Әдебиеттік оқу 34 -сабақ
Мектеп |
Сапар Ерғалиев атындағы жалпы орта білім беретін мектебі |
|
Бөлім |
Менің мектебім |
|
Педагогтің аты-жөні |
Жумашева.О.О |
|
Күні: |
24. 11.2025ж |
|
Сынып:2 |
Қатысушылар саны: |
Қатысушылар саны |
Сабақтың тақырыбы |
№34 Санамақ .Бес саусақ. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.3.3.1 мұғалімнің көмегімен сурет, каллиграмма, аппликация, фотосуреттерді пайдаланып, шығармашылық жұмыс жазу 2.2.3.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау |
|
Сабақтың мақсаты |
Сурет, каллиграмма, аппликация, фотосуреттерді пайдаланып, шығармашылық жұмыс жазады Мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтайды |
|
Құндылықты дарыту |
Ай құндылығы: әділдік және жауапкершілік айы Апталық дәйек сөз: : «Әділетте берік болсаң аяғың таймайды!» |
|
Сабақтың барысы:
Уақыты |
Педагогің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы.
8-минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Кел, санайық санамақ, Саусақтарды даралап. Бас бармағым алғашқы, Балаң үйрек жалғасы, Ортан терек атасы, Шылдыр шүмек анасы, Шынашағым балапан, Бәріне ортақ алақан. «Жұмыс іздеген құмырсқа» мәтінін оқу «АДАЛ АЗАМАТ» біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін Құндылық: Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу Ай құндылығы: әділдік және жауапкершілік айы Апталық дәйек сөз «Әділетте берік болсаң аяғың таймайды!» |
Оқушылар санамақтың мазмұнын қимыл-қозғалыспен көрсетеді. Оқушылар өздері білетін санамағын айтады. Санамақтың халық ауыз әдебиеті үлгілерінің бірі екенін есіне түсіреді. |
Жарайсыңдар! |
Үлестірмелі парақтар |
10-мин
|
Оқу мақсатын таныстырамын. ҚБ 1-тапсырмасы. Жұптық жұмыс «Сәйкесін тап» әдісі Ойлау дағдыларының деңгейі:білу,түсіну,қолдану Нұсқаулық: «Бес саусақ» өлеңі Менің Отаным – Қазақстан. Менің туған жерім – Қазақстан. Менің атамекенім – Қазақстан. Менің туған өлкем – Қазақстан. Менің туған елім – Қазақстан .ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен) балаға тапсырма Тиісті сөздерді қояды |
Оқушылар көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып, кезекпен оқиды. |
Бағалау критерийі Сурет, каллиграмма, аппликация, фотосуреттерді пайдаланып, шығармашылық жұмыс жазады Дескриптор: тиісті сөздерді қойып, санамақты оқиды. 3 балл
|
Оқулық |
10-минут
|
ҚБ 2-тапсырмасы ҰЖ «Түсініп оқу» әдісі Ойлау дағдыларының деңгейі:білу,түсіну,қолдану Оқылым «Санамақтар» өлеңі Нұсқау: Абдырахмен Асылбекова «Санамақтар» өлеңін тізбектеп, түсініп оқиды. Мұғалім оқушылардың өлеңді тізбекті үзбей, түсініп оқуына қолдау көрсетеді. Дұрыс оқуға дағдыландыру үшін мұғалім балалардың оқығанына ықылас қойып, оқудағы қатесін көрсетіп, түзетіп отыруы керек. |
Оқушылар санамақты тізбек ретін үзбей, түсініп оқиды. Бұл тыңдалым дағдыларын қалыптастырады. |
Бағалау критерийі Мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтайды Дескрипторы:- санамақты тізбектеп, түсініп оқиды.3 балл - санамақтағы негізгі ойды анықтайды.3 балл |
Оқулық, дәптер
|
2 мин |
Сергіту сіті (41) Маймылдар санамағы | Bilimland Kids | Считалочка обезьян - YouTube
|
Оқушылар бірге айтады |
Жарайсыңдар! |
Колонка ноутбук
|
10 мин |
ҚБ 3 -тапсырмасы. Топтық жұмыс «Су-ли-фа» әдісі арқылы топтық тапсырмаларлы алады Өлеңнің 6 санына байланысты жолдарын үлгідегідей өзгертіп жаз Бір дегенім-білім Білім жарық Күнім Мұғалім оқушыларға үлгі бойынша санамақты құрауға ықпал етеді. Жазу барысында әрбір сөзді іштей буынға бөліп, сауатты жазуына ықпал етеді. 1 топ Санамақтар өлеңіндегі 6 санын үлгідегідей өзгертеді 2 топ Бес саусақ өлеңіндегі 6 санын достарының атымен өзгертіп жазады
|
Оқушылар өз ойларынан санамақ құрастырады |
ҚБ 1-10 балдық жүйе Бағалау:
Дескрипторы:- .Топтық жұмысты орындайды 1 балл |
Оқулық дәптер |
Сабақ тың соңы 5 мин
|
Кері байланыс: «Сұрақ-жауап» әдісі бойынша өтеді. -Бүгінгі сабақты еске түсірейік. -Бүгін сабақта не өттік? -Қандай тапсырмалар жасадық? Үйге тапсырма Өздеріне ұнаған санамақты жаттау Рефлексия «Нысана» әдісі арқылы сабақтан алған әсерін білдіреді. Не үйрендім? Маған сабақ ұнады. Тапсырмалар қызық болды? Сабаққа белсенді қатыстым.
|
Тапсырма бойынша ой қорытып, сабаққа рефлексия жасайды.
