Қысқамерзімді жоспар
№15-сабақ
Сабақтың тақырыбы: Алгебралық бөлшектерге амалдар қолдану
|
Бөлім: |
Алгебралық бөлшектер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Құттығұлова А.М. |
|
Күні: 28.04.2023ж |
|
|
Сыныбы:7 Е |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Алгебралық бөлшектерді көбейту және бөлу. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.2.1.20алгебралық бөлшектерді көбейту және бөлуді, дәрежеге шығаруды орындау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
алгебралық бөлшектерді көбейту және бөлуді шығаруды орындайды |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 8 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 3.«Қызыл қоңыз» әдісі арқылы 4 топқа бөлемін. 4.Үй тапсырмасын «Адалдық» әдісі арқылы тексеру |
Амандасады Топтық қағаздарды кезекпен алып, өздеріне тиесілі топтарға отырады Экраннан жауаптарын көрсетіледі, сол жауаптар арқылы әр оқушы өз жұмысын тексереді. |
Дескриптор: Алгебралық бөлшектерді қоса алады – 1 балл Алгебралық бөлшектерді азайта алады – 1 балл |
Оқулық, жұмыс дәптері Кітап, дәптер, қызыл қоңыз суреті бейнеленген топтық қағаздар топтамасы Слайд |
||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 25 мин |
(Ұ) «Атаулар кестесі » әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу түрлері беріледі. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп отырады .Әр оқушы өз ойымен бөліседі. Өзгенің пікірін толықтырады.
|
Талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Слайд Видео көрсету. |
||
|
. |
Алгебралық бөлшектерді көбейту үшін мына алгоритмді қолданамыз: 2)бөлшектердің алымдарын жеке және бөлімдерін жеке көбейтеміз; 3)алымдарының көбейтіндісін алымына, бөлімдерінің көбейтіндісін бөліміне жазамыз; 1)мүмкін болған жағдайда қысқарту орындаймыз. Алгебралық бөлшектерді бөлу үшін мына алгоритмді қолданамыз: 2)Бөлшектерді көбейтуге айналдырамыз, ол үшін бірінші бөлшекті өзін жазып, екінші бөлшектің кері санын табамыз. 4)бөлшектердің алымдарын жеке және бөлімдерін жеке көбейтеміз; 3)алымдарының көбейтіндісін алымына, бөлімдерінің көбейтіндісін бөліміне жазамыз; 1)мүмкін болған жағдайда қысқарту орындаймыз. |
Мұқият жаңа тақырыпты тыңдап, ммұғалім қойған сұрақтарға жауап беріп отырады. |
Талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Тақырыпқа байланысты интернет көздерінен видео, слайд беріледі. |
||
|
|
Ойлан-жұптас-бөліс тәсілі тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді.
|
Берілген тапсырманы жұбымен бірге шығарады |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл
1.Бөлшектерді көбейтеді 2.Бөлшектерді бөлуді орындайды 3. Бөлшектерді қысқартады |
7-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. |
||
|
|
2- тапсырма Топтық жұмыс
Сергіту сәті «Көлеңкесін тап» ойыны Мұғалім бірнеше жануардың немесе заттардың суреті мен 4 көлеңкесін көрсетеді
Wardwall программасы арқылы бүгінгі сабағымызды қорытындылау.
|
Оқушылар топта бірігіп жұмыс жасауға кіріседі, әр есепті бөліп алып шығарады.
Оқушылар тез әрі нақты дұрыс көлеңкесін табады
Оқушылар қол көтеру арқылы берілген тапсырмалардың жауабын экраннан көрсетеді
|
Дескриптор: Жалпы - 3 балл 1.Бөлшектерді көбейтеді 2.Бөлшектерді бөлуді орындайды 3. Бөлшектерді қысқартады
Жарайсыңдар, бәрекелді, өте жақсы сөздерімен мадақтау Дескриптор: Жалпы - 2 балл 1.Бөлшектерді көбейтеді – 1 балл 2.Бөлшектерді бөлуді орындайды – 1 балл |
ДК экраны 7-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. Слайд Wardwall программасы |
||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 12 мин. |
«Инстаграмм желісіне пост » әдісі арқылы оқушылардың бүгінгі сабақты қаншалықты меңгергендерін тексеремін. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. Үй тапсырмасы Qr код арқылы беріледі,оқушылар сканерлеп үй тапсырмасын білетін болады |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. Өзін бағалау қағазына бүгінгі бағаларын қояды. Сканерлер, үй жұмысын дәптерлеріне жазып алады. |
Мұғалім оқушыларды «Алгебралық бағалау парағы» әдісі арқылы бағалайды. Бүгінгі сабақта нені үйрендіңдер? Не қиын болды? Алдағы уақытта нені үйренгілерің келеді? |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Алгебралық бөлшектерді көбейту және бөлу. 7 сынып
