|
Бөлім |
Дені саудың жаны сау |
|||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә |
Амангелдиева.А.А |
|||||||
|
Күні: |
17.01.2024 |
|||||||
|
Сынып: 2 Б |
Қатысушылар саны:20 |
қатыспағандар саны |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тазалықты сүйемін 53-сабақ (Әдебиеттік оқу 2-бөлім 13-15 бет «Атамұра» баспасы 2022ж) |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.3.1 – Мәтінді түсініп оқисың; 2.2.5.1 – Мәтіннің тақырыбын,негізгі ойын айту,негізгі ойдың басталуын,жалғасуын және аяқталуын табу. |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтінді оқиды, тақырыбын анықтайды, мазмұнын түсінеді, негізгі ойын атайды, мәтіндегі негізгі ойдың басталуын, жалғасуын, аяқталуын біледі, негізгі ойын тұжырымдап айтады |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 3 мин |
I.Ұйымдастыру Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Сабаққа дайынбыз ба? Көңіл – күйіміз қандай? Ендеше сабағымызды бастайық?
II.Психологиялық дайындық Мейірімді жүрекпен Ақ пейілді тілекпен Амандасып алайық Бір жадырап қалайық Өткенге шолу «Қалаған есікті таңда» әдісі 1. «Қазақша күрес» өлеңінің авторы кім? 2.Қ.Мұңайтпасов кім? 3. Спорттық жарыстарда еліміздің Гимні орындалған кездерді есіңе түсір. Осындай сәт сенде қандай көңіл күй туғызады?
Қызығушылықты ояту «Конверт» әдісі Конверт ішіндегі жұмбақтардың шешуін табады. Жаңа тақырып Тақырыбы Тазалықты сүйемін Мәтінді түсініп оқисың; Мәтіннің тақырыбын,негізгі ойын айту,негізгі ойдың басталуын,жалғасуын және аяқталуын табу. 1-тапсырма.Суреттерге қарап,тазалық сақтау туралы әңгімелеу.
2-тапсырма.Әңгіменің авторына зер сал.Ол туралы не білетініңді айт.
Тыңдалым (13-бет,3-тапсырма) Мәтінмен жұмыс - Мәтінді дауыстап, жалғастыра оқыту - Мәтіннің мазмұнын ашып түсіндіру
«Көңілді сергіту» «Ойлан, бірік, бөліс!» Топтық жұмыс І топ 4-тапсырма. Мәтінге сүйеніп,Кәрімнің ауырып қалу себептерін санамалап айт.
ІІ топ 5-тапсырма. Мәтіндегі оқиғаға сәйкес келетін нақыл сөздерді тап. - Тазалық – саулық негізі, - Саулық – байлық негізі. -Тән саулығының тамыры – тазалықта ІІІ топ 6-тапсырма. Сәйкестендір. Мәтін бөліктері Негізгі ой
Жұптық жұмыс 7-тапсырма. «Тазалық-денсаулық кепілі» нақыл сөзіне шағын мәтін ойластыр. Таза жүрсең,ауырмайсың.Ол үшін... Бекіту «Сиқырлы қалам»әдісі 1. Ы.Алтынсариннің «Салақтық» әңгімесінің негізгі ойы? 2. Кейіпкерге қандай мінездеме бересің? 3 Кәрім қандай жағдайға тап болды?
Кері байланыс «Принтер» әдісі Бүгінгі сабақта не үйренді? -Не білді? -Қандай ой түйді ?
Үй тапсырмасы
Бағалау
|
Оқушылар сәлемдеседі. Сабаққа назарын аударады. Керемет!Тамаша! Ғажап! Алақай! Оқушылар сабаққа зейінін салады. Психалогиялық ахуал туғызады
Көңіл күйлерін реттейді
Өткенге шолу жасайды.
Жұмбақты шешіп жаңа тақырыппен танысады
Сурет бойынша әңгімелейді
Автор туралы білетін болады
Мәтінді дауыстап, жалғастыра оқиды.
