Пән:Қазақ тіліҰзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5-тарау «Өнер» Күні:Сынып: 3 | Мектеп: Краснодон орта мектебіМұғалімнің аты-жөні: Сайдалина Алия СагандыковнаҚатысқандар саны:Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы | «Ағам қобыз тартады» |
Оқу мақсаттары
| 3.2.1.1 тақырып қақатысты сөздерді табу және сөйлеу барысында қолдану;3.3.1.1 мәтінді немесе оның бөлімдерін мәнерлеп оқу, шолып (танысу мақсатында) оқу/рөлге бөліп оқу |
Сабақ мақсаттары | Оқушылардың барлығы:Тыңдау-көру материалдарындағы оқиғаларды түсінеді. |
| Оқушылардың көпшілігі:Кейіпкерлер туралы сұрақтар қояды, оларды сипаттайды. |
| Оқушылардың кейбірі:Сөйлеу барысында мәтін тақырыбына қатысты сөздерді қолданады. |
Бағалау критерийлері | Тыңдаған мәтіннің мазмұнын түсінеді.Сөздерді дұрыс байланыстырады.Тақырып бойынша диалогқа қатысады |
Лексикалық минимум | Күй, күйші қобыз, үн |
Грамматикалық минимум | Сөйлемдегі сөздердің орын тәртібіМәтін мазмұны бойынша сұрақтар мен жауаптар құрастыруда сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтайды. |
Құндылықтарды дарыту
| Қолөнерге, еңбекті бағалауға баулу, үнемшілдікке, сабырлыққа тәрбиелеу |
Пәнаралықбайланыстар | Музыка, көркем еңбек |
АКТ қолданудағдылары | аудиотаспа, интербелсенді тақта |
Бастапқы білім | Інім ән айтады |
Сабақтың барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
Сабақтың басы
| Сабақты бір - біріне жақсы тілек тілеуден бастайды. Оқушылар бір-біріне ыстық тілектерін білдіреді.
Қызығушылықты ояту – 3 минутБүгінгі сабағымыз не туралы деп ойлайсыңдар?
Тақырыпты жариялау
Жаңа сөздерді суреттер арқылы меңгертуКүй — қазақ, қырғыз,өзбек халықтарының аспаптық музыкасына тән атау.Күйші –домбырада, қобызда күй орындаушы - музыкант. Күйшіні домбырашы,қобызшы деп те атайды.Қобыз – таңқаларлық пішінді және ғажайып сазды, бай тембрлі аспап. Кобыз ен коне аспаптардын біріТыңдалым. Аудиотаспада күйдің үнін тыңдау. Тыңдалымалды сұрақтар қойылады:Қандай аспаптарды білесіңдер?Музыкалық аспаптарда ойнап көрдің бе? |
суреттер
Қорқыт ата«Қоңыр» күйі
|
Сабақтың ортасы | 1 тапсырма: Оқылым мәтіні
• Әлихан неше жаста?• Ол қай мектепте оқиды?• Әлихан қандай аспапта ойнайды?Бағалау «Бас бармақ» әдісі арқылы орындалады.
Жазылым 2-тапсырма.Мәтінді керекті сөздермен толықтырып, мазмұнын айт. Менің ... бар. Ол ... жаста. Әлихан ... мектебінде оқиды. Ол ... тартады. Әлихан қобызда әртүрлі күй ... . Керекті сөздер: ойнайды, он бес, ағам, музыка, күй.Бағалау «Шапалақ» әдісі арқылы орындалады.3-тапсырма. Сәйкестендір:
Тақтада көрсетілген дұрыс нұсқамен өз жауаптарын тексереді, өзін-өзі бағалайды.Сергіту сәті:
Айтылым4 тапсырма: суреттің орнына қосымша жалғанған сөздерді қойып, сөйлем құра.
5 тапсырма: Тиісті қосымшаларын жалғап жазМен күйші ... Біз күйші ...Сен күйші ... Сендер күйші ...Сіз күйші ... Сіздер күйші ...Ол күйші ... Олар күйші ... |
сурет
суретті сөздік
сәйкестендіру кестесі
©www.ZHARAR.com
|
6 минут
9 минут |
|
|
Сабақтың соңы5 минут | Рефлексиясабақтағы өз жұмысына баға береді.
Үй тапсырмасы: Мақалды жаттау |
|
Сабақ бойынша рефлексияСабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Жалпы бағаСабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?1:2:Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?1: 2:Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушыныңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет? |