Материалдар / Ашық сабақ әдебиеттік оқу Жұмыстың жылуы
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ әдебиеттік оқу Жұмыстың жылуы

Материал туралы қысқаша түсінік
2 сынып Әдебиеттік оқу. Тақырыбы Жұмыстың жылуы. Сабақтың мақсаты шығарма мазмұнын өз кезегінде мазмұнындау, сахналау.. Колданылған әдістер "миға шабуыл", "Бір минуттық әңгіме"
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
04 Ақпан 2022
346
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

  

Бөлім:

Дені саудың - жаны сау

Мұғалімнің аты-жөні

Кереева Т

Күні:

2.02.2022

Сынып: 2

Қатысушылар саны:5

Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы

Мен істейтін жұмыс бар. Қадыр Мырза Әли. Жұмыстың жылуы.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.1.2.1*- шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау, үзіндісін мазмұндау,сахналау

2.​2.​5.​1 мұғалімнің көмегімен көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуы мен аяқталуын анықтау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша мазмұндай алады.

Көптеген оқушылар: өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізе алады.

Кейбір оқушылар: мәтіннен түйген өз ойын айтып, қорытынды жасай алады.

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

Психологиялық ахуал

Үлкенге де сіз

Кішігеде сіз

Сәлембердік сіздерге

Құрметпенен Біз

Түске қарап жұпқа бөлу (жасыл,сары)

«Рапорт» әдісі

Үй тапсырмасын сұрау ( Жатқа сұрау)

Шынықсын денеміз

«Миға шабуыл» әдісі арқылы жүреді:

-Сурет туралы не айта аласыңдар?

-Ол неліктен жұқа киіммен жүр?

- Неліктен суыққа тоңбады?

- Ол қалай жылынады?

- Ендеше бүгінгі сабағымызда не туралы оқитын боламыз?

Оқу материалын жариялау «Жұмыстың жылуы»

Мақсаты: шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімізбен мазмұндап айтамыз, үзіндісін мазмұндап,сахналаймыз

Жаттығу жасайды.





Топқа бөлінеді.



Жатқа айтады.







Сұраққа жауап беріп, жаңа тақырыпты ашады.






Кестемен бағалау

1-10балл


«Жұлдыз

шалар»









«Рапорт» әдісі




Сабақтың ортасы

30 мин















(Ұ) -Қыстағы еңбек түрлерін кестеге сүйеніп атап көр.

Малды күтуге байланысты

Үйді жылытуға байланысты

Үй шаруасына байланысты

Балаларға байланысты

Шөп салу

Көмір әкелу


Қар күреу

Қар жинау





Дәптермен жұмыс (тақырып жазу)

1- тапсырма

А) «Жұмыстың жылуы» өлеңін түсініп тыңдау,мазмұндау

Сұрақтар қою

Ә) Сөздікпен жұмыс. Мағынасын ашу

Тұлып – малдың немесе аңның терісінен тігілген кең, ұзын тон.

Қамсау – қалқа, жылу.

Долы боран – алай-дүлей боран.

Шөрке – кесілген ағаш.

Шым-шымдап – біртіндеп.

Б) Өлеңді рольге бөліп оқыту

В) Өлеңге сүйеніп, сахналау.

Дескриптор:

-Өлеңді оқиды.

- Сөздердің мағынасын ашады.

- Өлеңге сүйеніп мазмұнын әңгімелейді.

Саралау тәсілі: «Тапсырма» арқылы жүзеге асады

Кейбір оқушыға:

-Мәтіннен түйген өз ойыңды айтып, қорытынды жаса.

(Ұ) BILIM BOOK арқылы Қадыр Мырза Әли туралы бейнежазба көрсету.

Қадыр Мырзы Али кім? Ойын ойнау


Сергіту сәті «Броундық қозғалыс»әдісі арқылы өтеді.







2- тапсырма

Топтық жұмыс «Бір минуттық әңгіме» әдісі арқылы жүзеге асады.

Дайын жоспар арқылы әңгімелеп беру

Жұмысқа дейінгі баланың іс -әрекеті

Баланың жұмыс кезіндегі күйі

Жұмыстан кейінгі күйі

Сөзі:

Жеңіл желпі киініп,

Белді буып-түйініп, Жұмысқа тез кірістім,

Мол жаруға тырыстым

Киімі: жеңіл желпі

Апасының сөзі:

Долысының боранның!

Тұлыбыма орандым.

-Кімге қамсау тұлыбың?

От жағалық құлыным!

Киімі: су

Ісі:

Салдым күшті шым-шымдап,

Бірте- бірте шым- шымдап,

Бойға жылу тарады.

Апасының сөзі:

Ерледің,

От жақпай –ақ терледің!

Жылуы бұл жұмыстың,

Қызуы ғой бұл жұмыстың!

Дескриптор:

  • Шығарманың мазмұнын өз сөзімен әңгімелейді;

  • Шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуы мен аяқталуын анықтайды;

(Д) Дәптермен жұмыс

Жеке жұмыс «Бір минуттық әңгіме» әдісі арқылы жүзеге асады.

1 жұп Өзің қыста қандай жұмыстар атқарасың? жаз

2 жұп Еңбек түрі туралы мақал жаз

Дескриптор:

- Өзі жасайтын жұмысы туралы жазады.

- Еңбек туралы мақал жазады



Қыстағы еңбек түрлерін айтады









Өлеңді оқиды.

Сөздерді жазып алады.

Өлеңге сүйеніп мазмұнын әңгімелейді.












Бейнежазбаны көреді. Ойын ойнайды.

.

Сынып ішіне тақырыпқа қатысты мәліметтер мен ақпараттар

орналастырылады. Оқушылар бүкіл сынып ішінде қозғала жүріп,

берілген тақырып бойынша ақпарат жинайды.







Оқиғаның басталуын,дамуы мен аяқталуын әңгімелейді












Өзі жасайтын жұмысы туралы жазады

Еңбек туралы мақал жазады

ҚБ: 1-10 балдық жүйе.










ҚБ: 1-10 балдық жүйе.













аудио

















(Ұ) BILIM BOOK


«Броундық қозғалыс»







Интерективтік тақта

Сабақтың соңы

5 мин

Рефлексия: «Әдебиет лотосы»

Шығарма атауы


Авторы


Кейіпкері


Қандай?


Қандай жағымды

қасиеттері мен

қылықтары ұнайды?


Кейіпкерге ұқсағың

келе ме, жоқ па?

Себебін түсіндір







Үй тапсырмасы: Өлеңді мазмұндау.

Бағалау

Кері байланыс жасайды.


«Әдебиет лотосы



Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!