Батыс Қазақстан
облысы ,Орал қаласы ,
облыстық олимпиада резервінің мамандандырылыған
мектеп -интернат -колледжінің тарих пәнінің мұғалімі
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
Қоғамдық-саяси ойдың бастауы және дамуы, Қазақстандағы әлеуметтік-саяси ойдың эволюциясы |
|||||||||||||||||
|
Мектебі |
ОРОММИК КММ |
|||||||||||||||||
|
Педагогтіңаты-жөні |
Жумагалиев Е.Е |
|||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||
|
Күні: |
17.02.2023 |
Пәннің атауы: Қазақстан тарихы |
||||||||||||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
§33–34. Алаш қозғалысы және қазақ революционер-демократтарының саяси көзқарастары |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарлама-сына сәйкес оқыту мақсаттары |
- Қазақ мемлекеттілігінің даму жолдары туралы ұлт зиялыларының қоғамдық-саяси көзқарастарын салыстыру; |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
11.3.2.1 «Алаш» ұлттық идеясының тарихи негіздерін анықтау |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
бағалау |
ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен сәлемдесу «Сәттілік» тілеймін. 2.Үйге берілген тапсырманы пысықтау «Тарихи шеңбер» әдісі арқылы сұрап, оқушыларды диалогқа түсіру; Тақырыпқа кіріспе Көзіңді аш,оян қазақ көтер басты, Өткізбей қараңғыда бекер жасты. Жер кетті,дін нашарлап, хал арам боп, Қазағым,енді жату жарамас ты! М.Дулатұлы «Оян ,қазақ» өлеңінін жазылуына не себеп болды деп ойлайсыңдар? 3. Жаңа сабақтың мақсатымен таныстыру |
2 «Тарихи шеңбер» әдісі бойынша сұрақтарға жауап береді.
|
Ауызша бағалау |
№1-2 слайд https://wheelofnames.com/ru/yxp-z8r |
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақ туралы мұғалімнің кіріспе сөзі Әр жұп жауап бергеннен кейін башбармақ бөліктері арқылы бағалау |
1.Слайдтағы өзіне қажетті мағлұматты дәптерге түртіп алады. 3 минуттық видеоролик көру. Сұрақтар:
Дескриптор:
2.Оқулықпен жұмыс Білім алушылар тақырыппен танысып,өздеріне берілген жұптық тапсырмаларын орындайды. 1-тапсырма ПТМС –формуласы «Қазақстанда саяси белсенділік артты...» өз пікірлерін негіздеңіз. Позиция (менің пікірімше ....) Түсіндіру (себебі ...) Мысалы (мен оны келесідей дәлелдей аламын ...) Салдарлары (айтылғандардың негізінде, келесідей қорытынды жасаймын ...) Дескриптор: ХХ ғасыр басындағы бүкіл қазақ халқының атынан іс-қимыл жасай отырып, отарланған елді экономикалық және рухани дағдарыстан шығару жолын іздестірген қазақ зиялыларының саяси ұстанымдарын зерделейді. 2-тапсырма салыстыру
ДЕСКРИПТОР: 1. «Алаш» партиясы мен «Үш жүз» партиясының ұқсастығын табады; 2. «Алаш» партиясы мен «Үш жүз» партиясын салыстыра алады 3-тапсырма: Сабаққа араласпай бейтарап отырған оқушы болса, «QR KOD» әдісін қолданып, «Тұлғаны таны» ойынын ойнатамын.
