|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Дифференциалдық теңдеулер |
Ш.Уәлиханов атындағы №12 мамандандырылған гимназия |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Касымова Назгуль Бакытовна |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы:11 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Айнымалылары ажыратылатын бірінші ретті дифференциалдық теңдеулер.Ньютонның салқындау заңы. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.3.1.24.айнымалылары ажыратылатын дифференциалдық теңдеулерді шешу 11.4.3.1.физикалық есептерді шешуде дифференциал теңдеулерді қолдану |
|
Сабақтың мақсаты: |
-айнымалысы ажыратылатын бірінші ретті дифференциалдық теңдеуді дұрыс шеше білу. -физикалық есептерді шығаруда дифференциалдық теңдеуді дұрыс құру және шешу. -«салқындауға»,«бактериялардың көбеюіне»берілген физикалық есептерді шығаруда дифференциалдық теңдеулерді қолдану. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин. 3 мин.
Жеке жұмыс. 8 мин. |
I.Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу,оқушыларды түгендеу,сабаққа дайындықтарын тексеру Бағалау парақтарын тарату ЕБҚ-ны қажет ететін оқушыны сыныпта көзі жақсы көретін және табиғи жарық түсетін жерге отырғызу «Ойлан.Ізден.Тап» әдісі II.Үй тапсырмасын тексеру (Сабақ барсысында қорытындылады) 1.Дифференциалдық теңдеулердің маңыздылығы және практикада қолданылуы 2.Ньютонның салқындау заңына берілген есепті талдап,шығару жолын түсініп келу 3.Дифференциалдық теңдеулердің биологияда қолданылуы,оның ішінде бактериялардың көбею формуласын түсініп келу теңдеулердің биологияда қолданылуы,оның ішінде бактериялардың көбею формуласын түсініп келу III.«Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыпқа байланысты ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар беріледі: 1.Бірінші ретті дифференциалдық теңдеудің жалпы түрі қандай? 2.Қандай теңдеулерді айнымалысы ажыратылатын теңдеу деп атайды? 3.Айнымалысы ажыратылатын дифференциалдық теңдеулерді қалай шешеді? 4.Дифференциалдық теңдеулердің шешімін тапқанда қандай формулаларды білуіміз керек? «Өзіңді тексер» әдісі IV. «Quizizz»ойыны арқылы оқушылардың білімі тексеріледі
ЕБҚ-ны қажет ететін оқушыға қолдау көрсетіледі.Тапсырма параққа үлкен әріптермен шығарылып береді.Тапсырманы орындау барысында қажет болса бағыт бағдар беріледі, |
1.Оқушылар мұғаліммен амандасады 2.Сабаққа дайындалады Мақсаты:Өз бетімен іздену дағдыларын қалыптастырады,берілген материалды терең түсінуге көмектеседі және теориялық білімдерін практикамен байланыстырады Оқушылар сұрақтарға жауап беріп,өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Мақсаты:Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлауды дамыту Тиімділігі:Оқушыға сұрақ қою,проблеманы зерттеу арқылы ой-өрісін дамытады,ойын еркін жеткізеді Мақсаты:Оқушылардың белсенділігі мен қызығушылығын дамыту.Оқу процесінде алған білімді нақты істе қолдана білуге үйрету Тиімділігі:Оқушылар өз білімдерінің деңгейін бірден тексере алады |
Жинаған баллдары бойынша өзін-өзі бағалайды Дескриптор: 1.Әр оқушы өз ойымен бөліседі 2.Өзгенің пікірін толықтырады Жалпы- 2 балл. Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 0,5 балл қойылады |
Оқу-құралдары
Интернет Оқулық: Ә.Н.Шыныбеков Алгебра және анализ бастамалары https:// quizizz. com/admin /quiz/ 5e42ae ffa36189001 bca8996/- |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Оқулықпен жұмыс (8 мин) Жұптық жұмыс (5 мин) Топпен жұмыс (10 мин) 1.Үй тапсырмасын қорғау (7 мин)
2. Функционалдық сауаттылыққа тапсырма (10 мин)
|
V.Бекіту Оқулықпен жұмыс В тобы №8.31(1) №8.32(1,3) ЕБҚ-ны қажет ететін оқушыға тапсырма параққа үлкен әріптермен шығарылып береді.Тапсырманы орындау барысында қажет болса бағыт бағдар беріледі, «Ойлан.Жұптас.Пікірлес» ЕБҚ-ны қажет ететін оқушы басқа оқушылармен бірге жұпта тапсырма орындай алады.Жұбы оған қолдау көрсетіп,көмектесе алады Екі түсті фишка арқылы екі топқа бөлу 1-топ Биология 2-топ Физика Тапсырмаларды таратады, бағыт береді, қолдау көрсетеді. 1..Дифференциалдық теңдеудің маңыздылығы және практикада қолданылуы ЕБҚ-ны қажет ететін оқушы басқа оқушылармен бірге топта тапсырма орындай алады.Топ мүшелері оған қолдау көрсетіп, көмектесе алады
2. Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұзақ мерзімді
жоспар бөлімі: Дифференциалдық
теңдеулер Ш.Уәлиханов атындағы
№12 мамандандырылған
гимназия Педагогтің
аты-жөні: Касымова Назгуль
Бакытовна Күні: Сыныбы:11 Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны: Сабақтың
тақырыбы: Айнымалылары ажыратылатын
бірінші ретті дифференциалдық теңдеулер.Ньютонның салқындау
заңы. Оқу бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаты
11.3.1.24.айнымалылары ажыратылатын дифференциалдық
теңдеулерді шешу 11.4.3.1.физикалық есептерді
шешуде дифференциал теңдеулерді
қолдану Сабақтың
мақсаты:
-айнымалысы ажыратылатын
бірінші ретті дифференциалдық теңдеуді дұрыс шеше
білу.
