|
Білім беру ұйымының атауы |
№66 ЖОББМ |
|
||||
|
Пәні: |
Көркем еңбек. |
|
||||
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары. |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
||||
|
Күні: |
31.01.2025 |
|
||||
|
Сынып |
4 А сынып |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Тақырыбы |
№ 20 сабақ Айналмалы-ілмелі суреттер жасаймыз. Суретшілер табиғат құбылыстарын бейнелейді |
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.3.1 тиімді тәсілдермен анықталған материалдарды және компоненттерді нақтылықты сақтай отырып, өлшеу, белгілеу, қию, формасын келтіру, жинақтау, қосу және біріктіру |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
.Айналмалы ілмелі суреттер жасайсың.Жасау жолдарын үйренесің. |
|
||||
|
Құндылықтар |
Ар ұят:әдептілік нормасын сақтайды. |
|
||||
|
|
Сабақтың барысы |
|
||||
|
Сабақ-тың жоспар-ланған кезең- |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
|
Сабақтың басы 2 минут |
|
Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. |
Жарайсыңдар!
|
Оқулық суреттер |
|
|
|
Сабақтың ортасы 2минут Білу. 2 минут 5минут
5мин 2минут 2минут 2минут 5минут 4минут 3м инут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Гүлмен тілек» (сергіту және топқа біріктіру) Тыңдау дағдыларын дамыту, сондай-ақ оқушыларды қатыстыру арқылы барлығын теңестіру, жағымды ахуал қалыптастыру. Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. Жаңа тақырып: Егер көз алдыңда табиғат құбылысының бір сәтте өзгергенін көргің келсе,айналаны ілмелі суреттер жасап көр.Ол үшін әртүрлі тәулік уақыты мен ауа райы,жыл мезгіліндегі табиғат құбылысын бейнелеген суреттерің мен фотосуреттерді.пайдалана аласың. Жұмыстың жасалу реті. 1. 5-6 оқушыдан топқа бірігіп,топтың ішінде жұмысты өзара бөліп алыңдар.Бірі сурет пен фотосуреттерді таңдайды,енді бірі суреттерді түсті қатырма қағазға желімдейді,біреулерді безендіру үшін ұсақ бөліктерді қияды. Өткен сабақта салған суреттеріңді дайындап қойыңдар.Фотосуреттерді де пайдалануға болады.Өлшемі мен пішімі бірдей жұмыстарды таңдаған дұрыс.
Суреттердің өлшеміне сәйкес қалың қатырма қағазды әзірлеу ,Қатырма қағаздың өлшемі суреттеген 2 см-ге артық болу керек. Әрбір қатырма парағына сурет немесе фотосуреттің бірін жапсырады.Қағаз парақтары біртүсті немесе суреттің түсіне сәйкес болуы мүмкін.Суреттің айналасына жаңбыр тамшыларын,қар ұшқынын,бұлт пен күнді жапсырып немесе суретін сала аласыңдар. Ұзындығы бірдей бірнеше жіп қиып алыңдар.Оларды тесіктен өткізіп,ұшын түйіңдер.Енді жіптердің ұшын түйістіріп ,бәрін бірге түйіңдер.Бұйым дайын болоды. Оны табиғи және жасанды материалдармен безендіруге болады. |
Үй тапсырмасын тексеру. Жаңа тақырыпты меңгереді. Сабаққа қатысып,сұрақтарға жауап береді. Көлік туралы өз пікірлерін айтады. Көлік түрлерін айтады. Топпен жұмыс; тапсырманы бірге орындайды Қауіпсіздік техникасы ережесін сақтайды. Қатырма қағаздан көлік түрлерін жасауға болады. |
Дескриптор. Жаңа тақырыпты меңгереді. Сұрақтарға жауап береді. Тапсырманы талапқа сай орындайды. Айналмалы ілмелі суреттер жасаймыз, .
