презентация |
|||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланысты «Ақылды кітаптар» әдісі арқылы береді. Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды. Оқу тапсырмасы: 70-72-беттер. Мәтінді түсініп оқу, мазмұндау.Б.Момышұлының 4-5 нақыл сөзін жаттау. |
Сабаққа кері байланыс жасайды. |
ҚБ қойылады. |
|
||
шағым қалдыра аласыз


