-физикалық есептерді
шығаруда дифференциалдық теңдеуді дұрыс құру және
шешу. -«салқындауға»,«бактериялардың
көбеюіне»берілген физикалық есептерді шығаруда дифференциалдық
теңдеулерді қолдану. Сабақтың
барысы: Сабақ
кезеңі/Уақыты Педагогтің
іс-әрекеті Оқушының
іс-әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың
басы 2 мин.
3
мин.
Жеке
жұмыс.
8
мин. I.Ұйымдастыру
кезеңі. Сәлемдесу,оқушыларды
түгендеу,сабаққа дайындықтарын
тексеру Бағалау парақтарын
тарату ЕБҚ-ны қажет ететін оқушыны
сыныпта көзі жақсы көретін және табиғи жарық түсетін жерге
отырғызу «Ойлан.Ізден.Тап»
әдісі II.Үй тапсырмасын
тексеру
(Сабақ барсысында
қорытындылады)
1.Дифференциалдық
теңдеулердің маңыздылығы және практикада
қолданылуы
2.Ньютонның
салқындау заңына берілген есепті талдап,шығару жолын түсініп
келу
3.Дифференциалдық
теңдеулердің
биологияда қолданылуы,оның ішінде бактериялардың көбею формуласын
түсініп келу
теңдеулердің
биологияда қолданылуы,оның ішінде бактериялардың көбею формуласын
түсініп келу
III.«Миға шабуыл»
әдісі
арқылы өткен
тақырыпқа байланысты ой қозғау сұрақтарын ұжымдық
талқылау.
Оқушыларға жалпылама
төмендегі сұрақтар беріледі:
1.Бірінші ретті
дифференциалдық теңдеудің жалпы түрі
қандай?
2.Қандай теңдеулерді
айнымалысы ажыратылатын теңдеу деп
атайды?
3.Айнымалысы ажыратылатын
дифференциалдық теңдеулерді қалай
шешеді?
4.Дифференциалдық теңдеулердің
шешімін тапқанда қандай формулаларды білуіміз
керек?
«Өзіңді
тексер»
әдісі
IV. «Quizizz»ойыны арқылы оқушылардың
білімі тексеріледі
ЕБҚ-ны қажет ететін оқушыға
қолдау көрсетіледі.Тапсырма параққа үлкен әріптермен шығарылып
береді.Тапсырманы орындау барысында қажет болса бағыт бағдар
беріледі,
1.Оқушылар
мұғаліммен амандасады
2.Сабаққа
дайындалады
Мақсаты:Өз бетімен іздену дағдыларын
қалыптастырады,берілген материалды терең түсінуге көмектеседі және
теориялық білімдерін практикамен
байланыстырады
Оқушылар сұрақтарға
жауап беріп,өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім
оқушыларға сабақтың тақырыбы мен мақсатын
таныстырады.
Мақсаты:Жылдам әрі функционалды түрде
сыни ойлауды дамыту
Тиімділігі:Оқушыға сұрақ қою,проблеманы
зерттеу арқылы ой-өрісін дамытады,ойын еркін
жеткізеді
Мақсаты:Оқушылардың белсенділігі мен
қызығушылығын дамыту.Оқу процесінде алған білімді нақты істе
қолдана білуге үйрету
Тиімділігі:Оқушылар өз білімдерінің
деңгейін бірден тексере
алады
Жинаған баллдары
бойынша өзін-өзі бағалайды
Дескриптор:
1.Әр оқушы өз ойымен
бөліседі
2.Өзгенің пікірін
толықтырады
Жалпы- 2
балл.
Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 0,5 балл
қойылады
Оқу-құралдары
Интернет
Оқулық:
Ә.Н.Шыныбеков
Алгебра
және
анализ
бастамалары
https://
quizizz.
com/admin
/quiz/
5e42ae
ffa36189001
bca8996/-
Сабақтың
ортасы
Оқулықпен
жұмыс
(8
мин)
Жұптық
жұмыс
(5
мин)
Топпен
жұмыс
(10
мин)
1.Үй тапсырмасын
қорғау
(7
мин)
2. Функционалдық сауаттылыққа
тапсырма
(10
мин)
V.Бекіту
Оқулықпен
жұмыс
В тобы
№8.31(1)
№8.32(1,3) ЕБҚ-ны қажет ететін оқушыға
тапсырма параққа үлкен әріптермен шығарылып береді.Тапсырманы
орындау барысында қажет болса бағыт бағдар
беріледі,
«Ойлан.Жұптас.Пікірлес»
ЕБҚ-ны қажет ететін оқушы
басқа оқушылармен бірге жұпта тапсырма орындай алады.Жұбы оған
қолдау көрсетіп,көмектесе
алады
Екі түсті фишка арқылы екі
топқа бөлу
1-топ Биология
2-топ Физика
Тапсырмаларды
таратады, бағыт береді, қолдау
көрсетеді.
1..Дифференциалдық теңдеудің
маңыздылығы және практикада
қолданылуы
ЕБҚ-ны қажет ететін оқушы
басқа оқушылармен бірге топта тапсырма орындай алады.Топ мүшелері
оған қолдау
көрсетіп,
көмектесе
алады
2. |














