|
Пән: Әдебиеттік оқу |
Мектеп: «Сарысай негізгі орта мектебі» КММ |
|
|
Күні:27.10.2021жж. |
Мұғалімнің аты-жөні: А.З.Зейнелғабдинова |
|
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны:8 |
Қатыспағандар саны:0 |
|
Бөлім |
Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғаламтор туралы ойларым Аман мен телефон |
|
|
Оқу бағдарла- масына сілтеме |
2.2 Шығарманың мазмұны бойынша сұрақтар қою және жауап беру. |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.2.2.1 – шығарма мазмұны бойынша қолдануға (практикалық), бағалауға және шығармашылыққа негізделген сұрақтар қою және жауап беру. |
|
|
Күтілетін нәтиже |
Барлық оқушылар: шығарма мазмұнын анықтайды. Көптеген оқушылар: шығарма мазмұнын бағалап, сұрақтар қоя алады. Кейбір оқушылар: шығарма мазмұны бойынша шығармашылыққа бағытталған сұрақтар қоя алады. |
|
|
Құндылық |
Жақсы мен жаманды ажырату, өзіне сенімділік қалыптастыру. |
|
|
Пәнаралық байланыстар |
АКТ. Өзін-өзі тану |
|
|
АКТ-ны қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта |
|
|
Алдыңғы білім |
Н. Айтұлы. «Алтын сөз» |
|
Жоспар
|
Уақыт |
Жоспарланған жұмыс түрлері |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Психологиялық жағымды ахуал: «Жылы жүрек» ( топтар бір- бірлеріне тілек айтады) Білу «Сиқырлы тақия» әдісі арқылы үй жұмысы сұралады. Мақсаты: өткен тақырыпты пысықтау ( оқушылардың басына қалпақты кигізе отырып , үйге берілген тапсырма бойынша сұрақ қойылады) |
Жүрекшелер қалпақ |
||
|
Сабақтың ортасы |
«Пазл» әдісі (сурет қиындыларын біріктіру арқылы топтың атын анықтау) Телефон, ноутбук «Интервью» әдісі бойынша сұрақтарға жауап береді.
|
Сурет қиындылары микрофон
|
||
|
|
Тақырыпты болжау. Мақсатқа сәйкес оқушыларға бағалау критерийін шығарту. Тақырыпты айту. Автормен танысу Түсіну. Оқылым. 1.Мәтінді түсініп оқы. «Аман мен телефон» «Пілді бөліп жеу» әдісі арқылы мәтінді 2топқа бөліп беру. (әрбір топтан 1-2 бала әңгімелеп айтып береді) Аудиожазбамен мәтін мазмұнын толықтыру Бағалау критерийі: Қолдануға (практикалық) және бағалауға негізделген сұрақтар қоя алады және жауап бере алады.
Әдібай Табылды 1926 жылы 2 қаңтарда Жамбыл облысы, Тұрар Рысқұлов ауданы «Жаңа тұрмыс» ауылында дүниеге келген Қолдану. Топтық жұмыс. Cуреттерге қарап,кейіпкердің іс-әрекеті бойынша сұрақтарға жауап бер. 1.Суреттегі баланың іс-әрекеті пайдалы ма? Салдары неге әкелуі мүмкін? 2.Суреттегі қыз баланың іс-әрекеті дұрыс па? Неге? Оған қандай қауіп төнуі мүмкін?
Сергіту сәті «Бұзық телефон» ойыны Мақсаты: ойынды бастаушы бірінші тұрған оқушы құлағына сөз айтады. Айтылған сөзді соңғы ойыншыға қатесіз жеткізу керек. Талдау Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы: І топ. Ұялы телефон мен ғаламтордың зияны көп Дәлелі....................... ІІ топ Ұялы телефон мен ғаламтордың пайдасы зор Дәлелі............................ Дескриптор: 1.Ұялы телефон мен ғаламтордың зиянын айтады 2.Дәлелдейді 3. Ұялы телефон мен ғаламтордың пайдасын айтады. 4. Дәлелдейді. 5. Қорытынды пікір айтады. 6.Дәлелдер келтіреді |
оқулық
АКТ Үнтаспа суреттер |
||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы.