Әуенге қимыл -қозғалыс жасайды. Сергіп алады.
Пікірін айтады
Ойланып топта бірігіп орындайды, Нақыл сөздерді тауып айтады
Мәтін бөліктерін дұрыс сәйкестендіреді
Шағын мәтін ойлап жазады
Сұрақтарға жауап береді,сабақты қорытындылайды
Оқушылар сабақтан алған әсерлерімен бөліседі.
Үй тапсырмасын алады
|
Қ.Б Керемет!
Дескриптор:- сұрақтарға жауап береді;-1 ұпай
Дескриптор:- жұмбақтарға жауап береді;-1 ұпай
Дескриптор:- суреттер бойынша әңгімелеу;- 1ұпай
Дескриптор:- автор туралы айтады;-1ұпай
Дескриптор:- 1.мәтінді дауыстап, жалғастыра оқиды;-1ұпай 2.мәтіннің мазмұнын ашып түсіндіру;-1 ұпай
Дескриптор:-мәтінді оқып, кейіпкердің ауырып қалу себептерін айтады;-2 ұпай
Дескриптор:-мәтінге сәйкес нақыл сөздерді тауып, мағынасын түсіндіреді;-2ұпай
Дескриптор:-мәтін бөліктерін сәйкестендіреді;-2ұпай
Дескриптор:-шағын мәтін ойластырады;-1ұпай
Дескриптор:- сұрақтарға жауап береді;-1 ұпай
«Принтер» әдісі |
әуен
оқулық 14 бет
оқулық 14 бет
|
||||
|
Психология лық ахуал қалыптасты ру
Өткенді пысықтау 5 минут
Қызығу шылықты ояту
Ұжымдық жұмыс
Сабақ тың ортасы 30 минут
Сергіту сәті 2 минут
Жұптық жұмыс
Бекіту
Кері байланыс 5 минут
|
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Әдебиеттік оқу" тақырыбы "Тазалықты сүйемін" 2-сынып
Ашық сабақ "Әдебиеттік оқу" тақырыбы "Тазалықты сүйемін" 2-сынып
|
Бөлім |
Дені саудың жаны сау |
|||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә |
Амангелдиева.А.А |
|||||||
|
Күні: |
17.01.2024 |
|||||||
|
Сынып: 2 Б |
Қатысушылар саны:20 |
қатыспағандар саны |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тазалықты сүйемін 53-сабақ (Әдебиеттік оқу 2-бөлім 13-15 бет «Атамұра» баспасы 2022ж) |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.3.1 – Мәтінді түсініп оқисың; 2.2.5.1 – Мәтіннің тақырыбын,негізгі ойын айту,негізгі ойдың басталуын,жалғасуын және аяқталуын табу. |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтінді оқиды, тақырыбын анықтайды, мазмұнын түсінеді, негізгі ойын атайды, мәтіндегі негізгі ойдың басталуын, жалғасуын, аяқталуын біледі, негізгі ойын тұжырымдап айтады |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 3 мин |
I.Ұйымдастыру Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Сабаққа дайынбыз ба? Көңіл – күйіміз қандай? Ендеше сабағымызды бастайық?
II.Психологиялық дайындық Мейірімді жүрекпен Ақ пейілді тілекпен Амандасып алайық Бір жадырап қалайық Өткенге шолу «Қалаған есікті таңда» әдісі 1. «Қазақша күрес» өлеңінің авторы кім? 2.Қ.Мұңайтпасов кім? 3. Спорттық жарыстарда еліміздің Гимні орындалған кездерді есіңе түсір. Осындай сәт сенде қандай көңіл күй туғызады?
Қызығушылықты ояту «Конверт» әдісі Конверт ішіндегі жұмбақтардың шешуін табады. Жаңа тақырып Тақырыбы Тазалықты сүйемін Мәтінді түсініп оқисың; Мәтіннің тақырыбын,негізгі ойын айту,негізгі ойдың басталуын,жалғасуын және аяқталуын табу. 1-тапсырма.Суреттерге қарап,тазалық сақтау туралы әңгімелеу.
