Ашық сабақ Әдебиеттік оқудан Зергер Ф.Оңғарсынова 3 сынып

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Ашық сабақ Әдебиеттік оқудан Зергер Ф.Оңғарсынова 3 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Бастауыш сынып педагогтеріне арналған әдебиеттік оқудан ашық сабақ ҚМЖ 3 сынып.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлім:

Өнер

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып: 3

Қатысқандар саны

Қатыспағандар саны

Тақырыбы

Шебердің қолы ортақ.

«Зергер»

Фариза Оңғарсынова

«Тобылғы» Бауыржан Жақып.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.1.5.1 – нақты ақпаратты табу және ақпаратты сызба түрінде беру, өлең (төрт жолды )жазу.

3.2.1.2 шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып,сын тұрғысынан бағалап оқу

Сабақтың мақсаты

Қосымша мәлімет алады .Зергерлік өнерге қатысты кесте бойынша сөйлейді


Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

2 минут


I.Ұйымдастыру.

Сәлемдесу.

«Менің көңіл-күйім» (доппен )жаттығуы

Мақсаты: оқушылардың көңіл-күйін игере білуге және басқаруға, қадағалауға, дұрыс бағалай білуге тәрбиелеу


Көңіл-күйін айтады.

Жарайсыңдар!

доп

3 минут

Үй тапсырмасын сұрау

"Қазақ биі" мәтінін түсініп оқу.

Өткен тақырыптар бойынша сұрақтар.

  1. Шара Жиенқұлова туралы әңгімеле

  2. Шара Жиенқұлова кім?

2. Бидің адамға қандай пайдасы бар ?


Мәтін бойынша түсінгендерін айтады.

Сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады.


Дескриптор:

1. Мәтін бойынша түсінгендерін айтады.1б

ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы!






Жаңа сабақ

5 мин

















Сабақтың ортасы





10 мин































10 мин

















































10 мин












































Оқушылар оқу мақсаты және бағалау критерийімен танысады

III. Жаңа тақырып.

Білу және түсіну . Оқулықпен жұмыс.

ҰЖ :1-тапсырма. "Суретті сөйлет" әдісі "Суреттерге зер сал. Ортақ тақырып тап.

Ортақ тақырып - "Зергерлік бұйымдар"

2- тапсырма «Галереяға саяхат»

Оқылым . Түсініп оқы.Зергер.

Зергер сымнан не тартады? Дұрыс жауапты тап

Білезік пен алқаны

Сақина мен сырғаны



Арқан мен жіпті

Қабырға мен шатырды



Сөздікпен жұмыс .

Тартады – жасайды.

Таралғы – ат әбзелі.



3-тапсырма. «Серпілген сауал » әдісі

Зергерлік өнерді кімнен үйренуге болады?

  • Зергерлерден

  • Тігіншіден

  • Сәулетшіден

4-тапсырма. «Айтылым.»

Өлеңге сүйеніп,. бос орынға тиісті сөздерді қойып, өлеңді толықтыр



Демеңіздер, илеген, Зергерлерден, өнерді





....................... бұл қалай?

Күмісті де .....................

Осы .....................мұрадай

............................ үйренем!



ЕБҚ оқушы :

  1. Зергерлік бұйымдарды ата .

  2. Өлеңнің бөліктерін тізбектеп оқиды

Тыңдалым. Оқылым .



Зергер нені судай сапырады?

Білесің бе бұл істі?

Зергерлікке кім дайын?

Балқытып ап күмісті

Сапырады судайын

  • Кесілген темірді

  • Күмісті

  • Балшықты



5-тапсырма. Өлеңді тыңда.

Тобылғы.

Өлеңді мәнерлеп оқиды .

Сөздікпен жұмыс

Көде – шөптің аты.

Топтық жұмыс. Ақпарат көздері«Топтас ,талда ,анықта» әдісі

Ақпарат көздерін қолдана отырып ,берілген тапсырманы орындайды .

6 - тапсырма. Өлеңге сүйеніп, тобылғы туралы 3 сұраққа жауап бер.

