

Тексерілді:
|
Бөлім: |
6.3 Энергия және қозғалыс |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Құдыкен А.Қ |
|
|
Күн: |
Сыныбы : 6 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Ағзаларға қысымның әсері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.5.2.6 тиісті құралдарды қолдана отырып, атмосфералық және артериялық қысымды өлшеу және қорытынды жасау |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
|
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: «Көршіңмен бөліс» ойыны бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады « Фигуралар пішіні» арқылы топқа бірігуге нұсқау береді. |
Оқушылар шеңберге тұрып «Көршіңмен бөліс» ойыны арқылы бір біріне жылы лебіздерін білдіреді, сыныпта жағымды ахуал орнатады . «Фигуралар пішіні» арқылы топтарға бірігеді. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Атом, молекула суреттері |
||||||||||||||||||||
|
5мин |
ІІ Үй тапсырмасы «Попкорн» тәсілі арқылы оқушылардың белсенділіктерін арттыру және тақырып бойынша білімдерін бағалау
«Миға шабуыл» тәсілі арқылы бейнеролик көруді ұсынады |
Оқушылар «Попкорн» тәсілі арқылы өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. Атмосфералық қысым деген не? Артериялық қысым туралы не білесіңдер? «Миға шабуыл» тәсілі сұрақтарға жауап бере отырып, жауаптарын жаңа тақырыппен байланыстарады, сабақтың тақырыбын , мақсатын анықтайды. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Жіп, Экран |
||||||||||||||||||||
|
3 мин |
ІІІ Білімді толықтыру үшін оқулықтағы мәтінді оқуға тапсырма береді. |
Оқушылар оқулықтан мәтінді оқып танысады, тірек сөздерді дәптерге жазып алады. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Окулык Жаратылыстану |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
Мұғалімнің түсіндіруі Мұғалім жаңа тақырып бойынша қысқаша ақпарат береді, ұжымда талқылау жұмысын ұйымдастырады 1-топ «Атмосфералық қысым артериялық қысым ға қалай әсер етеді?» 2-топ «Ауа райы және қысым.» 3-топ «Жануарлардың өміріндегі атмосфералық қысымның рөлі» 4-топ «Артериялық қысымды өлшеу аспаптары, артериялық қысымды өлшеу» туралы оқулықтан ақпаратты оқып, танысуды ұсынады |
Оқушылар .берілген тақырыптар бойынша оқулықтан оқып танысады, ұжымда талдайды , нұсқаулық бойынша топтық жұмыс жасайды. 1-топ «Атмосфералық қысым артериялық қысым ға қалай әсер етеді?» 2-топ «Ауа райы және қысым.» 3-топ «Жануарлардың өміріндегі атмосфералық қысымның рөлі.» 4-топ «Қысымды өлшеу аспаптары, артериялық қысымды өлшеу» туралы оқулықтан ақпаратты оқып, танысады, қорғайды қосымша интернет материалдарын қолдану |
Кері байланыс: «Бас бармақ» әдісі арқылы беріледі |
А4 парағы суреттер |
||||||||||||||||||||
|
15 |
Сабақты бекіту тапсырмалары Мұғалім жұмыстың қалай орындалуы туралы қысқаша ақпарат береді, жұптық, жеке жұмысты ұйымдастырады
Мұғалім сырттай бақылап, әр топтың жауаптарын тыңдап, соңында оқушылармен бірге қорытынды шығарады. .
|
1-тапсырма Жеке жұмыс «Қораптағы сұрақтар» тәсілі 1.Атмосфералық қысым дегеніміз не? Түсіндір, мысал келтір 2.Альпинистер тауға көтерілу үшін, не себепті алдын ала денесін шынықтырады және оттек бар баллондар алып жүреді? 3.Адам үшін ең қолайлы қысым қанша? 4.Артериялық қысымның мөлшері қанша? 5. Атмосфералық қысымды өлшеуге арналған құралды ата 6Артериялық қысымды өлшеуге арналған құралды ата 2-тапсырма Жұптық жұмыс Суретте берілген тонометр түрлерін атауларымен сәйкестендіріңдер.
