|
Ұзaқ мерзімді жoспaр бөлімі: 10.1.В.Тригонометриялық функциялар |
Мектеп: «№148 қазақ орта мектебі» КММ |
||||||||||||||||||||||
|
Күні: 27.09 .2019ж |
Мұғалім: А. Бердімұратова |
||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 10 б |
Қатысқан оқушылар саны: Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тригонометриялық функциялар, олардың қасиеттері мен графиктері |
||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
10.2.3.1. Тригонометриялық функциялар анықтамаларын, қасиеттерін білу және олардың графиктерін сала білу |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлығы: Тригонометриялық функцияларың анықтамасын біледі және графиктерін сала біледі Басым бөлігі: симметриялы жиын, жұп, тақ, периодты, шектелген функциялар ұғымын біледі Кейбірі: Тригонометриялық функциялардың қасиеттерін ажырата алады.Тригонометриялық функциялардың қасиеттері ұғымын меңгереді; Тригонометриялық функциялардың таңбаларын, тақ-жұптығы және периодтылығы түсініктерін ұғындырып, оларды есептер шығара біледі |
||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Тригонометриялық функцияның қасиеттерін анықтау, анықтамасын білу, қасиеттерін тұжырымдау. симметриялы жиын, жұп, тақ, периодты, шектелген функциялар ұғымын білу. |
||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Негізгі сөздер: Функция, тригонометриялық функция, абцисса, ордината |
||||||||||||||||||||||
|
Ойлау деңгейі |
Түсіну, қолдану |
||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жұппен, топпен жұмыс iстеу арқылы сөздiк қорын дамыту, белсендi қарым- қатынас жасауға, достыққа, адамгершiлiкке,басқаның пiкiрiне құрметпен қарауға баулу. Жеке жұмыстар орындау кезiнде ұқыптылыққа, өзiндiк шешiм қабылдай бiлуге баулу |
||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Сызу, геометрия |
||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу Бастапқы білім |
Фунция, оның графиктері, қасиеттері. Тригонометрия үғымы |
||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Дереккөздер |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Оқушыларды сапқа тұрғызып, 1-4 дейін санау арқылы топқа бөлу Алтын ереже құру қажеттігі туралы айту. Фигуралармен бағалау әдісімен бағалау үшін фигуралар таратып беру «Сандардыбейнеле» ойыны арқылыпсихологиялықахуалдыжақсарту |
THE HAT программасы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Өткен сабақты қайталау сұрақтары: 1) Тақ функция? 2) Жұп функция? 3) Периодты функция? 4) Өспелі функция? 5) Кемімелі функция? 6) Функциясының минимум нүктесі? 7) Функциясының максимум нүктесі? Жұптық жұмыс №1 Функциялардың графигін салыңдар , А) ,
№2есеп: берілген функцияның жұп , тақ немесе жұп та ,тақ та емес екенін көрсетіңдер а) ; Тақ функция Графигі синусоида [-π⁄2+2πk; π⁄2+2πk] ↑ D(y)=R [π⁄2+2πk; 3π⁄2+2πk] ↓ E(y)= T=2n Дескриптoр: - функцияның тақ-жұптығын анықтайды -Периодтылығын анықтайды -Макимум , минимум нүктелерін табады -Графигін кескіндейді КБ «Екi жұлдыз бiр тiлек» әдiсi .Бiрiн-бiрi бағалау.