Тобылғы Қазақстандағы далалы, таулы жерлерде өседі. Тобылғы - раушангүлділер тұқымдасына жататын көп жылдық бұта. Гүлдері ақ түсті, ұсақ болады.

Халықтық медицинада тобылғының қабығы мен жапырағын және гүлдерін аяқ - қол ауруына , тері және басқа ауру түрлеріне пайдаланады. Тобылғы түтінінде де ерекше қасиет бар. Тобылғы түтінімен сабаны, күбіні, торсықты ыстаған. Тобылғыдан қамшының сабын жасаған.

7- тапсырма. Ғаламтордан немесе энциклопедиядан халқымыз тобылғы

мен қамшыны неліктен қастерлегені туралы мәліметтер жинастыр.

Қазақтың ең қасиетті бұйымы - қамшы. Оның көп үйдің төрінде ілулі тұратыны сондықтан. Қамшысы бар үйге жын-шайтан жоламайды. Қамшының сабы тобылғыдан жасалады.

Оқушылар оқу мақсаты және бағалау критерийімен танысады



Суреттегі заттарды атайды .

Суреттерге зер салады және ортақ тақырып табады.



Мәтінді түсініп оқиды.



Сөздікпен жұмыс жүргізіледі .

Дәптерге жазып ,есіне сақтап алады .





Ақын сұрақтарына жауап береді

Өлеңге сүйеніп, зергерлік өнер туралы айтады.

Қазақтың зергерлік өнері - тамырын тереңнен алатын дәстүрлі мәдениеттің көрікті және көрнекті саласы. Зергер болу киелі де қасиетті өнер.





Сергіту сәтін



Сұрақтарға жауап береді,өз ойларын айтады.

Өлеңге сүйеніп,. бос орынға тиісті сөздерді қойып, өлеңді толықтырады.



Өлеңді мәнерлеп оқиды.

Сөздікпен жұмыс

Көде – шөптің аты.















Өлеңге сүйеніп, тобылғы туралы 3 сұраққа жауап береді.













.









































. Ғаламтордан немесе энциклопедиядан халқымыз тобылғы

мен қамшыны неліктен қастерлегені туралы мәліметтер жинастырады .






бағалау критерийі:

1.Өлеңді түсініп оқиды .

Зергерлік өнер туралы айтады ;





Дескриптор:

1. Суреттерге сәйкес ортақ тақырып айтады .1б







Дескриптор:

Мәтінді түсініп оқиды

. Дұрыс жауапты табады.





Дескриптор:

1. Ақын сұрағына жауап береді.

.1б

Дескриптор:

1. Өлеңге сүйеніп, зергерлік өнер туралы айтады.1б



мадақтау











Дескриптор:

Өлеңге сүйеніп,. бос орынға тиісті сөздерді қойып, өлеңді толықтырады.









Дескриптор:

1. Зергерлік өнерге қатысты кесте бойынша жауап береді. 1б





















Дескриптор:

1. Өлеңге сүйеніп, тобылғы туралы сұраққа жауап береді. 2 б





Дескриптор :

1. тобылғы

мен қамшыны неліктен қастерлегені туралы мәліметтер жинастырады 2 б



ҚБ: 1-10 б мадақтау



Оқулық.слайд түсіндірме











автор-дың суреті

















Оқулық

Дәптер















А 3 маркер тапсырмалар



ақпарат көздері











































дәптер










Сабақтың соңы рефлекция


Сабақты қорытындылау.

Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды?

-Бүгін қандай ұғыммен таныстың?

-Сабақтың мақсатына жеттің бе ?

- Не қиын болды ?

Үйге тапсырма:Өлеңді жаттап ал .

. Рефлексия. Мен не үйрендім?


Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. өзін бағалайды

Кері байланыс :

Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ?

Бүгінгі сабақта не үйрендің ?

Қорытынды бағалау .

ҚБ : 1-10 б жүйе Мадақтау сөздер

Жарайсыңдар




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
28.01.2025
167
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі