|
Пән: Қазақ тілі Бөлімі: 6 |
Дінмұхамед Қонаев атындағы орта мектеп Су – тіршілік көзі |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сагимбаева Айнур Баубериковна |
||||
|
Күні: |
23.01.24 |
||||
|
Сынып: 6 «б» |
Қатысқандар саны: 24 оқушы |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Алакөл суының емдік қасиеті. Жалпылау есімдігі |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.1.1 мәтіннен негізгі және қосымша, детальді ақпаратты анықтау, түсіндіру; 6.3.3.1 ұсынылған тақырып бойынша деректер жинақтай отырып, графиктік мәтін (диаграмма, кесте, сызба) түрінде құрастыру; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
мәтіннен негізгі және қосымша, детальді ақпаратты анықтайды, түсіндіреді; ұсынылған тақырып бойынша деректер жинақтай отырып, графиктік мәтін (диагармма, кесте, сызба) түрінде құрастырады; |
||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут 7 минут Сабақтың ортасы 35 минут Сабақтың соңы. 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу. Сыныптың жағымды психологиялық ахуалын қалыптастыру. Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру Қызығушылықты ояту: 1- тапсырма «Кинометафора» әдісі. «Алакөл табиғаты» Дескриптор: «Кинометафора» әдісімен бейнематериалды тамашалайды; Алакөл суының емдік қасиетін анықтайды; 2-тапсырма «Сұрақ - жауап» әдісі. Алакөлге шағаланы қондыру керек Дескриптор: Алакөл суының емдік қасиеті туралы оқып танысады; Мәтін мазмұнын түсініп, сұрақтарға жауап береді; 3-тапсырма «Түртіп алу» әдісі Оқулықтағы 7-тапсырма. Мәтінді оқып, төмендегі сөздер мен сөз тіркестерін сызбаға сәйкес бөліп жазыңыздар. Сөздер мен сөз тіркестері: Ақ, күңгір, сұр, көк, Алакөл, Ұсақкөл, емдік қасиеті, құрғақ ауа, дымқыл ауа, химиялық элементтер, суы тұзды, суы жылы, үлкен айдын. Негізгі ақпаратты беретін сөздер: көрікті көл, Алакөл, ұсақ көл, үлкен айдын. Детальді ақпарат беретін сөздер: құрғақ ауа, дымқыл ауа, суы жылы, суы тұзды Қосымша ақпаратты беретін сөздер: емдік қасиеті, химиялық элементтер, ақ, күңгірт, сұр, көк. Дескриптор: мәтін мазмұнын топ ішінде талқылайды; мәтіндегі негізгі, қосымша және детальді ақпараттарды анықтайды; 3. «Оймоншақ» әдісі арқылы балықты құрастыру. Берілген қима қағаздан балық сұлбасын құрастыру керек. Дескриптор: Берілген мақал- мәтелдерден есімдіктерді табу; Мақал -мәтелдерден есімдіктерді таба алады; Есімдіктің түрлерін ажыратады; 4-тапсырма «Ой қозғау» әдісі «Quizizz» платформасымен жұмыс жасау Берілген есімдіктердің түрлеріне қарай топтастыру Дескриптор: «Quizizz» платформасында жұмыс жасайды; Есімдіктердің түрлеріне қарай ажыратады; Оларды топтастырады;
Сабақты қорытындылау
Кері байланыс. «Білім поштасы»
Үйге тапсырма: 11-тапсырма, 122-бет |
Оқушылар бір-біріне сәттілік тілейді. Бейнематериалды көреді Сұрақ тарға жауап береді Кесте толтырады
«Quizizz» Платфор масы «Білім поштасы» арқылы сабаққа кері байланыс орнатады.
