Материалдар / Ашық сабақ. АКТ - Бағдаршам Робот 4-сынып

Ашық сабақ. АКТ - Бағдаршам Робот 4-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ. АКТ - Бағдаршам Робот 4-сынып Ашық сабақ. АКТ - Бағдаршам Робот 4-сынып Ашық сабақ. АКТ - Бағдаршам Робот 4-сынып Ашық сабақ. АКТ - Бағдаршам Робот 4-сынып Ашық сабақ. АКТ - Бағдаршам Робот 4-сынып
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
15 Желтоқсан 2021
2088
3 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Робототехника. Лабиринт және кегельринг

Педагогтың аты-жөні

Оспанова Аманкуль

Күні

16.11.2021

Сынып: 4

Қатысушылар саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

Бағдаршам-робот

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.5.1.1 түс датчигін қолдану

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

Түс датчигінің негізгі қызметін біледі

Көптеген оқушылар:

Түс датчигін қолдану арқылы бағдаршам-робот жасай алады

Кейбір оқушылар:

дайын роботты іске қоса алады


Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру


Өзін-өзі тексеру







Өткен білімді еске түсіру


1.Оқушылармен амандасу.

2. «Жақсы сөз» әдісі оқушылар бір-біріне жақсы тілектерін айтады.

3. Екі топ алдарындағы мозайканы құрастыру арқылы екі топтың аты қойылады, жаға тақырып ашылады. Робот және бағдаршам тобы.

4.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

5.Өткен сабақты пысықтау. 1-тапсырма



Дескриптор:

-сурет пен түс датчигінің режимдерін сәйкестендіреді.


ҚБ: «Стикер» әдісі

Өткен сабақты «Ашық микрофон» әдісі бойынша екі топ бір-біріне сұрақ жауап арқылы өткен сабақты пысықтайды.

1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.

4.Тапсырманы орындайды





Стикер





Карточка

Жаңа білім

























Бекіту

Жаңа тақырыпты түсіндіру.

Бағдаршамның жасыл, сары, қызыл түстен тұратыны бәрімізге белгілі. Сондықтан бағдаршам-робот жасау үшін бізге түс датчигі керек. Осы бағдаршам-роботты жасау үшін осы командаларды пайдаланамыз:

Бағдаршам-робот жасыл түсті көргенде «Green»деп, яғни жасыл түс екенін хабарлап, алға жылжиды.

Сары түсті көрсе , «Yellow» деп, сары түс екенін хабарлап, жылдамдығын төмендетеді, қызыл түсті көрсе, «Red» деп, қызыл түс екенін хабарлап,тоқтау қажеттігін білдіреді.

Түстердің параметрі көптеген түстер моделі көмегімен құралады. Кең таралған модель түрі- RGB. RGB үш негізгі түстен құралған. Ол қызыл Red, жасыл Green, көк Blue дегенді білдіреді.

Бағдаршам жүйесі 1914 жылы 5 тамызда Америка Құрама Штаттарының Кливленд қаласында орнатылды. Ол жартылай автоматтандырылғандықтан, арнайы полиция қызметкерлері кезекпен басқарып отырған екен.


(Ө) 2-тапсырма. Практикалық жұмыс.

Бағдаршам –роботты жасау.

45-бет оқулық

Дескриптор:

-Lego Mindstorms Education программаны іске қосуды біледі;

-оқулықтағы нұсқаулыққа сүйеніп командаларды орындайды;

-дайын роботты іске қоса алады.


ҚБ: «Бағдаршам» әдісі


Мұғалімді тыңдайды
























Тапсырманы орындайды
















































«Бағдаршам» әдісі

Интербелсенді тақта/ компьютер



























Кері байланыс

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.

2.Кері байланыс:

Өзін-өзі бағалау.



Үй тапсырмасы

§10, жұмыс дәптері 21-22-бет





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