Сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Денсаулық және қауіпсіздік |
Мектеп: «Малайсары жалпы орта білім беретін мектеп» ММ |
||||
|
Күні: |
Мұғалімніңаты-жөні: Аубакирова Ж.Т. |
||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар: 8 |
Қатыспағандар:- |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Әлемді өзгерткен жаңалықтар» мини-жобасы |
||||
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.4.2.2- құжатқа құпия сөз орнату |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар істеуге дағдыланған:
Оқушылардың көпшілігі істей алады:
Кейбір оқушылар істеуге қабілетті:
|
||||
|
Бағалау критерийі |
Білім
алушы |
||||
|
Тілдік мақсаттарі |
Оқушылар істей алуы
керек: |
||||
|
Құндылықтарға баулу |
Шығармалылық және сын тұрғысынан ойлау; Қарым-қатынас жасау қабілетінің болуы |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі, жартылыстану |
||||
|
Алдыңғы білім |
«Вейр» әдісі сұрақтар жазылады, соған жауап жазады. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы «Айна» әдісі 5 мин |
Қызығушылықты ояту Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Өз - өзіне деген сүйіспеншілікті қалыптастыру, жақсы көңіл күй орнату үшін «Айна» әдісін қолдану.(оқушылар бір-біріне қарап жылы сөздер айтып шығу керек.) |
|
|||
|
Сабақтың ортасы Деңгейлік және практикалық тапсырмалар 27 мин |
Білу, түсіну Дайын бейне көрініс бойынша оқушылар тақырыпты меңгереді, талқылайды, кестенің деректері қалай форматталғанын талдайды
Деңгейлік және практикалық тапсырмалар
Дискрипторлар: Жауап дұрыс болса 4 балл
Ұяшықтардағы сөздерді тартып әкелу арқылы бос желілерді топтастыр.
Дискрипторлар: 4 сөйлем дұрыс болса 4 балл 3 сөйлем дұрыс болса 3 балл 2 сөйлем дұрыс болса 2 балл 1 сөйлем дұрыс болса 1 балл
Құжатқа құпия сөз орнату мен құпия сөзді алып тастау командасын ретпен жазу Дискрипторлар: Дұрыс жауап болса 4 балл
Құпия сөзді орнату командасы_____________________________________________ Жауабы: Құпия сөзді орнату командасы Файл-Мағлұмат-Құжатты қорғау-Құпия сөзбен цифрлеу командасын басамыз. Дискрипторлар: Дұрыс жауап болса 4 балл
Құпия сөзді алып тастау командасы ______________________________________________________ Жауабы: Құпия сөзді алып тастау командасы Файл-Мағлұмат-Құжатты қорғау-Құпия сөзбен цифрлеу тармағын басамыз. Құпия сөз мазмұнын жойып, ОК батырмасын басамыз да құжатты қайта сақтаймыз. Дискрипторлар: Дұрыс жауап болса 4 балл
Сабақты қорытындылау үшін «Дұрыс немес бұрыс» ойынын ойнаймыз Дискрипторлар: Microsoft Word құжаттары түрлі опциялар тарапынан қорғалуы мүмкін (дұрыс) 1 балл Әдепкі бойынша Microsoft Word құжаты қоралмаған. (дұрыс) 1 балл Әдепкі бойынша Microsoft Word құжаты шифрланған құпия сөзбен қорғалған. (бұрыс) 1 балл Егер шифрланған құпия сөзді ұмытсаңыз, оны қалпына келтіруге болады. (бұрыс) 1 балл Егер шифрланған құпия сөзді ұмытсаңыз, оны қалпына келтіруге болмайды. (дұрыс) 1 балл |
http://bilimland.kz/kk/#lesson=16500 |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс. «Insert» стратегиясы
|
|
|||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||||||||
|
|
Бағалау критерийлері: Практикалық жұмыс №1-8 балл Практикалық жұмыс №2-7 балл Жалпы ұпай: 15 балл Дескриптор: «Жарайсың!» -6-8 балл «Жақсы, бірақ...» -3-6 балл «Қанағат, келесі ... көңіл аудар!» - 1-3 балл |
|
|||||||||||||||||
|
Рефлексия 3 мин |
Рефлексия «Табыс ағашы»
Оқушылар сабақтан алған білімдерін 3 түсте көрсетіп, ағашқа жапсырады. |
||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ «Әлемді өзгерткен жаңалықтар» мини-жобасы 5 сынып
