Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ Әлемнің жаңа жеті кереметі 6-сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: Әлемнің жеті кереметі |
Мектеп: |
||||||
Күні: |
Мұғалім: |
||||||
Сынып: 6 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||
Сабақтың тақырыбы |
Әлемнің жаңа жеті кереметі |
||||||
Осы сабақ арқылы іске асатын оқу мақсаттары |
6.1.5.1. Тыңдалған мәтін мазмұны бойынша жалпы және нақты сұрақтарға жауап беру, мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен байланыстыру; 6.4.1.1. Тақырып бойынша жеке сөздер, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жазу. |
||||||
Сабақтың мақсаты |
- Тыңдалған мәтін мазмұны бойынша жалпы және нақты сұрақтарға жауап береді, мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен байланыстырады; - Тақырып бойынша жеке сөздер, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жазады. |
||||||
Бағалау критерийлері |
|
||||||
Тілдік мақсаттар |
Пән лексикасы және терминология: біріккен сөздер, тіркесті сөздер, қос сөздер, орфографиялық норма Жазылым мен айтылымға қажетті сөз тіркестері: Менің ойымша... Менің пайымдауым бойынша... Мен бұл мәселеге қатысты мынадай пікірдемін... Өз сөзіме дәлел ретінде, негізінен, әсіресе.... және т.б. |
||||||
Құндылықтар |
Өмір бойы оқу, құрмет, ашықтық |
||||||
Пәнаралық байланыс |
Тарих, география |
||||||
Осыған дейін меңгерілген білім |
Әлемнің жеті кереметі. Қазақстанның жеті кереметі |
||||||
Сабақтың барысы |
|||||||
Сабақ кезеңдері |
Жоспарланған әрекеттер |
Ресурстар |
|||||
Сабақтың басы 5 минут |
Қызығушылықты ояту. «Орны ауысқан әріптер» Мұғалім әлемнің жаңа жеті кереметінің атауын әріптердің орнын ауыстырып тақтаға іліп қояды. Оқушылар осы атауларды табуы керек. Осы тапсырманы орындау арқылы оқушылар өткен сабақты еске түсіреді.
Үй тапсырмасын тексеру. Үйге бетілген тапсырма бойынша қазақтың жеті кереметінің бірі – домбыра туралы жаздыңыздар. Бір оқушыға оқыту. Қалғанына тексерту. Сабақ тақырыбын анықтау
Сабақтың тақырыбын анықтағаннан соң, оқу мақсаттары және бағалау критерийлерін мұғалім оқушылармен бірге талқылайды. |
Таныстырылым Суреттер Суреттер |
|||||
Сабақтың ортасы 30 минут |
Тыңдалым алдындағы тапсырма.
Тыңдалым тапсырмасы. Мәтінді мұқият тыңдап, тақырыбын анықта. Мәтінді тыңдау кезінде бейнебаян жүріп отырады. Әлемнің жаңа жеті кереметі
Тыңдалымнан кейінгі тапсырма. 1-тапсырма. «Ашық микрофон» әдісі арқылы бір оқушы тыңдалған мәтін мазмұны бойынша жалпы және нақты сұрақтарды қояды, оқушылар өз ойларын ортаға салып жауап береді, мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен байланыстырады. Талқылау сұрақтары:
Дескриптор.
ҚБ «Бір пікір» 2-тапсырма. «Сөз-Бәйге!» Сынып үш топқа бөлініп орындайды. 1 минут ішінде тапсырма орындалуы тиіс. Бірінші атайды, сосын дәптерге жазады, фотоға түсіріп, чатқа салады. 1-топ. Еліміздегі бірге жазылатын қала, елді мекен атауларын айтыңдар 2-топ. Дефис арқылы жазылатын жеті керемет атауларын атаңдар. 3-топ. Бөлек жазылатын кереметтерді атаңдар. ҚБ. Смайлик арқылы оқушылар өзара бірін-бірі бағалайды. 3-тапсырма. Жеке жұмыс. Графикалық диктант. Егер берілген пікірмен келіссең, жылдам қол көтереміз. Белгілерді жылдам әрі дұрыс қойған сыныптастарыңды анықта.
3. Ежелгі адамдар табиғат құбылыстарынан қорқып, соларға табынған.
ҚБ. «Бас бармақ» «Quizizz.com» бағдарламасы арқылы жаңа сабақты қорытындылау. |
https://www.youtube.com/watch?v=iKoR7rv-doI&t=178s Оқу жоспары Үлестірме материал http://asyldin.kz/article/view/id/29.html https://quizizz.com/join?class=Q613151 |
|||||
Сабақтың соңы 5 минут |
Сабақтың соңында мұғалім бағалау критерийлері мен сабақ мақсаттарына қайта оралады. Бағалау критерийлеріне қаншалықты қол жеткізгендері туралы бірге талқылайды. Рефлексия.
Үйге тапсырма 8-тапсырма, 53-бет. Сөзжұмбақты шеш. |
Рефлексия парағы |
|||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс |
|||||
|
|
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?
|
8- тапсырма. Жұптық жұмыс. Сөзжұмбақты шешеді
Жауаптары
-
Таж-Махал
-
Зевс
-
Таңбалы тас
-
Киіз үй
-
Александрия
-
Бәйтерек
-
Галикарнас
-
Петра
-
Домбыра
-
Кализей
-
Астана