Материалдар / ашық сабақ Айткожанова Назым дене шынықтыру
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

ашық сабақ Айткожанова Назым дене шынықтыру

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ:Волейбол. Допты қабылдау . Допты төменнен жоғарыдан қабылдау. спорт залда өтті сабақ
Авторы:
22 Мамыр 2023
229
1 рет жүктелген
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Жоғары қазақ гуманитарлық-техникалық колледж

Высший казахский гуманитарно-технический колледж

План учебного занятия

(теориялық немесе өндірістік оқыту/теоретического или производственного обучения)

Тақырыбы/Тема: Тақырып 11. Волейбол. Допты қабылдау

Модуль/пәнатауы/Наименование модуля /дисциплины: Дене тәрбиесі
Дайындағаноқытушы/Подготовил педагог: Айткожанова Н.А.

(Ф.И.О. при наличии)

«16» ақпан 2023 года

1. Жалпы мәліметтері/Общие сведения:

Курс, тобы/Курс, группы: 1 курс, ПО – 11

Сабақтыңтүрі/Тип занятия: практикалық

2. Сабақтың мақсаттары, міндеттері /Цели, задачи: 4. Волейболда техникалық және тактикалық дайындыққа ие болу.

3.Оқу сабағында білімалушылар меңгеретін кәсіби дағдылардың тізбесі/Перечень ожидаемых результатов и профессиональных умений, которыми овладеют обучающиеся в процессе учебного занятия: 1. Волейболдағы техникалық әрекеттерді ажыратады (қозғалыс, беріліс, допты қабылдау, қорғаныс және шабуылдағы әрекеттер);

2. Волейболда техникалық-тактикалық іс-қимылдарды меңгеру үшін жетекші жаттығуларды орындайды;

3. Волейболдағы ойын жағдайлары мен тәсілдерін орындау техникасындағы қателіктерді түсіндіреді;

4. Волейболда техникалық және тактикалық іс-қимылдарды (қозғалыстарды, берілістерді, допты қабылдауды, қорғаныстағы және шабуылдағы іс-қимылдарды) орындайды.

4. Қажетті ресурстар/Необходимые ресурсы:

4.1 К.Жахин, Е. Юркова дене тәрбиесі. Әдістемелік құрал. 1,2 бөлім ,Алматы кітап 2016 ж.

4.2. Collegt SmartNation.kz- портал автоматизации ТиППО,ысқырық,доп,волейбол торы,карточкалар.

5.Сабақ барысы/Ход занятия:

1.Үйымдастыру кезені (амандасу, түгендеу, сабақтың міндеті мен мақсаттарын қою).


2.Жүру жаттығулары:Тізелерін сәл бүгіп, жүрелей  жүру;

екі колын шапалақтап (белге қойып, артқа ұстап) жүру;

Қол белде өкшемен жүру;
Қол баста аяқтың ұшымен жүру

Бір аяғын қолымен ұстап, екіншісімен секіру; екі аяғымен кезек аттап  5-6 м. жерге секіру;

Жүгіру жаттығулары:Бір орында жүгіруді орындау. Жүгіріп болған соң, демді қалпына келтіру жаттығулары. Қолды жоғары, аяқтың ұшына дейін көтеріле терең демалу, қолды төмен түсіре демді шығару. (3-4 рет).

а) алға қарай созылған қол алақанына екі тізені тигізе жүгіру.

б) арқаны алға бағыттап жүгіру.

в) өкшені артқа көтеріп, екі алақанға тигізе жүгіру.

г) аяқты қиылыстыра жүгіру.

д)аяғын артқа серпи жүгіру

e)оң (сол) жанымен және теріс қарап жүру;

ё) екі ден келе жатып, бірін-бірі қуалай жүгіру
демалу, дем шығару.

Жаттығуларды сызық біткен жерге дейін жасау керек

Жиірек жасауға тырысу керек.

Өкшемен алақанға тиіп жүгіру керек.

Ж.Д.Ж. Дұрыс бой-бойымен тұрғызу Біркелкі бұрылуын қадағалау Денені тік ұстап жүру Бір қалыпты жүгіру Басты толық айналдырамыз Бел бұлшық еттерін дамыту

1. Б.қ. аяқ иық мөлшерінде, қол белде басымызды 4 – рет солға, 4 – реет оңға айналдырамыз.