Кері байланыс. «СМС» Оқушылар сабақтан қандай әсер алғандықтары жөнінде СМС жазады |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Әдібай Табылды "Аман мен телефон.Ғаламтор туралы" 3-сынып
Ашық сабақ Әдібай Табылды "Аман мен телефон.Ғаламтор туралы" 3-сынып
|
Пән: Әдебиеттік оқу |
Мектеп: «Сарысай негізгі орта мектебі» КММ |
|
|
Күні:27.10.2021жж. |
Мұғалімнің аты-жөні: А.З.Зейнелғабдинова |
|
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны:8 |
Қатыспағандар саны:0 |
|
Бөлім |
Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғаламтор туралы ойларым Аман мен телефон |
|
|
Оқу бағдарла- масына сілтеме |
2.2 Шығарманың мазмұны бойынша сұрақтар қою және жауап беру. |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.2.2.1 – шығарма мазмұны бойынша қолдануға (практикалық), бағалауға және шығармашылыққа негізделген сұрақтар қою және жауап беру. |
|
|
Күтілетін нәтиже |
Барлық оқушылар: шығарма мазмұнын анықтайды. Көптеген оқушылар: шығарма мазмұнын бағалап, сұрақтар қоя алады. Кейбір оқушылар: шығарма мазмұны бойынша шығармашылыққа бағытталған сұрақтар қоя алады. |
|
|
Құндылық |
Жақсы мен жаманды ажырату, өзіне сенімділік қалыптастыру. |
|
|
Пәнаралық байланыстар |
АКТ. Өзін-өзі тану |
|
|
АКТ-ны қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта |
|
|
Алдыңғы білім |
Н. Айтұлы. «Алтын сөз» |
|
Жоспар
|
Уақыт |
Жоспарланған жұмыс түрлері |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Психологиялық жағымды ахуал: «Жылы жүрек» ( топтар бір- бірлеріне тілек айтады) Білу «Сиқырлы тақия» әдісі арқылы үй жұмысы сұралады. Мақсаты: өткен тақырыпты пысықтау ( оқушылардың басына қалпақты кигізе отырып , үйге берілген тапсырма бойынша сұрақ қойылады) |
Жүрекшелер қалпақ |
||
|
Сабақтың ортасы |
«Пазл» әдісі (сурет қиындыларын біріктіру арқылы топтың атын анықтау) Телефон, ноутбук «Интервью» әдісі бойынша сұрақтарға жауап береді.
|
Сурет қиындылары микрофон
|
||
|
|
Тақырыпты болжау. Мақсатқа сәйкес оқушыларға бағалау критерийін шығарту. Тақырыпты айту. Автормен танысу Түсіну. Оқылым. 1.Мәтінді түсініп оқы. «Аман мен телефон» «Пілді бөліп жеу» әдісі арқылы мәтінді 2топқа бөліп беру. (әрбір топтан 1-2 бала әңгімелеп айтып береді) Аудиожазбамен мәтін мазмұнын толықтыру Бағалау критерийі: Қолдануға (практикалық) және бағалауға негізделген сұрақтар қоя алады және жауап бере алады.
Әдібай Табылды 1926 жылы 2 қаңтарда Жамбыл облысы, Тұрар Рысқұлов ауданы «Жаңа тұрмыс» ауылында дүниеге келген Қолдану. Топтық жұмыс. Cуреттерге қарап,кейіпкердің іс-әрекеті бойынша сұрақтарға жауап бер. 1.Суреттегі баланың іс-әрекеті пайдалы ма? Салдары неге әкелуі мүмкін? 2.Суреттегі қыз баланың іс-әрекеті дұрыс па? Неге? Оған қандай қауіп төнуі мүмкін?
Сергіту сәті «Бұзық телефон» ойыны Мақсаты: ойынды бастаушы бірінші тұрған оқушы құлағына сөз айтады. Айтылған сөзді соңғы ойыншыға қатесіз жеткізу керек. Талдау Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы: І топ. Ұялы телефон мен ғаламтордың зияны көп Дәлелі....................... ІІ топ Ұялы телефон мен ғаламтордың пайдасы зор Дәлелі............................ Дескриптор: 1.Ұялы телефон мен ғаламтордың зиянын айтады 2.Дәлелдейді 3. Ұялы телефон мен ғаламтордың пайдасын айтады. 4. Дәлелдейді. 5. Қорытынды пікір айтады. 6.Дәлелдер келтіреді |
оқулық
АКТ Үнтаспа суреттер |
||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы.
Кері байланыс. «СМС» Оқушылар сабақтан қандай әсер алғандықтары жөнінде СМС жазады |
|||
шағым қалдыра аласыз