|
Интерактивті тақта ACTIVSTUDIO бағдарламасы
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия «Аяқталмаған сөздер» 1. Менiң сабақтағы көңiл-күйiм... 2. Маған бүгiнгi сабақта түсiнiктi болғаны... 3. Менiң бүгiнгi сабақта есiмде қалғаны... 4. Маған бүгiнгi сабақта ұнамағаны... Сабақтан алған әсерлерi мен ұсыныстарын стикерлерге бейнелейдi,жазады,оқиды. Үйге тапсырма: № № |
Оқулық, смайлик Түрлі-түсті стикерлер |
|||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Алгебра 10 сынып Тригонометриялық функциялар, олардың қасиеттері мен графиктері
Ашық сабақ Алгебра 10 сынып Тригонометриялық функциялар, олардың қасиеттері мен графиктері
|
Ұзaқ мерзімді жoспaр бөлімі: 10.1.В.Тригонометриялық функциялар |
Мектеп: «№148 қазақ орта мектебі» КММ |
||||||||||||||||||||||
|
Күні: 27.09 .2019ж |
Мұғалім: А. Бердімұратова |
||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 10 б |
Қатысқан оқушылар саны: Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тригонометриялық функциялар, олардың қасиеттері мен графиктері |
||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
10.2.3.1. Тригонометриялық функциялар анықтамаларын, қасиеттерін білу және олардың графиктерін сала білу |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлығы: Тригонометриялық функцияларың анықтамасын біледі және графиктерін сала біледі Басым бөлігі: симметриялы жиын, жұп, тақ, периодты, шектелген функциялар ұғымын біледі Кейбірі: Тригонометриялық функциялардың қасиеттерін ажырата алады.Тригонометриялық функциялардың қасиеттері ұғымын меңгереді; Тригонометриялық функциялардың таңбаларын, тақ-жұптығы және периодтылығы түсініктерін ұғындырып, оларды есептер шығара біледі |
||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Тригонометриялық функцияның қасиеттерін анықтау, анықтамасын білу, қасиеттерін тұжырымдау. симметриялы жиын, жұп, тақ, периодты, шектелген функциялар ұғымын білу. |
||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Негізгі сөздер: Функция, тригонометриялық функция, абцисса, ордината |
||||||||||||||||||||||
|
Ойлау деңгейі |
Түсіну, қолдану |
||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жұппен, топпен жұмыс iстеу арқылы сөздiк қорын дамыту, белсендi қарым- қатынас жасауға, достыққа, адамгершiлiкке,басқаның пiкiрiне құрметпен қарауға баулу. Жеке жұмыстар орындау кезiнде ұқыптылыққа, өзiндiк шешiм қабылдай бiлуге баулу |
||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Сызу, геометрия |
||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу Бастапқы білім |
Фунция, оның графиктері, қасиеттері. Тригонометрия үғымы |
||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Дереккөздер |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Оқушыларды сапқа тұрғызып, 1-4 дейін санау арқылы топқа бөлу Алтын ереже құру қажеттігі туралы айту. Фигуралармен бағалау әдісімен бағалау үшін фигуралар таратып беру «Сандардыбейнеле» ойыны арқылыпсихологиялықахуалдыжақсарту |
THE HAT программасы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Өткен сабақты қайталау сұрақтары: 1) Тақ функция? 2) Жұп функция? 3) Периодты функция? 4) Өспелі функция? 5) Кемімелі функция? 6) Функциясының минимум нүктесі? 7) Функциясының максимум нүктесі? Жұптық жұмыс №1 Функциялардың графигін салыңдар , А) ,
№2есеп: берілген функцияның жұп , тақ немесе жұп та ,тақ та емес екенін көрсетіңдер а) ; Тақ функция Графигі синусоида [-π⁄2+2πk; π⁄2+2πk] ↑ D(y)=R [π⁄2+2πk; 3π⁄2+2πk] ↓ E(y)= T=2n Дескриптoр: - функцияның тақ-жұптығын анықтайды -Периодтылығын анықтайды -Макимум , минимум нүктелерін табады -Графигін кескіндейді КБ «Екi жұлдыз бiр тiлек» әдiсi .Бiрiн-бiрi бағалау.
|
Интерактивті тақта ACTIVSTUDIO бағдарламасы
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия «Аяқталмаған сөздер» 1. Менiң сабақтағы көңiл-күйiм... 2. Маған бүгiнгi сабақта түсiнiктi болғаны... 3. Менiң бүгiнгi сабақта есiмде қалғаны... 4. Маған бүгiнгi сабақта ұнамағаны... Сабақтан алған әсерлерi мен ұсыныстарын стикерлерге бейнелейдi,жазады,оқиды. Үйге тапсырма: № № |
Оқулық, смайлик Түрлі-түсті стикерлер |
|||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