2-тапсырма.Әңгіменің авторына зер сал.Ол туралы не білетініңді айт.
Тыңдалым (13-бет,3-тапсырма) Мәтінмен жұмыс - Мәтінді дауыстап, жалғастыра оқыту - Мәтіннің мазмұнын ашып түсіндіру
«Көңілді сергіту» «Ойлан, бірік, бөліс!» Топтық жұмыс І топ 4-тапсырма. Мәтінге сүйеніп,Кәрімнің ауырып қалу себептерін санамалап айт.
ІІ топ 5-тапсырма. Мәтіндегі оқиғаға сәйкес келетін нақыл сөздерді тап. - Тазалық – саулық негізі, - Саулық – байлық негізі. -Тән саулығының тамыры – тазалықта ІІІ топ 6-тапсырма. Сәйкестендір. Мәтін бөліктері Негізгі ой
Жұптық жұмыс 7-тапсырма. «Тазалық-денсаулық кепілі» нақыл сөзіне шағын мәтін ойластыр. Таза жүрсең,ауырмайсың.Ол үшін... Бекіту «Сиқырлы қалам»әдісі 1. Ы.Алтынсариннің «Салақтық» әңгімесінің негізгі ойы? 2. Кейіпкерге қандай мінездеме бересің? 3 Кәрім қандай жағдайға тап болды?
Кері байланыс «Принтер» әдісі Бүгінгі сабақта не үйренді? -Не білді? -Қандай ой түйді ?
Үй тапсырмасы
Бағалау
|
Оқушылар сәлемдеседі. Сабаққа назарын аударады. Керемет!Тамаша! Ғажап! Алақай! Оқушылар сабаққа зейінін салады. Психалогиялық ахуал туғызады
Көңіл күйлерін реттейді
Өткенге шолу жасайды.
Жұмбақты шешіп жаңа тақырыппен танысады
Сурет бойынша әңгімелейді
Автор туралы білетін болады
Мәтінді дауыстап, жалғастыра оқиды.
Әуенге қимыл -қозғалыс жасайды. Сергіп алады.
Пікірін айтады
Ойланып топта бірігіп орындайды, Нақыл сөздерді тауып айтады
Мәтін бөліктерін дұрыс сәйкестендіреді
Шағын мәтін ойлап жазады
Сұрақтарға жауап береді,сабақты қорытындылайды
Оқушылар сабақтан алған әсерлерімен бөліседі.
Үй тапсырмасын алады
|
Қ.Б Керемет!
Дескриптор:- сұрақтарға жауап береді;-1 ұпай
Дескриптор:- жұмбақтарға жауап береді;-1 ұпай
Дескриптор:- суреттер бойынша әңгімелеу;- 1ұпай
Дескриптор:- автор туралы айтады;-1ұпай
Дескриптор:- 1.мәтінді дауыстап, жалғастыра оқиды;-1ұпай 2.мәтіннің мазмұнын ашып түсіндіру;-1 ұпай
Дескриптор:-мәтінді оқып, кейіпкердің ауырып қалу себептерін айтады;-2 ұпай
Дескриптор:-мәтінге сәйкес нақыл сөздерді тауып, мағынасын түсіндіреді;-2ұпай
Дескриптор:-мәтін бөліктерін сәйкестендіреді;-2ұпай
Дескриптор:-шағын мәтін ойластырады;-1ұпай
Дескриптор:- сұрақтарға жауап береді;-1 ұпай
«Принтер» әдісі |
әуен
оқулық 14 бет
оқулық 14 бет
|
||||
|
Психология лық ахуал қалыптасты ру
Өткенді пысықтау 5 минут
Қызығу шылықты ояту
Ұжымдық жұмыс
Сабақ тың ортасы 30 минут
Сергіту сәті 2 минут
Жұптық жұмыс
Бекіту
Кері байланыс 5 минут
|
||||||||
шағым қалдыра аласыз






