Дескриптор:
Оқушылар бүгінгі
сабақтың
|
Оқулық Суреттер.
|
|
|
|
Сабақтың соңы 2 минут 2мин 2мин |
IV.Сабақты қорытындылау
Үй тапсырма :
|
Кері байланыс береді. |
Кері байланыс береді. |
Кері байланыс береді. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Айналмалы -ілмелі суреттер жасаймыз 4 сынып
Ашық сабақ Айналмалы -ілмелі суреттер жасаймыз 4 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
№66 ЖОББМ |
|
||||
|
Пәні: |
Көркем еңбек. |
|
||||
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары. |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
||||
|
Күні: |
31.01.2025 |
|
||||
|
Сынып |
4 А сынып |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Тақырыбы |
№ 20 сабақ Айналмалы-ілмелі суреттер жасаймыз. Суретшілер табиғат құбылыстарын бейнелейді |
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.3.1 тиімді тәсілдермен анықталған материалдарды және компоненттерді нақтылықты сақтай отырып, өлшеу, белгілеу, қию, формасын келтіру, жинақтау, қосу және біріктіру |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
.Айналмалы ілмелі суреттер жасайсың.Жасау жолдарын үйренесің. |
|
||||
|
Құндылықтар |
Ар ұят:әдептілік нормасын сақтайды. |
|
||||
|
|
Сабақтың барысы |
|
||||
|
Сабақ-тың жоспар-ланған кезең- |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
|
Сабақтың басы 2 минут |
|
Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. |
Жарайсыңдар!
|
Оқулық суреттер |
|
|
|
Сабақтың ортасы 2минут Білу. 2 минут 5минут
5мин 2минут 2минут 2минут 5минут 4минут 3м инут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Гүлмен тілек» (сергіту және топқа біріктіру) Тыңдау дағдыларын дамыту, сондай-ақ оқушыларды қатыстыру арқылы барлығын теңестіру, жағымды ахуал қалыптастыру. Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. Жаңа тақырып: Егер көз алдыңда табиғат құбылысының бір сәтте өзгергенін көргің келсе,айналаны ілмелі суреттер жасап көр.Ол үшін әртүрлі тәулік уақыты мен ауа райы,жыл мезгіліндегі табиғат құбылысын бейнелеген суреттерің мен фотосуреттерді.пайдалана аласың. Жұмыстың жасалу реті. 1. 5-6 оқушыдан топқа бірігіп,топтың ішінде жұмысты өзара бөліп алыңдар.Бірі сурет пен фотосуреттерді таңдайды,енді бірі суреттерді түсті қатырма қағазға желімдейді,біреулерді безендіру үшін ұсақ бөліктерді қияды. Өткен сабақта салған суреттеріңді дайындап қойыңдар.Фотосуреттерді де пайдалануға болады.Өлшемі мен пішімі бірдей жұмыстарды таңдаған дұрыс.
Суреттердің өлшеміне сәйкес қалың қатырма қағазды әзірлеу ,Қатырма қағаздың өлшемі суреттеген 2 см-ге артық болу керек. Әрбір қатырма парағына сурет немесе фотосуреттің бірін жапсырады.Қағаз парақтары біртүсті немесе суреттің түсіне сәйкес болуы мүмкін.Суреттің айналасына жаңбыр тамшыларын,қар ұшқынын,бұлт пен күнді жапсырып немесе суретін сала аласыңдар. Ұзындығы бірдей бірнеше жіп қиып алыңдар.Оларды тесіктен өткізіп,ұшын түйіңдер.Енді жіптердің ұшын түйістіріп ,бәрін бірге түйіңдер.Бұйым дайын болоды. Оны табиғи және жасанды материалдармен безендіруге болады. |
Үй тапсырмасын тексеру. Жаңа тақырыпты меңгереді. Сабаққа қатысып,сұрақтарға жауап береді. Көлік туралы өз пікірлерін айтады. Көлік түрлерін айтады. Топпен жұмыс; тапсырманы бірге орындайды Қауіпсіздік техникасы ережесін сақтайды. Қатырма қағаздан көлік түрлерін жасауға болады. |
Дескриптор. Жаңа тақырыпты меңгереді. Сұрақтарға жауап береді. Тапсырманы талапқа сай орындайды. Айналмалы ілмелі суреттер жасаймыз, .
Дескриптор:
Оқушылар бүгінгі
сабақтың
|
Оқулық Суреттер.
|
|
|
|
Сабақтың соңы 2 минут 2мин 2мин |
IV.Сабақты қорытындылау
Үй тапсырма :
|
Кері байланыс береді. |
Кері байланыс береді. |
Кері байланыс береді. |
|
|
шағым қалдыра аласыз



