Осыны «QR KOD»қа салыңыз, соңынан ТҰЛҒАНЫҢ суреті шығады. Сіз де байқап көріңіз! ДЕСКРИПТОР: Білім алушының жеке жұмыс жасауына мүмкіндік беріледі |
Слайд Алаш партиясы https://www.youtube.com/watch?v=ejhxtmMSn4A |
|||||||||||||||
|
Қорытындылау |
тест сұрақтарын беру, жауап алу |
Білімді есепке алу
Kahoot ойынымен 5 оқушы жеңімпаз болады. |
||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
|
Кері байланыс Дескриптор: Білім алушылар ойларын жинақтайды; Бір сөйлеммен тақырыпты түйіндейді |
|
|
||||||||||||||
|
Үйге тапсырма: |
«Алаш зиялылары» тақырыбында 150-200 сөзден тұратын эссе жазу |
|||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Алаш қозғалысы 11 сынып
Ашық сабақ Алаш қозғалысы 11 сынып
Батыс Қазақстан
облысы ,Орал қаласы ,
облыстық олимпиада резервінің мамандандырылыған
мектеп -интернат -колледжінің тарих пәнінің мұғалімі
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
Қоғамдық-саяси ойдың бастауы және дамуы, Қазақстандағы әлеуметтік-саяси ойдың эволюциясы |
|||||||||||||||||
|
Мектебі |
ОРОММИК КММ |
|||||||||||||||||
|
Педагогтіңаты-жөні |
Жумагалиев Е.Е |
|||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||
|
Күні: |
17.02.2023 |
Пәннің атауы: Қазақстан тарихы |
||||||||||||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
§33–34. Алаш қозғалысы және қазақ революционер-демократтарының саяси көзқарастары |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарлама-сына сәйкес оқыту мақсаттары |
- Қазақ мемлекеттілігінің даму жолдары туралы ұлт зиялыларының қоғамдық-саяси көзқарастарын салыстыру; |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
11.3.2.1 «Алаш» ұлттық идеясының тарихи негіздерін анықтау |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
бағалау |
ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен сәлемдесу «Сәттілік» тілеймін. 2.Үйге берілген тапсырманы пысықтау «Тарихи шеңбер» әдісі арқылы сұрап, оқушыларды диалогқа түсіру; Тақырыпқа кіріспе Көзіңді аш,оян қазақ көтер басты, Өткізбей қараңғыда бекер жасты. Жер кетті,дін нашарлап, хал арам боп, Қазағым,енді жату жарамас ты! М.Дулатұлы «Оян ,қазақ» өлеңінін жазылуына не себеп болды деп ойлайсыңдар? 3. Жаңа сабақтың мақсатымен таныстыру |
2 «Тарихи шеңбер» әдісі бойынша сұрақтарға жауап береді.
|
Ауызша бағалау |
№1-2 слайд https://wheelofnames.com/ru/yxp-z8r |
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақ туралы мұғалімнің кіріспе сөзі Әр жұп жауап бергеннен кейін башбармақ бөліктері арқылы бағалау |
1.Слайдтағы өзіне қажетті мағлұматты дәптерге түртіп алады. 3 минуттық видеоролик көру. Сұрақтар:
Дескриптор:
2.Оқулықпен жұмыс Білім алушылар тақырыппен танысып,өздеріне берілген жұптық тапсырмаларын орындайды. 1-тапсырма ПТМС –формуласы «Қазақстанда саяси белсенділік артты...» өз пікірлерін негіздеңіз. Позиция (менің пікірімше ....) Түсіндіру (себебі ...) Мысалы (мен оны келесідей дәлелдей аламын ...) Салдарлары (айтылғандардың негізінде, келесідей қорытынды жасаймын ...) Дескриптор: ХХ ғасыр басындағы бүкіл қазақ халқының атынан іс-қимыл жасай отырып, отарланған елді экономикалық және рухани дағдарыстан шығару жолын іздестірген қазақ зиялыларының саяси ұстанымдарын зерделейді. 2-тапсырма салыстыру
ДЕСКРИПТОР: 1. «Алаш» партиясы мен «Үш жүз» партиясының ұқсастығын табады; 2. «Алаш» партиясы мен «Үш жүз» партиясын салыстыра алады 3-тапсырма: Сабаққа араласпай бейтарап отырған оқушы болса, «QR KOD» әдісін қолданып, «Тұлғаны таны» ойынын ойнатамын.
Осыны «QR KOD»қа салыңыз, соңынан ТҰЛҒАНЫҢ суреті шығады. Сіз де байқап көріңіз! ДЕСКРИПТОР: Білім алушының жеке жұмыс жасауына мүмкіндік беріледі |
Слайд Алаш партиясы https://www.youtube.com/watch?v=ejhxtmMSn4A |
|||||||||||||||
|
Қорытындылау |
тест сұрақтарын беру, жауап алу |
Білімді есепке алу
Kahoot ойынымен 5 оқушы жеңімпаз болады. |
||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
|
Кері байланыс Дескриптор: Білім алушылар ойларын жинақтайды; Бір сөйлеммен тақырыпты түйіндейді |
|
|
||||||||||||||
|
Үйге тапсырма: |
«Алаш зиялылары» тақырыбында 150-200 сөзден тұратын эссе жазу |
|||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















