Материалдар / Ашық сабақ: Алгебралық бөлшектер. 7-сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ: Алгебралық бөлшектер. 7-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Алгебралық бөлшектер тақырыбына арналған ашық сабақтың қысқа мерзімді жоспары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
28 Мамыр 2024
173
1 рет жүктелген
700 ₸
Бүгін алсаңыз
+35 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +35 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Бөлім:

Алгебралық бөлшектер

Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты

Сапарова Алмаш Ержанқызы

Күні:

15.04.24

Сынып: 7 сынып

Қатысушылардың саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы:

Алгебралық бөлшектерге амалдар қолдану

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

7.2.1.19 алгебралық бөлшектерді қосу және азайтуды орындайды

Сабақтың мақсаттары:

-алгебралық бөлшектерді қосады

-алгебралық бөлшектерді азайтады



Сабақ барысы

Сабақ кезеңі/уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Білім алушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин







5 мин






5 мин

1. Ұйымдастыру, түгелдеу

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен амандасады, түгендейді.

Жағымды психологиялық ахуал орнатып алу.

Оқушылар стикерге бүгінгі сабақты өзінің жету мақсатын жазады. Сабақтың соңында мақсатқа қол жеткіздіме қарайды.


Белсенді оқыту әдісі:

«Quizizz» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрайды.



БК:

Алдыңғы білімді пысықтайды



Белсенді оқыту әдісі:

«Qaz math» әдісі арқылы топқа бөлу


Мұғаліммен амандасады. Оқу құралдарын шығарады.










Дұрыс жауаптарын табады.














4топқа бөлінеді

(Рационал өрнек, бүтін өрнек,

бөлшек өрнек, алгебралық бөлшек















Дескриптор:

-сұрақтарға жауап береді





















Слайд












Слайд


https://quizizz.com/admin/quiz/66457fe17bf555b29fc3cf3e?source=quiz_share













«Qaz math» платформасы

Слайд




Сабақтың ортасы

15 мин












Білім дағдысы: Түсіну

Тақырып бойынша сабақ түсіндіру.


Бөлімдері бірдей алгебралық бөлшектерді қосу және азайту жай бөлшектерді қосу және азайту ережесі бойынша орындалады.

а ,в, m≠0 сандары үшін теңдігінің орындалатынын

Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосқанда (азайтқанда) олардың алымдарын қосып (бірінен бірін азайтып), бөлімдерін бұрынғыша қалдырады.

Топтық жұмыс

1-топ Бөлімдері бірдей алгебралық бөлшектерді қосу

2-топ Бөлімдері бірдей алгебралық бөлшектерді азайту

3-топ Бөлімдері әртүрлі алгебралық бөлшектерді қосу

4-топ Бөлімдері әртүрлі алгебралық бөлшектерді азайту


БК: Әр топ берілген бетшедегі тапсырмаларды анықтайды.





Сабақты мұқият тыңдайды.

Берілген анықтамалармен танысады.




























Әр топқа берілген есепті шығарады.

Дескриптор:

-сабақты мұқият тыңдайды

-анықтамаларды жазады




















Д: 1 топ. Бөлімдері бірдей алгебралық бөлшектерді қосады.

Дұрыс мәнін табады.

2 топ. Бөлімдері бірдей алгебралық бөлшектерді азайтады. Дұрыс мәнін табады.

3 топ. Бөлімдері әртүрлі алгебралық бөлшектерді қосады. Ортақ бөлімге келтіреді. Дұрыс жауабын анықтайды.

4 топ. Бөлімдері әртүрлі алгебралық бөлшектерді азайтады. Ортақ бөлімге келтіреді. Дұрыс жауабын анықтайды.

Жалпы балл-4



Слайд





























Тапсырма жазылған парақ

Слайд

Бағалау бетшесі


Жұптық жұмыс

8 мин






Білім дағдысы: Білу

«Адасқан әріптер» әдісі есептердің мәнін тауып сөз құрастырады.



БК: Есептердің мәнін табу арқылы сөз құрастырады.



Берілген кестедегі есептерді шығарады.




Д: Кестедегі өрнектердің мәнін табады.

Табылған мәндер бойына сөз құрастырады.


Жалпы балл - 3



Слайд Бағалау бетшесі

Жеке жұмыс

5 мин






Білім дағдысы: Қолдану

Белсенді оқыту әдісі:

«Тақта» әдісі арқылы өрнекті ықшамдайды.


БК: Берілген өрнекті ықшамдайды.

Берілген өрнекті түрлендіріп ықшамдайды..

Д: :-х(х2-4а2) ортақ бөлімін табады

-өрнекті түрлендіреді

Жалпы балл-3

Тапсырма қағазы

Слайд Бағалау бетшесі

Сабақтың соңы.

2 мин

Рефлексия

3 мин

Үйге тапсырма

Бағалау

«Білім доғасы»

Рефлексия «Білім почтасы»


Бағалау оқушылар өз-өзін бағалайды.


Бағалау бетшесі

Слайд



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!