Ашық сабақ Алгебралық бөлшектерді көбейту және бөлу. 7 сынып
Қысқамерзімді жоспар
№15-сабақ
Сабақтың тақырыбы: Алгебралық бөлшектерге амалдар қолдану
|
Бөлім: |
Алгебралық бөлшектер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Құттығұлова А.М. |
|
Күні: 28.04.2023ж |
|
|
Сыныбы:7 Е |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Алгебралық бөлшектерді көбейту және бөлу. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.2.1.20алгебралық бөлшектерді көбейту және бөлуді, дәрежеге шығаруды орындау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
алгебралық бөлшектерді көбейту және бөлуді шығаруды орындайды |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 8 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 3.«Қызыл қоңыз» әдісі арқылы 4 топқа бөлемін. 4.Үй тапсырмасын «Адалдық» әдісі арқылы тексеру |
Амандасады Топтық қағаздарды кезекпен алып, өздеріне тиесілі топтарға отырады Экраннан жауаптарын көрсетіледі, сол жауаптар арқылы әр оқушы өз жұмысын тексереді. |
Дескриптор: Алгебралық бөлшектерді қоса алады – 1 балл Алгебралық бөлшектерді азайта алады – 1 балл |
Оқулық, жұмыс дәптері Кітап, дәптер, қызыл қоңыз суреті бейнеленген топтық қағаздар топтамасы Слайд |
||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 25 мин |
(Ұ) «Атаулар кестесі » әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу түрлері беріледі. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп отырады .Әр оқушы өз ойымен бөліседі. Өзгенің пікірін толықтырады.
|
Талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Слайд Видео көрсету. |
||
|
. |
Алгебралық бөлшектерді көбейту үшін мына алгоритмді қолданамыз: 2)бөлшектердің алымдарын жеке және бөлімдерін жеке көбейтеміз; 3)алымдарының көбейтіндісін алымына, бөлімдерінің көбейтіндісін бөліміне жазамыз; 1)мүмкін болған жағдайда қысқарту орындаймыз. Алгебралық бөлшектерді бөлу үшін мына алгоритмді қолданамыз: 2)Бөлшектерді көбейтуге айналдырамыз, ол үшін бірінші бөлшекті өзін жазып, екінші бөлшектің кері санын табамыз. 4)бөлшектердің алымдарын жеке және бөлімдерін жеке көбейтеміз; 3)алымдарының көбейтіндісін алымына, бөлімдерінің көбейтіндісін бөліміне жазамыз; 1)мүмкін болған жағдайда қысқарту орындаймыз. |
Мұқият жаңа тақырыпты тыңдап, ммұғалім қойған сұрақтарға жауап беріп отырады. |
Талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Тақырыпқа байланысты интернет көздерінен видео, слайд беріледі. |
||
|
|
Ойлан-жұптас-бөліс тәсілі тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді.
|
Берілген тапсырманы жұбымен бірге шығарады |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл
1.Бөлшектерді көбейтеді 2.Бөлшектерді бөлуді орындайды 3. Бөлшектерді қысқартады |
7-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. |
||
|
|
2- тапсырма Топтық жұмыс
Сергіту сәті «Көлеңкесін тап» ойыны Мұғалім бірнеше жануардың немесе заттардың суреті мен 4 көлеңкесін көрсетеді
Wardwall программасы арқылы бүгінгі сабағымызды қорытындылау.
|
Оқушылар топта бірігіп жұмыс жасауға кіріседі, әр есепті бөліп алып шығарады.
Оқушылар тез әрі нақты дұрыс көлеңкесін табады
Оқушылар қол көтеру арқылы берілген тапсырмалардың жауабын экраннан көрсетеді
|
Дескриптор: Жалпы - 3 балл 1.Бөлшектерді көбейтеді 2.Бөлшектерді бөлуді орындайды 3. Бөлшектерді қысқартады
Жарайсыңдар, бәрекелді, өте жақсы сөздерімен мадақтау Дескриптор: Жалпы - 2 балл 1.Бөлшектерді көбейтеді – 1 балл 2.Бөлшектерді бөлуді орындайды – 1 балл |
ДК экраны 7-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. Слайд Wardwall программасы |
||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 12 мин. |
«Инстаграмм желісіне пост » әдісі арқылы оқушылардың бүгінгі сабақты қаншалықты меңгергендерін тексеремін. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. Үй тапсырмасы Qr код арқылы беріледі,оқушылар сканерлеп үй тапсырмасын білетін болады |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. Өзін бағалау қағазына бүгінгі бағаларын қояды. Сканерлер, үй жұмысын дәптерлеріне жазып алады. |
Мұғалім оқушыларды «Алгебралық бағалау парағы» әдісі арқылы бағалайды. Бүгінгі сабақта нені үйрендіңдер? Не қиын болды? Алдағы уақытта нені үйренгілерің келеді? |
|
||
шағым қалдыра аласыз


