|
Бағалау:
Сабақта белсенділік танытқан балаларды куббокпен марапаттаймын. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ әдебиеттік оқу Санамақ, Бес саусақ
Әдебиеттік оқу 34 -сабақ
Мектеп |
Сапар Ерғалиев атындағы жалпы орта білім беретін мектебі |
|
Бөлім |
Менің мектебім |
|
Педагогтің аты-жөні |
Жумашева.О.О |
|
Күні: |
24. 11.2025ж |
|
Сынып:2 |
Қатысушылар саны: |
Қатысушылар саны |
Сабақтың тақырыбы |
№34 Санамақ .Бес саусақ. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.3.3.1 мұғалімнің көмегімен сурет, каллиграмма, аппликация, фотосуреттерді пайдаланып, шығармашылық жұмыс жазу 2.2.3.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау |
|
Сабақтың мақсаты |
Сурет, каллиграмма, аппликация, фотосуреттерді пайдаланып, шығармашылық жұмыс жазады Мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтайды |
|
Құндылықты дарыту |
Ай құндылығы: әділдік және жауапкершілік айы Апталық дәйек сөз: : «Әділетте берік болсаң аяғың таймайды!» |
|
Сабақтың барысы:
Уақыты |
Педагогің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы.
8-минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Кел, санайық санамақ, Саусақтарды даралап. Бас бармағым алғашқы, Балаң үйрек жалғасы, Ортан терек атасы, Шылдыр шүмек анасы, Шынашағым балапан, Бәріне ортақ алақан. «Жұмыс іздеген құмырсқа» мәтінін оқу «АДАЛ АЗАМАТ» біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін Құндылық: Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу Ай құндылығы: әділдік және жауапкершілік айы Апталық дәйек сөз «Әділетте берік болсаң аяғың таймайды!» |
Оқушылар санамақтың мазмұнын қимыл-қозғалыспен көрсетеді. Оқушылар өздері білетін санамағын айтады. Санамақтың халық ауыз әдебиеті үлгілерінің бірі екенін есіне түсіреді. |
Жарайсыңдар! |
Үлестірмелі парақтар |
10-мин
|
Оқу мақсатын таныстырамын. ҚБ 1-тапсырмасы. Жұптық жұмыс «Сәйкесін тап» әдісі Ойлау дағдыларының деңгейі:білу,түсіну,қолдану Нұсқаулық: «Бес саусақ» өлеңі Менің Отаным – Қазақстан. Менің туған жерім – Қазақстан. Менің атамекенім – Қазақстан. Менің туған өлкем – Қазақстан. Менің туған елім – Қазақстан .ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен) балаға тапсырма Тиісті сөздерді қояды |
Оқушылар көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып, кезекпен оқиды. |
Бағалау критерийі Сурет, каллиграмма, аппликация, фотосуреттерді пайдаланып, шығармашылық жұмыс жазады Дескриптор: тиісті сөздерді қойып, санамақты оқиды. 3 балл
|
Оқулық |
10-минут
|
ҚБ 2-тапсырмасы ҰЖ «Түсініп оқу» әдісі Ойлау дағдыларының деңгейі:білу,түсіну,қолдану Оқылым «Санамақтар» өлеңі Нұсқау: Абдырахмен Асылбекова «Санамақтар» өлеңін тізбектеп, түсініп оқиды. Мұғалім оқушылардың өлеңді тізбекті үзбей, түсініп оқуына қолдау көрсетеді. Дұрыс оқуға дағдыландыру үшін мұғалім балалардың оқығанына ықылас қойып, оқудағы қатесін көрсетіп, түзетіп отыруы керек. |
Оқушылар санамақты тізбек ретін үзбей, түсініп оқиды. Бұл тыңдалым дағдыларын қалыптастырады. |
Бағалау критерийі Мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтайды Дескрипторы:- санамақты тізбектеп, түсініп оқиды.3 балл - санамақтағы негізгі ойды анықтайды.3 балл |
Оқулық, дәптер
|
2 мин |
Сергіту сіті (41) Маймылдар санамағы | Bilimland Kids | Считалочка обезьян - YouTube
|
Оқушылар бірге айтады |
Жарайсыңдар! |
Колонка ноутбук
|
10 мин |
ҚБ 3 -тапсырмасы. Топтық жұмыс «Су-ли-фа» әдісі арқылы топтық тапсырмаларлы алады Өлеңнің 6 санына байланысты жолдарын үлгідегідей өзгертіп жаз Бір дегенім-білім Білім жарық Күнім Мұғалім оқушыларға үлгі бойынша санамақты құрауға ықпал етеді. Жазу барысында әрбір сөзді іштей буынға бөліп, сауатты жазуына ықпал етеді. 1 топ Санамақтар өлеңіндегі 6 санын үлгідегідей өзгертеді 2 топ Бес саусақ өлеңіндегі 6 санын достарының атымен өзгертіп жазады
|
Оқушылар өз ойларынан санамақ құрастырады |
ҚБ 1-10 балдық жүйе Бағалау:
Дескрипторы:- .Топтық жұмысты орындайды 1 балл |
Оқулық дәптер |
Сабақ тың соңы 5 мин
|
Кері байланыс: «Сұрақ-жауап» әдісі бойынша өтеді. -Бүгінгі сабақты еске түсірейік. -Бүгін сабақта не өттік? -Қандай тапсырмалар жасадық? Үйге тапсырма Өздеріне ұнаған санамақты жаттау Рефлексия «Нысана» әдісі арқылы сабақтан алған әсерін білдіреді. Не үйрендім? Маған сабақ ұнады. Тапсырмалар қызық болды? Сабаққа белсенді қатыстым.
|
Тапсырма бойынша ой қорытып, сабаққа рефлексия жасайды.
|
Бағалау:
Сабақта белсенділік танытқан балаларды куббокпен марапаттаймын. |
|
шағым қалдыра аласыз