|
ҚБ: Қолпаш- тау «Мадақ- тама» ҚБ: Мұғалім-нің мадақ тауы ҚБ: Мадақ- тау
|
Интербелсенді тақта «Кинометафора» әдісі «Оймоншақ» әдісі «Түртіп алу» әдісі «Ой қозғау» әдісі |
|
|
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Алакөл суының емдік қасиеті. Жалпылау есімдігі
Ашық сабақ Алакөл суының емдік қасиеті. Жалпылау есімдігі
|
Пән: Қазақ тілі Бөлімі: 6 |
Дінмұхамед Қонаев атындағы орта мектеп Су – тіршілік көзі |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сагимбаева Айнур Баубериковна |
||||
|
Күні: |
23.01.24 |
||||
|
Сынып: 6 «б» |
Қатысқандар саны: 24 оқушы |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Алакөл суының емдік қасиеті. Жалпылау есімдігі |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.1.1 мәтіннен негізгі және қосымша, детальді ақпаратты анықтау, түсіндіру; 6.3.3.1 ұсынылған тақырып бойынша деректер жинақтай отырып, графиктік мәтін (диаграмма, кесте, сызба) түрінде құрастыру; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
мәтіннен негізгі және қосымша, детальді ақпаратты анықтайды, түсіндіреді; ұсынылған тақырып бойынша деректер жинақтай отырып, графиктік мәтін (диагармма, кесте, сызба) түрінде құрастырады; |
||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут 7 минут Сабақтың ортасы 35 минут Сабақтың соңы. 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу. Сыныптың жағымды психологиялық ахуалын қалыптастыру. Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру Қызығушылықты ояту: 1- тапсырма «Кинометафора» әдісі. «Алакөл табиғаты» Дескриптор: «Кинометафора» әдісімен бейнематериалды тамашалайды; Алакөл суының емдік қасиетін анықтайды; 2-тапсырма «Сұрақ - жауап» әдісі. Алакөлге шағаланы қондыру керек Дескриптор: Алакөл суының емдік қасиеті туралы оқып танысады; Мәтін мазмұнын түсініп, сұрақтарға жауап береді; 3-тапсырма «Түртіп алу» әдісі Оқулықтағы 7-тапсырма. Мәтінді оқып, төмендегі сөздер мен сөз тіркестерін сызбаға сәйкес бөліп жазыңыздар. Сөздер мен сөз тіркестері: Ақ, күңгір, сұр, көк, Алакөл, Ұсақкөл, емдік қасиеті, құрғақ ауа, дымқыл ауа, химиялық элементтер, суы тұзды, суы жылы, үлкен айдын. Негізгі ақпаратты беретін сөздер: көрікті көл, Алакөл, ұсақ көл, үлкен айдын. Детальді ақпарат беретін сөздер: құрғақ ауа, дымқыл ауа, суы жылы, суы тұзды Қосымша ақпаратты беретін сөздер: емдік қасиеті, химиялық элементтер, ақ, күңгірт, сұр, көк. Дескриптор: мәтін мазмұнын топ ішінде талқылайды; мәтіндегі негізгі, қосымша және детальді ақпараттарды анықтайды; 3. «Оймоншақ» әдісі арқылы балықты құрастыру. Берілген қима қағаздан балық сұлбасын құрастыру керек. Дескриптор: Берілген мақал- мәтелдерден есімдіктерді табу; Мақал -мәтелдерден есімдіктерді таба алады; Есімдіктің түрлерін ажыратады; 4-тапсырма «Ой қозғау» әдісі «Quizizz» платформасымен жұмыс жасау Берілген есімдіктердің түрлеріне қарай топтастыру Дескриптор: «Quizizz» платформасында жұмыс жасайды; Есімдіктердің түрлеріне қарай ажыратады; Оларды топтастырады;
Сабақты қорытындылау
Кері байланыс. «Білім поштасы»
Үйге тапсырма: 11-тапсырма, 122-бет |
Оқушылар бір-біріне сәттілік тілейді. Бейнематериалды көреді Сұрақ тарға жауап береді Кесте толтырады
«Quizizz» Платфор масы «Білім поштасы» арқылы сабаққа кері байланыс орнатады.
|
ҚБ: Қолпаш- тау «Мадақ- тама» ҚБ: Мұғалім-нің мадақ тауы ҚБ: Мадақ- тау
|
Интербелсенді тақта «Кинометафора» әдісі «Оймоншақ» әдісі «Түртіп алу» әдісі «Ой қозғау» әдісі |
|
|
|
|||||
шағым қалдыра аласыз