Ашық сабақ «Әлемді өзгерткен жаңалықтар» мини-жобасы 5 сынып
Сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Денсаулық және қауіпсіздік |
Мектеп: «Малайсары жалпы орта білім беретін мектеп» ММ |
||||
|
Күні: |
Мұғалімніңаты-жөні: Аубакирова Ж.Т. |
||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар: 8 |
Қатыспағандар:- |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Әлемді өзгерткен жаңалықтар» мини-жобасы |
||||
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.4.2.2- құжатқа құпия сөз орнату |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар істеуге дағдыланған:
Оқушылардың көпшілігі істей алады:
Кейбір оқушылар істеуге қабілетті:
|
||||
|
Бағалау критерийі |
Білім
алушы |
||||
|
Тілдік мақсаттарі |
Оқушылар істей алуы
керек: |
||||
|
Құндылықтарға баулу |
Шығармалылық және сын тұрғысынан ойлау; Қарым-қатынас жасау қабілетінің болуы |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі, жартылыстану |
||||
|
Алдыңғы білім |
«Вейр» әдісі сұрақтар жазылады, соған жауап жазады. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы «Айна» әдісі 5 мин |
Қызығушылықты ояту Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Өз - өзіне деген сүйіспеншілікті қалыптастыру, жақсы көңіл күй орнату үшін «Айна» әдісін қолдану.(оқушылар бір-біріне қарап жылы сөздер айтып шығу керек.) |
|
|||
|
Сабақтың ортасы Деңгейлік және практикалық тапсырмалар 27 мин |
Білу, түсіну Дайын бейне көрініс бойынша оқушылар тақырыпты меңгереді, талқылайды, кестенің деректері қалай форматталғанын талдайды
Деңгейлік және практикалық тапсырмалар
Дискрипторлар: Жауап дұрыс болса 4 балл
Ұяшықтардағы сөздерді тартып әкелу арқылы бос желілерді топтастыр.
Дискрипторлар: 4 сөйлем дұрыс болса 4 балл 3 сөйлем дұрыс болса 3 балл 2 сөйлем дұрыс болса 2 балл 1 сөйлем дұрыс болса 1 балл
Құжатқа құпия сөз орнату мен құпия сөзді алып тастау командасын ретпен жазу Дискрипторлар: Дұрыс жауап болса 4 балл
Құпия сөзді орнату командасы_____________________________________________ Жауабы: Құпия сөзді орнату командасы Файл-Мағлұмат-Құжатты қорғау-Құпия сөзбен цифрлеу командасын басамыз. Дискрипторлар: Дұрыс жауап болса 4 балл
Құпия сөзді алып тастау командасы ______________________________________________________ Жауабы: Құпия сөзді алып тастау командасы Файл-Мағлұмат-Құжатты қорғау-Құпия сөзбен цифрлеу тармағын басамыз. Құпия сөз мазмұнын жойып, ОК батырмасын басамыз да құжатты қайта сақтаймыз. Дискрипторлар: Дұрыс жауап болса 4 балл
Сабақты қорытындылау үшін «Дұрыс немес бұрыс» ойынын ойнаймыз Дискрипторлар: Microsoft Word құжаттары түрлі опциялар тарапынан қорғалуы мүмкін (дұрыс) 1 балл Әдепкі бойынша Microsoft Word құжаты қоралмаған. (дұрыс) 1 балл Әдепкі бойынша Microsoft Word құжаты шифрланған құпия сөзбен қорғалған. (бұрыс) 1 балл Егер шифрланған құпия сөзді ұмытсаңыз, оны қалпына келтіруге болады. (бұрыс) 1 балл Егер шифрланған құпия сөзді ұмытсаңыз, оны қалпына келтіруге болмайды. (дұрыс) 1 балл |
http://bilimland.kz/kk/#lesson=16500 |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс. «Insert» стратегиясы
|
|
|||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||||||||
|
|
Бағалау критерийлері: Практикалық жұмыс №1-8 балл Практикалық жұмыс №2-7 балл Жалпы ұпай: 15 балл Дескриптор: «Жарайсың!» -6-8 балл «Жақсы, бірақ...» -3-6 балл «Қанағат, келесі ... көңіл аудар!» - 1-3 балл |
|
|||||||||||||||||
|
Рефлексия 3 мин |
Рефлексия «Табыс ағашы»
Оқушылар сабақтан алған білімдерін 3 түсте көрсетіп, ағашқа жапсырады. |
||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