2. Б.қ. аяқ иық мөлшерінде қолымыз алдымызда 1-2 артқа, 3-4 солға, оңға созыламыз. 3. Б.қ. аяқ иық мөлшерінде қолалдыда 1-2 сол аяқты оң қолға, 3-4 оң аяқты солқолға тигіземіз.

4. Б.қ. аяқ иық мөлшерінде оң қолымыз белде, сол қолымызды көтеріп сол ған 2-рет, оңға 2 рет иілеміз.

5. Б.қ. аяқ иық мөлшерінде қол белде 4-рет оңға, 4-рет сол ға иілеміз.

6. Б.қ. аяқ иық мөлшерінде қолымыз тізеде 4-рет ішке, 4-рет сыртқа айналдырамыз.

7. Б.қ.Екі аяқты бірге ұстап, оң, сол жақтарымен 4-5 м жерге секіру;

8. Б.Қ. оң,сол аяққа созылу.

3.Жаңа тақырыпты өту

Волейбол.Допты қабылдау.

Еденді доппен ұру, содан кейін серіппеге жылжу

Он және сол қолға еденді ұру,содан кейін серіппеге жылжу

Он және сол қолмен бірінші адам лақтырады,екіншісі ұстап алу керек.

Жоғары қабылдауды бірінші орыннан екінші орынға асу арқылы допты жоғардан қалқытып ұштыру

Төменгі қабылдауды бірінші орыннан екінші орынға асу арқылы допты төменнен қалқытып ұштыру

Студенттерді екі қатарға бөліп қарама қарсы тұрғызып жұппен жаттығу жасау.Екі оқушыға бір доп, аралары 3 метр.

- өз үстіне екі рет көтеріп қарсы жаққа беру.

- өз үстіне төрт рет көтеріп қарсы жаққа беру.

- оң,сол жақпен тұрып беру.

- теріс қарап беру.

 Дұрыс көрсету , қателіктерін жою.

Сол жаққа бұрыл-ғанда он аяқ алда, он жаққа бұрыл-ғанда сол аяқ алда.

  

Секіргенде қолды сеткаға тигізбей керек.

Волейбол элементтерімен эстафеталық ойын.Оқу-жаттығу ойыны.

Оқушыларды 3қатарға бөліп жарыстыру .

1.Эстафета –«Допты беру»-«Передача мяча»- «The ball in the circle»

1+2+3 қатарлар орнында жоғарыдан, төменнен допты беріп, жарысады. Допты тез беріп, қабылдап,допты жылдам алып жүрген топ жеңіске жетеді.

2.Эстафета –« Допты әкелу» «Принеси Мяч»- «Fetch the ball»

Белгі бергенде, допты қолын алға созып ұстаған қалпында, берілген сызыққа дейін жүгіріп келіп, өзінің №1 Бағыттаушысына допты төменгі қабылдаумен береді. Бағыттаушы тағыда солай төменгі қабылдаумен №2 Бағыттаушыға береді. Ол допты алып эстафетаны келесіге адамға береді

3.Эстафета-«Шеңбердегі доп» «Мяч в кругу»- «Passing the ball»

Белгі бергенде шеңберге жақындап келіп, жоғарыдан допты 1- шеңберге 3 рет жоғары қағып, допты орнына салып, 2- шеңберге жүгіріп-волейбол добын алады. Төменнен алдына қарай астынан 3 рет береді. Шеңберді айналып және қайтып келіп эстафетаны келесі адамға жалғастырады.

Тапсырма топпен жұмыс жасау:

Т

О

Р

Д

К

Ш

Қ

О

Р

О

О

А

Н

П

Ғ

П

М

Б

Ы

С

А

А

Н

У

Й

О

Н

І

Д

Ы

О

С

Ы

Ш

А

Л

Т

Ө

Р

Е

Ы

Ш











Осы сөздерді тап: Қорғаныс,шабуылшы,тор,доп,төреші,ойын,команда

6.Сабақ бойынша рефлексия/Рефлексия по занятию:

Рефлексия: стикер арқылы өз ойларың жазады.

Сабақта не қызықты болды?

Сабақта қандайқиындықтар туындады?

Келесі сабақтын қандай болғаның қалайсың?




Студенттерді бағалау.Сабақта орындалған жаттығулар нәтижесіне белсенділігіне байланысты бағалау.

7.Үй тапсырмасы /Домашнее задание: Жалпы дамыту жаттығулар

Бір саппен спорт алаңынан немесе залдан шығару.Сапты бұзбай алаңнан шығу.


Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!