Қысқа мерзімді (сабақ) жоспар
Бөлім: |
Қиял әлемі |
Мектеп: |
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
Мұғалім: |
|
Күні: |
|
||
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар: |
|
Тақырып: |
Ағаштар неге ашуланды? |
||
Оқу мақсаты: |
5.1.5.1 тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру, 5.4.4.1 жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану |
||
Сабақ мақсаты: |
Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру және жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздер мен күрделі сөздерді тілдесім барысында орынды қолдану. |
||
Құндылықтар: |
Қоршаған ортаға жанашырлық, еңбек және шығармашылық. |
||
Сабақтың барысы
Сабақ
кезеңі/ |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы (5 мин) |
Ұйымдастыру
кезеңі: |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Ағаштардың экологиялық және экономикалық маңыздылығын атап өтеді. Бүгінгі сабақ тақырыбын болжайды. |
Бағалау критерийлері ауызша айтылады. |
Интерактивті тақта (тақырыпты көрсету үшін). |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы (35 мин) |
📖 Тапсырма
№1 - 6 неліктен? (10 мин) ТУЫНДЫ
ЖӘНЕ КҮРДЕЛІ СӨЗДЕРДІҢ ФОРМУЛАСЫ
|
Тапсырма
№1: Оқушылар
топта мәтіннің мазмұнын талқылап,
сұрақтарға жауапты кестеге түсіреді. ТОПТЫҚ ТАЛДАУ: «АҒАШТАРДЫҢ АШУЫ»
СӨЗДІК АЛТЫН ТАҚТАСЫ
«АҒАШТЫ
БАҒАЛАУДЫҢ ҮШ СЕБЕБІ» (ЭССЕ ҮЗІНДІСІ)
Құрметті
достар! Бүгінгі әңгімеміз Алмабек
пен ағаштардың оқиғасынан туындаған
өте маңызды мәселеге арналған. Біз
бұл оқиғадан үш негізгі сабақ алуымыз
керек. Грамматикалық қолданыс: Туынды сөздер (қорғайды, жайнап), Күрделі сөз (бір-біріне). |
Тапсырма
№1: Қалыптастырушы
бағалау: Екі жұлдыз, бір тілек. |
Мәтіннің аудио жазбасы (тыңдалым үшін), кесте үлгілері. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы (5 мин) |
Рефлексия:
«Ағаш көңіл-күйі» 🌳 🌿 🍂
|
Оқушылар өз көңіл-күйлерін сәйкес ағашты таңдау арқылы білдіреді және сабаққа кері байланыс береді. Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады. |
Ауызша кері байланыс. Өздік бағалау. |
Ағаш суреттері немесе стикерлер. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Ағаштар неге ашуланды? 5 сынып
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспар
Бөлім: |
Қиял әлемі |
Мектеп: |
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
Мұғалім: |
|
Күні: |
|
||
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар: |
|
Тақырып: |
Ағаштар неге ашуланды? |
||
Оқу мақсаты: |
5.1.5.1 тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру, 5.4.4.1 жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану |
||
Сабақ мақсаты: |
Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру және жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздер мен күрделі сөздерді тілдесім барысында орынды қолдану. |
||
Құндылықтар: |
Қоршаған ортаға жанашырлық, еңбек және шығармашылық. |
||
Сабақтың барысы
Сабақ
кезеңі/ |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы (5 мин) |
Ұйымдастыру
кезеңі: |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Ағаштардың экологиялық және экономикалық маңыздылығын атап өтеді. Бүгінгі сабақ тақырыбын болжайды. |
Бағалау критерийлері ауызша айтылады. |
Интерактивті тақта (тақырыпты көрсету үшін). |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы (35 мин) |
📖 Тапсырма
№1 - 6 неліктен? (10 мин) ТУЫНДЫ
ЖӘНЕ КҮРДЕЛІ СӨЗДЕРДІҢ ФОРМУЛАСЫ
|
Тапсырма
№1: Оқушылар
топта мәтіннің мазмұнын талқылап,
сұрақтарға жауапты кестеге түсіреді. ТОПТЫҚ ТАЛДАУ: «АҒАШТАРДЫҢ АШУЫ»
СӨЗДІК АЛТЫН ТАҚТАСЫ
«АҒАШТЫ
БАҒАЛАУДЫҢ ҮШ СЕБЕБІ» (ЭССЕ ҮЗІНДІСІ)
Құрметті
достар! Бүгінгі әңгімеміз Алмабек
пен ағаштардың оқиғасынан туындаған
өте маңызды мәселеге арналған. Біз
бұл оқиғадан үш негізгі сабақ алуымыз
керек. Грамматикалық қолданыс: Туынды сөздер (қорғайды, жайнап), Күрделі сөз (бір-біріне). |
Тапсырма
№1: Қалыптастырушы
бағалау: Екі жұлдыз, бір тілек. |
Мәтіннің аудио жазбасы (тыңдалым үшін), кесте үлгілері. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы (5 мин) |
Рефлексия:
«Ағаш көңіл-күйі» 🌳 🌿 🍂
|
Оқушылар өз көңіл-күйлерін сәйкес ағашты таңдау арқылы білдіреді және сабаққа кері байланыс береді. Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады. |
Ауызша кері байланыс. Өздік бағалау. |
Ағаш суреттері немесе стикерлер. |
шағым қалдыра аласыз