|
Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді; Жалпы балл-6 ҚБ: «Өзін өзі бағалау» парағы Дескриптор : тонометр түрлерін аттауларымен сәйкестендіреді; Жалпы балл-4 ҚБ: «Өзін өзі бағалау» парағы Жұптардың бағалауы |
А4 парағы, маркер, тапсырма жазылған парақтар т.б |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 4 мин |
Кері байланыс «Банкомат» арқылы кері байланыс жасауды ұсынады |
Қатысушылар «Банкомат» арқылы кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: «Банкомат» арқылы |
Сурет |
||||||||||||||||||||
|
1 мин |
Үй тапсырмасы § 47 |
|
|
|
.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Ағзаларға қысымның әсері" 6 сынып жаратылыстану
Ашық сабақ "Ағзаларға қысымның әсері" 6 сынып жаратылыстану


Тексерілді:
|
Бөлім: |
6.3 Энергия және қозғалыс |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Құдыкен А.Қ |
|
|
Күн: |
Сыныбы : 6 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Ағзаларға қысымның әсері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.5.2.6 тиісті құралдарды қолдана отырып, атмосфералық және артериялық қысымды өлшеу және қорытынды жасау |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
|
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: «Көршіңмен бөліс» ойыны бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады « Фигуралар пішіні» арқылы топқа бірігуге нұсқау береді. |
Оқушылар шеңберге тұрып «Көршіңмен бөліс» ойыны арқылы бір біріне жылы лебіздерін білдіреді, сыныпта жағымды ахуал орнатады . «Фигуралар пішіні» арқылы топтарға бірігеді. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Атом, молекула суреттері |
||||||||||||||||||||
|
5мин |
ІІ Үй тапсырмасы «Попкорн» тәсілі арқылы оқушылардың белсенділіктерін арттыру және тақырып бойынша білімдерін бағалау
«Миға шабуыл» тәсілі арқылы бейнеролик көруді ұсынады |
Оқушылар «Попкорн» тәсілі арқылы өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. Атмосфералық қысым деген не? Артериялық қысым туралы не білесіңдер? «Миға шабуыл» тәсілі сұрақтарға жауап бере отырып, жауаптарын жаңа тақырыппен байланыстарады, сабақтың тақырыбын , мақсатын анықтайды. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Жіп, Экран |
||||||||||||||||||||
|
3 мин |
ІІІ Білімді толықтыру үшін оқулықтағы мәтінді оқуға тапсырма береді. |
Оқушылар оқулықтан мәтінді оқып танысады, тірек сөздерді дәптерге жазып алады. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Окулык Жаратылыстану |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
Мұғалімнің түсіндіруі Мұғалім жаңа тақырып бойынша қысқаша ақпарат береді, ұжымда талқылау жұмысын ұйымдастырады 1-топ «Атмосфералық қысым артериялық қысым ға қалай әсер етеді?» 2-топ «Ауа райы және қысым.» 3-топ «Жануарлардың өміріндегі атмосфералық қысымның рөлі» 4-топ «Артериялық қысымды өлшеу аспаптары, артериялық қысымды өлшеу» туралы оқулықтан ақпаратты оқып, танысуды ұсынады |
Оқушылар .берілген тақырыптар бойынша оқулықтан оқып танысады, ұжымда талдайды , нұсқаулық бойынша топтық жұмыс жасайды. 1-топ «Атмосфералық қысым артериялық қысым ға қалай әсер етеді?» 2-топ «Ауа райы және қысым.» 3-топ «Жануарлардың өміріндегі атмосфералық қысымның рөлі.» 4-топ «Қысымды өлшеу аспаптары, артериялық қысымды өлшеу» туралы оқулықтан ақпаратты оқып, танысады, қорғайды қосымша интернет материалдарын қолдану |
Кері байланыс: «Бас бармақ» әдісі арқылы беріледі |
А4 парағы суреттер |
||||||||||||||||||||
|
15 |
Сабақты бекіту тапсырмалары Мұғалім жұмыстың қалай орындалуы туралы қысқаша ақпарат береді, жұптық, жеке жұмысты ұйымдастырады
Мұғалім сырттай бақылап, әр топтың жауаптарын тыңдап, соңында оқушылармен бірге қорытынды шығарады. .
|
1-тапсырма Жеке жұмыс «Қораптағы сұрақтар» тәсілі 1.Атмосфералық қысым дегеніміз не? Түсіндір, мысал келтір 2.Альпинистер тауға көтерілу үшін, не себепті алдын ала денесін шынықтырады және оттек бар баллондар алып жүреді? 3.Адам үшін ең қолайлы қысым қанша? 4.Артериялық қысымның мөлшері қанша? 5. Атмосфералық қысымды өлшеуге арналған құралды ата 6Артериялық қысымды өлшеуге арналған құралды ата 2-тапсырма Жұптық жұмыс Суретте берілген тонометр түрлерін атауларымен сәйкестендіріңдер.
|
Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді; Жалпы балл-6 ҚБ: «Өзін өзі бағалау» парағы Дескриптор : тонометр түрлерін аттауларымен сәйкестендіреді; Жалпы балл-4 ҚБ: «Өзін өзі бағалау» парағы Жұптардың бағалауы |
А4 парағы, маркер, тапсырма жазылған парақтар т.б |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 4 мин |
Кері байланыс «Банкомат» арқылы кері байланыс жасауды ұсынады |
Қатысушылар «Банкомат» арқылы кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: «Банкомат» арқылы |
Сурет |
||||||||||||||||||||
|
1 мин |
Үй тапсырмасы § 47 |
|
|
|
.
шағым қалдыра аласыз














